Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

Umpa-loomp

Ak by existoval rebríček najbezduchejších a najnezmyslnejších dialógov v kinematografii, Twilight by sa isto umiestnil hneď za pornofilmami. ()

Rastman

Opravdu, neskutečně váhám. Má pánská část mi říká, že by ten film měl někdo poslat do horoucích pekel, protože jako fandu rozumných dialogů a prokreslených vývojů hlavních postav, nemluvě jako fandu fantasy (a to velkého), mě ten film naprosto a zcela uráží. Upíři nesmí na světlo, protože na něm září? PLEASE!!! Tak rychlý vztah hlavního hrdiny a hlavní hrdinky je možný snad jen v pornu a vůbec náplň celého filmu je celkem prachbídná. Jenže. Jak trefně poznamenal Bob Chipman ve svém článku na www.escapistmagazine.com (vřele doporučuji pročíst), je to film pro ženské geekovské publikum. Moc fantasy s tématem červené knihovny nenajdete a tak vzniklou díru na trhu prostě a jen někdo vyplnil. Není to něco, nad čím budete uvažovat, milostná linka (až na ten začátek) je přinejmenšm sympatická a dokáže oslovit i pánské publikum (byť ne v takové šíři), pro holky je to přesně to pravé + jsou tam upíři + jsou tam hezký kluci. Dokázal bych vyprofilovat i cílovou skupinu, ale to by bylo celkem zbytečné. Udělejte si názo sami. ()

Jungler odpad!

Neuvěřitelná emo slátanina. Kdo to kdy viděl aby byl upír takovej hodnej přizdis..č. Asi by měla být autorka pochválena za odvahu překopat kompletně všechna upírská klišé. Asi bych jim to i odpustil ale to, že upíři na slunci svítí jako nějaká kíčovitá bižuterie jim skutečně odpustit nedokážu. Navíc ty dialogy jsou tak toporný a chvilkama až zcestný. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem ještě víc rád, že nejsem holka. Nedovedu si představit, že bych k tomuto filmu choval takovaou úctu, jakou vidím u své přítelkyně, sestry a další hordy slečen a dam. Ale budiž, ony by se mnou zase nekoukaly na Star Wars :) ()

bosquete

Jak řekla moje spolusledovatelka: "Smíchej horor s romantickým filmem a dostaneš Stmívání." První polovička filmu byla příliš rozvláčná, ovšem zastavení auta bylo dobré:) a pak závěrečná skladba od Linkin Park. Celkově se to vidět dalo a počítám to shlédnout znovu. Ovšem ten kdo od toho čekal nějaký zázračný výtvor nadšený není, to je jasné. ()

Fracek Rotoped

Zatraceně na tohle už jsem asi moc starej. Bylo to o upírech nebo kravičkách ze střední? Zlatej Blade a hektolitry krve než tenhle stupidními dialogy protkaný dvouhodinový "příběh" plný nudy, nudy a zase jenom nudy. Štvalo mě na tom úplně všechno, od výkonu napudrovaných herců, kteří maminám často lezli do kabelek pro šminky až po to ubohé střetnutí obou stran při "tradiční" hře baseballu. Drákulo kam jsi se poděl, nikdy jsem tě neměl rád, ale teď mi scházíš. Hvězda za to, že jsem statečně vydržel až do konce. ()

lulu37

toto okolo hororu ani nechodilo...nech mi to fanúšikovia Súmraku odpustia, ale čo na tomto filme je také výnimočné? Kristen Stewart som neverila ani slovo...to jej hmm, yeah, aach, pri každej otázke, to ako sa tvárila nevinne a stratene mi neprišlo miestami až divné. Za niektoré momenty dávam dve * ()

maxmi

užila jsem si to, romeo a julie, dlouhé hluboce zmatené, zamilované pohledy z očí do očí, hodní úpíři proti zlým úpírům, paráda, ale část xMi dává jen ** ()

Via

Na to, jak jsem tento snímek nechtěla vidět... tož když už ho dávali v televizi, tak jsem se naň podívala - a uznávám, je to zajímavý snímeček, trošku jinak pojednávající o upírech a jejich peripetiích, o nesmrtelnosti a určitém "odpírání"... Výkon Kristen Stewart (jakožto Belly) a představitel Edwarda - no comment ;) ()

Pajela

Takže. Film jsme museli shlédnout kvůli povinnému předmětu ve škole. Netěšila jsem se, páč jsem si přečetla pár komentářů. Moje očekávání se splnila. V první hodině je to ubohá romantika, která spíš zavání kýčem. Pak najednou zlom! Během jedné věty je ve filmu zápletka (plytká, jakoby vycucaná z prstu...). Co se týče vykreslení upírů: WTF? Jsem hodný, milý, nemám tesáky (a pokud jo, tak je neukazuju), na slunci svítím jako korouhvička a BONUS: jsem vegetarián!?! Ach bože. Neříkejte mi, že tohle není film pro holčičky 11 - 15 let, které, když přijdou z kina domů, tak zalezou pod peřinku a budou snít o obrovské a nekonečné lásce dokonalého muže... Když tedy pominu dějovou stránku (Děj to nemá.), tak ani celkový dojem filmu moc nezapůsobil. Efekty naprosto odfláknuté. Ani jediný "super-hero" pohyb (s Bellou na zádech) jsem Edwardovi nezbaštila. Ba ani opičkoidní skákání po stromech... Suma sumárum dvě hvězdy. Za co: První hvězda je za dvě vtipné akce: Návštěva rodičů a hraní baseballu. A ta druhá za určitě neúmyslně směšné pasáže, při kterých jsem se smála a říkala si: Bože, to je vrchol trapnosti... (Zlatá True Blood...) Jen mě mrzí, že jsem ten typ lidí, který když něco rozkouká, tak musí zhlédnout i ty ostatní díly... ()

sirrgulo

Ke Stmívání mám od začátku velký odpor, jenže když jsem zjistil, že ve druhém dílu hraje Dakota Fenning a v prvním i druhém Anna Kendrick (která se mi docela líbila v Lítám v tom), tak jsem se nakonec na film podíval a samozřejmě, že jsem musel začít jedničkou, abych ve dvojce věděl o co jde. Vzhledem k mému zápornému postoji k tomuto snímku, jsem byl nakonec docela potěšen. Atmosféra, zejména v lese, docela ujde a ani ten děj není špatný. I když upíry si představuju trošku jinak, jsou zde docela hezky vymyšlení. Je pravda, že mi vadilo to obdivování Edwardovi krásy (jako třeba když ukáže svou pravou tvář na slunci) a chvíli kdy je kladen důraz na upíří schopnosti. Dneska už podle mě k natočení akčních scén, nebo nějakým způsobem efektních, nestačí jen zrychlování hlavních hrdinů a pověšování je na dráty (jestli to točili nějak jinak, tak se omlouvám), všichni přeci ví, už od scény kdy Edward zastaví dodávku, že má neuvěřitelné schopnosti, tak proč je tolikrát zveličovat. Jinak jsem zvědav na dvojku a na Dakotu, doufám, že mě nezklame, když je tím hlavním důvodem, proč jsem se k filmu nakonec donutil. ()

E-Fox

Tak jsme to teda zkusili. Plakáty s tím nagelovaným Patizónem, co číhají všude kam se člověk podívá, vyvolávají tak spolehlivě přirozený odpor proti celé "stmívací" sáze, až jsme to prostě museli otestovat na vlastní oči. Nebylo to TAK zlý, jak jsem čekala, ale taky to VŮBEC nebylo dobrý. V první půlce se něděje nic a druhá je ještě horší. Žádná z krutě dojemných scén se mě nedotkla ani trošičku, často mi až dodatečně došlo, že to asi měla být dojemná scéna (s napínavými scénami analogicky). Kristen Steward má pouze dva herecké výrazy 1) "Vystrašeně zírám s pootevřenou pusou a ztěžka oddechuju, protože se nic neděje." a 2) "Vystrašeně zírám se zavřenou pusou a ztěžka oddechuju, protože se nic neděje." O Patizónovi se ani nebudu zmiňovat, neni mi patnáct, nenosim emo patku a k bezmeznýmu obdivu potřebuju víc, než že je někdo nagelovanej, natřenej na bílo a tváří se deprimovaně. Vlastně kromě Billyho Burka nevim, koho bych za hraní mohla pochválit. Přesto mě od odpadu dělí dvě hvězdy a to jednak proto, že film mě dokázal celkem dlouhou dobu bavit jenom svojí hloupostí, nesmyslností, kýčovitostí a vysokým obsahem "-teen" prvků za každou cenu a občas dokonce probouzel zvědavost, co se stane dál (nejčastější odpovědí bylo "nic") nebo mě na chvíli jinak zaujal, i když sama nechápu, čím. A obratům typu "máš ruce ledové jako led" jsem se smála ještě druhý den. P.S.: Mužům řasenka prostě nesluší! ()

viruscrack

Maximální spokojenost. Upoutávky v kině mě kupodivu oslovili mnohem méně, než celkový děj prvního dílu. Musel jsem zakoupit BD, abych mohl sledovat stále dokola. Celkový příběh je nádhernou směsí romantiky, životních slastí i strastí a pro mne srdcové záležitosti, kdy se prostě do sebe zamilují dvě "neslučitelné" bytosti. Upír a holka, která se přestěhovala z Phoenixu zpět k otci do Forksu. Abych přiznal, myslel jsem si při prvním shlédnutí filmu, že Bella nebude zas až tak zajímavou postavou. Vyklubala se z ní ale velmi příjemně paličatá a chytrá holka, ale zároveň velmi citlivá a vnímavá. Jen to na ní není tak znát. Celkově jsem byl velmi spokojen i s hereckým obsazením a po shlédnutí filmu s dabingem jsem neměl moc výhrad ani s dabéry. Jen trochu mi vadil zkreslený překlad. Kde ale není zkreslen ý? :) ()

Kate Austen

Ak sa rozhodnete najprv pozerať filmové spracovanie Súmraku, tak vedzte, že by ste nemali na jeho základe súdiť aj knihu. Knižné spracovanie čoraz viac populárnejšej upírskej tematiky je v tomto prípade omnoho lepšie, ponúka priamy a ľahký „vstup“ do sveta Belly a Edwarda. Keďže Súmrak patrí z celej Twilight ságy medzi moje najobľúbenejšie knihy, na film som sa veľmi tešila, ale, žiaľ, čakalo ma sklamanie. Film, ktorý mi viac pripadá ako amatérsky so slabými efektami (alebo lepšie povedané, nie veľmi dobre spracovanými) zachraňujú občas herecké výkony, na ktoré, ak prečítate knihu, si budete musieť zvyknúť, pretože napr. taká filmová Bella je charakterovo podobná viac Kristen, ako takej knižnej. Pre mňa to herecky zvládol hlavne Cam Gigandet, u ktorého mám pocit, že sa do svojej roly najviac zžil. Je to slabšie filmové dielo, ktoré nedosahuje takú úroveň , akú mu robí reklama, žiaľ,aspoň pre mňa nie. ()

anthea

Dějově slabší, ale přesto celkem poutavé. Má to zajímavě tajemný nádech, který podle mne vytváří hlavně to zeleno –šedo-modré ladění. Líbí se mi upíři, kteří dokáží čistě milovat a být, jak říkají, vegetariáni. A na to, že je to celé o upírech, je to docela dost romantické. Scéna, kdy sedí Ed a Bella ve větvích vysokého stromu nad jezerem mezi kopci, je působivá. Absence krvavých špičáků, obětí s dírkami na krku, rakví, vypalujících se křížů, česneku a dalších je příjemná změna po množství filmů, co to všechno obsahují. ()

natalie15

Hoci viem že Súmrak nie je ničím originálny a keď som ho videla prvý krát, nič to vo mne nezanechalo, - po čase som si ho pozrela znovu a odvtedy mám Twilight rada. Má istú atmosféru, Kristen Stewart sa na postavu Belly absolútne hodí, Pattison nie je nejak "prekrásny" - ako sa v knihe píše, ale za to originálny je a hrá celkom dobre. Aj soundtrack je pekný, myslím že film je kvalitou rovnocenný knihe, upíri sú príjemní - teda hlavne Alice a Carlisle, Bellini prvý kamaráti mi trochu liezli na nervy, občas by to mohla režisérka Catherine Hardwicke trochu popohnať, ale ani zdĺhavosť niektorých scén mi veľmi nevadila. Film na mňa pôsobí príjemne, oddychovo - pretože nejakú hlbšiu myšlienku v tom hladať netreba a baseball, scéna - "viem kto si - si upír" a scéna na plese sú pre mňa dokonalé. Vytknúť môžem akurát tak scény keď James dostal Bellu - mohli to trochu viac rozviesť, ale aj to nebolo zlé. 65%. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)