Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

vorheese

Poprvé ode mě Pixar nedostane 5*. Možná za to může český dabing nebo únava, ale přišlo mi, že nejlepší animátorské studio na světě tentokrát lehce zabředlo do průměru. Snad ještě hvězdička přibude, až to uvidím v angličtině. ()

blackrain

Pixar se předvedl a já se skvěle pobavila. Klidně to přiznám, příběh mě dostal na kolena a výrazně tomu pomohla i hudba, která byla taková strašně smutná a prolínala se celým dějem. Ve filmu několikrát zaznívá jedna věta. "Dobrodružství je tam venku." Je to sice fráze jako prase. Nicméně, hodně pravdivá. ()

buldock

Byť druhá polovina lehce zaostává za tou první , přesto musím konstatovat , že se jedná o nejzajímavější animák z dílny Pixaru , podpořený výtečnou hudbou , který je určený spíše starší generaci diváků , ikdyž od příletu hlavních hrdinů k vodopádům snímek zabředne do klasicky dětsky pojaté adventury o jednom velkém nesplněném snu a už se z ní nevyhrabe. Je také škoda , že se tvůrcům nepodařilo zakomponovat do příběhu více zvířecích postav , protože ta džungle pod vodopády by byla pro ně jako stvořená. Nutno ovšem přiznat , že Pixar znovu zabodoval , ikdyž na ty nejlepší animáky tento dobrodružný výlet do neznáma lehce ztrácí. P.S. Těch psů bylo na můj vkus příliš. Film: 82% ()

BloodyVamp

Michael Giacchino na hrad ! Již od úvodu mě z jeho hudby mrazilo. První polovina snímku byla vůbec skvělá, překvapila mě i originalita příběhu (sekvence vyprávějící život jednoho páru až po stáří neměla chybu a zařadí se mezi mé nejoblíbenější scény v animácích vůbec). Totéž se nedá říct o temnější a akčnější druhé polovině, jejíž přechod byl násilný. Ovšem dechberoucí finále tento nedostatek bohatě vykompenzovalo. 90%. ()

gogos

Parádní Pixarovka! Už jen za ten boží úvod si to zaslouží 5*. Myslím, že mě takto žádný animák ještě nedojal. Vzhůru do oblak je poctivá animace s vynikajícím příběhem, napětím, akcí, občas nějakým tím povedeným vtípkem a s vynikajícím soundtrackem. Podíváná spíš pro odrostlejší publikum... Krásný, dojemný snímek... ()

Makky

Úvod je doslova neskutočný a tento zároveň vrchol filmu je niečo, čo sa len tak v animáku nevidí. A nemyslím len tú časť, ktorá rekapituluje život hlavnej postavy. Samozrejme s odletom prišli na rad aj klasické detské hovadinky, ale aj rôzne vychytávky, ktoré rozhodne potešili. Tak či tak som bol absolútne spokojný. Pri žiadnom inom animáku mi nebolo v priebehu filmu aspoň 5 krát do plaču. ()

SarumanKo

Toto je čosi neopísateľne nádherné... A pritom ku šťastiu stačí tak málo. Po každom pixarovskom animáku si poviem, že nič lepšie už nenatočia, ale zakaždým ma dokážu z tohto omylu vytrhnúť. Ak si niektorý z animákov zaslúži titul "Dokonalý", tak je to práve UP. Ťažko sa hľadajú slová, ktoré by vystihli môj zážitok z tejto geniálnej veci, na um mi prichádzajú iba superlatívy. Zhrniem to teda do jednej vety: Najlepší animovaný film všetkých dôb s geniálnymi postavami, príbehom, animáciou i hudbou, ktorý dokáže rozosmiať rovnako spoľahlivo ako rozplakať. PS: Dospelý divák ho ocení omnoho viac než dieťa. (100%) ()

Tony.cs

Na animák málo, ale velice málo vtipu a tím pádem mi nemá co nabídnout. Hraje na stránku citovou, ale to fungovalo u Wall-E, ptotože nešlo o lidi. Ale tady jde o lidi a proto mě dokáží dojmout (zatím) jen herci, nikoli animace. ()

ABLABLABLA

No na "Up" jsem narazila o 3 roky později, po tom co běžel v kině, nějak mě asi minul a nevšimla jsem si tohoto skvostu. Chyba. Každopádně teď už jsem ho viděla a byla jsem unešena. Koho by napadlo odletět s domem na heliových baloncích někam do Jižní Ameriky? K animaci se u těchto novodobých snímků ani nemusíme bavit, ta až na výjimky bývá dokonalá. Už samotným začátkem mě film dostal, vůbec to nebyl typický animák pro děti, když to začíná smrtí. A potom následovalo jedno překvapení za druhým, a ani dojemný konec to nepokazil. P.S. tež chci mít psa, který bude moci mluvit a barevnou Kevinu a vlastní vzducholoď, kterou zaparkuju kdekoli:D ()

kaylin

Pixar zase jednou silně překvapil nápaditostí a sentimentem, které dokáže propojit v tak neuvěřitelně výbušném koktejlu příběhu a humoru, že už se vám ani nebude chtít věřit, že je to možné dotáhnout ještě někam dál. Podařilo se však a "Vzhůru do oblak" je parádní ukázka toho, jak lze z jednoduchého nápadu vytvořit naprosto skvělý film. Není geniální, ale skvělý rozhodně ano. ()

Alementina

Konečně, moc milý pohlazení.... Jen mi to připomíná, jak důležité je si celý život plnit sny a zůstat v kousku duše stále dítětem. ()

Mikita

Vůbec to není špatné, má to vtip, dojetí, ponaučení, krásnou grafiku. Najdete tam prostě vše, co od takového animáku čekáte, možná i něco víc, přesto se to u mě nepřehouplo do srdeční záležitosti. Není to animák, který bych si hned běžela půjčila na DVD a podívala se na něj znovu. Myslím, že to je jeden z těch lepších animáků, přesto 83% se mi zdá až moc. O trochu lepší 3*. ()

IllIlIlIIl

Výborná Pixarovka, která zpočátku navodí pochmurnou atmosféru, ale poté ,,se nezadržitelně vznese do nebeských výšin" a to nejen díky desítkám balónkům...Příjemné filmové odreagování s celkovým vyzněním za čtyři hvězdičky a jednou hvězdičkou navrch díky úžasnému skautíkovi Russellovi. ()

movieband

Moje nejoblíbenější animovaná pohádka plná vtipných scén a hlášek, akce a napětí.Našlo by se X dalších věcí, které se mi na tomhle filmu líbí, ale bylo by to na dlouho.Nádherný film o přátelství mezi jedním starým mrzoutem Karlem Fredricksenem a mladým klukem ( skautským průzkumníkem) Rusellem.Samozřejmě je tam i další věc jako třeba velký pták, kterému ten kluk začne říkat ,, Kevina ´´ nebo pes, který umí mluvit a doprovází celý film vtipnými hláškami.Nezapomenutelná scéna pro mě je první setkání starého Fredricksena, Rusella a mluvícího psa Doga.Krásná hudba, dobrý děj a zpracování postav a mnoho dalšího je v tomto filmu.Chytne člověka za srdce a je lepší než kterýkoliv jiný animák, fakt se na to podívejte, protože byste přišli o jednu z nejlepších animovaných pohádek. ()

René.girl

Sestřih ze společného života Ellie a Carla mě vždycky dostane! Strašně kouzelný film. 92% (Musím pochválit český dabing - pro mě možná lepší než originál a to je co říct, protože já osobně nejsem velkým fanouškem českého dabingu.) ()

Rakosnicek77

Přiznejte si sami u kolika filmů zažijete směsici tolika emocí, aby jste si během řekněme dvou hodin zažili pocit smutku, zábavy, porozumění a dobré nálady a z kina odcházeli plní emocí!? A to vše navíc díky animáku.... zažili ste to? ()

stration

Nemám slov. Většina témat od Pixaru jsou tutovky - vařící krysa, roztomilý robot, hračky, rybičky, autíčka, strašidýlka,... Ale tentokrát jsem fakt nevěřil, že to zase vyjde a zase dokonale. Nádherný a dojemný úvod do života nevrlého a zahořklého důchodce vás opravdu přiková do sedačky jako máloco tento rok. A když se vzlétne a do příběhu se přimotá z počátku ne příliš sympatický skautík, má Pixar zase vyhráno a vy už jenom civíte na další úžasné dobrodružství. Bavíte se, smějete a na konci povinně zamáčknete slzu a při odchodu ze sálu opět smeknete pomyslný klobouk. Pixar je prostě dokonalý. ()

Easykk

Okouzlující a trošičku smutně roztomilý příběh o splnění celoživotního snu, o tom, že i starý člověk je vlastně malé dítě, jen s mnohem více zkušenostmi, které naopak většinou hl.hrdinovi brání udělat to dobré ihned i když se to nabízí samo a bez příkras. A ponaučení je více než názorné..život je dobrodružství, ale život prožitý po boku toho jež bezmezně milujete, je to největší a nejkrásnější dobrodružství, kterého se dá dosáhnout. :-) Velice se mi to líbilo a chci vyzdvihnou ještě dabing, ten byl úžasný a především pes Dug namluvený Pavlem Liškou je naprosto skvělý :)) (i když hlásek alfa psa v podání chipa a dalea..boží..:o)))))) ()

MATADOR

Nová pixarovka Vzhůru do oblak. Je opět povedenou záležitostí a zkušený dívák už ví, co od známého animátorského studia Pixar čekat. Já jsem tušil, že půjde o fajn zábavu, které se zasmějí všichni bez rozdílu. Inu, zábava to pro všechny je, ale pro malé caparty příliš poetické a nezábavné (ale chvíle vtipu jsou zde také). Myslím si, že Vzhůru do oblak není zrovna pro nejmenší, i když je to animák. Příběh starého Carla Fredricksena je jednoduše takovým životem, který by chtěl mít asi každý. Životní láska, kterou potkal jako malý a se kterou strávil celý život, a která mu vnutkla myšlenku spokojeného života na úpatí vodopádu je krásná. A tak se stařík vydává na pouť se svými balónky a přáteli, které po cestě potká. Možná to zní dosti sentimentálně, ale jak je známo pixaráci mají hezké filmy a Vzhůru do oblak nijak nevybočuje z nadprůměrné zábavy. I na stará kolena jde zažít dobrodružství :-) ()

swed

Hned úvodní 10 minutová montáž vám přichystá zřejmě to nejkrásnější, co kdy pixarovští kouzelníci stvořili. Směs nostalgie, romantiky a dojetí, je v s rozvíjejícím se příběhem obohacena o nádech dobrodružství, které je specifické tím, že kombinuje reálný svět s tím fantazijním - Stařík žije běžným životem, ale vzápětí si ke svému domu připevní balónky a odlétá vstříc svému dětskému snu do daleké Jižní Ameriky, kde se setkává mj. se psy, kteří pomocí vynálezu dokáží nejen mluvit, ale i létat letadly, či servírovat večeři. Zní to šíleně? Ale právě v tom to je! Lidské fantazie nezná mezí a "Up" vás bez problému přenese do dob, kdy nápad byl tím, co se na filmech oceňovalo nejvíc. Jde zatím o nejvtipnější (packu nahoru za psí obojky) a nejbláznivější výtvor Pixaru, kterému může konkurovat pouze krysí šéfkuchař z Paříže. 9/10 ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky