Mladučká Sophie (Amanda Seyfried) žije so svojou bláznivou matkou Donnou (Meryl Streep) na idylickom gréckom ostrovčeku, kde vedú zľahka upadajúci rodinný hotelík. Sophie sa bude čoskoro vydávať. Pokiaľ si Donna robí v tejto súvislosti iba praktické starosti, Sophie rieši jediný problém - kto ju odvedie k oltáru. Nájdený matkin denník totiž odhalil, že sa Donna v kritickej dobe blízkej Sophiinmu počatiu spustila hneď s tromi mladíkmi. Podnikavé dievča, ktoré zdedilo matkinu excentrickosť, nelení a všetkých troch pozve na svadbu. A oni - rozšafný obchodník Sam (Pierce Brosnan), upätý bankár Harry (Colin Firth) a svojrázny dobrodruh Bill (Stellan Skarsgård) - prídu. Do obradu zostáva dvadsaťštyri hodín. Počas nich bude nevesta musieť nájsť toho pravého. A pretože Donna nemala o príchode týchto troch pripomienok hriechov mladosti ani poňatia, bude veselo i bez svadby. A navyše, všetci tancujú a spievajú chytľavé piesne legendárnej skupiny ABBA! (TV Markíza)

sedm.1

Mamma Mia, čo to do ritě bolo :) ? No nic. Věděli jste, že ABBA v době své největší slávy vydělávala denně víc než Volvo? A věděli jste, že to není tak dlouho, co skupina odmítla odehrát jeden jediný koncert za "menší" bonus, něco kolem jedné miliardy dolarů? Já prostě nechápu, proč tedy kývli na tento projekt? Co je k tomu sakra vedlo? Já jsem přesvědčen, že museli být přepadeni autory tohoto snímku, kteří jim dali pistoli k hlavě a vyberte si, buď nám povolíte natočit tuhle sračkovitou taškařici, ve které totálně znehodnotíme a zpourážíme vaší hudební tvorbu a nebo půjde mozek z hlavy! A co staroušům zbývalo, chtěli si užít ještě pár let nějakého toho zaslouženého zbohatlického pohodlí a teď to tady tedy máme. Otázkou je, jestli po shlédnutí této "jízdy" nechtěli pak spáchat členové skupiny sebevraždu sami. K filmu. Děj jednoduchoučký jak facka, žádný problém, co vymýšlet za složitosti, aby ladil k textům písní. Ale to zpracování jsem vážně nedával. A okomentoval bych to asi nejradši slovy Zdeňka Trošky. Je to taková veselá, letní, košilatá pohodička, plná pěkných hodných lidiček, hezkých písniček, lidového humoru a zábavy pro celou rodinu, mladé duchem zvlášť. Nezlobte se na mě nikdo, ale peklo na zemi. Herecké obsazení je sice opradu hvězdné a smekám klobouk i s parukou, že si to herci i sami nazpívali, výsledek překvapivý, ale že by se sem kdokoliv z nich přímo hodil z pohledu obsazení na jistotu, nevím, nevím. A především navíc Amanda Seyfried je pro mě naprosto nevýrazný, mdlý, nehezký a nesympatický vřídek. Hudební tvorbu ABBY mám velmi rád, je to sice kýčovité, ale chytlavé, pohodové, rytmické, prostě jde bez diskuzí o top hudební formaci všech dob. Film Mamma Mia je ale pouze kýč, na kterém není chytlavého vůbec nic. Pokud muzikál, tak Across of Universe, to je úplně jiná liga! ()

Arkanoid

Trpel som celý film. Postavy boli nedomyslené, takže mi boli ukradnuté. Dej bol chabý, ale pred ním varuje už oficiálny text distribútora. Rozuzlenie neprišlo, no film zachránila pred odpadom hudba. ()

LadyVader

Někdo by mě měl příště zastavit před koukáním na obskurní filmy, jenom kvůli hercům a proto že jsem sama doma.. Po tomhle veledíle mi jistojistě změknul mozek :D No ale oceňuju snahu tvůrců. 5/10 protože mám ráda Abbu, některý písničky zněly víc než dobře a ze spousty jiných důvodů :D. No ok... tohle je asi hlavní důvod proč jsem tomu filmu nedala tak 20% :))) http://www.youtube.com/watch?v=AQKk1nkDa8U ()

miklaras

Tak tohle je oříšek, protože osciluji mezi dvojkou a pětkou. Do kina jsem šla s matkou a dcerou, naštvaná z celého dne a s pocitem, že na tomhle jsem vlastně být nechtěla. A pak se postupně propracovala až k výtečné náladě, příjemnému pocitu a decentnímu klidu...Film, který nic neslibuje, který neklade žádné intelektuální nároky, ale jen tak plyne, splnil účel. A to je někdy víc, než člověk očekává ()

Ivusha

Je to naivní, je to kýčovité a z Brosnana zpěvák nebude, ale vůbec mi to nevadilo.;-) I přes fakt, že Abbu moc nemusím, jsem na film vyrazila do kina a rozhodně jsem neprohloupila. ()

DavidS.

Snímek primárně určený pro ženy všech věkových kategorií a pro milovníky Abby. Letní kýč oděný do modra, ve kterém se několik slavných herců podpořených komparsem snaží (tu lépe, tu hůře) zpívat, tančit a provdat jednu blonďatou panenku za jednoho z nejméně sympatických mladíků tohoto filmového roku :) Nicméně Meryl Streep je skvělá, texty a hudba Abby srdcervoucí stejně jako v 70. a 80.letech. A na ničem jiném tak moc nesejde. Proto odpuštím limonádový děj i absenci nějaké originální a ze židle zvedající choreografie...Provedení The Winner Takes It All jen potvruje, že se jedná o jednu z nejlepších popových písní všech dob. P.S.Za předklad písní ABBY, tak jak byl uveden v našich kinech, by měl být někdo bez milosti zastřelen!!! ()

Kracken

Výborná Meryl Streep na které celý film stojí, rozhodně nato že jí příští rok bude šedesát vůbec nevypadá, naopak vyzařuje z ní mladost a elán blonďaté mladice :) Abba, ač nejsem její velkej fanda a tuhle hudbu nevyhledávám se velmi příjemně poslouchá a působí velmi pozitivně. Zkrátka, film pro ženy všech věkových kategorií. ()

masr

Energický, pozitivní, dobíjecí film. Bohužel asi tak spontánní a nevykalkulovaný jako láska slečny v minisukni u silnice E55. ()

Rozy

Musím říci že mě tento film opravdu překvapil. Děj se rozjel celkem rychle a tak jsem prvních 45 minut shltal ani nevím jak. Po této části bych dal určitě 5*. Dál už je ale děj vleklý, vcelku předvídatelný a film nepřináší nic nového. Celkový dojem ale zůstal nad očekávání velmi dobrý. Taky se mi líbila choreografie většiny písniček skupiny ABBA. K filmu pěkně ladili a vyvolávali příjemný dojem. Až po tomto filmu sem si uvědomil kolik má tato skupina populárních a velmi známých písniček. ()

piserius

Hrozný film, skupinu ABBA mám docela rád, ale tyhle předělávky jsou prostě strašné... A jak by jeden můj kamarád schrnul tenhle film - Řecký ostrov, svatba holky co nezná otce. Pozve 3 chlapy, s nimiž její máti spala. A začne - jsi můj táta, jsi můj táta, jsi můj táta? No prostě děs film. ()

klúčik

Obrovské sklamanie. Málo kedy sa mi stane, aby som sa na film nedodíval. No toto dielo malo na mále. Aspoň vidím čo robí dobrá reklama, aby dostala ľudí do kina. Jedine čo ma zaujalo bola krásna grécka príroda. Naprosté sklamanie. 40%. ()

rozbris

Muzikály nejsou zrvona šálek mýho čaje. Poslední film-muzikál co jsem viděl v tomto roce je Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, který mě moc nepotěšil. Ale Mamma Mia mě přesvědčila o opaku. Možná to bylo i známými songy od nesmrtelné skupiny ABBA a skvělým hereckým obsazením (+ dobře odvedenými hereckými výkony). Po komentářích a různých recenzích jsem myslel, že se u toho bude mužské pokolení nudit, ale opak je pravdou, váhal jsem mezi 4 a 5 *, nakonec jsem udělal kompromis - 4,5*, já se bavil na 90% ;-). ()

Han22

Tady se vyseru na jakýkoliv hodnocení mozkem. Z filmu šla energie, nespoutané blbnutí starých i mladých, zkrátka život, jak se má žít a užívat. Ale hlavně - byla tam ABBA, jedna ze nejgeniálnější skupin co existovala a její nadčasové, nestárnoucí písničky. Takže jasný guilty pleasure a za pět. ()

Baffer

Aby se mi tenhle film libil aspoň trochu, musel bych být 40ti letá ženská, která za mlada trsala v rytmu abby na díííze. Pro mě naprosto trapný, nudný a hloupý film, který nezachraní ani dobří herci (sam sobě se divím, že jsem tu vůbec dokoukal) .Tu jednu hvězdičku dávám asi jenom ze soucitu... ()

Rudinsky odpad!

Už len z toho traileru hrozí curkovka... Jediná vec, čo je na tomto filme zaujímavá, je ČO použili tvorcovia aby v ňom hralo obsadenie, čo hrá. Muzikál, na ktorý sa zabudne rovnako ako na hudbu, čo v ňom bola použitá. A tie tanečné kreácie vyzerajú ako na bienále fantázie detí predškolského veku. Nemám rád muzikály, a ak som dal Moulin Rouge a Hair hodnotenie aké som dal, toto jednoznačne nestojí ani za jednu hviezdičku. High school musical (čo je podľa mňa legálny spôsob tyranie inteligentov) je omnoho lepší. Nuž... ()

NICOX

Tak tohle je na hraně! Bilancuje to mezi trapným kýčovitým a na druhé straně zábavným svěžím filmem. U mě vyhrálo to druhé. Jo a mimochodem (možná je to tím, že nejsem fanda ABBY, a tím pádem ty písničky tak dokonale neznám) SOS v podání Pierce Brosnana se mi líbilo :) 75 % ()

joora1

Asi jsem jeden z mála komu tato letní, hudební komedie nic neříká.U sledování jsem se skoro celou dobu nudil a ikdyž mám rád písničky od Abby, tak je to přeci jen něco jiného, než když muzikál má svoje originální songy.Ani herecké obsazení mě vůbec nezaujalo, kromě Meryl Streepové herci totálně bez charisma-viz mladá nevěsta a její nastávající.A zlatá malina pro Pierce Brosnana také hovoří za vše.Tenhle film prostě u mě nezabodoval a letní film roku?Tak to vůbec. ()

Benedygtus

Blbost, ale ktera me se libila :-) jen mohla byt o neco lepsi kamera... nevim jestli to je + nebo - ten zaver, trochu jsem cekal ze se dozvime kdo je Sofiin otec a nakonec se z jim staly stejne jako na zacatku zase vsichni tri. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Ať už to měla být výhružka, zbožné přání, nebo prostě jen oznámení, producentka původního muzikálu i obou filmových adaptací Mamma Mia! Judy Craymer se nechala slyšet, že třetí díl je na cestě. Plány… (viac)

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (viac)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)