Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

Andy.222

Na celém filmu se mi nejvíc líbil úvod (ten na 5*) a závěr kdy si Carl pořádně prohlédne album. Ten zbytek mi přišel až na pár vtipných scén a hlášek jako slabší průměr. Bohužel ten tvoří většinu filmu. ()

Werrona

Když jsme na tom kdysi dávno byli v kině, tak myslím, že jsme si zrovna tenhle film my dospělí užívali více, než děti. Ale já ho prostě miluju. Má svou poezii i humor. ()

Pythonator

Geniální příběh. Něco tak ujetého vymyslet a slepit funkčně do smysluplného filmu, to už chce pořádnou dávku fištrónu. Jeden z nejoriginálnějších animáků. Film je tak jiný, až je to zarážející. Od tvůrců je to docela odvaha, začít film tím, že hlavní hrdina zestárne a umře mu žena. Neméně odvážné je dát do hlavní role ubručeného dědka. Kvůli dětem tam je samozřejmě taky nějaký malý tlustý otravný emerický číňan a právě díky některým jeho scénám to u mě nedosáhlo na pět hvězdiček. Jinak je to čistokrevný Indiana Jones pro děti nebo chcete-li dobrodružná cesta do Ztraceného světa plná balónků a mluvících psů. Šermířský souboj dědků neměl chybu. ()

surprise

Vskutku rodinný film. Když si vypůjčím slogan jednoho dětského časopisu, je to film pro děti chytrých rodičů. A když si k tomu naložíte bonusové mikro filmy, pak už jste chyceni úplně. Vtipné, dojemné, roztomilé, a pro děti i nějaké to snesitelné pitvořeníčko se zvířátky. ()

epizeuxa

Ked sedíte pri televízii a niekto sa vás spýta, že čo pozeráte, a vy sledujete Hore, bolo by absolútne nemiestne ba až vyložene drzé odpovedať, že: " Aaaaa len taký animák." H lboké O riginálne R ealistické E lektrizujúce Russell: Divočinu som si predstavoval úplne inak Carl Fredricksen: A ako? Russell: V knihách je opísaná úplne inak... Táto je nejaká divoká... V jednoduchom dialógu dokážeme vidieť nesmierne silnú metaforu života a to je to, čo nám podla mňa, prináša 93 minút tohto filmu. ()

kodwin

Na Up jsem se těšil, protože pixarovky mě nikdy nezklamaly. Nemůžu říct, že je to slabý animák, ale přišlo mi to někdy trochu nelogické. Navíc se nejednalo o úplně optimistické pojetí a pohádky by takové být měly především. ()

KraLuban

Krásný animák, v mnoha ohledech nejsmutnější a nejdospělejší ze všech, co jsem viděl (hlavně záběry z života pana Fredericksena a jeho ženy). Vtipné, poutavé, hezké. Na konci hlavní hrdina zbytečně pochlapil, ale i tak moc prima. 80%. ()

Kivis

Prodavač balónků, skautík, mluvící pes a kýčovitě barevný pták? Taková crazy čtveřice dospělého člověka ke zhlédnutí filmu rozhodně nenaláká. Připočítejte k tomu ještě létající dům a máte tu asi hlavní důvod, proč jsem se k filmu nachomítl až deset let po jeho vydání. Ne všechna slova manželek jsou vždy moudrá, ale když mi ta moje naznačovala, že tenhle film je opravdu silný, dal jsem na ni. A dobře jsem udělal. Přibližně desetiminutové entrée s dvěma krátkými kapitolkami by obstálo i jako samostatný krátký film. Takhle rychle diváka dostat do emocí, to klobouček dolů. Najednou tu máte prazvláštního hlavního hrdinu, jehož motivace je však tak silná, že už vám jsou blázniviny typu mluvících psů a vznášejícího se domku úplně jedno a fandíte seniorovi, aby vše dopadlo, jak má. Po tom silném úvodu se vše odvíjí už tak trochu šablonovitě, jak bývá u animáků zvykem, jenže v těch očekavatelných dojímacích momentech, tne Vzhůru do oblak ještě jednou do živého a místo smutného, ale tuctového rozchodu Shreka s Oslíkem, Mannyho a Sida s Diegem nebo Linguiniho s Remym, se člověku dostává opět emocí skoro jako u Mary a Maxe. I samotný konec zvládli autoři vkusně. Sečteno, podtrženo - jeden z nejlepších animáků, jaké jsem kdy viděl. ()

Kopřivák

Že to bude hezký, to jsem čekal. Že to bude dojemný, to jsem taky čekal. Ale že to bude tak moc hezký a tak moc dojemný, to jsem nečekal. ()

Bogrant

Po potkanovi-kuchárovi podľa mňa druhý najlepší animák, možno tretí po závodných autách. Viac štruktúrovaný, nepohybujúci sa iba v tej detskej línii. Jasné, množstvo farieb, postavičiek a všetkého okolo toho musí byť, ale najviac poteší úvodný životopis jedného staršieho, ale neskutočne sympatického pána. ()

AdelleR

Nenadchne, neurazí. Viděla jsem jedinkrát kdysi dávno, tak jsem si řekla, že to zkusím znovu - a ano, nejspíš jsem to zase viděla na několik let dopředu. Není to film, který utkví v paměti a k němuž se prostě budu vracet. Souhlasím s tím, co se říká; že Disney předvedlo svou nejhezčí romantickou linku beze slov během deseti minut, ale na tom to celé nemůže stát. Místy to bylo vtipné a dabing byl opravdu skvělý, ale spíš se to tak nenápadně vleklo. Pointa pro děti jasná a příběh tím pádem předvídatelný. Na vypnutí fajn, ale kdovíjaká pecka to fakt není. ()

Larikazka

Animovaný film Vzhůru do oblak rozhodně vyniká mezi konkurencí. Vyprávěný je přirozeně a čistě tak, že to divák ani nepostřehne a je vtažen do děje. V pořadí desátý film společnosti Pixar a první, který natočila v systému 3D,řekla bych, že je z celé pixarovské série jeden z nejlepších. ()

Brvis

Člověk se na to díval jako dítě kvůli tomu, že tam byl létající domeček, ale dnes se na to člověk dívá, jako na hodně, ale jakože emocionální příběh. Ano kdo by to byl řekl, že pohádka pro děti bude zábavná jak pro puberťáky, tak pro dospělé, ale proč? Film je geniálně zasazený z části do staré doby okolo 1930 a nové doby okolo roku 2010 a to filmu dodává jednak tu skvělou starou atmosféru a jednak tu novou a smutnou realitu. Jasně je tam několik opravdu NEREALISTYCKÝCH věcí, ale u kterých se spíše zasmějete, než naštvete a navíc, je to ANIMÁK. Ta hudba... Jestli tenhle film někoho nepřesvědčí, že Michael Giacchino je skvělý skladatel, který zaslouženě patří mezi elitu, tak už žádný. Giacchino si perfektně poradil s dobovým soundtrackem a ví, jak navodit atmosféru. Velkolepé pokoukání. 9,5/10 ()

Thalin

Animák s jedním z nejsrdceryvnějších úvodních scén. Kombinace otráveného děduly, užvaněného skauta, mluvícího psa a obřího "špačka" je rozhodně ojedinělá a zdrojem spoust fórů. Druhá půlka filmu ale lehce ztrácí na tempu a záporák není tak děsivý, jak by asi chtěl být. Ale pořád je to dost kvalitní a zábavný počin, jak pro děti, tak i pro dospělé. ()

Chicharron

První třetina filmu je super a hollywoodsky netypická, kdy ukazuje jak všední zálažitosti dokážou otrávit a zkomplikovat splnění "cestovatelského snu". Pak se ovšem na scéně objevuje obtloustlý skautík a už vše jede v zaběhnutých hollywoodských kolejích jalové žvanírny a trapného humoru. Asi i dítě školou povinné si na závěr bude klást otázku, proč je dětský hrdina stále na živu a přibližně stejného věku jako zestárlý Carl Fredricksen? ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky