Štyri najlepšie priateľky práve dokončili prvý ročník univerzity a pripravujú sa na leto plné vzrušenia. Bridget (Blake Lively) odchádza do Turecka kvôli archeologickým vykopávkam. Carmen (America Ferrera) má plné ruky tvorivej práce vďaka letnému predstaveniu vo Vermonte. Lena (Alexis Bledel) stretáva novú i starú lásku v škole dizajnu na Rhode Islande. A uprostred New Yorku robí Tibby (Amber Tamblyn) pokroky vo svojom vzťahu s Brianom. Láska, smiech, slzy a jedny putovné džíny udržujú pevné puto medzi dievčatami, hoci sú od seba vzdialené na míle. (TV Markíza)

Prochy38

Chtěl jsem dát 3*, jakože to není tak špatné, ale asi to nechám takto. Evidentně se to snaží nabrat na "úspěchu" prvního dílu, který podle mého nebyl tak zlý. Ale příběh, pokud se tomu tak dá říct, je absolutně nijaký až trapný. Každé z našich hrdinek si všímají jen hezouni a kulturisti. Bloncka, která minule byla schopna akorát kopat do balonu teď bude šířit rodinná moudra apod. Holky se chovají jako malá děcka, dějovky jsou trapné a nulové. Snaží se to hrát na romantiku, city a moudra ze života, ale je to spíše trapná pohádka pro malé holky.... Škoda... ()

Smok

Štvorica (herecky) nevýrazných hlavných hrdiniek, ich dojemné nefalšované kamarátstvo, ktoré utužujú putovné šťastné nohavice a "neobyčajné" životné príbehy. WTF? 1* za to že som pochopil, že s Americou Ferrera sa v Škaredej Betty maskéri moc nenatrápili a za to, že obrázky na tomto dvd sa hýbali... ()

Tsuki

Řekla bych, že druhý díl byl příběhem o něco lepší než jednička, na 4 hvězdičky to ale i tak nemá. A to i přesto, že hlavní čtyřka hereček se zdála také hrát o něco lépe než předtím. Hodnotila bych to jako docela dobrý film pro holky, ne však pro opačné pohlaví :-) ~(3,3)~ ()

nash.

Bylo sice nečekaně příjemné setkat se znovu s Tibby, Bridget, Carmen a Lenou, bohužel jim tentokrát tvůrci nedokázali nabídnout dostatečně zajímavé příběhy. Jedinou výjimkou je Bridget, která si vynahradila promarněnou šanci z jedničky jednoznačně nejlepším a pocitově nejsilnějším příběhem, který mě, částečně z osobních důvodů, oslovil mnohem víc než všechny ostatní. Ty totiž nebyly ničím jiným než banálními a téměř "harlekýnsky" jalovými historkami, postrádajícími sebemenší stopu originálity nebo čehokoli, co by se dalo označit jako zajímavé. ()

uiu

Čtyři nejlepší kamarádky z dětství, které se rozutečou do světa na vysoké školy a jediné, co je spojuje jsou kalhoty, které si pravidelně mezi sebou posílají a do kterých se zázračně každá vejde (i ta s největší zadnicí). Sledujeme jejich vzestupy a pády, lásky a zklamání, hádky a následné opětovné spřátelení. Na nudné sváteční dopoledne dobré, pokud potřebujete vypnout mozek. ()

• Závěrečná scéna, kde dívky skočí z útesu do moře, byla přidána na žádost Amber, Americy a Blake. V Řecku viděly 2 teenagery skákat z útesu, ty je přesvědčily, aby to taky zkusily. Dívky následně požádaly režiséra, jestli se by se takováto scéna nemohla objevit i ve filmu. (HappySmile)
  • Ve scéně se členkou kapely The Cheetah Girls Adrienne Bailon můžete vidět fitness DVD Byou (2006) její společnice ze skupiny Sabriny Bryan. (HappySmile)
  • Herečka Alexis Bledel byla v době natáčení o šest let starší než její herecká kolegyně Blake Lively, ve filmu však ztvárňují devatenáctileté dívky. (Aknah)