Bývalý mariňák Tommy Riordan (Tom Hardy) sa po rokoch vracia do rodného Pittsburghu a požiada svojho otca Paddyho Conlona (Nick Nolte), niekdajšieho boxerského trénera a v súčasnosti už len alkoholika, aby ho pripravil na legendárny turnaj v zmiešaných bojových umeniach nazvaný Sparta, ktorý výhercovi ponúka najvyššiu finančnú odmenu v histórii tohto športu - päť miliónov dolárov. Tommyho brat Brendan Conlon (Joel Edgerton), učiteľ fyziky na strednej škole a bývalý úspešný zápasník v kategórii zmiešaných bojových umení MMA - Mixed Martial Arts, má tiež finančné problémy, preto sa rozhodne pre návrat do amatérskeho ringu, aby víťazstvom a výhrou zabezpečil svoju rodinu. V súkromí čaká oboch bratov neodvratný stret kvôli krivdám, ktoré ich rodinu kedysi rozdelili. A potom sa musia stretnúť ešte raz v ringu na turnaji bojových umení ako súperi v neľútostnom životnom zápase o veľký balík peňazí, ktorý by zachránil ich existencie a rodiny. Je však možné, že v ringu získajú aj niečo viac než len päť miliónov dolárov. (TV JOJ)

Jacccob

Je jedno, jestli jste měli nebo neměli rádi Toma Hardyho, po tomhle filmu ho budete milovat všichni. Naprosto dechberoucí drama z prostředí profesionálních zápasů, kterému nechybí vůbec nic. "Jsme bratři" "Divný nevěděl jsem že ses dal k mariňákům" "Taky že nedal." "Pak nejsi můj bratr." ()

Najt

Asi bych dal jinak 4* , ale nejlepší na celým filmu je soundtrack, ten je tak neskutečně parádní a naprosto dokonale podtrhuje dění na obrazovce a filmu to dává úplně novy rozměr. Pokud máte soundbar nebo domácí kino, tak basové tóny mixujicí ruzne instrumentální prvky, to je úplné blaho pro uši. Hudebni podkres je zde jeden z nejlepších za poslední dekádu, co jsem ve filmu slyšel. V kině to musel být naprosto pohlcující zážitek a věřím, že po shlédnutí tam je schopen divák dát o hvězdičku nebo dvě více, než doma na poprděném notesu. Další stránka je herecké obsazení. Úřadující dvojice Hardy/Edgerton, to je bomba, hlavně ale demon Hardy, kterej ve filmu působí jako neskutečně nasraná bojová mašina, která utrhla dveře tanku. :D. Příběh je boží, nechybí emoce, i když az tak emoční, jak tady nekdo píše to nebylo a na slzy uz vůbec ne. Spis to bylo tak akorát příjemný. Finále bylo skvostné, ale Rocky IV je jen jeden. Jediné co mi na filmu vadilo byl opět můj neoblíbený utipnutý konec, to mě vylozene může na*rat a to že jsem ve 40 minutach filmu uhodl jak to dopadne , ze bude boj a kdo vyhraje. Jinak to byl naprosto boží film. Sportovně, životopisně, dramaticka bomba !!! Takže full hodnocení. ()

hrumsrt

Jako dítko odkojené na legendární sérii Rocky, mám pro podobné bojové filmy jistou slabost. Obecně mě sportovní filmy hodně baví pro jejich typické příběhové schéma, které je nakonec vždycky tím, co chci i po padesáté vidět. Navíc pro Gavina O'Connora to není poprvé, co mě svojí sportovní tvorbou překvapil, už jeho Hokejový zázrak je parádní podívaná a pro každý hokejový národ a fanouška jde o filmovu povinnost. Warrior je pro mě snímek, který cítím, že by měl fungovat, že přesně splňuje ten catch-all mechanismus a poprávu je hodnocen tak vysoko. Svým emočně silným příběhem a řemeslně bravurně odvedenou prací si svoji pozornost a chválu nepochybně zaslouží. Ústřední duo odvedlo neuvěřitelnou práci, a přestože těm jejich hereckým výkonům úplně nesmekám, tak ve formě nepochybně byli a každé jejich bojové scény fungují setsakra realisticky. Přestože bych chtěl vidět větší důraz na tréninkový proces a užít si právě ty podobně kultovní scény jako v již zmíněném Rockym, chápu, že chtěli jít vlastní cestou. Jak snímek postupuje tak konečně dostává na tempu a v rámci turnaje funguje na výbornou. I když může právě Brendanova "hladká jízda" turnajem až dostát úsměvu na tváři, nic to nemění na perfektně funkčních scénách a příběhových obloucích. Finální fight je epický úsek od začátku do konce, emoce stříkají a každý pohled na vedlejší postavy v tribuně vydá za tryskáč pocitů. Právě vedlejší postavy mi na celém filmu dělají tu až opravdovou radost, ať už ředitel školy, jenž si i přes všechna pravidla umí nakonec užít, či už rodinní členové obou bratrů anebo Frank Grillo, který mi přijde pořád vynikající všude. Přes všechny filmová klišé si mě ten film nakonec získal a já byl rád, že jsem ve finále udržel slzy. Ale spolu s mistrovkým hudebním doprovodem šlo o těžký úkol. Tyhle pekáčovitý mašiny mají můj obdiv! Ideální film pro párový večer. 80% ()

Fejky13

Už od začátku jsem nějak tušil jak to asi všechno dopadne ale konec mě fakt dostal.Jednoznačně jsem pro film roku, ale to se asi nestane, protože po většinu případů to vyhrala nějaká debilovina.P:S Hardyho mi bylo fakt líto. 5* ()

kaapaa

..vy bastardi!..vy bastardi!...zastavte tu loď, kapitáne, zastavte tu loď!...jsme ztracení... 5 hvězd bez debat, a jak už zde uvedl kolega - Batman bude mít velký problém aneb Ch. Balea mám velmi velmi rád, ale Tom Hardy....! ()

pride

Prva polovica filmu bola suverennych 5*, skvela pochmurna atmosfera, kamera. Druha polovica so svojim "Las Vegas" nadychom uplne sklamala, ako keby ju tocil iny reziser. Skoda ()

kubas369

Víc mě zaujal loňský Fighter asi díky lepšímu obsazení (Bale mě dostal) ve Warriorovi je zase zajímavěji podána zápasová část, jinak jsou si tyhle dva filmy až nápadně podobný přesto nebo možná pravě proto mají oba svojí kvalitu. Rozhodně zajímavý ikdyž už několikrát omletý příběh, kde už asi nerozhoduje dějová linka sama o sobě ale to jak je představena široké veřejnosti. Další film přecpaný těmi nejzákladnějšími scénáristickými klišé ale tak dobře natočený, že se na to člověk prostě musí podívat. ()

The_Peach

Nebudem sa tu rozpisovať o dejovej línii, vzťahu dvoch bratov medzi sebou a s ich abstinujúcim tatkom a perfektných bitkách. Proste si ten film treba pozrieť, stojí za to. V poslednej dobe fakt jediný film, ktorý stál za to a dokázal ma nadchnúť. Film trvá síce niečo cez dve hodiny, ale človek sa dokáže tak zapozerať, že ten čas ubehne ako nič => KVALITA ()

migele

Neskutečný zážitek. Poslední půl hodinka vynahradila občasné nudnější pasáže, ale celkově luxusní snímek, který mě dohnal k slzám. Syrové drama s vážnou atmosférou a špetkou lásky, která se postupně trhá z tvrdé skořápky vás perfektně připraví na dojemný konec. ()

MarsVl

Ne ne ne, nebudu brát film jako celkově, film byl celkem nátlak na city, rozpadlá rodina prostě všichni viděli. Tohle hodnocení dám, za to, že to je film o boji, Hardy ( který je tu mimo jiné hlavní a každý si ho oblíbí více než Edgertona) má za 4 zápasy asi 2 nejrychlejší KO v historii jakýchkoliv fightů, kdežto Edgeton fasuje od každého co to jde, a pak náhodně vyhraje, ale dobře, ještě bych to bral. Ale finále? To snad ne ... 2 kola do něj Hardy buší jak do pytle, nehledě na to, že už by se ani nezvedl po tom svým prvním zápase. Na začátku mu říkají, ať na to ani nemyslí, že ve 30 už nebyl ani mezi TOP500. Takže mu vlastně stačilo 6 týdnů na to aby porazil veškerou zápasnickou špičku. NE a NE. 2* za Hardyho ( který se mi tu líbil, i když bych řekl, že nějak nevyčníval) a hlavně za Nolta! ... ale píšu to hned po dokoukání a pořád jsem velmi ale opravdu velmi naštvaný z toho konce. Ještě bych dodal, že film měl pro mě do poloviny ( než začali zápasy), nakročený pro krásných 5* ale prostě ta druhá polovina je neakceptovatelná. EDIT: Nechám tu i svůj předchozí komentář, který jsem opravdu psal hned po shlédnutí, nicméně po dalším shlédnutí, tohoto snímku, uznávám, že 2* si určitě nezaslouží a měním na 4*. ()

HEED

A kruci, tak takové překvapení jsem nečekal. Po celou dobu filmu jsem zůstal na pohovce neklidný a nervózní, jak tohle všechno dopadne. Už ani nevim co k tomu dodat. Blahopřeju a fandím, takový klenot jistě nepřijde v zapomnění a bude se o něm ještě dlouho klábosit. Pro mě nejlepší film ve svém žánru a tak hravě překonává citové drama Million Dollar Baby. Už jsem nedoufal že od dob Rockyho nic lepšího nepřijde,.....je to tu. ()

Maw

Naprosto unikátní film, jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Emotivní podívaná nenechá jedno oko suché a nemluvě o dokonalém Tomu Hardym, při jehož nástupu do klece mi vždy naskočila husí kůže. Kam se na to hrabe Rocky nebo Fighter. Tento snímek má všechno! Dokonalost!!! ()

siver

Tento film neni jen pro fandy bojových umění či vyznavače stylu MMA, ale také pro lidi co si myslí,že thaiboxeři,boxeři,kickboxeři a MMA bojovníci jsou vymaštěný hlavy. A opak je pravdou. Kvalitní materiál. ()

george82

Bomba, pecka, nářez. Tohle je společně s Ocelovou pěstí film, který mě letos dostal do kolen. Naprostá smršť nejen zápasů, ale i emocí a trpkých osudů, které proti sobě staví dva bratry v nemilosrdném boji. 100%. ()

RINGOCZ

Nádherný film, který do vás hluboko pronikne a zůstane tam hodně dlouho. Krásný snímek, sportovní drama o bratrství a nejen o tom pokrevním. Skvělé herecké výkony v podání Toma Hardyho, Joela Edgertona a Nicka Nolteho. Perfektní bojové scény. Pro mě je to spolu s Drive nejlepší film roku 2011. ()

Jager_JK

Jeden z nejlepších zápasnických filmů vůbec. A to jsem jich už viděl :-) Film se srovnatelnými kvalitami Rockyho. Silný příběh a především silné sevření bojovníků, které budete sledovat se zatnutýma zubama!!! Neuvěřitelná VÝDRŽ, ODOLNOST a TOUHA PO VÍTĚZSTVÍ. Nejsem žádný znalec bojových umění, ale tenhle snímek postaví ne-jednoho ze židle. ()

mark9th

Excelentné!!!. Tak toľko emócií koľko nájdete vo Warriorovi som v tomto formáte už dávno nevidel. Máte chuť na akciu, drámu a skutočne strhujúci príbeh zo života? Tu nájdete všetko pekne zabalené dokopy. Warrior ponúka to, čo väčšine filmov chýba a teda skutočný filmový zážitok! A to ani nespomínam herecké umenie Hardyho a Edgertona.110/100 :D ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Už pár měsíců víme, že režisér Gavin O’Connor (Zúčtování, Cesta zpátky) pracuje na převedení svého úspěšného MMA dramatu Warrior do seriálové podoby. Snímek z roku 2011 se tak má dočká desetidílného… (viac)

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Snímek Warrior režiséra Gavina O’Connora patří mezi nejpopulárnější sportovní dramata vůbec. Film vypráví strhující příběh o střetu dvou bratrů, bývalého mariňáka Tommyho (Tom Hardy) a učitele na… (viac)

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v… (viac)

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)