Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Kurikmoon

Nuž tento film dopadol ako som dúfal, že nedopadne. V porovnaní zo starším bratom bol tento film menej napínavý, zo slabším príbehom, slabšia atmosféra a menej emócii(to mi tam fakt chýbalo. Skrátka ako väčšina nových veľkofilmov. Veľkolepá akcia, hlášky na úkor hĺbky. Vývin postáv dostal oveľa menej priestoru. Gemma bola charizmatická a príťažlivá, ale to nie je novinka. Mads zahral, čo mohol a Alexa stihla byť len vznešená... Na oddych fajn film. A kto nevidel predchodcu, možno bude viac nadšený. Prekvapuje ma, že dej staršieho filmu nedokázali prekonať. A na záver veľké plus. SÚBOJ S MEDUZOU BOL FAKT PEKNÝ. KONEČNE BOLO VIDIEŤ, ŽE MEDÚZA BOLA KRÁSNA, ŽENA. (akčnejší, ale nemal tak silnú atmosféru) ()

Guzo

Kdybych srovnával novodobý Souboj titánů se starým, nevím, jak by to dopadlo. Ale beru to prostě jako zcela samostatný film, který nebyl vůbec špatný, některé scény byly horší, jiné lepší, ale dáno dohromady to vypadlo k světu a rozhodně mě to neurazilo. ()

Kalidor_

Ač jsem u konce už chrněl tak toho vůbec nelituji, spíše to bylo vysvobození. Obléknout Souboj Titánů do moderního kabátu plného digitálních efektů neznamená krok vpřed. Zakaboněný Perseus mi vůbec nebyl sympatický, u většiny hereckých představitelů mi chybělo aspoň krapet charismatu - obzlášť panoptikum božstva. Od kdy je Pegas černý jak bota? No ani nemám náladu se na ten konec dodívat, zklamání. ()

Kosmik 1

Co mohu ocenit je velkolepý příchod Háda na scénu, ovšem ten zbytek se mi už tolik nelíbil. Bohužel nejde nesrovnávat s původním filmem. Ikdyž se tomu pokouším bránit, nejde to. Takže i proto je mé hodnocení dost ovlivněno a vlastně hodně sráží tento remake. Není to zrovna nejhorší předělávka, ale úctu původnímu Souboji Titánů z roku 81 taky nevzdává. Dyť to je naprosto všem jasné, že když se tvůrci chcou pustit do remaku takto legendárního filmu, tak to musí být nářez, pecka a musí to člověka srazit na kolena. V souhrnu to vidím asi tak, že na jedno shlédnutí pěkné dobrodružství, ale podruhé už bych váhal, jestli nevyužít čas lépe. 55% ()

KarKulA

Vítězství formy nad obsahem. Vizuál hezký, ale jinak naprosto prázdný film. Liam Neeson jako Zeus dobrý, ostatní postavy a herecké výkony kolem mě jenom "propluly" ve schematicky naplánovaném scénáři který stavěl na kouzlu "Matějské pouti" (cinky-linky atrakce). ()

Autogram

Klasiku Súboja titanov z osemdesiatych rokov nezbožňujem, tak nemám dôvod, aby som tento moderný remake odsúdil. Je podľa mňa jednoznačne lepší po všetkých stránkach, triky nie sú smiešne, postáv je viac, rovnako aj príšer, ktoré sú reálnejšie, nápadité a keď vypustili Krakena, takmer som chcel dať za štyri. ()

iantomasik

Ta bezskrupulózní americká necitlivost k evropské kultuře mě dokáže vždy překvapit a pobavit, vidím v tom až jistou zlomyslnost.. Ale technicky to nebylo zlé, monstra i lokace celkem působivé, paradoxně filmu nejvíc škodí krátká stopáž, jako jednorázová zábava to ušlo, zvlášť zadarmo. ()

Sir-Filip

První MEGA holywoodský film letošního roku skončil pro mě totálním propadákem!!! Prvky typických filmů Stevena Saegala přeneseny do klasického příběhu "Souboje titánů" jsou jednoznačným neúspěchem. Perseus jako rybář, který si chce vlastně jen rybařit a najednou musí bojovat proti bohům, kteří mu zabijou rodinu.......nepřipomíná Vám to opravdu Stevena? Klíčovou chybou je ale absence souvislé dějové linie. Divák prakticky neví, co se odehrává, nevysvětlené souvislosti činů jednotlivých postav a chaotické akční scény jsou zde prakticky neustále. Trapné rádoby romantické scény jsou pak už jen tragickým posledním hřebíčkem do rakve zapomění. Se starším bratrem z roku 1982 se nemůže Leterrierův snímek vůbec rovnat. Pro mne velké zklamání !!! "ENJOY IT !!!" ()

lofa

Nějak jsem nepochopil, proč je film vydáván za 3D, těch triků tam bylo jako šafránu. Většina bojů mi přišla dost nepřehledná a příběh se zase až tak nepovedl. Spíše se u mě jedná o zklamání a raději si vzpomenu na bezmála 30let starý originál... ()

At0m!c

Na tenhle film jsem se hodně těšil i trailery mě hodně nalákaly. 3D mě hodně zklamalo, celý film mi připadl rozmazaný. Film i když jel v rychlém tempu, mi oproti originálu připadl prázdný a bez energie. ()

Madlene

Jako teda! Tak si nejsem jistá, jestli jsme byli všichni na stejném filmu, když vidím ta hodnocení:-). Ale já odcházela spokojená...parádní podívána přesně tak, jak jsem si to představovala...(takové to hollywoodsky starořecké ric a ric)....S originálem to samozřejmě srovnání nesnese, ale i tak - ideální popcornová zábava....Možná ještě zvážím bod pro vtipnou "děkovačku" v podobě původního Buba a taky černý Pegas zaslouží pochvalné pokynutí. ()

Death

Slátanina největšího kalibru. Scénář je opravdu výsměch, žádná nosná dějová kostra, srovnávat s originálem nemá význam. Ta křečovitá snaha tvůrců být za každou cenu odlišný od originálu z roku 1981 byla místy až směšná. Ono by to tolik nevadilo, kdyby film nebyl jen nepodařený výcuc bez chuti či zápachu. Ano, vše se dá omluvit tím, že se jedná o nenáročný popcorn, u kterého je nutné vypnout mozek. I tak však Souboj Titánů selhává. Triky průměrné, naprosto žádné emoce, zachraňuje to snad jen slušná hudba, pár vtípků a souboj s Medúzou. To je ale na takovýto “velkofilm” proklatě málo. Naštěstí noví Titáni vyprchají z hlavy rychleji než odleželá sodovka, což je také asi jediné opravdu velké pozitivum :). ()

Melo4three

Moc sem od toho nečekal, což bylo dobře, páč sem z kina neodcházel zklamaný. 106 minut mi přijde hodně málo, je tam spousta pasáží, které mohly být mnohem více rozvedené a detailnější. Líbili se mi efekty a ty příšery, jen škoda,že neukázali celého Krakena z dálky... Jinak co se týče Worthingtona, jako herec mi nevadí, ale není na něm nic extra, výraz pořád stejný... 3* ()

pugs

"Kto si?" - "Môžeš ma volať otec, ak chceš." Jój! Tak toto bol omyl na celej čiare. Čo to ten Leterrier vyvádza? Po mojom veľmi obľúbenom Utrhnutom z reťaze bola toto tragédia. Poviem to od začiatku - Sadol som si s kamarátmi do sedadla (samozrejme každý do svojho) a začali sa reklamy. Začal sa film, pozerám - ok, za chvíľu to začne. Perseus sa v 10 minútach premenil z rybára na bojovníka, v ktorého všetci veria ako v Johna Connora. Pár efektov, bitka, ďaľšia bitka, bum-bác, ďaľšia bitka, Medúzin palác, buci-buci, Kraken a konec. Čo je toto za film? Efekty beriem a soundtrack s dunivými basami tiež, ale príbeh, strašne dosraný strih, hrozná choreografia bojov a scenár za staré vreco... Takto som si nový Súboj Titánov teda nepredstavoval. Keď som videl hodnotenie na ČSFD aneb 55% tak som tomu moc neveril. Teraz to už konečne chápem. A k tomu jediný poriadny herecký výkon tam bol od Madsa MIkkelsena a toho démona z púšte, ktorý bol robený samozrejme počítačovo. A kde je ten objavený vynikajúci talent Worthingtona? Nikdy viac! 4/10 ()

HomeAlone

Nebol to vylozene zly ani nudny film ale bol pod moje ocakavania . Trailer ma asi nabudil viac ako mal a film mi nedal nic viac ako priemernu zabavu a viem ze druhe zhliadnutie a dokonca zhliadnutie pripadneho pokracovania z mojej strany nehrozi . Tymto to pre mna skoncilo ()

IMPAIRED odpad!

V holywudu maj proste absolutně neschopný scénáristy. Maj NEHORÁZNÝ štěstí že tohle je opravdu imbecilní doba, kdy vymletý generaci stačí příběh, kde se hrdina naučí bojovat mečem cestou za věštkyní a kde medůza ma tvářičku modelky (díky POMO), protože v osmdesátých by s takovou vysvětlivkou rozhodně neuspěli. Originál si teda pamatuju o hodně jinak. Prosím, halvně už žádný remaky. Žádný další Vetřelce. Žádný další Terminátory. Dost herních adaptací. Přineste už doprdele taky nějakej originální inovativní scénář. Je na čase. ()

zolo23

Nechápem stále tie negatívne ohlasy na tento film.. Ja som sa naučil jednu vec: neporovnávať remaky filmov s originálom, pretože to nemá žiadnu cenu. Tieto filmy treba pozerať tak, ako keby išlo o celkom novú vec a o zábavu je hneď postarané. Možno, že 1 z 10 remakov môže byť lepší než originál,ale doba si jednoducho vyžaduje zmeny...(niekedy to vyjde lepšie, inokedy horšie). Mne tento film ubehol ako voda ,nebola tu ani jedna hluchá minútka, čo je celkom fajn keď potrebujete na chvíľku vypnúť. Jediné čo môžem tomuto filmu vytknúť je naozaj krátka minutáž. Takýto film by si zaslúžil určite viac prepracovaný scenár. 75% ()

spikey1

Dialogy jsou jak z céčkové Seagalovky, scény jsou tak macho a tak drsné až se bojím že se o ně odřu, Worthington běhá vedle vousatých zarostlých řeků s mariňáckým sestřihem a já se nestačím divit kam se poděla bájnost a vyprávění příběhu z první verze filmu, rád se podívám na původní snímek a u tohohle raději zapomenu že jsem to viděl, a nebo ne, radši si to budu pamatovat jako odstrašující příklad. ()

Josefin

No opravdu jsem od remaku čekala víc, ale za sebe můžu říct, že jsem se nenudila. Originál jsem totiž dlouho dobu neviděla, takže jsem vypustila myšlenky a nechala se unášet blockbustrem. Nejvíc mě nadchly efekty v podobě bohů a krakena, akce se škorpiony, kteří si podupávali do rytmu hudby. To se zas musí L.Leterrierovi nechat, že akční scény ovládá. Tím ovšem moje chvála končí bájná story o Souboji Titánů, byla naprosto rozcupována, příběh ochuzen a pozměněn.To je hrozné mínus, tak nevím co si o tom mám myslet? Dávám 3*, ale jen proto, že jsem nemusela přemýšlet a v 2D to byla úměrná podívaná, toť asi vše. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj