Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

corpsy

Určite si budete vedieť predstaviť v hlavnej úlohe minimálne desať iných svalnatých borcov, ktorý by sa do úlohy hodili. Ale tým, že Liam Neeson takýmto borcom všeobecne nieje dáva filmu reálny nádych a drží diváka v neustálom napätí. Aj keď námet je jedným z najošúchanejších, snímok vsádza hlavne na švih a spád. ()

Marek1991

Na úvod len toľko, že je to film a to, čo prežil hlavný hrdina, by ste zrejme nikdy nedokázali, takisto nájsť potrebného človeka, či rodinného príslušníka. Ďalej netreba zabúdať, že tých zlých chránia trocha viac ako tu aj štátneho mafie, kamery a všetko okolo. To, že si vybrali ako zlých Albáncov, neznamená, že to nerobia aj Američania, že to nerobia vlastne všetky národy a že sa tie veci nerobia ešte sofistikovanejším a horším spôsobom, pretože to tak je a tento film je len slabý odvar, tak si nemyslite, že aj v spolupráci s hocijakou tajnou službou, kľudne aj z vášho štátu, by ste niečo dokázali, ono to funguje ďalej a všetko sa to za tie roky skomplikovalo, že by ste do toho, tak ľahko nevideli, tiež si nemyslite, že by to takto skončilo, lebo pomsta funguje a to nielen u Arabov (aj Albáncov za nich beriem). Je to film so šťastným koncom, lebo také americké bývajú, páčilo sa mi, že sa nebál vážnej témy, že rolu agentstva zobral vážne, že akcia bola poriadna. Američanov, myslím tých na vyšších postoch nemusím, Albrightová, Clintonová, Riceová, Bush, Solana, Merkelová sú vo svete podľa mňa povedzme, že nie tým vysnením dobrom, za ktorých ich ovce majú. Kosovo nikdy nemalo vzniknúť, štát mafie, obchodu s drogami, obchodu s bielym mäsom, taktiež produkcia ópia bola najnižšia skôr za Talibanu v Afganistane, než je ním za Američanov, ono zlé strany sú vždy obe a treba vedieť kľučkovať, takéto veci fungujú od Istambulu po kanadské mestá, viem o tom, takže nemajte zaslepené oči. Svet je jedno veľké bahno, to len väčšina ľudí do toho nevidí. Tento film je pre agentov a tajné služby len holywoodskou naivnou ochutnávkou, ale ja uznávam, že sa toho konečne niekto chopil, že sa nebál a že sa snažil poňať to, čo najviac realisticky. Výsledok je strhujúci film od začiatku po koniec. ()

Padme_Anakin

Neskutečný nervynapnelismus. Nezvěstné neviňátko. Nezadržitelný Neeson. Nic netušící ničemové. Nepříjemné nakouknutí na návyky neřádů, nářek naivek a narkotický nátlak. Nálož nářezů. Nebožtíků nepočítaně. Naděje neumírá. ()

Revanx

Obchod so ženami a vlastne s ľuďmi všeobecne je svinstvo. Každé väčšie mesto by malo mať pomstiteľa, ktorý by sa dokázal vysporiadať s takýmito sviniarmi ako Liam Neeson s ľuďmi čo mu uniesli dcéru. Film je to inak výborný, od nejakej 20 minúty divák prestáva dýchať a iba sleduje ako stúpa Neesonov body count. Jednoducho, toto ja akčný film ako má byť - surový a drsný, bez akejkoľvek štipky humoru. BTW: Byť ženou, tak by som v apríli do toho Paríža hádam ani nešiel :-) ()

ConanVJ

Parádní akční kousek, který se nikdy neokouká. Akce je tu hodně a je hodně surová, realisticky natočená bez přikrášlovacích parádiček. Moc se zde nehláškuje, za to je to temná podívaná které vévodí Liam Neeson coby otec unesené dcery, která je unesena obchodníky s bílým masem. Akce místy připomíná nekompromisními bitkami Bournea což je jen dobře. Za mě 90% :) ()

PauloZ

Příběh jednoduchý? Ano, ale jak podaný! Je tam možná krapet toho Bourneovství, ale Liam Neeson je ve skvělé formě a perfektně zahrál taťku, co si jde pro svoje zlatíčko a přitom rozsekat pár sráčů co ji unesli! Rýchlé a úderné! Nejadrenalinovější adrenalinová pecka posledních let. Pierre Morel jde po okrsku 13 ještě víš. ()

Marsik

Můj dnešní filmový maratón (Half Nelson, Spartacus-Bohové arény-1st part a Svatý boj) jsem završil touhle lahůdkou. Naprosto bombová akční napínavá podívaná, která mi 85 minut nedala vydechnout. Liam Neeson - frajer, jak má být. Ano, někdo může namítat, že tohle tu už 1000x bylo-jeden chlápek proti všem a všechny rozseká. Ale tohle mělo ještě něco navíc - super šmrnc, díky kterému jste se celou dobu rozhodně nenudili. Dávám plný počet hvězdiček a za 90% se určitě nestydím. Za nedlouho se rád podívám znovu. // (29.5.2012) - Druhá projekce a potvrzuji, že je to bomba film. Zvedám na 95% // (27.10.2013) NOVA HD - Do třetice všeho dobrého, tentokrát s CZ dabingem (z roku 2013) a Neeson to stále krájí. Hodnocení beze změny - 95%. // (1.11.2014) NOVA - I don´t know who you are....I will find you and I will kill you! Já tenhle biják fakt žeru. U scény, kdy chlápci dívky unáší, mě pořád mrazí. A víte co...Po čtvrtém shlédnutí dávám 100% = Jupííí, nová FSZ!! (with J.) ()

Kryton

Uff to vám byla jízda pánove! Tak tohle akční béčko aspiruje na akční film roku u mě! Bond , Payne ... pche Bryan! Tak takhle vypadá otec , který má rád svou dceru až za hrob (a ty co jí ubliží pošle do hrobu)! Musím uznat , že Besson to napsal dobře (byt to celé vyšlo na dvě stránky A4). Celé je to svižně natočené a od okamžiku první akce se to zastaví až na konci. Neeson cedí hlášky tak , že mu doslova po každém tom grázlovi fandíte více a více. Takovéto béčko mi náramně sedlo a vždy si ho pustím , až budu chtít pročistit hlavu a bavit se (vedle Cranku , Sejmi je všechny a pak taky Odstřelovače) Osobně se mi nejvíce libíla akce na lodi! Celé to je jen obchod! Nic osobního! Pro mě to osobní je! ()

Džany

100% - To není jen další z řady bezduchých vyvražďovaček a to rozhodně není další nesmrtelný hrdina. To je politické, akční drama s prvky thrilleru a to je Liam Neeson v roli vycvičeného ochránce / zabijáka, kterému uvěříte každý pohyb (a hlavně úder). Bezkonkurenčně nejlepší snímek tohoto žánru. ()

ledzepfan

V klíčových detailech to trpí povinnou demencí akčního žánru ale jako celek tenhle film s přehledem vytírá podlahu se všema krutě přeceňovanýma Bournama nebo naprosto hloupou DieHardčtyřkou .....Zápletka je klasická, Neeson je až překvapivě uvolněný, všechno odsejpá v rychlém ale přehledném tempu=takhle si představuju kvalitní americký akčňák=cca 60-70% ()

nervoznideda

Před natáčením jsem si přečetl vaše komentáře, mám nemám?!! Při natáčení filmy nesleduji , Po dlouhé době konečně dobrý přímo skvělý akčák od začátku až do konce. Abych ho vychutnal tak už jsem si ho pustil 4x . po 5 jsem ho pustil i své ženě . I moje žena ho ocenila jako skvělý,ani při něm nepletla jen zírala . Cena tohoto filmu mne vyjde na 2,50 kč a cena dvd Blu-ray je 499 kč . Zdraví Vás nervozní důchodce :-)jen ty ženský stojí za nic :-)Lena je kráva na facky:-) ()

themic

Akce, akce a furt jenom akce. To je to hlavní na čem ten film stojí, nic extra novýho a přesto nabušený film. Stačí se usadit a zaplout do děje. Neeson překvapil. 80% ()

Zayl

Liam Neeson jako emocionálně zainteresovaný, dojemně snaživý a obětavý otec, který se vydává zachránit svou dceru a nebojí si zašpinit ruce. Už začátek samotný by vydal na slušné drama o odcizení dcery a otci po rozvodu. A když se k napínavému vyšetřování přidají promakané akční scény, je to zkrátka radost. ()

ladko

Ok, 5 hviezd z mojej strany je trošku nadsadených(keď by som mal porovnávať napríklad s Bourne Ultimatum...), ale Taken je proste to najlepšie, čo sa za poslednú dobu v rámci žánru urodilo. Pekelné tempo, surová akcia, nekompromisný, nezastaviteľný a jednoducho skvelý Liam. Pár nedostatkov by sa samozrejme našlo(áno, netreba byť nato génius-scenár), ale vôbec ma to nerušilo. A teším sa na sequel - a som zvedavý na názov - čo tak Re-Taken, Taken Again, Taken Back, alebo(a za tento sa prihováram...) Taken From Behind:) ()

NinonL

OMG 172. nejoblíbenější film ČSFD ... 86% ... nechápu. Příběh je dejme tomu OK, ale co Liam Neeson? SPOILER: Vždyť to tam kosí jako by na něho nikdo nestřílel, to jsou ti Albánci slepí či co? Mají samopaly, on dlouho jen obyčejnou pistoli ... Najednou mává průkazem francouzské policie i s fotkou, odkud ji za tak krátkou dobu vzal? Americký důchodce a v lepší kondici než početná ochranka arabské excelence. Jako PC střílečka dobrý, jako film, co si hraje na reálnou story - díky úplně nereálných situacích - katastrofa. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)