Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

besik

Zde se v plné síle ukázal drsňák Liam Neeson, jeho akční scény mají něco do sebe, co se mi ale nelíbilo byla první půlhodina filmu, ve které se nic neděje. 70% ()

Pyth

Mohlo to byt jeste trosku surovejsi a byl by to plne pocet (napriklad chybelo *spoiler* podriznuti dcerky ke konci filmu */spoiler*) ()

Kuny27

Na jednu stranu je to příšerný. Ale filmové zpracování je naopak parádní. Je hrozné, co se děje, a představa být otcem dcery, které se toto stane, je hrůzná. Kolik žen unesli, strašné. Ale co se týče filmu, který mě naprosto nadchnul od místa, kdy se do bytu dostanou únosci. Ovšem slyšet slova od chlapíka jako ztvárňuje Liam "I will look for you. I will found you and i will kill you" - to vyloženě nepotěší, to už to rovnou můžete valit na hřbitov, aby to neměl tak daleko s mrtvolou. Paráda! 90%. ()

Jespe-film

Bože, tak už někdo tu rozmazlenou a ztřeštěnou pipku uneste, byly má první slova pátečního filmu s názvem 96 hodin... Vysloužilec ze speciální jednotky, unesená dcera a výlet do zahraničí s heslem "hlavně se s tím nesrat"... Liam Neeson se tentokrát vydal po stopách Stevena Seagala, což se mu vydařilo - je to defakto jediný herecký výkon v celém filmu a podotýkám, že výborný... ,,Briane, pokus se neudělat masakr!"... Morelovi akce mají díky nezastavitelnému Brianovi (Liam Neeson) velký spád, což je hnacím motorem celého filmu, který ovšem postrádá na originalitě.. Bohužel se zde objevuje pár kýčovitých scének, které si americký scénář/režie snad nikdy neodpustí (buďme ale rádi, že se alespoň neobjevil závěrečný potlesk na letišti, na nějž jsem se tak trochu připravoval)... ,,Říkají..., nezlobte se pane..., že prý jste kokot" - tak tato věta mě nakonec donutila zamyslet se, zda nedat o jednu * víc. Zatím však zůstávám na 3* a děluji tedy pomyslných 65%. ()

bari68

Jedna veľká lavína, tajfún, uragán, zemetrasenie, proste Inferno , ktoré ma posadilo na zadok, otvorilo mi ústa a kým som sa spamätal začali bežať záverečné titulky. Liam bol skvelý, uveriteľný, nápaditý scenár mal skvelý spád, proste a jednoducho ,,jelikož, nýbrž, poněvač,, samé superlatívy. Jeden z najlepších filmov podobného typu tohto žánru. ()

Nassau

I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you. (75%) ()

jirijost

Mám rád takovéhle Thrillery, hodně mi to připomínalo atmosférou třetí díl Bournea. Jenže Matt Damon je prostě jiný řízek než Liam, zápletka byla sice velice zajímavá a film mě bavil ale chybělo tomu takový moment překvapení, přišlo mi že Liamovi všechno šlo až moc na ruku, vlastně se za celý film ani jednou nespletl. Přesto se mi Taken moc líbil a užil jsem si parádní akci s některými dost zajímavými triky a proto dávám čtyři pěkné hvězdy. ()

iXtr3m3

Excelentné. Tak v zrovnaní s týmto sa môže Bourne ísť zahrabať. Neeson sa našiel v úlohe megadrsňáka, ktorý sa s ničím nesere, láme ruky, nohy a rebrá na počkanie. Nevyzerá nebezpečne, ale to je jeho prednosť. Jeho prvý telefonát s únoscom je legendárny. ()

Loki_Six

"I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you." ()

Zagros

Jeden z mnoha akčních filmů s Liam Neesonem, který nijak nevybočuje z žánru a dokáže zaujmout a pobavit na jeden večer. V rámci žánru jde ale o podařený kus. Neesonovi jsem roli naštvaného otce věřil, držel mu palce a společně s ním jsem byl napnut až do konce. No a to je hlavní ambice tvůrců akčních filmů, ne? Na opakování sice není důvod, ale pokud se vám ostatní akční filmy s Liam Neesonem líbí, bude i tenhle. Jestli jste s ním ještě nic podobného neviděli, není špatné tímhle začít… poctivé tři hvězdy. ()

Rssa

Parádní akčňák, letos druhý nejlepší film, co jsem viděl (po Dark Knightu samozřejmě :) ). Neeson je robocob, který se nezastaví před ničím. Připomíná mi Quaida ve Vantage Point, ale je více uvěřitelnější. Francouzské akčňáky jsou jedny z nejlepších. Někdo by řekl, že příběh pokulhává, ale tak je to u skoro všech současných filmů, vždyť šablonovitý scénář měli namátkou Speed Racer, Eagle Eye, Hell Boy 2 a další, tak v tomhle bych slabinu filmu nehledal. Je to jednoduché, v rámci žánru slabinu nemá :) 95 % ()

Hanys_

První Taken patří do top ten akčních snímků tohoto milénia. Škoda, že s těmi pokračováními to tak nevyšlo. I když nedávno jsem slyšel názor, že vlastně všechny díly Taken jsou zhruba stejně dobré. Na to fakt není moc co říct. ()

baXter

Celkem slušná podívaná, akčních scén je tu tak akorát, zápletka jak vylitá z formy a celé je to obstojně zapasované do sebe. Liam Neeson je tu takovej táta drsňák a jde mu to. Až na záverečnou akční scénu nemá ani oděrku a všichni záporňáci jsou jak jinak úplně bezmocní. ()

cab

Tajny agent ve vysluzbe se vydava na zachranou misi sve dcery, ktera je unesena pri navsteve Parize. Old-school primocara akce pohanena odplatou. Hlavni devizou filmu je samotny super cool tatka (Liam Neeson) ovladajici schopnosti nashromazdene letitymi zkusenostmi, kterou jsou zahrany uveritelne a az na par nesmyslnych situaci si do konce drzi vysoce nastavenou latku i tempo. 75% ()

B4TM4N

Nová generace filmových tajných agentů se mi čím dál více zamlouvá. Ti tam jsou naondulovaní kravaťáci s nevyužitým povolením zabíjet, nechávající za sebou hromadu omráčených/spících/podrápaných padouchů a sklenky od míchaných nápojů. Neesonův Bryan se neschovává za žádné zákony, politickou korektnost či humanismus a prostě smete všechny hajzly, které potká. A o to to tak nějak celé je. Akce i vyslýchčky jsou perfektní a vůbec celý film má spád a uteče velmi rychle. Škoda jednoduchosti a značnému obsahu klišé v ději, pomsta by byla dokonalá. ()

Castorr

Těšil jsem se s čím příjde režisér 13 okrsku a moje očekávání se naplnilo. Liam Neeson překvapuje a v nabitě akčním snímku se ukazuje ve skvělé formě. JE TO PROSTĚ NÁŘEZ!!! ()

Kalper

Film 96 hodin je pro mě velkým překvapením. Kdo si myslel, že jednoduchým zápletkám a přímočarým akcím je odzvoněno, ten se šeredně spletl. Pierre Morel dokázal natočit strhující akční thriller bez zbytečných zvratů a nudných dialogů. Navíc, Liam Neeson zde naprosto exceluje a celý film bez výhrad patří jen a jen jemu. ()

bila.tecka

Zručně natočený thriller s velice snadno čitelným scénářem. Liam Neeson hraje svého právem rozzuřeného otce buldočím stylem, kterému se dá i leccos věřit. Ale toho Ramba je tam mnohem víc než třeba takové Francouzské spojky... Akční scény mají výborný střih a šmrnc. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)