Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Yarushka

Skvělý seriál s velmi vtipným nápadem a postavy. Během těch 5ti sérii, které jsem shlédla za necelý měsíc jsem si velmi oblíbila Sheldona, Penny, Rajeshe (pro jeho dokonalý přízvuk a smysl pro humor) a později Amy. Musím poznamenat jaké části seriálu opravdu stály za to. Jedná s03e08, s04e22 a potom v podstatě prvních pět dílů páté série byli dokonalé. Hláška: ,,Penny, Penny, Penny" ()

Hanes88

Určitě velice vtipný seriál, který už však je mix těch předešlých. Neříkám, že by to nebylo povedené, ale proto jsem strhnul i jednu hvězdu. ()

peetriss

Když dáte dohromady čtveřici vědátorů-fyziků-geeků, z nichž první je (ne)tajně zamilovaný do půvabné sousedky, druhý je superinteligentní, úzkostně čistotný, pořádný a především asociální fanoušek Spocka, který má problém s rozeznáním sarkasmu , třetí je nejhorším casanovou a dobyvatelem ženských srdcí a klínů na světě a čtrvtý Ind, který trpí obrovským komplexem, projevujícím se tím, že v přítomnosti žen nevydá ani hlásku... no a když tuto šílenou partičku konfrontujete s již zmíněnou půvabnou, sympatickou a především vědě nahony vzdálenou blonďatou sousedkou, co z toho může vzniknout? Velký třesk v žánru televizního sitcomu a především velký třesk v žebříčku mých nejoblíbenějších seriálů! Geniálně napsané dialogy, plné neuvěřitelných vědátorských i nevědátorských hlášek, fantastický timing a především skvělé podání ze strany herců daly vzniknout nejlepšímu sitcomu všech dob - Teorii velkého třesku! Nevím o seriálu, který by mě tak dostal, že na stará kolena mám nutkání koupit si Sheldonovo triko s monoskopem! ...P.S.: Díky Sheldonovi vím, že "vzduchové osušovače jsou inkubátory a chrliči bakterií a nákazy. Upřímně řečeno, bylo by hygieničtější, kdyby tam stál morem nakažený gibon a okýchal mi ruce do sucha". :D ()

Marrty3

Jsem velký seriálový fanoušek a proto jsem byl na tento počin velmi zvědav. Laťku vysoko nastavilo hodnocení zde na čsfd, umístění v žebříčku a komentáře. Ovšem to je dle mého názoru Teorie velké nadsázky. Bohužel mám asi jinak postavenou hladinu humoru, ale na mě tohle nijak skvěle nepůsobí. Neříkám, že to není vtipné, rozhodně palec nahoru, ale taková bomba to tedy není. Postavy jsou nijaké, žádná pořádná zápletka a vtipy předvídatelné. Tohle si pustím jen, když už jsem opravdu znuděný a nevím na co se dívat. V dnešní době je seriálová konkurence obrovská (Himym, Přátelé, MisFits, etc.) a tohle mým sítem rozhodně nepropadlo mezi ten TOP seriálů, který mě baví. Škoda, třeba to přijde s přibývajícími díly. 50 %....a ano s přibývající díly se to lepší...postavám už přicházím na chuť...vtipy jsou lepší,ale zápletky furt nijaké...zvedám na 75% → 4****....jsem líný přepisovat celý komentář, takže ho nechám tak jak je, alespoň bude jasné, že postupem času je to lepší a lepší...zvedám hodnocení na 5***** protože je to vážně paráda, i když prvních pár dílů mi moc neřeklo, tak teď už je to paráda. ()

Mo.

Podrobný výklad v článku Lesk a bída popkultury u mě na blogu. -- Jinak první tři řady výborné, ale jakmile začnou mít ve čtvrté sérii všichni svoje "girlfriends", řeší se už jen věci známé z HIMYM a kvalita jde rapidně dolů. ()

Dyas

Penny! Penny! Penny! Penny......! Vynikající seriál, který svou zábavou skoro překonává starý, dobrý seriál Přátelé. Inteligentní Sheldon, který mě dokáže svým tvářením se a inteligentními hláškami rozesmát. 1. série - 90% 2. série - 90% 3. série - 80% 4. série - 90% 5. série 90% ()

Sasanka20

Dřív jsem měl TBBT rád, první a druhou sérii jsem hltal díl od dílu. Nikdy jsem nemusel Sheldona, ale o to víc jsem fandil dalším postavám. Líbila se mi Penny, rád jsem se smál Howardově a Rajeshově neschopnosti sbalit nějakou holku, až hysterické záchvaty smíchu jsem dostával vždy, když jsem slyšel Howardovu mámu a celou tuto sebranku tak nějak doplňoval bezvýstřední Leonard, kterému jsem přál, aby dobyl srdce své sousedky. Nyní se chýlí ke konci asi pátá série a já začínám zjišťovat, že ten úžasný originální seriál, který mě dokázal na začátku tak neuvěřitelně strhnout, se mění v nekonečnou americkou sračku, která nepřichází s ničím novým. Už mě neskutečně irituje ten smích v pozadí, který se ozve vždy poté, co Sheldon skončí svůj půlhodinový monolog o tom, co stojí ve smlouvě spolubydlících. Mrzí mě, že Penny už není tak pěkná jako dřív, štve mě, že Howard má holku a nechal v tom Rajeshe samotného, neskutečně protivná mi je ta nová postava, která chodí/nechodí s Sheldonem a ze všeho nejvíc mě už vysírá ten hlas Howardovy mámy. A to hlavně proto, že se tvůrci neřídili známým příslovím o opakovaném vtipu. Poslední dobou si prostě říkám, že Američani umí výborně zaujmout na začátku každého seriálu (Lost, HIMYM, Dexter, Přátelé, Prison Break), ale poté jednoduše neví, kdy přestat, čímž seriál ztrácí nejen na kvalitě, ale dle mého názoru i na sledovanosti...(když si uvědomím, že TBBT má po dnešku zase o jednoho diváka méně). ()

Ixbalanke

Díl 5x22 - asi zatím nejslabší... Díl 5x24 - to se snad ani nehodí ke koukání. Už by to měli ukončit. V nejlepším je dobrý přestat. Nevím proč, ale amíkům to většinou moc nejde. Měli by si vzít příklad z britských seriálů. Aspoň ty co znám já tak elegantně končí průměrně po 2.-3. sérii. Člověku je to líto, ale aspoň si zachovají svou hrdost. Musím uznat, že jsem se 6. série dost bála ale příjemně mě překvapila. Přijde mi, že humor se taky posunul trochu jinam a občas je až alternativní a správně divný:) ()

PetkaW.

Jak sitcomy nemusím, tak tenhle seriál mě prostě dostal. Nejdřív jsem ho nechtěla sledovat už jenom z principu, protože ho všichni vychvalovali do nebes. Teď chválím taky. Člověk sice půlce jejich vědátorských řečí nerozumí, ale tady je to tak nějak jedno. Musíte se smát stejně. Skvělé zápletky, dialogy bezkonkurenční a Sheldon? Jeho baziga se stane nesmrtelnou! ()

Darik

Super postavy, super scénář, super vtipy, super všechno. Tohle je opravdu skvost mezi sitcomy. Doporučuji v původním znění, dabing se mi zas až tak nelíbí. 100% ()

Drirr

Postmoderní geekovská výpověď lehce serfující na vlnách soudobé populární kultury, kterou umí s láskou uctívat stejně dobře, jako se jí naprosto neskrývaně vysmívá. Kéž by všechny řady tohoto sitcomu zůstaly stále ve stejných kolejích a já si jen mohl užívat toho množství odkazů na SF a F díla (rozuměj hry, filmy, seriály, osobnosti, hudbu, technologie) a současně s horkokrevným zanícením bubnovat do googlu všechny ty vědecké termíny a teorie, které na nás chrlí především úžasný asociál Sheldon (mimochodem jeho roli si neuvěřitelně užívá skoro 40letý Jim Parsons). Bohužel v dalších řadách (v podstatě s příchodem dalších ženských postav) se kvalita snižuje a my vidíme, jak se epizody začínají stále více podobat vztahovým sitcomům typu Přátelé nebo telenovelám... BAZINGA!!! Dostal jsem vás, je to totiž furt dost dobrý a řešení vztahů mi ani za mák nevadí! ;)) ()

ClimbVibe

Po 2 dílech (originál znění) čekání na vtip jsem to vzdal. Trávit s těmito postavami už nechci ani minutu. V rámci komedií je to odpad, protože na BBT je k smíchu jen ta scénáristická nemohoucnost (šablona), která se soudnému člověku musí omrzet už po pár chvílích. Ale je pravda, že spoustě lidem vyhovuje myslet si, že tohle je intelektuální humor. Vizuálně je to přeci jen výš než jiné sitcomy, takže aspoň jednu hvězdu za technické profese a za pracné vkládání smíchu po každé větě. ()

Lefty86

Skvělej seriál v prvních sériích, v novějších dílech mi připadá jak když docházejí nápady. Výborné postavy ,hlavně Sheldon to je magor, arogantní, ale ani si to neuvědomuje, považuje se za jednoho z největších myslitelů všech dob. ()

Holubicqa

Musela jsem tomu přijít na chuť. Zezačátku mě to strašně nebavilo, ale když je člověk nemocnej a v telce nic kloudnýho nedávají, spokojí se s tím nejmenším zlem. A ze zla se stala zábava. Ani nevím, kdy se to zlomilo a kdo na tom měl největší podíl, ale teď ty nerdy mám moc ráda a baví mě čím dál víc. :) ()

koogajz

Moc se mi nelíbí, kam seriál po šesté sérii směřuje. Místo partičky geeků tu máme ženaté/zadané podpantofláky, děj se točí kolem vztahů místo komiksů... NIcméně svoje kvality si to zachovává. Uvidíme co přinese 7. série. Na můj vkus už je tam moc ženských, dal bych víc prostoru starším postavám (Stuart z obchodu s komiksy, Kripke, Leslie...). Zatím pět hvězd, nicméně jestli se takto bude vyvíjet zápletka v dalších sériích, budu muset jít o hvězdu dolů. ()

Kuzzie

Tenhle sitcom je hodně oblíbený, a proto jsem se mu dlouho vyhýbala, masové nadšení mě totiž většinou rychle odrazuje (HIMYM či Simpsonovi mají nejspíš kouzlo pro všechny, kromě mě a na další fenomény Hru o trůny či Perníkovýho tátu se zatím kvůli tomu bojím podívat). Každopádně jsem Big bang několikrát zahlédla v televizi a přišlo mi to fajn, tak jsem se začla dívat a docela tomu propadla. Jsem asi jedna z mála, který víc vyhovuje dabovaná verze. Ženy v originále mají příliš vysoké hlasy, které nemůžu vystát a k Howardovi se dle mě daleko víc hodí hlas jeho úchylně mluvícího dabéra, než ten jeho skutečný hluboký majestátní. Každopádně jsem většinu dílů viděla i v originále(to když se někdo díval se mnou, protože ten českej dabing je přeci tak strašně trapnej, no fuj), takže mi žádná pointa ztracená v překladu neunikla. Nechápu, jak může Penny chodit s Leonardem, protože on je opravdu velice nepřitažlivej. Každopádně seriál šlape. Po shlédnutí dílu se mam chuť stát fanynkou komiksů (což se mi stávalo i v Queer as folk), přeju všem postavám co nejvíc štěstí a bavim se jejich humorem. Jsem ochotná se pousmát u Bazingy a těšit se na nové díly, takže plný počet hvězdiček. Další prosím. ()

decay

Tak. A ideme dole s hodnotením. Ja vám ukážem!:). Normálne takto spätne hodnotenie nemením, ale čo je veľa to je veľa. Strašná chobotina sa z toho stala... ()

Piri

Prvé časti ma nudili, tempo to nabralo až po prvých sériach. Slovenský dabing sa vydaril, úplná šupa je Roman Matisko ako Sheldon (ale aj Matiskovi trvalo dlhšie, kým našiel tú správnu polohu). Síce sa hlasovo nezhodujú asi ani s jedným hercom, ale vystihli ich charakter. Na začiatku bola Kaley Cuoco taka nemasná-neslaná, ale čím je staršia, tým dozrieva :) ()

Mirah81

Pro mě jednoznačně nejlepší komediální seriál současnosti,který překonal i moje oblíbené Přátele,jelikož je mi tahle partička v některých ohledech ještě bližší. Sice sem nepodědil jejich brilantní inteligenci,ale zálibou ve fantasy,stolních hrách a podobných skupinových legráckách se jim plně vyrovnám:) Musím teda přiznat že prvotní série kdy to byla čtyřka totálních nefalšovaných nerdů mě bavila o malinko víc,ale ani s postupem času tento seriál tolik na kráse neztratil a bavím se stále královsky.Velkým plusem je především skvělé herecké obsazení v čele s výborným Jimem Parsonem. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů