Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Nečák

Avatar je ve srovnání s tímto filmem taková nebetyčná zhovadilost, že je to až na Olymp volající! Výborný remake, výborný Fiennes, jen by to mohlo být klidně delší! Vůbec bych se nezlobil... ()

pájap

líbilo hodně.některé dialogy jsou pravda trochu kostrbaté,ale podívání je to parádní.neviděl jsem ve 3d ,ale nevadilo mi to.kraken byl naprosto boží.p.s. 17 procent lidí na csfd si myslí,že 3d je pouze vopruz.tak to naprosto nechápu.papa ()

pav38

Z mého hlediska se mi film libil díky super efektům, ale bohužel příběh trochu pokulhává až skoro nedaval smysl pár scén ze starého filmu, ale jinak skoro nic.Film vubec nemusel bejt ve 3D boleli mě z toho akorat oči jediné co bylo ve 3D tak titulky a pár efektu.Očekával jsme od toho víc ale vyklubalo se z toho střední film. ()

Bohulib

Když Perseus vytáhl z bedny se zbraněmi plechovou sovu a zeptal se "Co je tohle?", dostalo se mu odpovědi "To neber!" A tím je vlastně dáno celkové vyznění filmu. Veškerá imaginace, poezie, krása nedokonalosti a humor původní verze zůstaly spolu se sovou v té bedně. Původně (když šel film v kinech) jsem napsal, že na něj nepůjdu, protože by mi asi chyběla plechová sova. Nicméně po třech letech jsem film shlédl na TV. Ne, že by to byl špatný film, ale ta sova mi opravdu chyběla. ()

Čako

nijak zvlášť nepůsobící snímek. originál se s tímto nedá srovnávat. jediná dobrá stránka je graficky propracovaná scéna. za ni dávám 2/5 ()

bestik_63

Film nebyl zas tak špatný jak ostatní píšou. Nebyla to sice žádná pecka, ale myslím že nějakých 70% si film zaslouží. Mám štěstí že jsem neviděl klasiku, takže jsem neposkvrněný srovnáváním, ale můžu říct že jsem odcházel z kina s dobrým pocitem, že jsem peníze neutratil zbytečně, a že jsem se v kině pobavil. Triky byly dobré a příběh dával smysl i na to jak krátký to byl film. ()

Monini

Prostě se musíte odprostit od starého souboje titánů a myslet si, že je toto naprosto jiný film. A pak se vám to bude líbit. Akce jako hrom, logický příběh, náznak lásky (takové čisté, pěkné, nezprzněné americkým stylem). Až na výjimky dobře vybraní herci. Chybky tam samozřejmě jsou (vrchol jsou bohové na Olympu, alespoň v tomto se mohli více inspirovat od staršího ST). A není pravda, že tu jde jen o akci... ten příběh je taky moc pěkný. A to že se nedrželi té staré verze? No a co? Však nikdo neříkal, že to bude remake! Zbytek mých názorů naprosto přesně vystihuje komentář uživatele Xmilden - přesné! ()

kpt.Marťas

Takhle teda ne. Tady bylo snad všechno špatně. Každá postava, která se ve filmu objeví, jakoby křičela hele tady jsem, jsem v Souboji titánů, patřím sem! Tím ovšem její úloha v celku končí. Líbila se mi Charonova loďka, zlý král otec, vojenský vedoucí společenstva a po chvilce přemáhání se mi zalíbili džinové (problém s jejich uhlovým ksichtem mi pomohly překonat především jejich super hadry a doplňky). Jinak všechno naprostá tragédie. Štíři nudní, Gorgony legrační, Medusa divná, Krakena jsem si skoro ani nestihnul prohlídnout, naprostá absence jakékoli interakce mezi postavammi, nehovoříc o motivaci nebo sympatiích. A vrcholem všeho je banda Olympanů. Nevadí mi, jak autoři nakládají s řeckými bájemi, vadí mi, jak naložili s tímhle filmem. Jedna hvězda za vyjmenované klady a zrychlení tempa zachraňující druhou půlku. ()

babuška

Pročítal jsem si různé recenze na tenhle film, ten kdo srovnává s klasikou s 80 let nemá vlastní pohled na věc ale co hůř, ti co to srovnávají s Avatarem ti jsou na tom opravdu blbě. Neviděl jsem to v e 3D a ani mě to ne.....3D je jenom módní záležitost. Jediný co mi vadí je odlišnost od bájí ale protože mají být natočeny další filmy uvidíme. ()

J!b

Dá-li se na něco koukat, ještě to neznamená, že by se na to člověk koukat měl. A to je právě příklad Souboje titánů. Efektní podívaná, která nevzbuzuje ani špetku sympatií. Strašně rychlý postup příběhu, který by zasloužil minimálně dvounásobnou stopáž, aby to za něco stálo. Nechci si fandit, ale ten scénář bych zvládnul do týdne napsat na hajzlpapír, obdařili-li by mne bohové pravidelnou stolicí. ()

kondomxxl

No tak chlapi, tady jde o klasickej blockbuster, tady nečekejte respawn z 80. rokov. Svoj cieľ to perfektne splnilo. Sam je frajer i keď človek si hovorí odkiaľ má také háro. Nenašiel som herca ktorý by mi vadil, práve naopak, asi najväčšie plus má u mňa Ralph Fiennes, ktorého som si užíval tak ako sa len dalo. Okrem toho debilného scenára však ide o film ktorý nenudí, boje sú tu svižné a nenašiel som nejaké väčšie negatívum. Samozrejme, 3D prerod sa nepodaril čo bolo u filmu výrazne vidieť. Tak či tak som sa bavil oveľa viac než pri druhých Transformeroch. ()

kmfilm

bída, bída! Jak dějově tak i graficky...ale zatímco o ději, bylo známo, že nenadchne, tak se chválila vizuální stránka, ale mě osobně zklamala i ta. Když film porovnám s 300 bitva u Thermopyl, s kterou jsou Titáni ve všech recenzích srovnáváni, nehrabou se ani ke kotníkům... ()

le poulet

Worthington se zjevil v Avataru, takže se filmaři rozhodli, že ho prostě narvou uplně všude. Nemůžu se ubránit srovnávání s filmovou klasikou z roku 1981, kde Perseus aspoň připomínal Řeka, kdežto tady je to prostě tuctovej Amík. Přestože ve starým vydání byly efekty prokouknutelný, věřila jsem jim mnohem víc - předimenzovaní štíři jsou tady až moc předimenzovaní, Medůsa naprosto ubohá, na Diovu zbroj jsem si musela vzít sluneční brejle a Ralph Fiennes mě tady pěkně na***al - jak může někdo, kdo předvedl tak dokonalej výkon v Anglickým pacientovi hrát v tomhle?! Andromeda je naprosto děsivá, Chárón je divnej a ti džinové nebo co to proboha mělo bejt, vypadali jak můj poslední pokus o výrobu ručního papíru, zamotanej do hadry. Celá ta scéna tam byla jakási zašedlá, což, jak jsem usoudila, mělo navozovat starověkou atmosféru, ale navozovalo to atmosféru toho, že by se měli všichni umejt. Ani nevim, za co jsem ty dvě hvězdičky dala, ale nechce se mi to uplně strhat... ZKOUKNUTO ZNOVA ASI PO ROCE A PŮL Jo, nemůžu tomu uvěřit, ale zvedám na 3,7. Po Hněvu Titánů jsem si to musela znova pustit. Světlé momenty - Mikkelsenův Draco, Fiennesův Hádes, retrospektiva s Akrisiem, sem tam úsměvná scéna. Na zabíjení večera ideální věc. Místy ovšem pořád dost velká nuda. Nutno přetáčet. ()

svist10

Provar obřích rozměrů. Mix několika filmů dopadl jako dort pejska a kočičky. Linie s Hádovou vzpourou zoufale kulhá na obě nohy, sovička Bubo leží odhozená ve starém šrotu, postavy jdou odnikud nikam a kdo si při příchodu spřátelených škorpionů nevzpomněl na Lotrovské olifanty, ten má asi krátkou paměť. Scénář buď psal někdo, komu jen vyprávěli o starém Souboji, nebo z filmu vystříhali snad půl hodiny děje. Těžko říct, co je pravda, ale každopádně se film režisérovi rozpadl pod rukama. Worthington si hraje na druhého Leonida a je mu úplně putna, že celou hodinu a třičtvrtě odehraje s jedním výrazem, 3D konverze taky nedopadla zrovna slavně. Takže jediné co lze vyzvednout je nástup, zdůrazňuji jen nástup krakena (za zákeřně zabitou hlášku Release the Kraken by měl někdo trpět) a relativně neškodnou hudbu (pokud se to dá brát jako plus, i když po soundtrackové katastrofě jménem Avatar...). Na jeden z blockbusteroých tahounů léta je to zatraceně málo. ()

bystroocko

Hvězdičku dávám za Krakena a ostatní dobré triky ve filmu. Víc napsat nemůžu, protože za prvé mi hrůzostrašnost tohoto počinu bere dech a za druhé, kdybych ho popadla, výčet otřesností by nebral konce tak dlouho, až by se csfd zhroutilo a s ním možná i celý Internet, vezmeme-li v potaz, jak děsné to bylo... ()

raky

Strasny film, katastrofa, armagedon, koniec sveta, sodoma gomora cecilko. tak zmeneny pribeh, ziadna mytologia, bubu v truhlici, pegas cierny, stit mal dostat od dia a mal nejaky kozeny jak z doby brondzovej, ziadna helma........ hmmmm co poviem, pribeh lasky poloboha zmeneny a zmeneny hlavny zly parchant . cele zle, cele zle 1 bod za krasu Io ()

w.w.

Prvý 3D film, pri ktorom keď dáte dole okuliare tak sa dá pozerať aj tak . . zázrak? :o) Určite doporučujem 2D verziu. Je to ozaj ťažké niečo na tento film povedať keď som videl excelentnú jednotku. Veď už ten začiatok cesty - komando sa vyberie pešo na dlhú cestu (čo tak použiť kone) a Pegas v tmavej verzii vlastne bol totálne zbytočný - použitý iba na záverečný prelet. No nič škoda. ()

james11

Trošku slabší než jsem čekal... Kulisy nejsou nic moc a děj je možná trochu moc namačkaný. 4 hvězdičky dávám asi jen proto, že mám k tokových tématům velmi kladný vztah. ()

Latec

3*, pričom každým dalším pozretím by to šlo dole :D. Súboj titanov nie je zlý biják, a nech hodí kameňom, komu sa fakt aj dnes viac páčia tie (podľa mňa otrasné) bábky z klasiky - ved to bolo v 80.tych rokoch a dnes to vyzerá ako spred prvej svetovej!! Neúcta, je mi ľúto, je to tak. To ale ešte nie je dôvod pre úctu k tomuto "dielku." Hl. hrdina ako z vojak zo štvorky Transformers, bitka so škorpiónom ako z dvojky Transformers (či jednotky? ale uznávam, tento bol asi lepší) a Ralph Fiennes ako šitný Hádes? Kde sme? V letnom kine. Najviac z celého filmu sa mi páčila hudba:D ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj