Šňůra

U mě teda špatný, dokonce kandidát na nejméně povedený Hřebejkův film. První hodina filmu zmatená a vlastně o ničem, grády to začalo dostávat až půl hodinku před koncem, kdy Polívka začal plánovat, jak ty lumpy dostat a pak už to mělo šťávu až skoro do konce. To málo, co je na tom filmu dobrého jsou právě herecké výkony, především právě Polívky, Schmitzera a Vladyky. Jenže na záchranu celkově pokaženého dojmu to nestačilo. ()

Alojs

U mně taky dobrý. Bohužel, pouze dobrý. Čili za 3. Hřebejk točit umí, o tom žádná, ale xakru - co mají znamenat ty scénáře??? Jakkoliv je druhá půlka oukej, první to zabíjí. Nic se v ní neděje, pouze se prezentují postavy a výrobky na přírodní bázi. Někdy v šedesáté minutě nastává zlom. S nulovou návaznosti na předchozí exkurzi. Jak už padlo - česká odpověď na Dannyho parťáky. Milá, decentně humorná, přesto nevyrovnaná. ()

winstonik

Známa mora socialistického kapitalizmu znie: zožeňme prašule z fondov a točme jedna radosť. Aj keď niet o čom. Kedy sa zdvihne nová vlna, ktorá bude chcieť filmom niečo povedať? ()

KdG

První půlka filmu stojí za prd, zbytečně se snaží zachytit atmosféru na úkor děje. Zato druhá pulka filmu je super, má to náboj, Polívka i ostatní jsou super. U mě dobrý. ()

sulek

Ta letní atmosféra mě opravdu zahřála, napínavá druhá polovina filmu byla příjemným překvapením. Za Runway s "Jeseterem" hvězda navíc. ()

smajly

Žádná velká sláva. Děj mi přišel nezajímavý a přes poměrně dobré herecké výkony a pár světlých okamžiků v jinak monotónním příběhu, jsem od Hřebejka čekal daleko víc. Filmy podobného kalibru běží v neděli v osm hodin večer na ČT 1. ()

Tiiso

Zelený matrixovský filtr před kamerou a hudba vycházející z kytary mě uvedly do snímku U mě dobrý. Dobře vykreslená atmosféra chatové oblasti, přičítám dozajista ke kladům tohoto počinu. Ono těch kladů totiž moc není. První většinovou částí filmu jsem se nechal vodit vyrovnanou kamerou a seznamoval se, se všemi těmi postavičkami, které v druhé menšinové části spojí své síly aby komediální snímek dotáhli do vítězného konce. Film se tváří jako komedie, ale není v něm v žádném případě přehršel humorných scén. Nálada spíše osciluje někde mezi mírným, starousedlým humorem a melodramatem. A některé části, jako scéna s policií, přivolaná k vykradené hospodě, působí až trapně a zbytečně. Až jsem si říkal jestli to má Hřebejk za potřebí. Snímek na mě velmi často působil, jako natočený za každou cenu. Z hereckých výkonů můžu vyzdvihnout manželku Vladyky, která ve svých malých chvílích vypadala dobře přesvědčivě. O výkonu Polívky je myslím zbytečné se nějak rozepisovat, jelikož on podává vždy výborný výkon a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Přes klidnější první část, jsem se tedy dostal k té druhé akčnější, která nedopadá v globále nejhůře. Má úroveň a myšlenku. Některé okamžiky jsou sice dosti nereálné, ale o to v tomto snímku nejde. ono totiž je vůbec těžké poznat o co ve filmu vlastně jde. pravděpodobně o nic a takto je také nejlepší způsob jak k filmu U mědobrý přistupovat. Hodnocení se pohybuje někde mezi dvěmi a třemi hvězdami. Lehký podprůměrný snímek. ()

WScully

.... aneb přátelství, která bych chtěl zažít... Druhá polovinu filmu naprosto úžasná, první části se moc nedaří. První polovina filmu by nemusela být tak rádobypoetická, mohla by více seznámit s charaktery postav, jejich osudy, touhami, s cestou, kterou procházejí životem. To se stalo náznakem pouze u Mr. Classe, Karla a Tondy, škoda. Velká škoda. Postavy mohly díky první části dostat ten svůj třetí rozměr a tím více by si divák mohl pak vychutnat herecký koncert a kolotoč událostí, na kterých film chce stavět v již zmíněné dobré druhé části. Nerad dělím filmy na části a pak nerad hodnotím každou část filmu zvlášť, bohužel zde to udělat musím. Film, ke kterému se však určitě ještě několikrát vrátím... a možná nebudu sám. ...přátelství, která bych chtěl zažít... Dýchlo na mě kouzlo doby, kdy jsem - jako dítě nastupující do první třídy - začínal více své okolí vnímat... Možná to v té době žádné kouzlo nebylo, nicméně první větší krůčky jsou nezapomenutelné... ()

godspeed

Dost rozpačité. V detailech a jednotlivých scénách skvělé, nicméně jako celek hodně vlažná polívečka. Třetí hvězdici dávám pouze a jenom za Lenku Vlasákovou v těžce dírkovaných punčochách. ()

fantomas19

Česká komédia, pri ktorej režisér Jan Hřebejk opäť spolupracuje so scenáristom Petrom Jarchovským. Film z tohto roku (2008), ktorého scenár bol napísaný na motívy poviedok Petra Šabacha, je o partii kamarátov na začiatku divokých deväťdesiatych rokov. Kamaráti na malebnom ostrovčeku v srdci Prahy si žijú v pohode, mimo spoločnosť bažiacej po majetku a rýchlom zisku. Každý má svoje malé problémy, ale pravidelnú partiu mariášu v krčme kamaráta Tondu (Jiří Schmitzer) sa snažia nevynechať. Svoje sily spoja, keď Kája (Miroslav Vladyka) príde o všetky peniaze pri krabičkovej hre. Pod taktovkou bývalého kráľa mágie, pána Mrklasa (Bolek Polívka), rozohrajú nebezpečnú odvetu. ()

ANTYCHRYST

Další z povedenejch filmovejch kousků od pana hřebejka.V hlavní roli exceluje Bolek Polívka, Šmíca a ostatní. Na první pohled jedna tichá zahrádkářská hospůdka uprostřed kolonie v samotném srdci naší stověžaté Prahy. Ovšem jeden hravej rádoby kominíček v mžiku vše změní. Kde je kulička....tisíc na kuličku...ááá pán má štestí :) ....ty vole já jsem faaakt kurva. ()

Mijagi

První dvě třetiny nudí, hluchých míst je více než vtipných a nepohltila mě ani atmosféra žití v blízkosti malého říčního přístaviště, v tomto případě v Praze Libni. A to mám podobná místa jinak rád. Nabízí se srovnání s Černou kočkou, bílým kocourem Emira Kusturici, kde je divák od první minuty naplno vtáhnut do poetiky malé osady v deltě řeky Dunaje, jako kdyby s místními, podivuhodnými obyvateli vyrůstal od narození. Ale vraťme se zpět k Vltavě. „U mě dobrý“ má naštěstí scénu se skořápkami, natolik vyvedenou, že dokáže vytáhnout celý film ze dna do lehkého nadprůměru. A také Hřebejk již poněkolikáté obsadil Bolka Polívku, na jehož herecký um se v tomto filmu obzvlášť dobře kouká. Tři hvězdy. ()

syphoon

Skvělé, skvělé, skvělé. Po druhém shlédnutí jsem museli opravit hlasování. Prostě film, který vystihuje českou mentalitu posledních let, kdy okrádající Čech je okrádán dalším Čechem mě baví!!! Hereky perfektně zahrané (Polívka, Schmitzer, Vladyka). 85% ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)