Svetová vojna Z

• Česko Světová válka Z (viac)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Réžia:

Marc Forster

Predloha:

Max Brooks (kniha)

Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse, Daniella Kertesz, James Badge Dale, David Andrews, Ludi Boeken, Matthew Fox, Moritz Bleibtreu, John Gordon Sinclair (viac)

Zombies sú ako morová nákaza. Ľudia premenení na odporné stvory, požierajúce mäso. Ani mŕtvi ani živí, ale pre nás normálnych ľudí rozhodne extrémne nebezpeční. Zombies na rozdiel od nás necítia bolesť, nepoznajú strach, a čo je najdôležitejšie, nepremýšľajú. Vojna s nimi, nech sa to zdá akokoľvek nemysliteľné, už skončila. Aj cez to, že ľudia zvíťazili, infraštruktúra celého sveta prešla neskutočným otrasom a ešte stále sa spamätáva. Čo by ste tiež čakali, keď jedna polovica planéty chcela tú druhú zjesť? Prežili len dôležití ľudia, ľudia vo vládach, ľudia stojaci na čele organizácií ako je OSN, mocní ľudia a tiež pár odolných jedincov, ktorí sa riadili súborom pravidiel, ktoré ich dokázali previesť najhoršou a najdesivejšou svetovou vojnou v dejinách ľudstva. Po stopách vzniku nákazy sa vydáva jeden preživší reportér Gerry Lane (Brad Pitt), ktorý bol vyslaný práve OSN zistiť pravdu. Kto nákazu spôsobil, čo sa zvrtlo, a to najdôležitejšie, koho obviniť? A nie je to jednoduchá práca. Spomienky preživších môžu byť cenným zdrojom, svet stále zostal plný klamstiev, poloprávd a utajených rozhodnutí. Dozvieme sa vôbec niekedy, čo sa vlastne stalo? (TV Markíza)

Marty_cz

Svým způsobem velice originální zombie film. Když někdo se rozhodne natočit film se zombie, má svým způsobem už svázané ruce, je jedno co bude chtít dát do toho filmu ten koncept tohoto filmu je tak daný, že je velice těžké být v něm originální. Ale řekl bych, že zde se originalita docela povedla ať už jde o samotný průběh nákazy, vlastnosti zombie, tak jsme se dočkali dokonce i nějakého solidního zakončení. Nic méně originalita je pro tento film určitě pozitivní, ale pravděpodobně jsem zombie filmů už překoukaný a přišlo mě to jinak mnohdy prázdné a průměrné. ()

Mikecat

Dávno som sa tak dobre nenasmial na tejto zombie komédii, vtipných scén tu bolo požehnane aj ked sa to ako komedia nevedie. Rýchlobehajúci a skákajúci Zombie a bývalý vyšetrovateľ Brad Pitt sa snaží zachrániť ľudstvo a postupne odkrýva kruté tajomstvo. Kino kultúra ()

AndrewNewman

Ďalší pisálek sa rozhodol,že chce zbohatnúť takže si teda napísal scifi román. Predloha ma ani tak veľmi nezaujíma,pretože je príliš plytka,čo je vidieť aj vo filme keďže dej,je úplne roztrhaný a jediné čo funguje sú skvelé akčné scénky so zombie,ktorí sú v tomto podaní ešte drsnejší než v lahôdke podľa môjho gusta (Ja Legenda). Ale.....ako to scenáristi zo zápletkou do*ebali tak si to tým fantastickým záverom u mňa všetko vyžehlili a aj vďaka finálke pálim Z vojne štyri hviezdy s tým,že ak by bola zápletka aspoń trochu viac rozvedená,5 hviezd by bolo zaručených. Uvidíme čo bude v blížiacej sa dvojke :) ()

DonBraso

Guten Apetit to zrovna nebyl.Když přejdu rovnou do kladného sektoru,tak jediný co film nabídnul byl začátek a konec v laborce,který i díky trikům a občasnému smyslu to byla svěží koukatelná story,která už od začátku smrděla jak týden nemitej zombík.Příběh či spíše scény jsou předvídatelné až to bolí a Piťák tu zrovna nezáří,spíš jen proplouvá a je v každým záběru.Za triky by se tu ještě našla chvála,ale za ty jedy do žaludky co nám tvůrci chtějí podstrčit už ne.Jak to tak bývá i tady je hovadinských buržoázních scén do zlatého fondu Jirky Babici.Jedna uno scéna za všechny.Izreal do té doby nejspíš pohoda jazz,ale jakmile přijede Gerry,ano ten kam přijel,tak se všechno hroutilo:DSi prostě takhle jednou pár žiďáků zazpívá a Gerry už ví,že zrovna hudební tóny neznámého interpreta jsou pro zombíky přímo balzámem.Ano,zombíci slyší na zvuky což je objevné,přitom tam vrtulníky krouží v ně i mimo,takže je z toho zmatený jen divák,že zase zrovna najednou v ten čas,dobu,sekundu se musí najednou filmově zombíci z retardovat a začne akce.Takhle je to celé skoro celý film.Gerry ani neví na začátku,co se děje,ale automaticky už si na chrání ruku jak kdyby viděl před scénou Úsvit Mrtvých.Film,který stěží může mít hlubší konec byl vyřešen vážne exoticky na hovno.Tak si říkám,jaký hlubší smysl má tenhle film.Sám o sobě podle žánrů ani neví čím chce být a tak je to celý film.To,že zombíci sprintují mi nevadí,ale všechno pod maskou je jen průměrný film,který naprosto v ničem nevyniká.Rádoby poselství v závěru jen ukazuje spíše na režisérskou nemoc,umět natočit film se závěrem.Takhle bylo jasně nalajnová Pepsi v laborce přesně tou injekcí,proč tenhle film musel vzniknout :) ()

Drozdo57

Brad Pitt hrá opäť výborne. Apokalypsa je vcelku uveriteľná. Páčia sa mi rôzne detaily o tom, ako sa nákaza objavovala a šírila a ako sa si s ňou niektoré krajiny poradili. Títo zombíci sú tiež asi najdesivejšie filmové prevedenie doteraz. ()

ostravak30

Tak tenhle film mě moc potěšil. Jedná se o vůbec nezpracovávanější téma filmařů hned po budoucnosti vesmíru. Asi hlavně proto, že tahle budoucnost lidstvu možná není tak vzdálená. Vezměme si jen problémy s ebolou či virem Zika. Každopádně Brad Pitt se vrací ke svému nejlepšímu a nejvěrnějšímu herectví. Tleskám. Příběh není nudný a je záživný již od prvních minut. Divák se skutečně nenudí. Žádná omáčka v podobě rodinných seancí či erotických románků. Film jde tvrdě na věc a jde si za svým. Ukázat tvrdou realitu, když se svět zblázní. Jací budeme, co nás čeká a rozhodně to nebude nic příjemného. Taky si autoři neberou žádné servítky ohledně chování lidí. Co mě ale nejvíc potěšilo je velká originalita vzhledem k dalším podobným filmům, které již byly natočeny v minulosti. Tak za prvé se neodehrává jen v Americe, ale dost se cestuje, takže máme možnost vidět, jak vir útočí i na jiných kontinentech Země. Pak jsou vynechány ty omáčky, jak jsem již zmiňoval a hlavně, konec vlastně není dobrý. Protože účinná protilátka se ve své podstatě nenašla a přesně jak říká hlavní hrdina, svět dostal jen čas. Takže já byl spokojen a díky dalšímu velkému plus snímku, což jsou efekty a skvělé záběry ze vzduchu, dávám vysoké hodnocení. Na nejvyšší metu bych tam ale nějakou tu černou tečku našel. Kupříkladu zobrazení zombie mi moc nedalo spát. Nevím, proč by prostě nemohli vypadat normálně, nebo alespoň trochu normálně, jen se jim změnit vlastnosti. Při viru Zika sice mimina také vypadali jako ufouni, ale přece jen si byli pořád podobnější než nestvůry, jaké tvůrci vytvořili. ()

K1NGSLAYER

Hodně povedený zombie film. Strašně se mi líbí, jak si s nimi pohráli. Mají to opravdu promakaný a zombie zde představují docela velkou hrozbu, vzhledem k jejich rychlosti a agresivitě. Brad Pitt je skvělý herec a líbí se mi, že hlavní roli hraje právě on. Co se mi zde ale nelíbí je, že je tady plno zbytečných scén. Něco mohli vynechat a přidat tam něco záživnějšího. Jinak si nemám na co stěžovat a těším se na pokračování. ()

jkpj22

Je to malý zázrak, po všech těch letech natočit originální zombie film? Klobouk dolu. Hodně akce, inteligentní scénář, skvělý závěr. ()

Kokutek odpad!

Jo a ta scénka s výbuchem a pádem letadla, kterou Piťák přežije, byla k popukání a nemůžu dát jinak, než odpad. Film plnej předpokládaných klišé. ()

Bbbulanek

Je pravda, že otázky vědy a politiky by mohly být z mého pohledu ještě více rozvedené, jsem však ráda, že se jich dostavilo alespoň nutné minimum pro to, abych mohla dát 5*. Film totiž od samého začátku buduje napínavou atmosféru, rozdává pomalu drobečky k porozumění problému tak, že vás naprosto strhne. Strašně jsem si užívala, že na problematiku "zombie" se film dívá z úplně jiného úhlu pohledu. Postavy/davy se navíc chovají naprosto logicky; i to, co na první pohled vypadá jako hrdinství, nakonec člověk uzná za opravdu jedinou možnost postavy, což oceňuji snad úplně nejvíce. 95% ()

JasonV

Po remaku Dawn of the Dead najlepší moderný zombie horror. Škoda len, že s geniálnou knižnou predlohou to nemá vôbec nič spoločného. ()

DragonDustCZ

Jeden z nejlepších filmů se "Zombie" tématikou. Podle mě už je na světě až moc filmu s tzv. Zombie, ale tento kousek je více méně jedinečný a s napínavým dějem od začátku až do konce. Rozhodně doporučuji všem! 80% ()

wanry02

Za mě spokojenost. Film, který jsem dlouhou dobu odkládal a teď když se na mě díval v knihovně na netflixu tak jsem mu prostě musel dát šanci a jsem za to rád. Opravu vysoký rozpočet se projevil v megalomanských scénách, kterých je ve filmu dostatek, ale přišlo mi, že režisér nesázel jen na vysoké možnosti na pohled dechberoucích scén, ale ukázal i kvalitní atmosférické sekce v budovách, kdy budování napětí a následná akce fungovaly dobře. Brad Pitt v hlavní roli se mi opravdu líbil a vytvořil jsem si k jeho postavě kladný vztah, díky kterému jsem mu držel pěsti ve scénách kdy mu táhlo na kejhák. Další výrazný klad vidím také ve scénáři, který byl vytvořen sice docela jednoduše bez nějakého hlubšího smyslu, ale fungoval a celkem se mi líbila originalita, kterou se odlišoval od jiných filmových zombií filmů, kdy samotný pohyb a mysl zombiích byla jiná než obvykle. Takže pro mě je Světová válka Z, velmi dobrý vysokorozpočtový blockbuster, který mě mile překvapil a o to víc mě mrzí, že se nedočkáme pokračování v podání Davida Finchera. 80% ()

Diskomuz

Asi nejhorší tří AAA film...opravdu jsem se snažil, ale je to hrozně ploché a nudné (mám rád zombie movies). Kdyby tam nebylo kvantum VFX, tak by to byl film opravdu o ničem... ()

palmovylist

ale jo...tentokrát jsem si tenhle film užil víc, potvůrky zajímavý a příjemně se pohybující, vycvičení vojáci pro jednou ne úplně zbyteční a vlastně i docela fajn závěrečné "rozuzlení"...80% ()

Pitryx

Další ptákovina o nákaze, kterou měl asi Brad Pitt vylepšit. Nepovedlo se mu to. To by se nepovedlo nikomu. Pokud je scénář k ničemu, nemůže vzniknout kvalitní film. Dávám dvacet za pár skvělých záběrů se hromadami zombií u plotu a za letadlo. To jsem se nasmál. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)