Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

masasour

Ze začátku mírně chaotycké, ale po půl hodině vam bude jasné, že se jedná o dost povedené drama. Will se do své role opět vžil a výsledek opravdu stojí zato. Vězte že tento film, ne jednoho i dojme. Délka filmu mi přišla akorát tak dlouhá, hlavně jsem se při filmu vůbec nenudil. Will je legenda a já to říkal vždycky, sednou mu naprosto všechny tipy filmu od akční, po komedie a drama. Žádné stupidní a otravné scény, ale spousta kvalitních a promyšlených dialogů. Nejen will, ale i vedlejší role zaperlily. Škoda jen že v polovině filmu víte jak to dopadne. Opravdu zdařilé 87%. ()

..PROFIL..

Souhlasím s názorem, že film je ze začátku trochu matoucí a nepřehledný. S postupem času se, ale děj pěkně rozplétá. Také souhlasím stím, že film je velmi emotivní. Také jsem po skončení ještě chvíli přemýšlel a myslím, že to přesně tvůrci chtěli. Zasáhnout city diváka a to se určitě povědlo. ()

dc

Základní myšlenka filmu, je to jediné, co povyšuje toto dílo nad průměr. Bohužel už od poloviny je víceméně vše jasné a jen čekáte, kdy a jak se to vlastně dobéře očekávaného konce. Škoda, mohla to být bomba, ale vyšel z toho jen pšouk. ()

robbinstom

Je sice pravda, ža film útočí přímo na divákovi emoce, ale je to špatně? Přece každý film by na nás měl nějakým způsobem zapůsobit, a i když tady je to trošku přehnané, myslím, že výsledek je více než dobrý. A jak tu někdo píše, že stopáž je zbytečně dlouhá, tak podle mě je to právě akorát a divák dostane přesně to, o co režisérovi šlo... A navíc první "zmatená" půlhodina sem přesně pasuje. ()

kisho

Do stvrtky chaos, do tretiny vsetko jasne a od polky nuda. Skratkove podavanie situacii a par umelohmotnych scen. Ale prijemne vidiet Vilka v podobnom filme. ()

jarod13

Film se silným zážitkem, vžije se vám pod kůži, začal jsem najednou přemýšlet o životě a co dělám špatně, myslím si, že film je skvěle herecky obsazem a skvělý výkon Willa Smithe to jen podtrhuje. Doporučuji všem, kteří mají rádi silné emocionální filmy. Jen doporučuji dívat se, když máte dobrou náladu. ()

ghostwo

Vždy oceňuji, když někdo přijde s něčím novým.Navíc pokud to celkem zvládne. Nicméně na mě emocionální kalkuly a citové nátlaky neplatí, to jsem už psal několikrát. Takže pozitivum vidím v celkem propracovaném, zajímavém a pomalu se odkrývajícím ději, který snad má bohužel jediný cíl a to dojmout nebo rozbrečet diváka-vše ostatní je nepodstatné, tvrdě a přímo k tomuto cíli. Rěžisér to sice zkouší již podruhé celkem dobře (poprvé ve Štěstí na dosah), ale už podruhé to na mě až tak nefunguje. ()

RonnieR

Možno je to lacný a priehľadný útok na divákove city, ale autorom to vyšlo dokonale! Film nemá hluché miesta, vždy sa niečo deje. Tento Will Smith má do piatich rokov má oscara. Od filmu k filmu jeho herecké výkony gradujú.80%. ()

honzzicek

Sice jsem zezačátku nechápal, proč to Tim dělá (nakonec se ukázalo, že kvůli autonehodě), nakonec se ale jeho skutky vysvětlily. Je to příběh o člověku, který se snaží pomoci sedmi náhodně vybraným lidem za sedm životů, které vyhasly při autonehodě. Z filmu jsem si odnesl smíšené dojmy, ovšem převládají ty kladné. ()

maple6

Je pravda, že rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami bylo velmi těžké... není to špatný film, ale prostě byl jsem nucen mu strhnout body za jednu věc: ždímání slz... film se snaží z nás dostat tolik drahocenou vodu přes oční víčka až moc okatě a uměle... není to špatný film, ale prostě kdybych mu dal čtyři hvězdičky, musel bych si ho zejtra pamatovat... a to nebudu - maple6 ()

zebu_cz

Will Smith hrát umí, ale místy mi to přišlo zmatečné a zbytečně se tlačilo na pilu. Nápad se srdcem se navíc objevil nedávno v 21 gramů, kde byl částečně podobný i námět. ()

matilda33

Je pravda, že tento film trvá trošku dlho, a keby mal o 30 minút menej, asi by dosiahol viac. Je pravda, že asi v polovici som začala tušiť o čo ide, a záver začal byť viac než predvídateľný. Napriek tomu všetkému ma Gabriele Muccino aj s Willom dostali tam, kde chceli. A tiež mi ukázali, koľko podôb môže mať smrť. ()

Nepl

Tak já vám nevím....rozhodně se o mě nedá říct, že bych nebyl citlivý, ale tohle mě nechalo chladným. První polovina filmu šílená nuda, člověk neví o co jde a druhá polovina filmu pro změnu šílená nuda, protože to divák prokoukne a je mu předem jasné, jak to skončí. ()

YNWA

Škoda 100 minut nudy, pouze posledních 20 minut má spád. Bohužel se scénáristům nepodařilo udělat tento film zajímavějším, neboť pokud opravdu nemáte 90% filmu ponětí o co jde, je to špatné. každopádně Will je velmi dobrý herec a jen díky jemu jsem to vydržel. Nedoporučuji sledovat ve večerních hodinách - nebezpečí usnutí po krátké době :-) ()

Tretina

Seven Pounds/Sedem Životov: Po tretí krát skvelé! Pri trochu prehnanej dĺžke vás táto dráma určite nenechá chladnými. Will Smith ukazuje, že nedosahuje top zisky len s akčných promo trhákov ale že vie skutočne výborne hrať. Nedá sa uprieť, že režisér Gabriele Muccino stavia hlavne na jeho postave. Najskôr by som dal 3/5 pre prehnanú dĺžku, ešteže krásna Rosario Dawson, tento môj problém značne vyplnila. A kedže potrebuje nové srdce od záhadného Bena Thomasa (Will Smith) čo by sme si nepočkali ;) ()

Thrakan

Námět celkem dobrý, ale zbytečně zdlouhavé a film samotný se rozjede až v poslední půlhodině. Ale i přesto skvělý výkon Willa Smitha. 3 hvězdy bez diskuse! ()

SHAULA

Pripomenulo mi to vysvetlenie, prečo si samovrahovia sadajú na kolajnice... Trpia depresiami, nenávidia sa za svoju minulosť, prítomnosť, svoju budúcnosť si nevedia predstaviť. Obviňujú sa... etc.... a tým, že si ľahnú na koľajnice je spôsob akým sa chcú potrestať.... Bolesťou a utrpením. Tim bol podobný.... až na jednu vec. Neľahol si pod kolajnice, ale urobil niečo pre tých, ktorí chcú žiť.... - keby takýto čin urobil každý jeden "samovrah" namiesto toho, že si ľahne na kolajnice, bol by tento svet o niečo lepší...... ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)