V roku 2700 Na Zemi zostali už len odpadky a s nimi malý robot Wall-E, teda „Viacúčelovo Automatický Likvidačný Lisovač – Imunizátor". Ľudia pred viac než sedemsto rokmi odleteli do kozmu, kde mali počkať, až za nich roboti planétu upracú a vyčistia. Zdá sa však, že pozemšťania na svoju rodnú planétu zabudli. Wall-E sa snaží upratovať, ale je na všetko sám. Navyše sa uňho prejavujú vlastnosti pre robota netypické – je to romantik, ktorý sa nemôže nabažiť muzikálu Hello Dolly a keď nájde peknú maličkosť, hneď ju schová. Je veľmi zvedavý, no neublížil by ani muche. Jeho jediným kamarátom je šváb Hal. Pokojný život mu naruší kozmická loď, ktorá na Zemi vysadí prieskumný automat. EVA je „Environmentálne Vyhľadávacia Autosonda". Krásna, žiarivo biela, nebezpečná a nevyspytateľná. Zamilovaný Wall-E robotku vidí ako stelesnenie svojich snov. Keď onedlho EVU odvážajú preč, Wall-E neváha a s nasadením všetkých svojich súčiastok sa vydá za ňou... (TV JOJ)

rublik05

Kdyby se jednalo o krátký animák zaměřený na ekologii, neměl bych ani půlku slova proti. Ovšem v tomto případě se jedná o natahovanou ekologickou agitku, na tu dobu s opravdu nádhernou animací, která sází především na smutný kukuč malého robůtka a na jeho roztomilé chování. Na filmu mi velmi vadila ta prvoplánová snaha o co nejemotivnější vyznění, humor je tím pádem zcela upozaděn na úkor negativních emocí, samotný příběh mě rovněž nikterak neoslnil. Přestože mě WALL-E docela nudil, tak chápu, že na tu dobu to musela být, a asi i stále je, pro spoustu diváků prvotřídní záležitost, především díky bezkonkurenční animaci, na které si studio Pixar dalo opravdu velmi záležet. 5/10. ()

Nixon

Jo, úžasná animace. A VALL-I je promyšlený, roztomilý a zábavný. Ale 100 minut je trochu moc a taky se ke konci nemuselo zas tak moralizovat. K čemu to je dobré? Plus celé je to postapokalypticky dost mrazivé, no nejsem si jistý, jestli to je správně. Ale celkem spokojenost. 70% ()

fojtas

bylo to epicke a rozhodne se nad tim clovek aspon na par chvil zamysli...ale je treba rict, ze uvodni kouzelnik je proste fantasticky narez:) ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Wall-E (Ben Burtt) ... Ve všech směrech naprosto dokonalá animace. Sice s trošku jednodušším a chvílemi natahovaným, přesto zábavným příběhem. První polovina filmu nemá chybu. Ze záběrů znečištěné země tak trochu běhá mráz po zádech a u přehlídky robotových eskapád se zase pořádně zasmějete. Když pak na Zemi dorazí robotka Eve a Wall-E se do ní na první pohled bezhlavě zamiluje, sledujeme zřejmě technicky nejzajímavější pasáž filmu. To, kolik emocí dokázali tvůrci do obou robotů vměstnat, je dechberoucí. Uvěříte jim všechno. Doslova. Když se pak přesuneme do vesmíru, příběh poněkud ztrácí na síle, nicméně i tak zůstává výborný. Pohled na to, co zbylo z lidí je sice zábavný, ale stejně tak nutí k zamyšlení. Wall-E s Eve pak společně bojují proti spiknutí, které má zamezit návratu jejich lodi na Zemi a mezitím se čím dál tím víc sbližují. Pasáž jejich letu vesmírem s hasicím přístrojem je asi nejnádhernější částí filmu. A závěr? Pohádka. V tom nejlepším smyslu slova. A řeči o ekologických agitkách, ať si každý strčí za klobouk :) Pixar to znovu dokázal. ()

Tiiso

Nemohu a ani nechci zde tvrdit, že je film hodně přeslazený nebo moc dojemný a nebo nevím co ještě. Já jsem se skvěle bavil tak jako vlastně u všech pixarovek. Je to studio, které opravdu vždy z hlediska technologického posunuje hranice stále výše a výše. Z hlediska příběhu se drží sice dobře osvědčeného receptu, ale ptám se sám sebe vadí mi to? V žádném případě ne a na Pixary chodím právě proto, protože vím , že u nich najdu právě to osvedčené a mnohokrát vyzkoušené. Prostě se dobře bavím. A oni mi nikdy nedovolí abych je dokázal nějak zvláště negativně kritizovat. Když to srovnám se všemi těmi Dobami ledovými, Tučnáky, Madagaskary a já nevím čím vším (a to je mám také moc rád) musím si vždy říci: Ano Pixar je má krevní skupina. Někdo se zde vyjádřil o nekonečně natahované primitivní zápletce. Toto hodnocení se vlastně hodí na polovinu výborných filmů. Já mám rád primitivní zápletku, která mě dokáže cca sto minut udržet v pozornosti. Nedokazuje to náhodou, že je vlastně geniálně zapletená? A nebo jsem možná primitiv a v tom případě je pro mě geniální. ()

Erian

Dát tomuhle filmečku plné hodnocení tak nějak není možná...líbil se mi, o tom žádná, ale něco mu chybělo. Dost dobře to nedokážu sama v sobě pojmenovat, ale konec filmu byl nad očekávání jasný....polidštěný robůtek, který doposud své dníky trávil pouze ve společnosti odpadků všeho druhu, ze kterých vybíral skvosty a podivnůstky, které mu padly pod packy, který si pouští dokolečka jedinou pásku s dojemnou Hello Dolly a který za svého jediného společníka má malinkého a nezdolného švába....nápad to je rozhodně bodivuhodný a vydolovat z něj celovečerní film...nu, dobrá, to je silný bujón, dobře namíchané ingredience (hlavně šváb:) Stroj s city se nadmíru podobá Číslu 5, ať režisér tuto podobu čistě náhodnou popírá, nelze si nepřipomenout, že Johny Pětník sice netoužil po spřízněné dušince, ale jako Wall-E měl také své tajné sny a přání. Film je v první části, kdy jsou Wall-E a Eva (sexy sonda s instrukcemi) spolu na zemi dojemně jednoduchý, přímočarý, laskavý a krásný, byť za tím vším jsou stále haldy odpadků a suti, na Orbitě a Axiomu se však už rozvíjí trošku jiný příběh, akčnější, nebezpečnější a konfrontace, ke kterým dochází při Wall-Eho setkáních s jinými robůtky či lidmi je zkázonosná. Roboti se jeho vlivem stávají rebelštějšími, lidičkové pak snímají z očí pomyslné růžové brýle a obdivují krásy světa, prostě Wall-E ma na každičkého tvorečka blahodárný účinek, buď mu za to dík...ale od této chvíle vlastně tak nějak tušíme, co se bude dít. Vzpoura velícího počítače, snaha dopravit drobounkou a křehkou květinku do jakéhosi živného roztoku, který zajistí kurz Země a destrukce Wall-Eho, kterého Eva překonfiguruje, součástkami poopraví, aby pak zklamaně sledovala, že stvořila klasického Wall-Eho, ne toho, Wall-Eho, kterého měla tolik ráda...a hle, zázraky se dějí, Wall-E procitá a láska kvete v každém věku, i v tom postapokalyptickém. Trošku překvapí, že tohleto není klasický film pro děti, naléhavost tématu určitě není pro dítka tak snadno stravitelná, svým způsobem i agitka, kterak malý robůtek změnil běh lidských dějin, osvobodil vzpůrné, leč dobře to myslící roboty a že zelená je vždy a všude cool barva, no, zavání to poněkud ekologickým smýšlením, které se zdá být jediné správné...Byla jsem na konci dojatá, ale toho moralizování a nepřekvapivých zvratů bylo nějak moc. Jiskra přeskočila, nehoří však, pouze doutná. ()

Threepwood

Jsem rád,že filmy studia Pixar zůstávájí i nadále snad jedinou jistotou na tomto světě-opět stoprocentě odvedená práce.A tentokrát hodně romantická. ()

keane

8/10 Asi nejlepší animovaný film, který jsem za poslední roky viděl. Na filmech od Pixaru mi vždycky něco vadilo, ale z tohoto jsem byl bezvýhradně nadšený. ()

danielwanderer

Najprekrásnejšia, najúžastnejšia, najkrajšia vec akú PIXAR, či hocikto iný vytvoril! Včera v kine som prežil úplne prekrásny sen :). Nenormáne roztomilý a čarovný príbeh o robotovi menom Wall-E sa mne a Lienke zapísal do srdca tými najzlatšími písmenkami :). Zem, ktorú jej obyvatelia museli opustiť má teraz na starosti jeden robot... Jeden :(, ktorému síce robí spoločnosť malý hmyz, ale predsa po tom, čo uvidí ako sa správali ľudia, začne byť osamelý... Kým... Nepríde EVA aby si užili neuveriteľnú, sladkú jazdu naprieč vesmírom aby dokázali vrátiť život na správne miesto :D. Opäť prinútia ľudí prestovať pizzove rastliny :). Áno, aj ľudia sa tu objavia a skrytý posmech nenažranej spoločnosti filmík len okorení :). Jeden z naj filmových zážitkov roka, vlastne rokov posledných :D. ()

wito

wall-e má dušu, wall-e sa vám bude páčiť. wall-e ako film má čo ponúknuť. či sú to už rôzne vtipné situácie, tak i príbeh, ktorý je vcelku zaujímavy, poučný a pútavý. nechýbajú dojemne milé scénky, a pre mňa ako milovníka zelene, memento pre budúce generácie...príjemne do deja zapadá aj hudba thomasa newmana a za zmienku stojí spomenúť i predfilm o kúzelníkovi prestovi , ktorý je uvádzaný v kinách. pixar je jednoducho tradične profesionálny, zábavný i citlivý zároveň. ()

/:-D

čo slová? Skutky a pípanie dokážu viac. U mňa sa kludne zaradil medzi naj animáky. A asi si tiež zasadím dáku pizzovu rastlinku. PS: Len ma napadla taká šialená myšlienka Wall-i VS Terminator kto z koho :D ()

TSZ

Ekologická agitka zabalená do postapokalyptické skoro-grotesky (to je výraz,co?:-)) s prvky sci-fi od studia Pixar. Bohužel se zde však i mluví a v těchto momentech film ztrácí dost ze své atmosféry (několikrát jsem si během sledování říkal jak by bylo cool kdyby v 21.století vznikl blockbuster ve kterém by nepadlo jediné mluvené slovo). Většinu textu zde hovoří všudepřítomní roboti a asi vzhledem k větší autentičnosti mluví s takovým elektro-přízvukem, tedy klasickou "robotštinou" (a zase nový výraz,teda já dneska jedu:-)), která mě již po desetiminutovém dialogu začala neskutečně nasírat. Wall-E je zkrátka až příliš dětský a moralistický (to první mi někdy nevadí, to druhé velice), takže nejlepším letošním animákem pro mě zůstává Kung-Fu panda, která sice také neoplývala zrovna geniálním dějem, ale zpracováním a četností vtipů mě oslovila mnohem víc. ()

adelajn

Pro mě je to nejlepší celovečerní práce Pixaru, není to unylý, přehnaně vtipný ani ukecaný (prvních cca 12,58 min se prakticky nemluví), má to šmrnc, ducha, trochu to zavání nostalgickým vzpomínáním na Číslo 5, ale i to je do plusu. Nesnaží se to tvářit jako dětský film s vtípky pro tatínky a teenagery, aby to zaujmulo co největší publikum. Tradiční poselství o tom, jak je něco špatně a dobro vždy zvítězí nad zlem tam je, s tím se prostě nic nenadělá. Považuji to za film, který i filmoví milovníci z řad "nemám rád animáky" můžou hodnotit jako nejmíň zbytečný kus..a to se cení:) ()

winstonik

Nuž, také krásne výrazové prostriedky, pantomíma, tanec, podané deťom, to sa často nevidí. Avšak márnosť nad márnosť, obsahovo je to ekologická vymývačka o tom, že o pár desaťročí prestanú v New Yorku pracovať odpadové firmy. K tomu mysliace stroje, veľmi rozvláčny dej a akési dementné tučné stvorenia, ktoré vraj majú byť ľuďmi budúcnosti. Treba dodať ešte niečo? Veru áno: v peknom obale zabalený hnus. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (viac)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)