ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiálny text distribútora)

dawe04

Puritáni a transformátoři homosexuálů na heteráky budou s pohoršenými obličeji ucpávat východy sálů, ostatní se ale fantastischky pobaví. ()

Aiax

Po zklamaných recenzích jsem se trochu bál, že Bruno bude ze slabšího soudku, ale po shlédnutí můžu říct - určitě ne pro mě. Saša to znovu dokázal a vyrobil další naprosto unikátní kinematografický zážitek, který v sobě neuvěřitelným způsobem snoubí snahu: 1. způsobit divákům nesnesitelná duševní muka **** 2. vyvolat v nich ten nejsvíravější pocit trapnosti v životě **** 3. prošmejdit jejich mysl a duši až do těch nejzasutějších koutků a nemilosrdně rozdrtit všechny konvence a tabu (i ta opodstatněná) **** 4. donutit je, aby se pomočili smíchy **** 5. při tom všem jim velice nenápadně sdělit něco důležitého o stavu města a světa. Tohle dokáže pouze geniální Sacha Baron Cohen, jeden z největších komediálních talentů moderní doby. Na Bruna NEmůžete jít jako na další nářezovou lehkou letní komedii typu Zohan nebo Love guru. Saša točí postmoderní kinematografické umění, ve kterém hraje sranda jen jednu z blíže neurčených rolí. A to určitě není šálek kávy pro všechny. Já ale při jeho filmech procházím duševním očistcem, trpím a směju se a většinu stopáže si zakrývám oči, nemůžu se odtrhnout od obrazovky a zároveň se nemůžu dočkat, až už bude konec, a když naběhnou závěrečné titulky, cítím se tak nějak uvolněnější a zas o krok dál. ()

FilmFan24

(Ne)snesitelná komedie pro menšinu (většinu) se snesitelnou stopáží, ve které Sacha Baron Cohen předvádí , zač je toho loket být celebritou nejenom v modelingu. Místy šokující, místy pobuřující, místy dokonce politicky korektně nekorektní...prostě nářez. A hlavně se dozvíte, že to není skutečně jen tak na módním molu začít krok pravou nohou, následně levou a pak se třeba, nedej bože, ještě na těch podpatkách otočit...Tak teď jenom už zbývá se pohodlně usadit na židli "udělanou" z pracujícího Mexičana, sledovat a smát se... ()

grogodil

Borat v konfrontácii so svojimi obeťami zatínal naozaj svojimi otázkami do živého a krásne tak poukazoval na americkú obmedzenosť a práve táto drsná satyra bola najcennejší zdroj humoru. Takéto scény sú v Brunovi asi tak dve-tri, kedy si divák môže povedať, že je v zábere niekto vyšinutý viac ako Bruno. Väčšina reakcií okolia mi totiž prišla úplne prirodzená a aj keď som sa pár krát z chuti zasmial, tak len hlavne vďaka Cohenovmu komediálnemu talentu, jeho pohotovosti a vynaliezavosti v akejkoľvek situácii a schopnosti spraviť zo seba hovado teplejšie než Paviel Rochnyak, a pre ktorého slovné spojenie "vrchol trapnosti" proste neexistuje. ()

Dexter1

Sascha spojil koncept Ali G(so scénarom) a Borata(bez scénara). Výsledok bol dosť rozpačitý. Keby možno používal auntetické zábery ako v Boratovi, tak by to bolo lepšie. Ale zistil som, že Sascha vie celkom dobre hrať. Mal som silné nutkanie dať filmu iba 3*, ale po hviezdnom závere som nemohol inak. Čo sa týka humoru, tak sa nebojte, krčovať sa budete veľmi. ()

Aleee89

(viděno v srpnu 2009) Vrátila jsem se z kina a můžu říct jediné - to se tak těžko hodnotí! Na jednu stranu tu byl Brüno dříve než Borat, na druhou stranu film přišel později, takže mi koncept filmu připadá trochu ohraný, ač s jinou postavou v čele. Filmu je často vyčítáno, že se jedná jen o sled skečů, které jsou uměle pospojovány dějem nedějem. Docela souhlasím, tohle je film, který stojí na jednotlivých výstupech v podání Cohena, žádnou hlubší pointu či děj v tom nehledejme. Ano, opět to balancuje na tenké hraně, na jednu stranu vtip, na druhou trapnost. Nebyly tam vyloženě scény, které by mě od srdce rozesmály, bylo tam ale hodně těch, u kterých jsem se pobavila. Ano, na jednu stranu je možné Cohena ocenit, na druhou stranu, už to tu prostě bylo. Takže prosím, jen ne další podobný film! Přiteplený Brüno není špatný, jen zkrátka nevím, co si o tom tak úplně myslet, je to hodně rozporuplný film. ()

Fanucci

Překvapivě ne o tolik slabší než Borat. Cohen má dar provokovat chytrými i mimořádně oplzlými vtipy a ve výsledku nepůsobí trapně..což je z mého pohledu obdivuhodné. Část z lovu a závěrečná Titaniková scéna jsou opravdu hodně povedené. Jsem zvědav co bude příště:-) ()

Kopik

No, asi tento humor není úplně pro mě nebo sem to nepochopil jak bych měl. Nicméně párkrát sem se slušně řezal (hlavně u těch izraelců), jenže humor který se točí okolo análního sexu není pro mě, takže slabší průměr a tři hvězdičky. ()

Dubro

Baron Saša je homosexuálny šašo a navyše, vychádzajúc z obsahov, reportér fiktívneho rakúskeho plátku, či moderátor káblovej módnej show (obe záležitosti s názvom „FunkyZeit“). (Tie obsahy človeka len dopletú, hádam to niekto opraví.) Pokiaľ ma moja chabá pamäť neklame, Saša ako Borat bol tiež reportérom, no nesporne lepším kusom. Bruno nemá čo inovatívneho ponúknuť, okrem gay scénok, niekedy dotiahnutých do absurdity, niekedy do vrcholu trápnosti, ale len občas k dokonalosti. Kostra celého príbehu je slabučká a rozpadá sa počas tých 81 minút ako starý bicykel. Čakal som lepší zlepenec. ()

kalap

No, keď sa na to pozriem s poriadne vysokým nadhľadom, až to poriadne ani neuvidím, tak sa to dá zhliadnuť. Ale je dobré, že palestinský Hamas a Izraelci sa dohodli, že humus je potrebný a konečne Usamu bin Ládina moslimáci zvolili za Santa Clausa a cez ramadán bude do každej moslimskej rodiny posielať ako darček tonu dynamitu, vraj oni už budú vedieť, čo s tým. Dve a pol hviezdy z toho vysokého nadhľadu. ()

rastlinka

Oproti Boratovi ma pri tomto nechytali také záchvaty smiechu a pobavenia, ale stále celkom dobrá vec na občasné zasmiatie. Navyše mi vadila už trošičku prekročená hranica, pretože tu si Cohen robil srandu aj z takých (vážnych) vecí, ktoré vtipné nie sú. ()

Violeta

Extrémní nářez, konečně. Děkuju Brunovi, je všeho schopná mandarinka, připomněl mi můj pubertální sen, kdy se oblékám do těsné, nacistické uniformy a tlačím malé židy na trakárku k pecím. Schon. Škoda jen, že mi nejdou psát přehlásky. Chtěla jsem udělat přehlásku nad u ve slově Bruno a nad o ve slově schon. ()

BoredSeal

Bruno je kravina. Část filmu, která je postavená na konfrontaci antihomosexuálně založených lidi s extrémní karikaturou a směsicí mýtů o homosexuálech ve formě Bruna, je pobavující, ale spíš mrazivá - pastor zbožňující Ježiše nebo vymítač homosexuality. Další scény, které měly být ve stejném duchu jako naštvaní diváci, kteří dostanou homo líbačku místo rvačky nebo talkshow s rozhořčenými černochy fandícími odebrání dítěte Brunovi tak nepůsobí, protože není jasné, jestli tak lidi reagují protože jsou homofobní nebo protože jsou vyprovokovaní over-the-top úchylárnou (Bruno na fotkách s dítětem ve vířivce s nahýma chlapama nebo zmíněná líbačka v ringu) a tím se efekt otupuje. O zbytečnosti pitomého "příběhu" nebo dalších scén nesouvisejících přímo s konceptem radši nemluvím. Bezradný film s nefunkčním konceptem, který spíše homosexuálům uškodí přeháněním stereotypu zakončuje písnička s hostujícími hudebními hvězdami. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (viac)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (viac)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (viac)