Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonom Brucea Willisa, ktorý síce chrlí kasové trháky, ale nikdy nedosiahne na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by mohol, naopak, cenami vydláždiť chodník, a preto s posilnenou sebadôverou hľadá stále nové a väčšie výzvy. Treťou hviezdou v partii je Jeff Portnoy (Jack Black), ktorý by sa rád zbavil povesti fekálneho komika a radšej sa venoval charakterovému herectvu. Zásadným míľnikom v ich kariérach mal byť vojnový veľkofilm, lenže počas nakrúcania sa niečo zadrhlo - náklady stúpajú, atmosféra hustne a herecké primadony sa nedokážu vžiť do rolí vojakov v hlbinách vietnamskej džungle. Na radu vojnového poradcu vyšle zúfalý režisér svojich hercov do skutočného pralesa, aby z nich stvoril chlapov. Nikto netuší, ako ich táto výprava zocelí. Počas cesty totiž narazia na domorodých bojovníkov, ktorí chcú proti americkej invázii bojovať zubami-nechtami. A zatiaľ čo domorodci pália ostrými, nič netušiaci americkí herci si myslia, že všetko je súčasťou nakrúcania a plánu diabolského režiséra na ich hereckú prípravu a „prevýchovu“. (TV JOJ)

Zagros odpad!

Při psaní komentářů ke klasikám žánru parodií (Žhavé výstřely, Bláznivá střela), jsem nějak vyměkl a pustil si jednu novější a poměrně dobře hodnocenou - Tropickou bouři. A to byla chyba, hned jsem si uvědomil, jak parodie nemám rád a co všechno mi na nich vadí. Už úvodní fiktivní trailery mě málem přiměly film vypnout. Vydržel jsem zuby nehty a to byla další chyba, která mě stála zbytečně další čas. Nakonec jsem Tropické bouři napálil odpad. Proč? Tento druh humoru je mi zkrátka vyloženě protivný. Navíc parodují mé oblíbené film, což je pro mě jejich znevažování. Odpad třeba taky proto, že Tropická bouře byla obsazena bandou velmi nesympatických herců (až na drobné výjimky - Nick Nolte). Pokud si někdo myslí, že jsem dal odpad neprávem, ať ... si to klidně myslí. Je to moje subjektivní hodnocení a jiné nebude. Na oplátku, když vy budete Tropickou bouři chválit, ani já vám nebudu tvrdit, že je to kravina. Každý ať si hodnotí dle sebe. ()

iXtr3m3

Ako je možné, že som túto pecku doteraz nekomentoval? Oscarový výkon v podaní maskérov Toma Cruisa a Roberta Downeyho Jr. Totálne uletená vojna, trefné vtípky, jednoducho Stillerovka ešte z čias, keď bol na vlne komédii. Ale tých mien, čo tam dostal, tak to sa len tak okrem dokumentárnych filmov nevidí. ()

xmozek

Nejhorší je, když od filmu něco očekáváte, a pak dostanete tak polovinu. Možná je to tím, že jsem neviděl všechny válečné filmy, do kerých se Tropická bouře pouští, ale jsem zklamaný. Všude se o Tropic thunder mluví v superlativech, ale nemůžu si pomoc na Bena Stillera je to slabé. ()

1860

Od takového obsazení jsem očekával trochu víc, trochu zklamání, každá z hvězd je spíš za každý výbuch smíchu od plic, který jsem za 106 minut zažil.. A Tom Cruis byl fakt výbornej a má zásluhu hned na dvouch hvězdách, poprvé za rap a podruhé, když jsem ho poznal.. jinak celkově docela fajn komedie, na kterou se rozhodně podruhý nepodívám.. ()

baXter

Po úvodu jsem byl přesvědčen že půjde o sice ulítlou ale dobrou zábavu, bohužel na konci jsem si jen říkal "Co to ku*va bylo ?!!" ()

Peiper2

Hodně nepovedená parodie, jejíž největší problém je, že je neuvěřitelně trapná a nevtipná. Film je celý postavený jen na vulgárních hláškách, které možná stačí k uspokojení puberťáků, ale mně tedy rozhodně ne. ()

Hanys_

Začátek a konec je bez debat za 5. Všechno mezi tím je jen takový zajímavější průměr, který mi z hlavy hrozně rychle vyprchal...Někde mezi 3-4 hvězdami. Jelikož ale převládá (zatím) menší zklamání, tak jdu níž... ()

markul

Bohužel toto dílko mi vůbec nesedlo. Snad někdy při další projekci. Ale to bude nejspíš za hodně, hodně dlouho. A Toma Cruise jsem vůbec nepoznal. :) ()

joshula

Krvavá komedie jak má být. Hvězdní, ale už trochu zapomenutí herci, na které si Ben vzpoměl. Jde těď jen o to, jestli film probudí jejich kariéru a nebo oni probudili tento film...? Škoda jen, že každou minutou film zapadá do průměru. ()

Rssa

Nahláškovaná komedie, co stojí opravdu za to. Downey jr. je satan a nehorázný borec, i jako pomalu schizofrenni herec, dokáže sázet hlášky a přitom působit na diváka jako magnet. Podobně dobře zahrál i "Alpa Chino" a Baruchel. Stiller průměr, ale nejhorší je bez debat Black, který celý film nudí. Příběh je dostatečně originální. 80 % ()

Honzick

Tak tentokrát mě Ben Stiller trošku zklamal ale naopak mě opět velmi potěšil Robert Downey, který výtečně zahrál černošského(!) seržanta. Začátek se velmi povedl a hlavně scéna s minou a následné hrátky s režisérovou hlavou mě úplně dostali:)...Poté komedie upadá do průměru a zvedá se až na poslední chvíli, opět výtečnou parodií na válečné scény.Celkově bych řekl, že je pro mě tento snímek trošku zklamání, ale na druhou stranu za tu hodinu a půl jsem se ani chvíli nenudil takže pěkné tři hvězdy:) ()

lukasch

Takhle má vypadat moderní parodie. Nekopíruje tupě scénu po scéně, ale vzdává hold těm nejlepší filmům v žánru. Stiller se pěkně vybarvil a Tom Cruise vás dokonale uzemní. ()

Dronte

Skvělý části (např. intelektuální Robert Downey "Já nečtu scénář, scénář čte mě", "Co?" - Jay Baruchel, starej plešatej slizkej rap milující Cruise) střídají trapné (především Jack Black) nebo mrtvé. Režisérsky je to ovšem slabé a i když jsem po skončení chtěl dát 4 hvězdičky s 24hodinový odstupem hodnocení snižuji. Btw. Cruise jsem poznal až v polovině filmu, protože jsem pořád čekal že vyběhne s naolejovanými svaly z džungle a Bouře je možná jediný film ve kterém jsem se díval i na závěrečné titulky. ()

eagle-eye

Sice trošku slabší čtyři hvězdy, ale po delší době mě konečně něco upřímně pobavilo... Stiller je blázen a tentokrát s ním po boku místo Owena vidíme Downeyho Jr. a ono to kupodivu funguje. Když navíc partu doplní chlípný Cruise s obdivuhodnou taneční kreací, je z celkového výsledku nadprůměrná taškařice beroucí si na paškál především válečné filmy z Vietnamu(ohluchnutí Stillera a Blackovo řvaní "Bolímě prdel" jakoby Četě z oka vypadlo)... :-) ()

MareT.

Výstižná, leč ne moc vtipná kritika Hollywoodu. Úvodní trailery jsou bomba. Jinak jsem měl z toho pocit, že královský se u toho budou bavit především lidi, kterých se to týká. ()

Holina

Zřejmě vysoká očekávání srážejí hodnocení na 3 ****. Každopádně Stiller má odvahu přijít před konzervativní americké publikum s takovou nadsázkou. Obdiv Cruisovi (vážně jsem to řekl?) Ačkoliv mi ten chlápek byl povědomej, nepoznal jsem ho až do závěrečných titulků ()

Fary

Premyslim, co napsat do komentare aby to nebylo uplne sproste. Nic me nenapada - takze je to neuveritelne ******** *******. Ten *****, co to natocil musel mit ******* v hlave. To nema nic - myslenku, smrnc, hudbu ... proste nic. Jenom Stillera, Downeyho Jr., Blacka a Nolteho ... Davam jednu hvezdicku ze soucitu a protoze odpad by se tu dost vyjimal. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (viac)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (viac)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (viac)