Scarface

USA, 1983, 170 min (Alternatívna 163 min)

Réžia:

Brian De Palma

Predloha:

Armitage Trail (kniha)

Scenár:

Oliver Stone, Howard Hawks (pôvodný scenár) (viac)

Kamera:

John A. Alonzo

Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio, Robert Loggia, Miriam Colon, F. Murray Abraham, Paul Shenar, Harris Yulin (viac)

V máji 1980 otvoril Fidel Castro kubánsky prístav Mariel so zámerom nechať niektorých občanov odísť za príbuznými do Spojených štátov. Skoro sa však ukázalo, že Castro prinútil majiteľov lodí, aby odviezli z krajiny nielen príbuzných, ale aj nebezpečných väzňov.
V lete roku 1980 emigrovalo z kubánskeho prístavu Mariel so súhlasom Fidela Castra 125 tisíc ľudí. Zhruba pätina z nich mala kriminálny záznam, pretože Castro sa potreboval zbaviť „nežiaducich" osôb. Asi polovica utečencov sa usídlila v Miami a jeho okolí. Jeden z emigrantov - Tony Montana - sa veľmi rýchlo adaptuje v nových podmienkach slobodného sveta. So svojím priateľom Mannym vykonáva príležitostné práce v miestnom podsvetí a pri jednej výmene drog skončia v jeho rukách ukradnuté peniaze, za ktoré Montana vybuduje vlastné drogové impérium. S mocou a bohatstvom však rastie aj jeho ego a predovšetkým paranoja, že o jeho výdobytky ho už čoskoro niekto pripraví rovnakým spôsobom, ako on okradol iných... (oficiálny text distribútora)

L3G1ON4R

Docela dechberoucí gangsterská střílečka s drogovým bossem Al Pacinem, který se zcvokne ze své chamtivosti a intoleranci k světu a i svým bližním. Tahle drogová střílečka je báječnou pohádkou na svou dobu. ()

zly.dvojce

Momentálně nejsem schopen napsat komentář, který by byl schopen šahat alespoň po paty tomuto bílému kolumbijskému skvostu. Tohle je stardust jak má být. WORLD IS YOURS ()

Queendom

Lze vysílat dětem na základních a středních školách, aby věděly, co za vymatlaný a paranoidní kretény z nich fet časem udělá. Al Pacino to zahrál tak skvěle, že se mi nechce věřit, že ty hromady prášku byly něco jinýho než koks. Přesto nejdu do plnejch. Celý jsem to protrpěla kvůli muzice a první třetina filmu neměla i přes drastický scény moc koule. Film se nedá stavět na jednom herci. ()

Born2BeAlone

Tak nesympatická hlavní postava, jakou je Tony Montana, plnící si svůj americký sen, tady dlouho nebyla. Al Pacino předvedl strhující herecký výkon a já se hlavně díky němu i přes delší stopáž nenudil. Samotný příběh a jeho zpracování není (podle mě) tak zajímavé, aby obstálo v konkurenci Kmotrů, Tenkrát v Americe a Goodfellas. ()

radys.v

Dobrá gangsterka + Al Pacino, kterému tohle téma velmi sedí, v hlavní roli. Všiml jsem si, že Al měl naprosto identickou mimiku. Jak jsem řekl, dobrá gangsterka, ale celkem mě zklamal morbidní závěr /proto jen 4*. ()

MeatFly_cz

Potom co jsem všude četl tolik opěvované recenze na tento film a jelikož prostě miluju Kmotra, tak jsem neodolal a musel jsem se na Zjizvenou tvář konečně podívat. Výsledek, docela mě překvapil, čekal jsem nějakou tu brutalitu atd. jak se všude psalo, ale v konečném součtu mi z toho vyšel "pouze" dobrý film nic víc, nic míň, rozhodně ne nějaký kult. Krom první a poslední scény ve filmu žádná brutalita není, a celý film táhne vzhůru akorát brilantní výkon Al Pacina, jo ten byl fakt, ale opravdu drsný! prostě herecký koncert z jeho strany. Moc se mi líbilo jak se ve filmu postupně vyvíjela postava Tonyho Montany, dost zajímavé a docela dobře natočené. Ale postrádal jsem nějakou akci, nebo onu brutalitu, ale nic z toho ve filmu není až na "první" a poslední scénu. Kdyby to šlo, dal bych asi tak 3,5*, bohužel to nelze, takže hodnotím za 3* na 4 hvězdy ten film fakt nemá, a nebýt Al Pacina nejspíš by neměl ani na ty 3*. ()

mirkath1

Tohle je opravdu filmový žážitek . Al Pacinovi se můžu jen poklonit za tento výkon a vlastně tam nebyla naprosto žádná hluchá místa . Měla jsem zatajený dech do naprostého konce a kdyby to šlo dám těch hvězd 6 :) ()

Olafsson

KULT... film na který se můžu dívat 1000krát a nikdy nenudí... Naopak... Brutální jízda co má koule... Takové filmy se už dnes netočí... Ani nemohou... Al Pacino totiž byl, je a bude jen jeden... PS: To s jakým vzdorem a pevností se Tony dívá ostatním do očí do smrti nezapomenu... ()

uodevr

Skutečný prvopočátek kategorie známé jako "bezmyšlenkovitá řezba", která mimo jiné graduje naprosto vzorově, kdy po první relativně poklidné hodině člověk nemá nejmenší tušení, k čemu se film schyluje. Poslední půlhodina je pak takovej uspokojující nářez, že si člověk opravdu nemá šanci všimnout, že právě s Tonym Montanou strávil tři hodiny života. Čehož vůbec nelituje. ()

Nightmare89

Tak tu sú zbytočné akékoľvek slová... Každý, kto si doteraz klikol profil tohto filmu, veľmi dobre vedel, čo robí a ako naložiť s informáciami obsiahnutými na tejto stránke. Hodnotenie v pravom hornom rohu sú toho jasným dôkazom. ()

Forsetino

Zjizvená tvář Tonyho Montany a především jeho zjizvená duše jsou výbornou 170 minutovou zábavou. Klasická gangsterka a vynikající Al Pacino, to je kombinace, která u mě vždycky bude slavit úspěch nejvyšší! ()

dzberry

Al Pacinovo drsné lopaťáctví zlouna zlověstného je démonické. Tak trochu dost hodně one man show... Kdože to tam vlastně ještě hrál? Malounko si vzpomínám ještě i na přenádhernou Michelle Pfeiffer... Hudební složka poplatná době vzniku filmu, jasná věc, nicméně dnes neposlouchatelný a rušivý úlet, chi... ()

CRYPT

Já ten film prostě žeru. Viděl jsem ten snímek už 10x a pořád mne nepřestane bavit. Al Pacino sympaťák, pěkný ženský, yeyo a viditelnost všudypřítomného luxusu a bohatství. Co více si přát. Mužnost se dokazuje tvrdou výdrží a potlačeným svědomím a samozřejmě konečná scéna patří mezi legendy ve filmovém průmyslu I am Tony fuckin' Montana - The political prisoner from Cuba ()

donnovann

Tímto snímkem se pro mě stal Al Pacino nesmrtelný! Ve Zjizvené tváři všechno tak dokonale funguje až se tomu nechce věřit. Nezapomenutelné scény, perfektní režie a o hereckých výkonech (hlavní role) nemůžu ani mluvit to se prostě musí vidět protože Tony Montana (Al Pacino) zde vystupuje s takovou houževnatostí a průbojností že vás bude celých 170min dokonale bavit. U mě jednoznačně film který se prokousal do mojí TOP 10. ()

AlexUnited

Dokonalý film bez jedinej chybičky, od ktorého sa nedá odtrhnúť. Pacino presvedčivo zahral takú sviňu, že som túžobne očakával, kedy ho už konečne niekto odkrágľuje. Nevyskytuje sa tu žiadne hluché miesto, nijaká zbytočná scénka, 170 minút ubehlo ako voda. ()

J*A*M*B*O

Neopísateľný mafiánsky nárez. Zážitok na doživotie. Mne to pripadalo ako GTA vo filme a bolo to proste enskutočné. Po Krstnom otcovi najlepšia mafiánka akú som kedy videl. Proste príbeh bol geniálny, hlavný herec bol taktiež skvelá voľba a celý dej nemal žiadnu chybičku. Proste neopísateľný zážitok. Klobúk dole pred Al Pacinom, je to borec čo sa týka gangsteriek. Dávam 10/10 bodov. ()

helrohir

Dosť brutálna, ale zároveň reálne podaná gangsterka o "pričmoudlých" drogových priekupníkoch začiatku 80. rokov. Za pozornosť okrem brutálneho násilia stojí jednoznačne výkon Al Pacina. Jemu proste stačí jeden pohľad a hneď je kráľom danej scény. Fakt neskutočný výkon. Lenže na plný počet sa mi to nezdalo, pretože na tú dĺžku tam bolo aj dosť nudných scén a chýbalo mi aj viac akcie. Vidím to na takých pekných 80%. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2022

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

15.05.2020

O remake Zjizvené tváře se v průběhu let snažilo několik tvůrců, těmi posledními jsou zatím scenáristé a režiséři bratři Coenovi. Ti teď napsali nový scénář, jehož děj by se měl odehrávat v dnešním… (viac)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru