Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

Lukyn007

Původní film jsem neviděl. Přijde mi to však hodně šablonovité. Přesně jsem věděl, co se bude následujících 10 minut dít. Film ale drží nad vodou skvělej Maguire a dokonalá Portman. Díky nim jsem si tento film docela i užil. 70% ()

Kacounek

S dánskou předlohou se to dá srovnávat jen dějově. Snímku dominuje krásná Natalie a herci ztvárňující sourozence jsou si tak podobní, že jsem chvíli pomýšlela na dvojroli. ()

Autogram

Afganistan je pre Amíkov novodobým Vietnamom, zatiaľ iba vo filme, ale pekne je to znázornené na vzťahu otec a syn, obaja vojaci a každý má svoju vojnu. Pred krásou Natalie nie je úniku, to zistili obaja bratia a kde nepomôžu slová, treba priložiť ruku k dielu, nová kuchyňa je istota. Netvrdil by som, že psychológia zložitých životných situácií je vo filme zvládnutá dokonale, na to bol možno prikrátky, ale nenudil som sa, takže lepšie tri hviezdy. –––– Sam, povedz mi, videl si ho umierať? ()

Corey

Kolik takových ještě je?? kolik jich to musí zažít, aby pak už nikdy nemohli vést normální život ?? stojí to za to??...ani na jednu z těchto otázek nedokážu s jistotou odpovědět...smutný příběh... ()

jamalka

Nechápu, zda američané neumí číst (titulky) nebo si vážně myslí, že film mohou natočit jen oni, protože jak jinak si vyyvětlit jejich libování si v předělávkách filmů natočených mimo USA. 20 minut mi stačilo a opravdu se nemíním dívat na to samé jen s jinými herci, takže nebudu ani hodnotit, ale opravdu mě to štve a smysl mi nějak unikáááááááááá. ()

Sir-Filip

Moc hezký a zároveň silný příběh 2 bratrů je pohledem na válkou zničené muže. Je fascinující s jakými nadějemi, ambicemi a ideály mladí lidé vyrážejí do války, aby až tam pochopili, jaké to skutečně je. Zpátky domů se pak nevrací hrdinové, ale lidské trosky. "Trosky", které už nikdy nebudou schopny žít jako dřív, jejichž relativní beztarostnost zničila válka. Některé válečné hrůzy pak z paměti nevymaže ani čas. "Brothers" jsou pak nádhernou ukázkou takového umění války. Melancholická píseň od U2 - winter - to pak celé skvěle zakončuje!!! "ENJOY IT !!!" ()

Blackberry

Vojna nie je sranda, ničí rodiny, vzťahy, poznačuje psychiku, mení celého človeka... Tvorcovia však mohli zrejme zájsť aj hlbšie ako zašli, prípadne mohlo sa pridať pár minút, ktoré by som investoval do zobrazenia myšlienok Sama. Obaja bratia to však zahrali presvedčivo a to zrejme zdviháva hodnotenie viacerých nás tu. Je to taký presne 80% film. ()

lofa

Originál filmu z roku 2004 jsem neviděl, ale tato "předělávka" se mi moc líbila. Myslím si, že film stojí také hodně na hereckých výkonech a především Tobey Maguire roli zahrál bravurně, ale Natalie Portman ani Jake Gyllenhaal za ním o tolik nezaostali. V tomto filmu je detailně ukázáno, jaký vliv může mít válka na osobu, která je do té doby naprosto vyrovnaná a milující. ()

ImNotThere

Zatím jsem neměla možnost vidět původní film, ale musí být skvělý už z toho principu, že u Sheridanovy verze jsem slintala. Zase jsem jednou měla možnost emočně se vybouřit. Bratři jsou skvěkým psychologickým dramatem, které svou autentičnost odráží v prolnutí válečného prostředí s osudy rodiny, které se válečný konflikt bezprostředně týká. Kdo mě překvapil nejvíc, byl Tobey Maguire, mnou obvykle ponechaný bez povšimnutí,. Nejlepší mužský výkon, který jsem v tomto roce viděla. Poklona patří bezpochyby i malé Bailee Madison. U scény s narozeninovou oslavou jsem si napětím rvala vlasy...Ten tlak jsem cítila, jako bych tam seděla. Na originální Bratry se určitě chystám, tak jsem zvědavá, jak moc se změní hodnocení americké verze, po jejich zhlédnutí, protože porovnávání se určitě nevyhnu, i kdybych chtěla a záměrně se mu bránit nebudu. ()

Almásy

nejedná sa o zlý flm, len som silno ovplyvnený originálom, ktorému sheridanova americká doritilezúca napodobenina nesiaha ani po kotníky. Brodre Susanne Bier nie je o milostnom trojuholniku, je to o tom že vojny sú na hovno a škodia, či už sú to vojny v afghanistane alebo naše súkromné vojny. milostný motív medzi portman a gyllenhaalom je tu neprimerane nasilu dávaný do popredia za zvuku U2 (skuste to porovnat s povodnou intimnou scenou lahkeho bozku z z originalu...). osobne som mal velky problem aj s maguireom, ono nie je umenie si zakričať, tam komplet celé tie veci čo si on riešil v hlavne boli uňho málo zmotivované, absolutne neprecítené. gyllenhaal exceluje, ale on jednoducho nie je typ na tú postavu, on má príliš dobráčsky ksicht, zatial čo Jannik v origináli má na ksichte doslova vyjebákované že ,,robím problémy,,. ono sheridan chcel zrejme točiť to, ale natočil ono a ked zistil že točí ono tak radšej natočil hentamto. taký veľmi trpký pocit z toho mám. a 2 hviezdicky za Natalie a malú, ktorá mala dostať oscara. ()

Wilson

Po zjištění že tento film je kopií stejnojmenného evropského filmu Brodre/Brothers - 2004 (Švédsko/Dánsko/Norsko/Velká Británie) za 3* a to s chlupem, protože originální film byl mnohem lepší s Ulrichem Thomsenem a mělo to větší hloubku. ()

ZinedineCR7

Videl som to na 3 maximálne 4 hviezdičky po polhodine. Dej však vynikajúco graduje. Pri niektorých situáciach je chvíľka napätia ako balón, do ktorého fúkate vzduch a čakáte, kedy praskne. Maguire po vojne úžasný výkon. Spiderman ovládnutý Venomom :) Jake je tam len na hádzanie nevinných očí a keď nie je na place Tobey, tak všetku pozornosť strháva úžasná a sexi Natalie. BTW staršia dcéra je pekný malý hajzlík :) ()

Norfice

Skvěle natočený film plný emocí a odpovědí na otázku: "Proč je válka svinstvo?" Je mnoho okamžiků kdy si člověk neuvědomuje co je správné. Válka je krutá, a proto bohužel umírají i nevinní lidé, které zabíjejí jejich přátelé na úkor toho aby oni sami mohli přežít. Tento film má neuvěřitelně silný, emotivně založený příběh. Úplně mi šel mráz po zádech při scéně se zajatými vojáky. Velmi těžké je žít s pocitem, že člověk byl nucen zabít toho nejbližšího v onu chvíli kdy ho nesmírně potřebuje. Aktér Tobey Maguire zahrál tuto roli velmi dobře a přitom vše působilo přirozeně. Jediné co bych vytkl je snad jen to, že byl zbytečně unáhlený konec. Chtělo by to ještě nějakou dohru... ()

KR4T4S

Překvapivě slabé. Největší slabina je podle mě ve zvolených hercích a scénáři, což je pro tento typ dramatu dost možná klíčové. Tobey Maguire mi sice už několikrát dokázal, že to není jenom Spidey a že doopravdy hrát umí, ale tady jsem se přistihl, že mi osud jeho postavy byl naprosto ukradenej (obzvláště v zajetí - nuda největší). Přesto ty nejlepší (cca 2 scény) jsou pak s ním v 2.polovině. Natalie Portmanová hraje vždy výborně, jen tady asi neměla pořádně co. A Jake Gyllenhaal ztvárnil svou roli docela nevýrazně. Nejvíc hrajou jeho smutné oči. Kompletně mi všichni tři pak přišli příliš mladí, těžko se jim pak věří vězení, rodičovství atd. 50% ()

Soweek

.......a já jim to nežeru. Sorry Tobey, Jaku a Natalie, ale já vám to prostě neřeru. Vy máte herecky na víc a já se nespokojim s tím, co jste tu předvedli. ()

Houda666

Po pomerne monotónnej prvej polovici sa dostáva tento vynikajúci snímok poriadne hlboko. Capitánovi Samovi vojna v Avganistane zraní viac dušu ako telo a jeho návrat k rodine sprevádza okrem počiatočnej radosti aj následné trápenie. Moje hodnotenie: 80% ()

mohamedsfinger

Pro mě velmi příjemné překvapení. Příběh byl velmi dobrý (i když o tom zobrazení války, jak už někdo psal, by se dalo polemizovat) a všichni herci hrají výborně (a to včetně dětí), samozřejmě je třeba vypíchnout ty hlavní tři, přičemž nevím, který z mužů byl lepší. Ale Gyllenhaal mi byl mnohem sympatičtější. No a Natálka, tak to už je pro mě naprostá jistota, v ní se snoubí talent a krása tím nejůžasnějším způsobem, že bych snad i do toho Afghánistánu šel, jen abych mohl být chvíli jejím manželem před válkou. A poslední tři věty by snad měly někde být vytesány. Na dánskou verzi se možná časem podívám, ale už teď vím, že se mi tolik nebude líbít, protože tam holt Natalie nebude. Velmi silné čtyři hvězdy, možná se časem přehoupnu i k pěti. ()

ZkuKol

Stále jsem nedokázal shlédnout původní snímek, takže nehodnotím jako remake. Příběh je jednoduchý a silný, herecké obsazení skvělé a výkoné (ikdyž stylizace Tobeyho mi přišla dost schematická). Jenže celý film je vlastně strašně rychlý, nedokáže si vybudovat vlastní atmosféru a vyšumí do prázdna. Pár scén je dobrých, ale jako celek to je tak proteče mezi prsty. Až jsem měl občas pocit, že koukám jen na výpary skutečného příběhu. A ten Afghaniśtán si měli odpustit, příběh se v něm zcela ztrácel a veškeré vyprávění a zvraty šli vniveč. Sam je voják, který má rodinu a vede spořádaný život, dokud nezahyne v Afhánistánu, jeho bratr Tommy je neřád, který se pokouší pomoci jeho rodině, nečekané vstaní z mrtvých vše obrátí naruby... 50% ()

fruitbueno

No ty kokso, už z traileru jsem věděla, že to nebude oddechovka, a věru – nebyla. Než se celé filmové dění přeneslo do Afgánistánu, nudila jsem se, usínala a přála si, ať už to začne být zajímavé. Nu a pak se pozornost přesunula na dva mučené, ponižované a zabíjené vojáky. Scénu, jak jeden zabije druhého, jsem se nevydržela dívat. Prostě to bylo nad můj level. Pak přijel zpátky, zmagořil, čekala jsem další hrůzy, ale žádné hrůzy nepřišly. Ono fakt, že žijete s něčím tak hrozným, je sama o sobě největší hrůza. Hrozné téma, vina, výčitky, paranoia, hledání vysvobození. Br. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)