V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

horacko

Pobavi rozhodne kazdeho divaka. Je maly, rozkosny a zachranuje nasu planetu. Vo filme sa hovori velmi malo, co mozno pokladat aj za vyhodu. Mozno by film nemusel byt dlhy, mozno by stacilo len par minut a vystihol by vsetko podstatne. Ale na kvalite to rozhodne nejak neubralo. Maly robot zachranujuci zem si rozhodne 4* zasluzi. ()

svobik

Látka jako stvořená pro další geniální pixarovský kraťas, bohužel natažená do neúnosné stopáže, kterou nelze vydržet. Většinu filmu se tak vůbec nic neděje a člověk by nejraději vzal do ruky ovladač a přetočil na konec. K tomu absolutně otravná ekologická agitka a imbecilní robot, jehož rozumové články se zavařili již před hodně dlouhou dobou. A s tím, že je roztomilý za mnou vážně nechoďte, není. 50%. Více zde ()

huli601

Ja nemám veľmi rád rozprávky a nikdy nebudú patriť medzi moje obľúbené filmy, ale aj tak dám Wall-E-mu 4 hviezdičky. Krásna animácia, pekné efekty, výborne spracovaný Wall-E. Čo sa mi však páčilo najviac je, že ako dokázali preniesť ľudské emócie na robota a jeho oči, v ktorých je radosť, šťastie, smiech, ale aj smútok. Prvá polovica je však o hodne lepšia.4* ()

Ichabod

Wall-E je pro mne jedním z nejzásadnějších postav letošního roku vedle Franka Lucase a Jokera a to beze srandy. Je nejen fantasticky roztomilý, že bych si ho nejradši nastěhoval do baráku, ale zároveň je až Chaplinovsky promakaný se všemi těmi emocemi, mimikou a i němá hodina a půl je naprosto strhujících a opravdu klasickou grotesku připomíná. První Wall-Eho představení se Evě mi způsobilo husí kůži jak "Let´s put the smile on that face". Do toho hrají fantastické klasické songy... No jsem dojatý, nadšený.... Okouzlený je to správné slovo. Auta mne dostala zpátky k Disneyovský animákům, Wall-E jde ještě dále. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je něčím víc (na mne žádná agitka neplatí a nepřikládám jí zde význam, pokud není v ní nic zlého), tak jde jen o roztomilý animák, ovšem tak dokonalý jak jen si já dovedu představit. Po Lvím králi nejlepší Disney pro mne. Mimochodem z technologického hlediska, které jde ruku v ruce s dokonalými vizuály, jde o absolutní špičku, to nikdo netrumfne, než další Pixar. Doufám, že další dílo bude ještě více minimalistické a inteligentnější... To by se mohlo stát, že animák bude pro mne filmem roku :-))) ()

Pražák

"A vzpomeneme si, když se čas nachýlí, že to trvalo jen chvilku být milován po celý život! A to je vše o čem láska je...zabere to jen chvilku být milován po celý život!" ()

-ELFKA-

Wall-E ma očaril. Čo na tom, že je sladký a značne infantilný? Tento filmík ma dokázal okúzliť, hoci už mám dávno viac ako 5 rokov :-) Čo teda bolo na ňom také úžasné? Ťažko povedať.. Jeho ultra jednoduchý dej mozgové závity moc nepotrápil, naopak Wallyho povaha milého šteniatka dala zabrať emóciám. No a to bude zrejme dvôvod Wallyho úspechu, city predsa vždy prevážia nad rozumom ;-) ()

ghatos

Ze začátku jsem byl zhnusen plytkostí a prvoplánovitostí. Po technické stránce není co vytknout, ale to by nemělo být hlavní měřítko. Děj přece jen pak nabyl na určité dynamice a já se dokonce párkrát uchechtl. Orgie zábavy to však určitě nejsou. Vidět vypasené degenerující lidské bytosti...to nemusíme být v budoucnosti. Stačí se podívat dnes kolem sebe. VALL-I je dost přeceněný - slabé 3 hvězdičky. ()

jitrnic

Chudý scénář ("Wall-E!" "Eva!" "Wall-E!" "Eva!" Wall-E!" "Eva!"...), všechna možná klišé animovaných filmů o roztomilých potvůrkách, vynikající animace a vizuální nápady. ()

FunDinDung

Skvělé animace i provedení, a příběh s mnoha vtipnými okamžiky.Doporučuji na shlédnutí jako jeden z nejlepších animovaných kousků na filmovém plátně v roce 2008. ()

Kalidor_

Pořád v něm sice vidím Číslo pět žije, ale je stejně k sežrání. A přeji Vall-imu a Evě hodně štěstí, málo pláče, do roka dva......plecháče :-) ()

Guzo

Milé a zároveň originální (ale to až taková pravda není, když vzpomenu na Číslo 5).. Pohádka, která není zrovna pro děti, nicméně i tak dokázali "kluci z Pixaru" něco zapamatováníhodného s příjemným příběhem o ekologické katastrofě a vypořádání se s ní. Po úvodních minutách jsem si myslel, že snad ve filmu nepadne ani slovo a vůbec mi to nevadilo, spíš jsem byl zvědavý na vývoj děje a na to, jak se s tím autoři poperou - zda film ke konci už nebude nudit. Ale musím říct, že naopak. S ubýhajícím časem pomalu ale jistě nabírá na obrátkách a je čím dál tím lepší.. ()

ganz

Ty vole! Klidně udělejte animák o posr*nejch bakteriích, mě už to vážně nezajímá. Všechno prostě musí bejt "cute" a "cool". Nechápu jedinou věc, doporučení tohoto filmu od přátel, příště si to strčte do .......! ( btw: právě jsem přestal třídit odpad, užij si to země!) ()

Elleannie

Nejkrásnější animovaný film, jaký jsem doposud viděla. Je to pohádka jak pro děti, tak i pro dospělé. Wall-e je skvělý malý robot - objevovatel, který je strašně moc rozkošný a stydlivý, a je ochotný bojovat za svou lásku do posledních sil. Občas se mu sice něco nepovede, ale Wall-e to s vtipem vyřeší. Bavila jsem se od začátku do konce a vždycky se na tento film ráda podívám znovu. ()

Myrreczech

Jak může někdo nemilovat toho roztomilého, zrezlého popletu. WALL-E je jedním z nejoriginálnějších a nejkrásnějších animovaných příběhů, je plný legračních scén i emocí. Je v něm prostě všechno. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších animáků. ()

Autogram

Zem ako smetisko a jedine šváby prežijú, to by ľudstvo mohlo reálne stihúť do roku 2700. Roboti v hlavnej úlohe a ľudia žiadni, prípadne vo vedľajšej úlohe, takýto koncept animovaneho filmu mi bol najskôr divný, ale potom som si zvykol. Nositeľom ľudských charakterov sú tu roboti a ľudia zostali netradične za vykŕmené zvieratká. Nakoniec je to skutočné akčné sci-fi s vtipnými a milými robotmi, ale nepovedal by som, že je určené pre deti. –––– Země je úžasná. Tohle třeba jsou farmy. Lidé tam nastrkají semínka do hlíny, poté je polijí vodou a vyroste jim jídlo. Třeba pizza! ()

mirec88

Tak ako sa Wall-E zamiloval do Evy, tak som sa ja zamiloval do tohto filmu. Animovaný film, kde sa hovorí len tam kde je to nutné a film sa vyjadruje hlavne obrazom a zvukom. Nádherné. Pixar sa opäť vytiahol a zatiaľ každý jeho film, ktorý som videl to vytiahol na najvyššie hodnotenie. Oceňujem 2-diskovú DVD edíciu, kde sa dozviete okrem filmu veľmi zaujímavé veci. Nemám čo dodať. Treba vidieť. O krásne scény nie je núdza, či je to postapokalyptický úvod, alebo rastlinka, ktorá znamená nádej, či krásny let vo vesmíre Wall-Eho a Evy. A tá krásna romantika. Hello, Dolly som nevidel, ale po tomto filme to napravím. Prekrásne. ()

Drnqonovic

Krása! Wall-E mě naprosto uchvátil, ať už nápadem nebo zpracováním, ale hlavně překonal Číslo 5 na pozici nejroztomilejšího robota. A hlavně nejoriginálnější domácí mazlíček - Šváb! ()

dinsdale

Tak ze všech trailerů a ohlasů jsem měla příliš vysoká očekávání. Od chvíle, kdy Wall-E opustil Zemi, jsem se nudila a nepřestalo to až do závěrečných titulků. Animace je sice bezchybná, ale to už není nic nového pod sluncem. "Robot se naučil emoce" a kritika západního konzumu jsou klišé až to bolí, takže pro mě Wall-E vůbec nic nového a zajímavého. I u toho předfilmu jsem se zasmála víc. ()

kitushka

Co jen dodat k Wall-Emu, když je to pro mě ten nejúžasnější, nejdojemnější, nejromantičtější prostě nejkrásnější animák ze všech animáků? ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)