V roku 1997, tesne pred návštevou pápeža v Rio de Janeiro, dostane kapitán Nascimento zo Špeciálnej operačnej policajnej jednotky nové poverenie – eliminovať drogových dílerov v nebezpečných slumoch, okolo ktorých pápež zamýšľa prejsť. Nascimento sa pokúša nájsť svojho nástupcu, pretože jeho manželka je tehotná a on je rozhodnutý odísť z aktívnej služby a pracovať ako tréner nových regrútov. Medzitým dvaja idealistickí priatelia Neto a André Matias nastúpia do policajného zboru a očakávajú, že sa z nich stanú čestní policajti a budú bojovať so zločinom. Lenže vidia iba korupciu, nekompetentnosť a hlúpu byrokraciu. Po vážnom incidente v Morro da Babilônia sa preto rozhodnú prejsť k Špeciálnej operačnej policajnej jednotke. V nasledujúcich mesiacoch sa životy kapitána Nascimenta, Neta a Andrého vzájomne prepletajú. V uliciach Rio de Janeiro prežijú len tí najschopnejší... (oficiálny text distribútora)

pogoman77

Film, který jde na dřeň. BOPE (a tvůrci) se s ničím nemažou a je jen a jen na vás jestli jim budete fandit nebo je odsoudíte jako nácky a násilníky. Každopádně peckoidní film!!! P.S. Má to velmi hodně moc dobrý soundrack ()

johny.mad

Kvalitní snímek, pohled na život ve slumech z druhé strany...a je to pohled nekompromisní plný tvrdosti a násilí.A důvod? Chuť bojovat s kriminalitou pravda s poněkud ostřejšími služebními postupy:-)..tleskám tvůrcům a směju se názorům o fašistickém pohledu na věc..Město bohů ukázal pohled zevnitř, tenhle zase z venku.... ()

wrong3

Nekompromisní,tvrdý,drsný s ničim se nemazlící film.Fašismus je z tohohle snímků jasně vidět.Hm,ale co si má člověk počít,když je obklopen násílím,drogami a všudypřítomnou korupcí.Systém ho semele,nebo nesemele??? ()

Mort09

Drama až na hranici dokumentu, které si na nic nehraje a ukazuje situaci takovou, jaká ve skutečnosti je. Všemocné vládce favel, zkorumpované neziskovky a policejní metody, za které by se nemuseli stydět ani na Guantanamu. Technické zpracování sice není nejideálnější, zvláště kamera mohla být lepší. To, ale nic nemění na tom, že se jedná o nejlepší akční drama poslední doby, které může Hollywood jen závidět. 80% ()

Shaman::..

Díky tomuhle filmu nahlédnete pod pokličku, jakým způsobem se, mimo jiné, Rio připravuje na olympiádu v roce 2016. Pohled to je nepěkný a úkol nesnadný. ()

Africanus1

Není lehký radit brazilskýmu teenagerovi rozhodujícímu se mezi kariérou drogovýho dealera a policajta. V případě první možnosti možná něco ušetří, protože když bude chtít jít na záchod, tak žádný všimný svému bossovi zřejmě dávat nebude. Je to pakáž, jedno jako druhý. Ovšem BOPE rulez! ()

Agnostik

Tak tohle je opravdu lahůdka-BOPE kontra drogoví dealeři ve slumech/favelách/ v Rio de Janiero.Kam se nedostanou policisté zasahuje tahle parta která se s ničím NE...E! Absolutně dechberoucí podívaná.Pokud máte rádi podobné filmy,např.Město bohů,tak tohle se vám bude líbit naprosto zaručeně!Super! :-) ()

RXP

MYSLíM SI, že skôr ako o vyobrazenie chudiny ako nadbytočného odpadu zodpovedného za veškeré zlo na tejto planéte tam išlo o korupciu, ktorou sú brazilské štruktúry povestné. O PENIAZE a o to, ako sa k nim dostať. Či už ste policajt,politik alebo iný krásny štátny zamestnanec. A nezáleží na tom, či peniaze predstavujú len dovolenku, zabezpečený dôchodok alebo práve to najdôležitejšie-politickú moc. To čo sa deje v gete sa tam deje preto, že tam neexistujú pravidlá. Geto sú len vydedenci, čierna škvrna na povesti mesta a ľudia tam dílujú, pretože nemajú veľmi na výber. Ale to strašné z tohoto filmu vzišlo to, že pod kontrolou to majú práve tí, ktorí sa na oko snažia sa s tím bojovať, že je to len jeden začarovaný kruh a hlavoši si to môžu riadiť presne tak ako potrebujú a manipulovať ľudí aj media. Veď čo? Sú príliš mocní na to, aby sa im niečo stalo. Ich arogantné vystupovanie v televízii a silný pocit nadradenosti mi niečo pripomína! ()

dave91

Krutá,syrová realita.Pokud měl někdo o Brazílii představu,jako o nádherném místě na zeměkouli,tak tady si své mínění musel značně poopravit.Ale takový je svět.Tvrdý a nesmlouvavý,plný násilí,kde lidský život nic neznamená.Škoda jen,že film má takový spád.Děj se odehrává tak rychle až je problém všechno usledovat.Na podobné úrovni jako Město bohů. ()

zekon

40 minut na sebe permanentně řve banda cikánů do toho monolog o ničem. Je to spíš takový dokument o tom co všichni věděli ale nic se s tím nedělalo. Natočeno je to otřesně, herci tam defakto žádní nejsou, tohle prostě není žádná pecka jak to vypadá dle hodnocení. ()

Maarty86

Je to syrové, uvěřitelné a na dovolenou v Brazílii vás možná na nějakou dobu přejde chuť. Adrenalinová jízda ve slumech Ria, kde hranice mezi životem smrtí je tenčí než komáří penis. P.S. - Nejlepší část - výcvik nováčků jednotky BOPE - 80% ()

Sidenius

Skvěle natočeno, úplně něco jiného než klasický shitt z hollywoodu, navíc José Padilha je záruka. Vlastně nechápu proč jsem nedal pět hvězdiček. ()

kodwin

Elitní jednotka mě hodně zaujala, dokonce víc než Město bohů. O existenci BOPE a jejich metodách jsem neměl tušení a to, co jsem viděl, mě dost uzemnilo. Pokud se tohle v Riu skutečně děje, a není důvod o tom pochybovat, tak je to opravdová prohra lidskosti. Film působí velmi autenticky, brutalita je brutální a korupce korupční. Už se ani nedivím, že jsou Brazilci tak posedlí fotbalem, je to pro ně jediný únik z reality. ()

JendaBenda

Drsné, úderné, vysvětlující, napínavé. Zde skutečně ještě platí: "nejdřív střílej, pak se ptej". "Účel světí prostředky" apod... Za mě slušných 75% ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (viac)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (viac)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (viac)