Na Mesiac dopadol masívny asteroid a zmena pôsobenia jeho gravitačných síl spôsobila na Zemi obdobie supersilných búrok, ovplyvnila slapové javy a narušila ustálený režim prílivov a odlivov. Ďalší výskum potvrdí, že povrch Mesiaca je značne narušený a nestabilný, a tak hrozí zničenie všetkého života na Zemi. Tím odborníkov sa obráti so žiadosťou o pomoc na demolačného experta Johna Reddinga - jediného muža, ktorý môže zachrániť ľudstvo pred katastrofou vďaka špeciálnym znalostiam vo svojom odbore. (TV JOJ)

jefff

Stephen Baldwin je neuvěřitelně odpornej :-), to na úvod. Na měsíc v ohrožení jsem se mrknul i přes nízké honocení a účast Stephena. Měl jsem absolutně minimální očekávání, a proto mě asi film nijak zvlášť nezklamal a nevadil. I přes naprosto dementní zápletku, které jsem nevěřil ani minutku, a špatné triky jde o slušné scifi béčko. Film distponuje dobrým spádem, postavám jsem fandil a čekal až do konce na finále (které je předvídatelné ale i tak mě bavilo). Kdo film hodně zvedal byla nesmírně sympatická a talentovaná Amy Price-Francis, kterou jsem měl možnost už vidět v seriálu Californication. Dle mého jde o skvělou herečku, která by si zasloužila lepší role než ve filmu Měsíc v ohrožení, vedle takového stvoření jako je S. Baldwin. Sečteno podtrženo, čekal jsem hrůzu a děs a dostalo se mi pěkného oddychového sci-fi, s absencí nudy a to je u takovýchto filmů důležité. ()

Renie42

Film mě ničím nepřekvapil, téma je trochu obehrané, ale na druhou stranu mě to i bavilo a čekala jsem, co bude dál. Musel tam být člověk, který jim tam škodil a nevěřil jejím teoriím, musely nastat komplikace, aby se tam muselo vymýšlet plány B, C .... Nakonec to dobře dopadlo, ale ten slaďoučkej konec, ten bych vyškrtla. Vždyť ti dva hlavní představitelé neměli vůbec čas se nějak zblížit a vzápětí se z nich staly dvě hrdličky, vrků. ()

deckardx odpad!

Jako kdyz vidim nektery triky, tak se mi zveda kybl.. Raketoplan (nebo jeho maketa) leti do vesmiru a vyhyba se asteroidu (nebo spis nakymu sutru) a trosku o nej strejchne.. co se nestane.. Raketoplan se od nej odrazi jak od trampoliny a s mirnejma poruchama, ktery se mu hlasej na displeji vesele leti dal.. ()

MadChick

Tak jsem se zase jednou pobavil, abych pravdu řekl nečekal jsem nic moc , ale byl jsem překvapen, že tam opravdu nebylo nic. Chápu, že televizní film má omezený rozpočet, ale tohle bylo trochu moc, efekty dělala snad nějaká skupinka ještě studujících teenage programátorů a grafiků. Celkové vybavení jak raketoplánu tak raketového střediska dosti mizerné (nejvíc mě pobavily výpadky el. energie ve středisku, neříkejte mi, že by třeba něměli dieslové agregáty aby nebyli závyslí na zásuvkách :-D potažmo místní elektrárně ). Děj naprosto bez nápadu, naopak pár velice kuriozních momentů, třeba neustálé výpadky komunikace a jejich následovná znovuzapojení bez jakéhokoliv vysvětléní či zmínky. Herecké výkony bez vyjímky zcela podprůměrné, všichni neustále přehrávají. A ten konec , zřejmě byl ten tlusťoch veden zvířecími pudy, ale místo opětování polibku jsem čekal spíš facku nebo kopanec do koulí. No nic , zase zabitá neděle ... 25% POZOR LEHCE SPOILEROIDNÍ ()

tom88

Označil by som to ako katastrofická sci-fi komédia. Škoda, že tu komédiu nepíšu, ale asi preto lebo to tvorcovia nemali v pláne, trošku sa im to zvrtlo a film pripomína viac komédiu ako seriózny katastrofický film, kde ľudstvu hrozí zánik. Je to béčko a to riadne. Baldwina mám rád, teda ako herec mi nevadí, no moc to tu nezachránil a mohol si tento film odpustiť. Do polovice filmu som myslel, že dám 2*, ale od polovice, keď to už bolo vážne, tak sa to tvorcom maximálne vymklo z rúk. 20% ()

• Myšlienka, že by sa Mesiacom pomaly šírili trhliny, ktoré by ho nakoniec rozrthli, je nezmysel. I keď je jeho gravitácia oveľa nižšia než tá zemská, stále je dostatočná na to, aby udržala Mesiac pohromade. Aby sa Mesiac roztrhol, museli by jeho odtrhnuté časti prekonať únikovú rýchlosť. Na to by bol potrebný zásah oveľa väčším asteroidom, než vidíme vo filme. Následné roztrhnutie by bolo okamžité a nezvratné. (Hodnotim)
  • Padajúci asteroid či meteoroid by bol príliš rýchly, než aby ho akákoľvek stíhačka bola schopná sledovať, dokonca by bol rýchlejší než akákoľvek raketa, ktorá ho má zostreliť. A i keby ho bola schopná zasiahnuť niekoľko kilometrov nad povrchom, ako to vo filme vidíme, na zem by dopadli úlomky, takže by to veľmi nepomohlo. (Hodnotim)
  • Snaha vedcov získať vzorky z Mesiaca, aby určili jeho zloženie, je nezmyselná, nakoľko vzorky z Mesiaca priniesli na Zem už výpravy Apollo. (Hodnotim)