Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

veere odpad!

FUJ! Naprosto příšerná předělávka původního filmu i klasické báje. Co je to vůbec za blbou myšlenku války proti bohům? Perseus vyrůstá jako rybář? Krakena (mořskou potvoru) řídí Hádes? náboženští fanatici? přiteplený vybuchující čarodějové? černej Pegas? odkdy je Danae Akrisiovou manželkou, neni to incestní? - což by možná vysvětlovalo proč je zde Perseus tak dementní a nesympatickej... a happyend odmítne Andromedu. WTF film urážející předlohy i dobrý vkus. Scénáristy a producenty okamžitě popravit. ()

numan

Vizuálně opulentní taškařice, která celkem splnila očekávání. Efekty jsou efektní, ženy velmi ženské a Perseus ve vixlajvantové sukénce nepochybně zlomí nejedno něžné srdce. Jen bych si to, pane vrchní, dal příště bez těch chapadel. ()

nikeboy

klasika ma jednoznacne navrch... dalo sa to pozriet, ale nic prevratne a ani co sa tyka pribehu svetoborne sa neudialo, nevidel som to 3D a som celkom rad, myslim ze moc toho 3D tam vyuzite nebolo, proste nevydareny remake, tento film mal rozhodne naviac... ()

Grizzlac

Vlastně ani nevím za co 3 hvězdy. Asi za CGI Medůzu a Godzillu. Původní klasiku z 80.let si ponechám jako Souboj Titánů. Tohle bylo všechno, jen ne pocta klasice. ()

fandula

Přeúžasný zážitek jak z efektů tak z příběhu.Dynamicky úžasné.Není co dodat rozhodně na tenhle díl ten starý absolutně nemá.To by bylo absurdní kdyby někdo tvrdil opak.To je má verze. ()

Big Daddy

Příběhová slátanina čerpající vydatně z původního filmu z roku 1981, jejíž přidaná hodnota je tedy prakticky jen v pokročilých filmových efektech a pár vlastních příběhových prvcích. Ty jsou ovšem spíše na škodu a proto výsledné hodnocení vyšší být nemůže. Jedná se tak bohužel o další případ remaku, který se chce jen svézt na vlně popularity předlohy, ale ve výsledku ji naopak dělá ostudu. ()

Wildchild8

Po všech přečtených recenzích a rozporuplných hodnoceních jsem i já shlédl tento film . S původními Titány má remake společného velice málo. nicméně bych si dovolil hodnotit i tak velice vysoko, protože Sam Worthington je v roli Persea velice příjemný, efekty jsou na velice vysoké úrovni a Kraken je opravdu kolosální.Hodnocení 4 hvězdiček je tak akorát, kdyby se tenhle film nejmenoval Souboj Titánů, kritika by ze stran médií i filmových fanoušků byla podle mě mnohem pozitivnější :-) ()

HMTD

Když pominete to že by to vůbec neměli pouštět jako 3D,je to vlastně super a mě to nadchlo.V porovnání s původní verzí si vede celkem dobře,příběh je jiný takže jenom nekopírovali,pouze převzali všechna monstra a přidali džiny,kteří se mi líbili ale mám dojem že do řecké mitologie moc nepatří(ale to kraken také ne). Myslím že dát do popředí jako záporného boha Háda je skvělí tah(je přeci jen známější než bohyně moří) Zajímavost!!!: Povšimněte si momentu kdy je vojákům řečeno ať vezmou všechno,a perseus chytne po mechanické sově,pokud je vám povědomá tak se nepletete,vystupovala v původní verzi a tato je s ní přesně totožná(možná použili stejnou),Perseus se zeptá: "co je tohle", a velitel odpoví:"tohle neber"-zní mi to skoro jako kdyby tvůrci říkali,nechceme zkopírovat všechno,my jdeme svou cestou. ()

sidthekid

Olympsti bohove ve stredoveke zbroji, Kraken univerzalni potvora z Holywoodskych skladu... presto bych to uplne neodsuzoval. Kdyby se nesnazili vytvorit remake, ale nezavisly film s antickou tematikou, udelali by lip. ()

Tomulka

V porovnání s originálním zpracováním z roku 1981 je tento počin totální odpad. Ale pokud se budu snažit , aby mě zmiňované zpracování neovlivnilo. Musím dát jednu hvězdičku (za spracování krakena). Prvně si myslím, že by bylo lepší vyprávět příběh kontinuálně popořadě a né se vracet někde ve vzpomínkách( to se musí umět zasadit a v tomto filmu to bylo dost rušivé a zmatené). Dále pak božstvo mi přišlo až příliž slabé. Jejich naleštěná zbroj jako z artušových legend=děs. Liam Neeson (jak mám jeho hraní moc rád) se mi jako Zeus vůbec nelíbil. Přišel mi spíš jako by byl špatný dublér pravého Dia. Na druhou stranu Ralph Fiennes byl skvělým Hádesem ale jen do doby než získal převahu nad Diem pak už byl hrozný. Myslím si, že jeho nástup mohl býti mnohem více démonický. Ostatní bohové jako by tam nebyli (velká škoda). Příliž sestříhaný snímek nedal moc prostoru k hraní Sama Worthingtona a jiným. Snad bych jen pozvedl výkon Madse Mikkelsena to mu padlo, Gemma Arterton také slušné, ale když měla projevovat náklonnost tak měla dostat více prostoru a né ji nechat kouknout a střihnou atd. Alexa Davalos dostala takový ždibíček prostoru, že se nestačila málem ani projevit. K dalším věcem jen, že vědmy tam byli jen mimochodem a nešel z nich vůbec strach, neměly respekt. Pegas byl jak hřebec od Zorra a Kalibos byl jak nadopovaný retardovaný fanatický idiot. Nádherně udělaní Ginové zabloudili do tohoto příběhu zřejmě z jiného filmu a Cháron-převozník byl tak uboze udělaný, že vypadal jako robotické vybavení lodě typu terminátor ze svalovinou. Medúza se mi celkem líbila a to je ta ,potíž, měla by působit hrůznostrašně a v lovu na ní by se měla hustá dramatická atmosféra jen krájet. Tomu všemu a dalším věcem (ale už se mi nechce psát) dal korunu Kraken. Kraken vypadal hodně dobře, to jo (za to ta jedna hvězda), ale nic nepředvedl. Jeho role byla dosti krátká na to že to byl největší borec. Během jeho výstupu jsme viděli převážně chapadla a pokud měl býti žhavým bonbonkem na závěr, tak měl něco předvést zežrat pár lidí párkrát pořádně zařvat vysápad se na břeh nebo polámat pár lodi já nevím jen samé chapadla a mezi nima jěště Sam a Hádes v podobě harpií hrají na honěnou směšné aji když se dívám s nadsázkou. Mám takový filing, že kdyby nemusely Ginové odejít (asi jim skončila šichta) tak by si s ním pomocí škorpionu a magie lehce poradili. To že nakonec zůstane Perseus jako totální pako sám se sebou a vzpomínkami u moře je i samo o sobě dost divný konec. Ale pak se zjeví tatíček Zeus a ten mu místo pěstounské rodiny, kterou měl Perseus tak hrozně rád a kterou celý film zmiňuje jako něco co mu je strašně drahé přivolá z podsvětí slečnu (nepamatuji si jméno ale hrála ji Gemma Arterton) , kterou zná asi týden? NO TO JE TEDA perla nakonec. Chce se mi plakat zoufalstvím jak se dají prošustrovat peníze za které by se dal natočit perfektní film. A to i tento remake by se dal natočit mnohem, mnohem, mnohem lépe. ()

circa5

Nechal jsem se zlákat trailerem a vyrazil jsem na tento film do 3D kina. Bohužel po jeho zhlédnutí, jsem litoval utracených peněz. Po avatarovi, si i zde zahrál hlavni roli Sam Worthington a přijde mi,že je to herec jedné tváře. Hraje pořád stejně a oscarový herec z něho nebude. Co se týká filmu,tak efekty byly na tak velký rozpočet (125miliónů $)nedotažené,ve 3D působilo pozadí neostré. Dějová linie filmu mi přišla až moc přímočaře natočená,prostě z rybáře je z ničeho nic bůh,dvakrát máchne zkušebně mečem a vydá se zabíjet netvory. Původní verze je rozhodně kvalitněji natočená. Film mě neoslovil,rychle jsem na neho zapomněl, jedna hvězdička za finální souboj. ()

Bohi

Není to vyloženě špatný ale kdybych neviděl původní film asi bych to odepsal.Příběh je celkově velice ochuzen ale jinak propracováno velice dobře. Škoda že jsem neviděl 3D možná by to zvýšilo hodnocení. Zhrnuto šlo to.50% ()

killa black

Ten film je vážně sračka, celou dobu jsem čekal na moment, který mne zaujme, ale nedočkal jsem se. Navíc Bohové nevypadají jako bohové (kromě Hádea), Perseus vypadá jako roztomilej medvídek, Perseovi kumpáni to je banda pitomců, Cháron nedisponuje malou úzkou kánoí, ale nějakým katamaránem, Medůza je celkem hezká!!! No je to poslepovaný strašně ()

Shim-my

Film na sto procent splňuje požadavky kladené na moderní popcornový trikový snímek. Jediný jeho nedostatek spatřuji v nedostatku fantazie ve vizuálu, kterou se urputně snaží nahradit jakousi "velkolepostí" (mám na mysli především scény s Cháronem a Medúzou, které by subtilnějším uchopením získaly daleko víc atmosféry). S originálem nesrovnávám, páč jsem ho viděl naposled asi před osmi lety. ()

embee

Nejsem fanda filmů, které jsou postaveny na počítačových efektech, takže kdybych dala jenom na upoutávky, asi bych se nekoukala vůbec. Důvodem proč jsem film chtěla vidět byli mí oblíbení herci Neeson/Fiennes. Sice jsem si říkala, že si před shlédnutím tohoto snímku, příběh připomenu původním zpracováním z r. 1981, ale neudělala jsem to. Což bylo asi dobře, jelikož jsem nesrovnávala. I když jsem do toho šla s tím, že se mi to asi moc líbit nebude (moc efektů), nakonec to nebylo až tak hrozné, jak jsem si myslela. Takže docela milé překvapení. A hlavně, skvělá hudba! ()

e-pilot

Tuhle * dávám pouze a jedině za upoutávku, která je tak dobrá, že mě nalákala, abych se na tuhle volovinu podíval. Dokoukal jsem ji však spíš z lenosti sáhnout po ovladači, než ze zájmu. ()

Jeliik

na tu starsiu verziu to vobec nema ale rad som si to pozrel davam 3,5s cistym svedomym perfektne to nebolo ale to som cakal takze nesklamalo ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj