Prekliaty ostrov

• Česko Prokletý ostrov (viac)

Je rok 1954 a USA, ktoré sa stále celkom nespamätali z 2. svetovej vojny, sú ovládané paranojou a protikomunistickou hystériou. Detektív Teddy Daniels (Di Caprio) a jeho kolega  Chuck (Mark Ruffalo) prichádzajú na ostrov pátrať po šialenej vrahyni, ktorá zmizla zo svojej cely v psychiatrickej liečebni. Daniels je vojnový veterán, ktorý stále spomína na prežitú traumu a na dôvažok sa musí vyrovnať i so smrťou manželky. Ako skúsený detektív však rýchlo vycíti, že na ostrove nie je niečo v poriadku... (STV)

ranp

Výborný film s přesvědčivými hereckými výkony (především DiCaprio). Film na pomezí thrilleru, psychologického filmu a hororu. Velice dobře natočené. Přesto to však u mě není na plné hodnocení. Právě již zmíněné prvky hororu mi na filmu trochu vadily, horory nemám rád, nerad se u filmu bojím. I tak se ale jedná o film, který si rád někdy pustím znovu a hodnotím ho na 85%. ()

IMPAIRED

Bavilo mě to neskutečně, od první do poslední sekundy (už scéna na lodi byla nádherná). Úžasná atmosféra. Jsou větší psycha, ale tohle si nepotřebuje vypůjčovat z dílny násilí, nebo sci-fi. Všechno je dokonale promyšleno, aby divák nemohl rozhodnout co je realita. Je to test, zda inklinujete spíš ke konspiračním fanatikům, nebo k lidem akceptujícím šílenství pravděpodobnějším než aby převrátili svou realitu. A zároveň vám poví, jestli jste schopní pochopit, že něco nemůžete nikdy poznat, nebo zda paličatě odmítáte vidět protiargumenty a logicky uvažovat. Například, kdyby se tehdy na skále podíval na ten papír, dozvěděli bychom se pravdu. Nebo možná kdyby rozvedli mořskou nemoc. Takhle.. Úloha má právě dvě řešení. A v obou případech je Scorsese bez přehnaného euforismu genius. Tím chci říct.. Ty vole! ()

slovan1

Film, který si s divákem pěkně pohraje. Zdánlivě jednoduchá zápletka se v průběhu měni na boj o pravdu. Člověk si ničím není jistý. V každém, kdo se postavi detektivovi Teddovi Danielsovi do cesty vidí vypočitavého padouchá a mit zbraň, tak by asi vše vyřešil jinak a rychleji... DiCaprio i všichni kolem vytvořili herecký orchestr a svými výkony mě přesvědčovali o kvalitě. Hudba hned ze startu navozuje tajuplnou atmosféru. Škoda, že se v prostředku někde vytrácí... Na plný počet hvězd to není, ale i tak pro mě filmový zažitek a kvalitní filmařina. ()

Forsberg11

Jeden z najočakávanejších a napokon aj najdiskutovanejších filmov tohto roku priniesol napokon presne to, čo som očakával. Síce ničím nešokoval, ničím nazvalcoval moje očakávnia a moje nádeje, no nakoniec som pri ňom pomerne dobre !zrelaxoval". Herecké výkony sú nadpriemerné. Leo si ide prvú ligu ako vždy, vyzdvihnem však aj Marka Ruffala a Bena Kingsleyho, ktorý mu zdatne sekundujú. Réžia ako vždy od Martina Scorseseho dokonalá, krásna kamera, hudba aj strih. Pre mňa jeden z najpodarenejších filmov modernej doby. K úplnej dokonalosti mu naozaj veľa nechýba. Ďalší zo Scorseseho majstrovských kúskov a maximálna spokojnosť... 90 %!! ()

SG-1

"Podle mě, když vás chlap mlátí, ojede každou sukni a nikdo Vám nepomůže, tak rozsekání sekerou není zas tak nepochopitelný." -pacientka- ()

Maynard.

Páne jo. Sice jsem čekal, že se film bude odvíjet úplně jiným směrem, čekal jsem více lekavých a akčních scén, ale z kina jsem si odnesl opravdu hodně silný zážitek. Hned od počátku film absolutně vtáhne diváka do děje a nepustí a nepustí. Ponurá a beznadějná atmosféra celého ostrova je divákovi předhozena opravdu mistrovsky. Jedná se o snímek, který bude ještě lepší při dalším skouknutím, páč napoprvé se to prostě všecko pobrat a pochopit nedá, což je ta vlastnost filmů, kterou máme přece rádi, no né? Ve filmu je skryto tolik malých, ale i velkých indícií, na které už se těším až je budu rozplétat při další projekci... K hudbě a hercům nemám jedinou výhradu, dokonalost!!!Hodně mě potěšil Ted Levine alias Buffalo Bill. Kubrick-Shinning, Fincher-Fight club, Nolan-Memento, Scorsese-Shutter Island. A to je asi tak všechno, joo a hlavně bacha na spojlery, ty by mohly pokazit téměř dokonalý film...Jeden si neodpustím : Glum hadr :o) /2.skouknutí/A tak já tu jednu hvězdu přidávám...V tom, že je film napodruhý ještě lepší sem se nemýlil,je tomu tak. Málem sem si cvrknul, při návštěvě sektoru C. Všechno to do sebe krásně zapadlo. No a ta atmoška, to je až k neuvěření. ()

Sdoom

Prokletý ostrov je výborný film, se stále se lepšícím Leem DiCapriem, skvělým scénářem, dokonalým výběrem hudby (Symphony No. 3 Passacaglia absolutně rulez!) a napětím, které by se chvílemi dalo krájet. Jenže něco tomu prostě chybí, možná je to rouhání, ale odvážím se říct, že pokulhává malinko režie (na Scorseseho poměry). Toho napětí tam klidně mohlo být více a kromě DiCapria herci nepředvedli (možná neměli co předvést) nic extra a hlavně co mi opravdu vadilo, byly dlooooooooouhé flashbacky a DiCapriovy sny, které brzdily jinak slušné tempo, a pak už i vysloveně otravovaly. Edit 15.11.2017: Druhé zhlédnutí už samozřejmě bylo úplně o ničem jiném než to první, znaje pointu. Opět výborné, ale takový ten pocit "no dyť jo vlastně, to je geniální" se nedostavil. Stále výborný atmosférický snímek, ale stále bez potřebného wow efektu, aby to bylo na plnou palbu. (Blu-ray, orig.) ()

Kejdlo

Tak takhle nezáživný film jsem už dlouho neviděl. Pointa mě nerozsekala, spíš ještě víc utvrdila v tom, že tenhle film jde naprosto mimo mě. Zívačka s pár dobrými momenty a těžce spoléhající na pointu, nic víc. 6/10 ()

Arkanoid

Pútavé rozprávanie o detektívovi s veľmi dobrým obranným mechanizmom a otraseným duševným zdravím, ktorý prišiel na ostrov, kde sa chodí len s jednosmerným lístkom a riadi sa vlastnými pravidlami, aby okrem oficiálneho vyšetrovania mohol odhaliť aj nelegálne liečebné metódy a realizovať svoju pomstu. Herecké obsadenie výborné, a dokonca v závere režisér ponúka aj ďaľšiu verziu príbehu. Koho zmiatol záver, tomu odporúčam knižnú predlohu Dennisa Lehana s rovnomenným názvom, kde sa autor už v prológu rozhodol, že diváka nebude zavádzať iným výkladom príbehu. Ale Scorsese odviedol svoju prácu perfektne. ()

danca044

Tak tohle bylo něco. Zpočátku mě film moc nebavil a myslela jsem si, že to bude jen další obyčejný thriller. Postupem času se ale ukázalo, že to tak rozhodně není a jen jsem snapětím očekávala, jak film dopadne. Leonardo DiCaprio předvedl skvělý herecký výkon a stejně tak všichni ostatní herci. Rozuzlení příběhu bylo skvělé a film je výborně natočený. ()

h0n24

Jedna z mála pecek roku 2010. Napětí. Dechberoucí zvrat ke konci filmu (s úsměvem jsem zatleskal!). Takový rychlejší film noir. Perfektní řemeslo. Skvělí herci. Rozhodně doporučuji. ()

Jello Biafra

Nebudem sa tajiť tým, že Martin Scorsese patrí už dlhé roky medzi mojich TOP režisérov. Mám rád jeho majsterštyky ako Taxikár, Goodfellas či Casino. Uznávam aj jeho novšie filmy ako Gangy New Yorku, Letec či Skrytá Identita. No teraz zaraďujem medzi svoje obľúbené filmy aj Shutter Island. Leonardo DiCaprio sa tu predstavuje ako U.S. Marshall, ktorý príde na ostrovný blázinec vyšetrovať záhadné zmiznutie jednej chovankyne, ktorá kedysi zavraždila svoje tri deti. Alebo je všetko inak? Režisér si s divákom nápadito pohráva a divák mu to ochotne všetko žerie aj s navijakom, aby nás režisér na záver dokonalo oblial kýblom studenej vody v podobe šokujúceho odhalenia a jednej konkrétnej scény, kedy som definitívne dospel k záveru, že DiCaprio je excelentný herec. A navyše v hviezdnom obsadení nájdeme starých hereckých bardov ako Ben Kingsley či Max von Sydow a rovnako tak aj ďalších skvelých hercov ako Mark Ruffalo či Jackie Earle Haley Okrem toho tu na diváka čaká množstvo drsných až hororových scén. Shutter Island je pôsobivý psycho-thriller, ktorý jasne potvrdzuje Scorseseho pozíciu medzi Hollywoodskou elitou. ()

The Viper

Zbytečně složitě natočené...Scorsese to zřejmě chtěl mít tak záludné, zvláštní a tajemné až se do toho sám zamotal a ve výsledku to může zamotat hlavu opravdu jen slabomyslícím jedincům jako je například bohužel i moje sestra, která mne strašila tím jak těžké bude to pochopit a jak moc je to složité...Pravdou ovšem je, že všichni zůčastnění po herecké stránce byli výborní, stejně jako prostředí kde se film odehrává a ve směs celá ta pointa byla opravdu dobrá, ovšem ta omáčka uprostřed mi nechutnala a šla udělat daleko lépe. ()

coscarelli

Osvedčená matematicka rovnica Scorsese + DiCaprio = skvelý biják , potvrdené. Pravda,ze som okolo tohoto diela obchadzal dosť dlhu dobu,ale ucho sa odtrhlo a ja mal tu česť . Snimam klobúk z hlavy , pokorne hlásim ,ze ho davam do Top 10 na nezmestitelne 11.miesto. Teda mam ale premasirovane oči (thx mr.richardson) ,uši ( thx mr.richter a spol) + ako to vo filmoch podobného razenia býva, režiserovo kočírovanie ma nechavalo na dilemach ,niekedya prinútil pokrutit hlavou nad..ok.. Hral sa so mnou,naťahoval i prepínal , aby som bol ako na drogách a nechápal,čo v takomto prípade mam velmi rád. Napokon to všetko dobre dopadlo (pre mňa). Ostávam na ostrove,ma totiž vzrušujucu atmosféru. ()

herr_carter

A kurva...bylo to jediné, co mi proběhlo na konci filmu v kině hlavou, takhle nás celou dobu vodit mistrně za nos, to se teda povedlo. Přemýšlím, jestli nejsem blázen a fakt žiju ten život, který si myslím, že žiju..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

MartinS96

Před zhlédnutím jsem si o filmu nic nezjišťoval. Věděl jsem jen, že Leo jede na jakýsi ostrov něco vyšetřovat. Po první hodině, mě upoutala hutná atmosféra a poutavě napsané dialogy. Závěrečný zvrat mě ale opravdu dostal. Na rozdíl od většiny jsem ho vůbec nečekal. Nejspíš kvůli tomu, že jsem hlavnímu hrdinovi tolik věřil a fandil, aby dosáhl svého. Film je neskutečně poutavý a zajímvavý, že i kdyby k onomu zvratu nedošlo, byl by to i tak skvělý film, ovšem s úplně jinými ambicemi. Což přispívá k tomu, že při druhém zhlédnutí filmu budete mít jiný, ne však nutně horší zážitek. Genialitu tohoto díla vyzdvihují i famózní herecké výkony i těch nejvedlejších postav. Prokletý ostrov je prostě proklatě dobrý. „Which would be worse, to live as a monster, or to die as a good man?“ 10/10 ()

JADIM

Ten typ filmu, pri ktorom keby ste videli iba prvých a posledných 20 minút, tak by to bolo až bizarné, ale keď sa na to pozerá ako na celok, tak to je maximálne tak šokujúce, ale nie neuveriteľné. A najlepšie je, že v tejto pozícii môžeme sledovať Leonarda DiCapria! Rozbeh filmu bol celkom neistý, malo to svoju atmosféru, či už mysterióznu alebo dramatickú, ale nedosahovalo to až takých výšin, ako podobné filmy z väzenského alebo psychiatrického prostredia, ale keď sa tu už začalo všetko zamotávať, pravdy, lži a pridala sa k tomu aj Psycho-Dráma, tak to začalo pekne gradovať a dotiahlo sa to do úspešného konca, ktorý som mohol ťažko predpokladať. 9/10 (Videné 14.4.2020, Originálne znenie) ()

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Povídka klasika žánru Edgara Allana Poea se stala základem pro „dobový psychologický thriller" Eliza Graves, který měl původně režírovat paranormálně aktivní Oren Peli, ale nedávno jej převzal Brad… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)