Smrť čaká všade

• Slovensko Smrť číha všade (viac)

Ak je vojna peklo, prečo sa toľko mužov hlási do armády? V čase, keď armády netvoria regrúti ale dobrovoľníci a muži sa hlásia do vojenskej služby dobrovoľne, je adrenalínové prostredie bojiska silným a neodolateľným lákadlom, často priamo závislosťou. Napínavý príbeh elitných vojakov, ktorí majú jedno z najnebezpečnejších povolaní na svete - uprostred bojov deaktivujú bomby. Keď sa velenia špičkového pyrotechnického tímu ujme nový seržant James (Jeremy Renner), prekvapí svojich dvoch podriadených, Sanborna (Anthony Mackie) a Eldridgea (Brian Geraghty), a priamo uprostred bojov v uliciach mesta ich vtiahne do smrteľnej hry. James sa chová tak, akoby si neuvedomoval, že môže zomrieť. Kým sa obaja muži snažia svojho nového veliteľa udržať pod kontrolou, v meste okolo nich sa rozpúta absolútny zmätok a Jamesova skutočná povaha sa ukáže spôsobom, ktorý všetkých z nich navždy poznamená. (TV JOJ)

pepa3rd

Zajímavý a svým způsobem zvláštní válečný film. Nepřítel tu nemá tvář a ani děj se neposouvá kupředu odpočtem score padlých protivníků. Více než cokoliv jiného se jedná o psychologické drama, kde ve válečné vřavě je největším protivníkem stres a jediným cílem přežít zbývající dny do vystřídání roty. Chybí tu klasický hlavní hrdina, se kterým by se člověk chtěl sžít a veškeré pocity pramení spíše z lítosti a skličujícího nepřátelského prostředí, kde cokoliv i kdokoliv může znamenat smrt. Já bych osobně uvítal klasičtější nosnou dějovou linii. Takhle hodnotím na výborných 70 % ()

XR

Keď mohol Barack Obama získať Nobelovu cenu za mier, tak prečo nie Hurt Locker oskara za najlepší film roka. ()

Majduska

Velice čistě a průzračně natočený film, bez megalomanských efektů. Je v tom napětí, akce, naděje, prostě vše. Rozhodě stojí za podívanou, pokud má někdo rád film s válečnou tématikou, jako já ()

Pekisan

Sila tochto filmu je v jeho prirodzenosti. Nepoviem naturalnosti lebo nejakych extra zaludok drasajucich zaberov sa nedockame. Naopak film je viac-menej vystavany na strachu z nasledujuceho kroku, na vybuchnuti-nevybuchnuti bomby. Psychologia vojny a postav je vsak vykreslena exceletne. Od skveleho vojaka s potrebou adrenalinovych situacii, dalsieho skveleho vojaka, ktory chcel len prezit a dostat sa co najskor domov az po ucho, ktory sa proste len boji. Skvela ukazka o tom co si prezivaju vojaci v Iraku (vo vojne) je scena "suboja sniperov. Aj potom co ich zabili cumeli cez dalekohlad na budovu po zbytok dna v horucavach, bez vody az kym sa nezacalo stmievat. Som hrozne rad, ze tento film nezapadol do prachu filmovych archivov a nakoniec sa dostal aj do kin. Neviem ci si zasluzil 6 oscarov ale za reziu urcite ano. ()

jurca

Nemůžu si pomoct a ani po druhém shlédnutí nemůžu dát lepší hodnocení. Asi nikdy nepochopím 6 Oscarů pro tento snímek. Tenhle film pouze připravil Avatar o to, co mu mělo patřit. V podstatě každý druhý válečný film je lepší než tenhle. Souboj sniperů u kterého je nejlepší dojít si na záchod a udělat kafe. Na druhé straně takové snímky u McAmíků bohužel bodují. Kde se vzal, tu se vzal tenhle kydanec a očaroval pány z Akademie. Kdo ví, na čem ty chlápci ujíždí... ()

Grimlok odpad!

Naprosto nudnej, uspávající film. Opravdu nechápu, jak něco takovýho mohlo porazit Avatara, a to mě i Avatar nudil. Pro mě osobně asi nejhorší film 21. století. ()

Porp

Nebýva často zvykom, že sa spracovania podobného námetu akým je vojna, chopí žena. O to väčšie bolo moje prekvapenie, že som sa s jej spôsobom nazerania na túto háklivú problematiku absolútne stotožnil. Predkladá nám typ priam rambovského hrdinu, kašľajúceho na pravidlá, hrajúceho vlastnú hru. A čuduj sa svete, moc sa mu to rambovstvo nevypláca, keď to pri jednej jeho samo-iniciatívnej akcii, schytá jeho najlepší kamarát. Kathryn Bigelow sa snaží redefinovať dnešnou dobou pokryvený archetyp muža-hrdinu, poukazuje na to, že hrdinstvo nespočíva len v schopnosti vrhnúť sa do nebezpečenstva hlava nehlava, ale že pravý hrdina disponuje aj takou cnosťou, ktorej sa hovorí rozvaha. Táto vlastnosť býva často-krát opomenutá najmä u tradičných akčných hrdinov, ktorí zvládajú ľavou zadnou aj úplne nepredvídateľné situácie. V reálnom živote si potom kadejakí fagani myslia, že stačí byť veľký frajer a všetko pôjde samo. ()

the_bitch

Vojenský príbeh z vojnou zmietaných krajín, môže ale aj nemusí zaujať. Tento sa však vydaril, a dostatok napätia pri pyrotechnickej práci robí svoje. Oplatí sa pozrieť. ()

Gwin

Z filmu je jasně patrné, že si jeho tvůrci neujasnili cíl a formu. Z části je to vojenská akce, z jiné thriller, drama a taky trochu psychologie, ale z každého žánru je tak málo, že celkový dojem je naprosto nijaký. Škoda, že nebyl zvolen jasný záměr. Vše se točí kolem několika akčních momentů, které jsou na sebe napojeny velice amatérským způsobem a v podstatě nerozvíjí ani děj, ani pohnutky a historii postav. Nebýt zmíněných akčních částí (vybuchne nebo nevybuchne?), byl by to naprostý propadák, takto alespoň horší průměr. ()

Joppo88

Aj keď nemožno hľadať úžasný príbeh, ktorý všetkých dostane do kolien, Hurt Locker ma dostal práve realistickým zobrazením vojny, Iraku, smrti a každodennej "rutiny" tých, ktorí nasadzujú životy... Uznávam, že je dosť citeľné jednostranné spracovanie, ale určite ide o výnimočný film s prvkami dokumentu. ()

Deever

Problém tohohle filmu je, že se bere moc vážně. Kdyby to byla "drsná sranda" jako v Generation Kill, nic proti. Ale tady je to všechno navážno a fóry padaj tak jakoby mimochodem. Je to moc dlouhý a taky moc nesmyslný. Nemusíte tam bejt na to, abyste poznali, že to tak nevypadá. ()

tranquill

Lze se povznést nad každodenní riziko? Když to člověka změní, tak asi ano... Herecky skvělé i výborná kamera, jen stopáž mohla být kratší, protože poslední část mne začala nudit. ()

Stíba

Je zvláštní, že z tak malého počtu žen režisérek zrovna jedna z nich natočí právě takovýhle film. Na válku se dá pohlížet z různých stran a sem rád, že se podařilo natočit i tenhle. Zručné, přesvědčivé a osobité. ()

Pantata

Je to vlastně sled jednotlivých akcí, při kterých si říkáte (nebo divák má říkat) "Tak co, bouchne to, nebo nebouchne? Zvládne to, nebo ne? Ty jo, to je fakt těžká práce, klobouk dolu před vojáky, nemají to lehký, můžou fakt kdykoliv zemřít." Nic jiného, film nikam nesměřuje, nijak se nevyvíjí. OK, je to realistické, dívá se na to dobře, ale nějaký větší příběh to obsáhnout mohlo. Jako "dokumentaristický" válečný film doporučuji Armadillo z prostředí Afghanistánu. ()

DAPDO

Když nad tím tak přemejšlím, je to asi první film, co jsem viděl, kterej se zabývá pyrotechnikama ve válce. Nemá to moc příběh, sledujeme spíš každodenní rutinu pyrotechniků, den po dni, ale tím víc můžem sledovat proměny postav z hlediska psychyky. Renner je skvělej, jeho postava je jako den a noc - jednou kamarádskej, kdy místo aby se sám napil ve vyprahlé poušti, dá celý pití kolegovi, jindy bezohlednej, kdy přivede celej tým do ohrožení života jenom kvůli svýmu vysokýmu egu. Kdybych to nevěděl, byl bych překvapenej, že takhle kvalitní válečnej film natočila ženská. ()

HenryIvan

Ak toto bola realita, tak sa mi páčila. Myslím z filmarského hľadiska, nie ľudského. Je to natočené dosť realisticky. Dosť tomu napomáha kamera a autentické zábery. Kým prvá polovica pôsobila veľmi reálne, tá druhá pomaly prechádzala do hollywoodskeho „trháku”. Inak, tí vojaci boli tak trochu blázni, ale môžme sa im diviť ?? To čo každodenne zažívali by otriaslo každým. Ich každodennou rutinou bola smrť. Nemôžme im mať za zlé, že sa potrebovali odventilovať. Jeremy Rener podal slušný výkon ako aj ostatný herci. Nikdy ma ani nenapadlo, že boli pyrotechnici toľko nasadzovaní. Je zaujímavé a zároveň smutné a choré, do čoho všetkého boli teroristi schopní vložiť nálož. Tento film je verný svojmu názvu, smrť čakala doslova všade. Vojna tu stále bola, je a asi aj bude a my s tým asi nič neurobíme. Je to ľudská vlastnosť, chcieť dominovať nad inými, vydobiť si niečo pre seba. Musím uznať, že tento film vyhral Oscara vo veľkej konkurencii, no kto vie či právom? Teraz sa to už hodnotí ťažko. 85 %. ()

Hpatrik

Dokumentární kamera už dneska asi nikoho ze židle nezvedne, ale i když je ta roztřesenost místy otravná, nepochybně filmu sluší a dokáže snadno vtáhnout do děje. Parádní obsazení a skvělý Renner, pěkně napsané dialogy a silně atmosférické. Závěr podle mě už zbytečný, protože jak je už velmi brzy jasné, James je tam raději než doma. ()

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (viac)

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu

17.11.2014

Sepsat celovečerní adaptaci videohry Uncharted není legrace. Na tomhle úkolu si vylámalo zuby už několik lidí, a to včetně Davida O. Russella (Terapie láskou), Thomase Deana Donnellyho a Joshuy… (viac)

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)