Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 1.5.2010, réžia slovenského znenia = ŠTEFAN MANDŽÁR+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 11.2.2012 (R: 23.3.2013), réžia českého znenia (MAGIC BOX 2009) = MARTIN TĚŠITEL+PREMIÉRA NA NOVE = 27.10.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = MARTIN KOT - Ukážte mi jedného jediného otca, ktorý by doslova a do písmena nešiel aj cez mŕtvoly kvôli záchrane svojho dieťaťa ! Žiaľ realita je ešte horšia než to čo je zobrazené v tejto kurevsky údernej akčnej snímke. - Okrem fantastickej Liamovej "nedotknuteľnosti", je jediným negatívom zabraňujúcim udeleniu absolútneho hodnotenia, zlé obsadenie Liamovej dcéry. Maggie Grace sa tu snaží stvárniť "oplašenú" pubertiačku, navyše pannu (cha cha) a vôbec, ale vôbec jej to nejde. (4.5.2010) ()

Kailo

Tak tohle je něco.Liamovi role sedla.Vůbec mi nepřipadaly akční scény s ním trapné ba naopak. Jediné, co mi bylo proti srsti, že Maggie hrála sedmnáctiletou holku, to mě pobavilo. Jinak ale skvělá akční podívaná 75% ()

Janek

Do příjemně hloupoučkého příběhu jsou zasazeny perfektní akční scény, které jsem si nesmírně užíval. Liam Neeson je výborný a jeho pohotové chvaty jsem si musel pouštět několikrát. Taken zafunguje jen jednou a nejspíš vám toho z příběhu po 96 hodinách v hlavě moc nezbude, ale rozhodně to stojí za to. Pro mě letos nejpříjemnější akce. 80% ()

J.Connor

Netušil bych, že někdy vznikne extrakt z ingrediencí jménem Paul Kersey, raný Seagal, bondovský agent a nesmrtelný 80´s reaganovský hrdina. Natož, že tenhle extrakt bude chutnat a jeho zhmotněním bude Liam Neeson ! Taťka je bezduchý, na povrchu bezemoční, dynamický, efektní, nekompromisní, nekorektní a okouzlující, stejně jako celý film. ()

Thomick

Nemám moc rád ty filmy, u kterých předem víte, co se stane a jak to celé dopadne, ale tohle zpracování mi nevadilo. "Taken" je taková uhlazená vyvražďovačka, v níž se krví zrovna neplýtvá a hrdina přežívá, potažmo zvládá nemožné. Na začátku jsem se trochu lekl kratší stopáže, ale ono to nakonec nebylo na škodu, alespoň se jelo prakticky nonstop. Francouzi krimi drama umějí, ve střihařské disciplíně kolegy z Hollywoodu leckdy i převyšují, proto šlo o fajnovou zábavu. Scénáristický zázrak světlo světa nespatřil, to je snad každému jasné, ale coby jednohubka, čirá akce bez zbytečných okecávaček, "Taken" rozhodně zachutná. P.S.: Liame, mám tě rád, ale akční hrdina z tebe asi fakt nebude. :-) 70%. ()

SOLOM.

Plný počet hvězdiček dávám jen opravdu vzácně, protože téměř v každém filmu najdu nějakou tu chybu – která se mi nelíbí. Tady to ovšem byl akční masakr se vším všudy. Už dlouho jsem si akční film tak neužil jako teď. Skvěle atmosféricky vygradovaná cesta za osvobozením dcery nedostala ani šanci, aby mohla nudit. Liam Neeson sice nepaří mezi herce, od kterých bych musel vidět všechny filmy – ale tímhle u mne opravdu zabodoval. Role nasraného táty odhodlaného udělat naprosto cokoliv mu sedla neskutečně až tomu ještě teď nevěřím. Bavil jsem se od první minuty až po tu poslední, takže nemůžu jinak než ***** ()

Ilicka

Liam Neeson miluje svou dceru nadevše, takže když mu ji unesou obchodníci s bílým masem, neváhá ani minutu a vydá se jim podívat na zoubek. A zachránit dceru, samozřejmě. Toť kompletní premisa. Tady totiž nejde o to, CO se děje, scénář je vzat přes průklepák desítky podobných filmů, ale spíše o to JAK se to děje. Liam Neeson je naprosto neuvěřitelný tvrďák, který v kožené bundě prochází Paříží, hledá dceru a ú(s)porně likviduje grázly, neváhá postřelit manželku svého kamaráda, aby získal potřebné informace. Na něm to celé stojí, jeho charisma mocně táhne film nahoru, i když zrovna upevňuje rodinné hodnoty, takže kdyby jej nebylo, nikdy se k těm čtyřem nedoberu. Jinak je třeba ocenit snahu o realismus, moderní klipový střih vs. příběh jako z roku 1981 a špinavou Paříž. ()

Sofia

Liam Neeson jde přes mrtvoly a všechno mu to nakonec projde. Trochu mě rušila jednoduchost scénáře + přílišné náhody (vždycky narazil na toho správného gaunera hned napoprvé, jediný on se vždycky trefil apod.). Film působí efektně, ale po několika hodinách jsem si uvědomila, jaká pitomost to vlastně byla. Maggie Grace mě nervovala už v Lost, její obsazení do role sedmnáctileté dívky mi přišlo docela odvážné. Naprostý průměr, který brzy vyšumí a za pár let si na něj nikdo ani nevzpomene. ()

mm13

Vôbec sa s tým nesrali, aby to nakoniec takto, priam majestátne, posrali. Belmondo by zomrel v náručí svojej dcéry, Delonovi by v náručí zomrela jeho dcéra a bolo by melodramatické, no bolo by to fajn. Liam Neeson? Nuž, ukázal netušený potenciál a potom to všetko odplávalo. Typický Luc Besson, ktorý Amerike ukazuje prostredník a vzápätí ju ním láska... áno, priamo tam. Fújtajbl! ()

JASON_X

Zdejší hodnocení téhle blbé slátaniny (86%) je mi naprosto nepochopitelné. Dédy Neeson, bývalý elitní specnaz, zachraňuje svoji dcerku ze spárů albánských obchodníků s bílým masem ve Francii. Což o to, slušný béčkový námět, až potud by to ušlo, navíc je ve skvělé formě a stylově odkrágluje spoustu Albánců... No a každý moudrý a soudný člověk samozřejmě ví, že mrtvý Albánec je dobrý Albánec. Ale: 1)Na to, že film nemá bez titulků ani devadesát minut, je trochu otravné, že divák musí skoro půl hodiny trpět extrémně hloupým a únavně klišovitým začátkem. A závěrečná scéna je bez slitování na "odpad!" 2)Jeho dcerka je tak otřesně pitomé, afektované a rozmazlené tele, že ji vůbec nemáte chuť vidět zachráněnou... vlastně ji nemáte chuť vidět vůbec. 3)Zápletka je neskutečně stupidní - scénáře o yankeeských měšťácích ve spárech zdegenerovaných jižanských buranů bere samozřejmě každý s nadsázkou, ale scénář o unášení nevinných turistek a jejich nucení k prostituci, který se pokouší tvářit smrtelně vážně, je k smíchu. O taťkově vypátrání a zlikvidování skoro celé albánské mafie v Paříži raději taktně pomlčím... A ta fantasmagorická závěrečná dražba pannen s jejich následným transportem šejkovou lodí po Seině... opět škoda slov. 4)"Marko Hodža"...hm, to je asi tak pravděpodobné jméno, jako třeba muslim Mordechaj bin Ládin, nebo Žid Muhammad Zylberstein. Zkrátka američtí scénárističtí tupci opět v akci. Proti bourneovkám je tohle senilní blábol. Každopádně ale film obsahuje důležitý vzkaz dnešním prostopášným dívkám - zůstaňte pannami a dostanete se možná do luxusního harému nějakého bohatého Arabáče. Vy ostatní budete v unimobuňkách a s herákem v žilách obsluhovat leda nemyté a primitivní stavební dělníky z Balkánu a východní Evropy. ()

veru_needy

Téma, které tu sice už bylo mnohokrát, jenže tady to všechno funguje. Starostlivý a milující otec, který má jisté zkušenosti díky své předchozí práci, nechce svou dceru pustit za hranice, protože je skeptický. Samozřejme nakonec svolí, ale jeho nejhorší obavy se naplní, dceru unesou a on se vydává po jejích stopách. Scénář k filmu je neskutečný, nudit se prostě nebudete. Celé to funguje, akce střídá akce, kterou sem tam hlavní protagonista okoření nějakou hláškou. Scény rvaček nejsou nijak přitažené za vlasy, kamera je slušná a celkově tady najdu jen málo věcí, které mi by se mi nelíbily. Liam Neeson je prostě vynikající herec, nehraje si s psychologií nepřítele a prostě je zabíjí jako na běžícím páse. Tak to má u akčního thrilleru být. - "Good luck." ()

Bauer

Jo, tak tomuhle rozumím! Film, který si na nic nehraje je vždy sympatický a 96 hodin je toho důkazem. Na nic si nehraje a přesto je to pecka nevídaných rozměrů. Je to jednoduché a je to naprostá bomba, ne-li jeden z nejlepších filmů roku 2008. Filmů o únosech jsme viděli moc, ale jen některé jsou povedené a jen některé (spíš většina) jsou vyloženě špatné. 96 hodin mně chytlo hned od první vteřiny, kdy jsem ucitíl jistou dávku dobré atmosféry a cítil jsem, že něco přijde. Taky že přišlo!!! Perfektní a drsná akce, která nás zavedla k prodávání žen na prostituci. A právě tím je Taken originální a liší se od všech "unosových filmů. A nejlepší je, jak je to realisticky natočeno, i když jo konec je trošku přehnaný, ale rozhodně to nesráží celkový dojem z filmu. V životě by mně nenepadlo, že sympaťák Liam Neeson podá tak strhující výkon starostlivého otce a že bude hrát v něčem, tak drsném a přesně to vypovídá o jeho hereckých kvalitách, které jsou bezesporu prvotřídní. Nemám rád filmy odehrávající se někde v Paříží, bohužel jsem hodně vyrůstal na filmech, které se odehrávají v New Yorku, Los Angeles a v jiných amerických městěch, ale jedno je jasné: 96 hodin je nejlepší film, jenž se odehrává v Evropě a bude trvat dlouho, než ho někdo překoná! ()

becki_tu

Tvůrci pracovali s námětem, který známe spíše z filmů Stevena Seagala a jemu podobným, ale ve výsledku je tenhle film naštěští kvalitativně úplně někde jinde. A kde že je ten zásadní rozdíl? Především v bezchybném scénaři, který nabízí přímočarý příběh, ve zručnosti režiséra, který umí točit akci a v neposlední řadě v obsazení hlavní role. Liam Neeson je jako bývalý "ochránce" ve službách vlády excelentní a jen dokazuje, že je všestranným hercem. Besson tak opět vytáhl z rukávu hodně vysokou kartu a já jen doufám, že podobných nápadů (a scénářů) má v šuplíku ještě dost. ()

MáŠa

Tak s těma 5 hvězdama sem asi hodný, ale musím nějak ocenit film, který má doopravdy slušný drive a furt se tu něco děje. Jediná připomínka, co mě teď z fleku napadá, souvisí s replikami - na můj v kus se otec na začátku až moc strachoval, a matka byla zase úplně nejvíc v pohodě. Zavání to tím, tě některé postavy jsou černé, a některé bíle. Ale nějaké barvy mezi? Eee ()

Earl_23

Výborné! Superrychlý film, který patří ve svém žánru jednoznačně mezi nejlepší. Naprosto strhujících 90 minut, nadupaných akcí se "superhrdinou" Liamem, a proto nemůžu hodnotit jinak než známkou nejvyšší. Rozhodně bych snesl více než stávají stopáž, ale na zážitku to určitě neubírá. Hodně mi film připomínal sérii s Bournem, a to dokonce v určitých pasážích byl ještě o řád lepší. ()

Lucasion

"I don't know who you are. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. But if you don't....I will find you...and I will kill you." Milující otec Bryan (Liam Neeson), který pracoval u tajných služeb, má rád svou 17-ti letou dceru. Jako každý otec by pro svou dceru udělal vše. Když se ona a její kamarádka stanou obětí únosu uprostřed Paříže, tak Bryan neváhá a pouští se do smrtící hry nejen s grázly, co obchodují s lidmi, ale také s časem. A ten se krátí. Liam Neeson je prostě skvělej! Jedním slovem skvělej. Jedině on dokáže zahrát takhle tvrdý a zároveň sympatický charakter. Jeho zběsilé jednání je opravdu úchvatné. Co na tom, že je místy Superman. Příjemná stopáž, která si nebere žádné servítky a od začátku do konce diváka baví a zároveň mu nenechá vydechnout až do závěrečného konce. (93 procent) ()

luka4615

I když se v jádru jedná o prostinký příběh, Taken je i přes to skvělou akční jízdou s charismatickým Liamem Neesonem. Na příběh se tu naštěstí nehraje, jde jen o to, jak efektivně a účelně vyvraždit pár nepřátel a zachránit dceru ze spárů obchodníků s bílým masem. A to mu jde skvěle! Nadchla mě ta vynalézavost s jakou hlavní hrdina "kosí" francouzské gangstery. Byl jsem nadšen z té míry brutality, která je dávkována tak akorát aby to nebylo "přes čáru". Taken se sice řadí do kategorie "béček", nicméně i přes tento fakt se jedná o kvalitní a zábavnou podívanou. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)