Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

Milan25

Takový neutrální film - nebaví, nenudí, prostě to jen sledujete s vyplým mozkem. Děj je ze začátku zbytečně natahovaný, a v poslední půl hodině spěchá a spěchá aby se to vůbec do konce předem určené stopáže vlezlo. Kdyby hlavní hrdince netrvalo hodinu zjistit, že její milý je upír (což všichni diváci vědí už od samého začátku), mohl být děj do dvou hodin rozložený rozhodně lépe, než tak "napadá mě jenom" zmateně. Jednu věc ale absolutně nechápu - proč se tu pořád všichni rozplýváte na tou partií baseballu? Tak blbě provedené utkání sem snad ještě neviděl. A jak jsem psal nedávno k jinému upírskému filmu, opět stačí vidět jednou. ()

1860

Kolikrát jsem už viděli tenhle milostnej příběh.. Tu okoukanost nevytrhli ani upíři ani prostředí, prakticky se v tom filmu skoro nic nedělo a některé scény jsem přímo protrpěl s návaly nudy.. zlatá Buffy.. ()

Saboter

Týnko promiň mi to, ale prostě nemůžu tomu dát víc hvězdiček. Bella byla kouzelná, ale jinak mi na tom filmu toho moc nesedlo. Skoro celou část filmu jsem nepociťoval nic ( bože hned se mi vybavil Dexter ) hodně dlouho a to mě docela mrzelo. Skvělý nápad, ale špatně provedený a musím říct, že i špatně zahraný. Je to spíš taková pohádka pro děti, který nechtějí vidět nic víc. Vždycky, když přišla část a já si konečně začal užívat Stmívání, ukončili jí. Jen mě mrzí, Catherine měla skvělý nápady do Stmívání, ale podle mě to nechala málo dramatický. Snažila se oslovit mladší diváky. Ukončím tento komentář, ať Tě moc nenaštvu. ()

barlow

Začátek filmu byl takový nějaký vleklý, kdyby byl kratší, tak by se určitě nic nestalo, ale s dobou získával děj na intenzitě a poměrně příjemně uběhl. Je to naivní, ale má to svojí atmosféru... Podotýkám, že knížku jsem nečetl, proto se hodnocení může časem změnit ;o) ()

Frakira

Tak tu máme opět jeden povedený film podle knižní předlohy...achjo! Plytké, nic neříkající, slabé...Kdo četl - pochopí (a má určitě zcela jiné představy než paní režisérka), kdo nečetl a pustil se do toho po filmu bude se mu asi zdát všechno jasné, protože ví jak to skončí. Jenže...tak to přece není, což? Jedině snad baseballová scéna předčila všechna moje očekávání... ()

MareT.

Já proti filmu vůbec nic nemám. Bavil jsem se od začátku, líbí se mi atmosféra filmu a vlastně toho městečka, kde je pořád zataženo a mlha, dva úvodní aktéří jsou opravdu bomba, casting se moc povedl, takže nemám tomu nic vytknout. Už jsem viděl i trailer na druhý díl a měl jsem pocit, že se dívám na ukázky na další díl nějakého seriálu..:-) ()

MaaaR@

Dialogy - příšernost, za kterou by se autorovi měla zadarmo poskytnout psychologická péče. Děj - série skoků odnikud nikam. Herecké výkony - ochotnický soubor? Závěr - abychom věděli, jak to dopadne, není třeba obětovat tomu dvě hodiny života. Exploze orgasmů dívek pod patnáct - splněno. Hvězdička právě za dokonalé splnění účelu. A za baseball. ()

Fary

Jedna hvezdicka za to, ze jsem ten pribeh (teda ve verzi s upirama) jeste jinde nevidel, ale uprimne receno - nedoporucuju! ()

vorenus

Po tom, co jsem si tady přečetl, jsem měl velkej strach do toho vůbec jít.A konečný výsledek mě příjemně překvapil.Nejedná se sice o nějaké veledílo, ale čekal jsem, že budu mít nutkání to po chvilce vypnout.To se, ale nestalo a v pohodě jsem to přežil.Možná by se z tématu dalo vytěžit daleko víc a doufám, že změna řežisérky na režiséra bude v druhém dílu jen k dobru.A autoři snad přitvrdí! ()

khue

Musím sice přiznat, že pro upírské téma mám celkem slabost(True Blood), ale tohle je proste přeslazený slaďák. ()

conejo

Tak upíři se na světle... blyští......áchacha.To je hezký. Romantický příběh o jiné a jiném s upíry v softverzi pro dívky. Jako alternativa k teenagerovským filmům/ukecaným komediím dost fajn, i když až příliš emařsky uvzdychané. ()

eagle-eye

Já se spíš těším na druhej díl, podle traileru vypadal zajímavě. Cedric Digorry dostal na budku od Voldemorta a stal se z něj upír. Jsem tak na rozhraní, dát-li 2 nebo 3. Vadili mi špatní herci a evidentní snaha navázat na úspěchy Pána prstenů nebo Pottera, čili ze slavné Růžové knihovny udělat pořádný trhák. Jenže na druhou stranu film je místy napínavý, má povedenou závěrečnou bitku, sympatickou bandu zlobivých upírů kontra taková normální fajn rodinka upírů vegetariánů. No a v neposlední řadě je fajn i soundtrack (Muse, apod.). Takže nakonec slabší tři, ale na dvojku se přesto těším. ()

TerezaVanCZ

Jednoduchý jako knižní předloha. Tento film nemá čím nadchnout, snad jenom pro náctileté může Robert Pattinson zvedat hodnocení. Ale abyste se nedivili proč ty 3*, tak jsem o jednu zvedla díky baseballové scéně za hudebního doprovodu Muse, ta byla totiž dokonalá. ()

Ripley

Vrtá mi v hlavě,proč tuhle relativně průměrnou věc provází taková mánie a šílenství.U mě za 60% po druhém shlédnutí. ()

cab

Romanticka pohadka pro holcicky bez hodnotne akce, s hroznym hlavnim hrdinou a o nepritomnosti emoci nebo neceho, co se da s timto slovem spojovat, se radeji zminovat nebudu, protoze by zbytek komentare byl velmi vulgarni. Jen me mrzi, ze (Kirsten Stewart) mrha svuj cas a talent prave zde. 30% ()

Teg

Ale no tak, není to až TAK špatné. Nebýt trochu ušlápnutých "pure vampire" scén tak by to bylo i za 4. Jinak Kristen Steward naprosto výbornej výkon. A ano, asi bych měl hvězdičku ubrat, protože jsem četl knihu, ale hádejte, stejně to neudělám :P ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)