Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Tares

Snímek je výborný a točí emoce a mozkové závity na maximum. Jenže jen do doby, než vlastně člověk pochopí jak se věci mají. Pak už je to celkem nuda. Smith hraje jak o život a nebýt jeho asi by to člověk ani nedokoukal. Stopáž filmu je vzhledem ke způsobu vyprávění vražedná. Konec je ovšem výborný a nějaké ty emoce z člověka ještě vytáhne. Být to o 30 minut kratší, hodnotim o hvězdu více. Woody mě však bavil asi nejvíce. "je čas" ()

babkyfusky

Silné téma potopeno nevýraznou režií.Film jako takový mě v mnohých chvílích nutil sledovat hodiny a to už je špatně, některé emocionální scény na mě zapůsobily jak měly, jiné se však podle mě příliš snažili vytlačit nějakou slzu.Průměrný film s promarněným potenciálem. ()

HudsonStan

Film opravdu stojí za shlédnutí. Nepovažoval jsem ho doposavad za nijak výborného herce, ale Will Smith zde podává opravdu skvělý výkon. Naprostý souhlas s AngelAngie. 90% ()

kapko

Pekný film na tému čo urobím zo sebou ked ma už nebaví život. Will si vybral seba rozdanie na orgány. Pekné aj ked sa s toho dalo asi vyťažiť viac. Hlavne rozviesť viac psychológiu hlavnej postavy. ()

doughnut odpad!

Deset minut před koncem se divák dozví proč musel hodinu a třičtvrtě sledovat jeden nesmysl za druhým. Něco tak příšerného, kýčovitého a nudného už jsem dlouho neviděl. Totální propadák. ()

LAZZiO

Will konecne zavrie vsetkym ktori ho neuznavaju ako herca pusu. 3/4 filmu som nevedel wocogo, aj ked slza sa ronila takmer pri kazdej scene, skvele zadostucinenie za 1 velku zivotnu chybu , mal by som podobne sklony ako hlavna postava.Great! ()

__VEV_ka__

ďalší skvelý film tohto režiséra, kde si hlavného hrdinu zahral will smith... spolu s filmom šťastie na dosah (kde títo dvaja tiež spolupracovali) patrí na zoznam najlepších filmov aké som kedy videla ()

dogzila

Za výborného W.S. a snahu sa vytrhnúť klasickému HOLLYWOODovskému poňatiu dávam tejto netradičnej romantike-tragédií(?) star navyše. Skutočnosť, že ešte po mesiaci si tento snímok aj pamätám ma samotného prekvapila, ale pozitívne. Je pravda že až nakonci sa to nám pomalším celé akosi poskladá. :-) ()

jeni013

Nevím proč, ale dodívat tenhle film se mi nepodařilo ani napotřetí (2x spánek v 1. 1/3, 1x shut down v 1/2). Na to že je to film s mými oblíbenci, velké zklamání... ()

Roper

Will Smith opat ukazuje, ze vie hrat! Musim uznat, ze film bol velmi smutny, ale napriek tomu sa mi pacil.. Originalny napad, vyborna kamera... zabite ma, ale ja som bol nadmieru spokojny... :-) ()

dant

První třetina filmu navodí dojem, že nás čeká zajímavý a vypointovaný film. Bohužel zbytek tyto naděje nesplní a zajímavý námět je zahozen a utopen v překombinovaném a nepříliš uvěřitelném finále. Co by s tímto námětem udělal někdo mimo hollywood ? ()

Pattrick

Spočátku velká nuda, kdy pouze čekám na konec, který je předvídatelný až to pěkné není. Will Smith se znovu vrací, tentokrát v příběhu, který se snaží dojmout a znovu předvádí, že je frajer. Škoda, že je celej film tak zmatenej, jinak by to byla kvalitní podívaná od začátku do konce, takhle je to pouze finálová rozsekávka, ke které můžete klidně film přetáčet :( ()

jirina55

I když nejsem zrovna příznivcem Willa Smitha mohu říct, že v této roli obstál na výbornou. Věřil bych mu i oči mezi ušima =o) Psychický náročný film, pozvolna až lepivě se odvalující s předem nastíněnou pointou. Zpracování dle mého názoru není až tak dobré, ale myšlenka velmi silná a za to má mé ocenění a doporučení. Život je boj, ale s kým bojovat, když jste v tom svém světě sami? Johooo, Will Jánošík se úplně rozdal pro druhé. =o) Nemyslíš - zaplatíš! ()

bystronic

Před 15 minutama sem se dodíval na tenhle film a musím upřímně říct, že to pro mě byl docela slušný emocionální masakr.Hodně silný film který asi nebude pro každého.Ani ta zbytečná délka mi moc nevadila... ()

orangex

Na každý film z Will Smithom sa vždy teším. Pri sledovaní tohto filmu som mal niekedy pocit ze sa hlavná osoba ktorú hra Will nemôže stále vymačknut, mal som nutkanie to sem tam pretočiť, ale čim ďalej sa bližil zaver filmu a vyvrcholenie toho o čom tam vlastne beží, sa mi tisli slzy do oči a môzem kľudne napísať že je to velmi silný film.Záver ma fakt dostal. Ako vravím dobrý film je ten o ktorom rozmýšľate ešte po ceste z kina. dávam za 5 ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)