Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

skretik

Dnes mám proste slabý deň... Je to také 4++, takže dávam 5 :) Neviem, prečo som sa tomuto milému filmíku vyhýbala tak dlho... neotrelý humor - ako sa mlátia dvaja starčekovia, ktorých seká v krížoch, alebo po sebe pľujú protézy, to sa fakt len tak ľahko nevidí :) ()

drake31

Animák ktorý ma nezaujal ani na malý okamžik. Nudil od prvých sekúnd až po jeho skončenie. Nezáživné postavy, nezábavné ... tá jedna hviezdička je za skvelú digitálnu prácu ()

KimmyJ

Zpracování bylo super, příběh zajímavý, ale takhle smutný animák bych žádnému dítěti nepustil. Ale scéna na bezbariérových schodech s Tou hudbou byla nejlepší :D:D ()

Tereza666

Animáčci mají jednu krásnou vlastnost - dokáží chytnou za srdce. Užíváte si ten příběh jako byste byli jeho součásti. I když je to nemožné a naprosto bláznivé, uživáte si jej. Pak animáček končí, a zároveň končí i vaše snění. ()

dANo

Animák, ktorý sa zaradil medzi to najlepšie svojho žánru... Ako otec som si povedal, že budem svojim deťom púšťať len kvalitné rozprávky a táto sa k nim jednoznačne zaradila. Najväčšie pozitívum filmu je zaujímavý príbeh, kde nechýba napätie, humor, ale aj ponaučenie. Veľmi milé prekvapenie (aj keď som ho tak trochu očakával:). ()

Unnamed

První desetiminutovka byla vážně super, originální podání života ve zkratce se vším co k tomu patří, bohužel také nejdramatičtější a nejemotivnější část ("bohužel" kvůli tomu, že se vše zajímavého odehrálo na začátku a dále již nic nebylo). Dobrodružná část nebyla nijak poutavá, klučina možná více otravný než pes Dug (obecně všichni psi ve filmu byli nic moc, žádný vyjímečný dabing ani charakter, pro mě byli největší slabinou filmu). Místy vtipné, ale častěji nudné a bez pořádného nápadu, který by mohl film zachránit. 3* ()

lykan9

Když jsem film shlédl poprvé, tak jsem nebyl příliš nadšený. Ale druhé shlédnutí můj názor pozměnilo, a to hlavně kvůli skvělému odvyprávění života dvou lidí. To se jim opravdu povedlo. ()

Master19

Fascinující film ve své odvaze změnit rytmus a tempo vyprávění. Úvodní Carlova retrospektiva je úžasně působivá a neuvěřitelně silná ve své jednoduchosti. Při závěrečné stmívačce jsme se s dcerou na sebe podívali se stejně intenzivním překvapením v očích. Pak začíná road movie ve stylu Alvina Straighta a nutno říct, že průlet v bouři si nic nezadá se slavným Alvinovým sjezdem. Závěrečná adventura ve stylu Indiana Jonese je trochu mimo, nicméně děckám udělá velkou radost. Chování psů (speciálně Duga) je až neuvěřitelně přesné a moc se mi líbilo. Celkově je to dojemné a krásné, přesto ne přehnané (dobře, letící dům nepočítám) a účelové. Velká spokojenost. ()

Sany33

Hore sa zameriava na ľudské vzťahy ich tvorbu, utužovanie či spomínanie. A ruku na srdce, mnohí z nás dajú ruku do ohňa, že jeden z najlepších vzťahov, ktorí mali, bol vybudovaný s ich starými rodičmi. Preto je kombinácia 78-ročného starčeka a sotva 10-ročného chlapca taká geniálna a umožňuje napriek prvotnému odmietaniu taký potenciál na prežívanie spoločných chvíľ. Ten vzťah je magický a v nejednej duši môže prebudiť nostalgiu na detské dobrodružstva so starými rodičmi, spomínate? 85% ()

MI-380

Že bude animace špičková, to jsem bral jako samozřejmost, že ale příběh se animaci víc než vyrovná, to pro mě bylo obrovské příjemné překvapení. Už prvních 10 minut by vystačilo na pěkný film plný geniálně jednoduchých, ale neuvěřitelně dojemných scén. A pak se rozjíždí ten velký let, kde akci a humor přesně střídá smutek a melancholie. Můj osobní top animovaných filmů získal právě nový přírůstek. 100%. ()

Mr.Dogman

Zklamání, ale ne na plné čáře tak jako u TS. Vizuál, využití originálního nápadu a to vše, co od PIXARU čekáme výborný, ale vtip to tentokrát moc nemělo. Ano, mluvící psi (hlavně ten nadopovanej héliem) a barevný pták jsou vtipní, ale to je asi tak všechno. Děda taky občas utrousí nějakou hlášku, ale oproti loňskému Wall-emu propad. A dabing? Je výborný...:) ()

Bagr_007

Pixar opět natočil (zatím) nejlepší animák roku, ale tentokrát bohužel nemám stoprocentně nadšené dojmy. Up je velmi vtipný, dobrodružný a tradičně dokáže vykouzlit i pár malých slziček. Navíc český dabing se velmi povedl (Pavel Liška naprosto boží). U závěrečná akce, která zabírá snad třetinu filmu, jsem se ale tolik nebavil jako u té v Příšerkách a zkrátka mě to celé nechytlo tolik za srdce jako několik předešlých pixarovek. Ale stejně velmi pěkné. 80% ()

rumczeis

Velmi dojemná a úžasná komedie. V 3D to dostalo doslova nový rozměr a tak se zážitek ještě umocní. Místy je film smutný a místy se řežete smíchy. Pixar se zase vytáhl a tak nemám co vytknout. ()

Guzo

Čekal jsem klasický animák pro děti a dostal jsem spíš ne až tak zastoupený "animák pro dospělé", což bylo od Pixaru velké překvapení, ne ale nijak nepříjemné.. Začátek se sice rozbíhá v pomalém tempu, kdy není vtipů nazbyt, ale film tak pomalu navozuje atmosféru pomocí postavy starého pána - jak se vyvíjí postava, vyvíjíte se spolu s celým filmem i vy. Přelom všeho ale nastává v okamžiku, kdy se na place objeví Dog - naprosto úžasně!!! namluvený pes, kterého u nás dabuje Pavel Liška. A upřímně, napadá vás snad někdo, kdo by to zvládl líp?? Ten by si za svůj výkon zasloužil metál. Celkově mi ale něco ve Vzhůru do oblak chybělo, snad s některým z dalších zkouknutí dosáhne až na plný počet.. ()

svobik

Když ono to má několik naprosto geniálních nápadů, které by nevytvořilo žádné jiné konkurenční studio (úvod, "veverka", závěrečný souboj obou starců), ovšem ta prostřední část místy dost drhne. Absolutní hodnocení tedy ze sebe ani tentokrát nevymáčknu, a to i přes to, že se jedná asi o nejdospělejší pixarovku. ()

Ichabod

Výborný animák, navazující na čím dál méně střeštěné Pixarovo filmy. Celý úvod je víceméně posmutnělým životním koloběhem, ale rozhodně ne zbytečně, o to raději se divák postupně začne bavit a smát při dobrodružném výletu a když nastoupí mluvící pes a pták Kevin je to víc než prima. Nebýt slabšího konce je Up za pět. Opět dokonalá animace, stejně kvalitní zvuk a Giacchinova pohodová hudba. ()

zigíš

dedeček s domom na chrbte mi prišiel rovnako dojemný ako bill murray tahajúc za sebou slona vo filme ´večší než život´, pochopitelne tu máme klasické propriety detského filmu (všetky tie akčné pasáže, hovoriaci psi) ale i napriek tomu (opet) za 100% ..jeden z najlepších filmov roka a len o niečo rýchlejšia road movie než ´straight story´ ()

R´Hell

Škoda, ale plných pět hvězdiček nemůžu dát. Animace je krásná, charaktery postav skvěle vykreslené, jen ten děj... Trochu moc dětský a sem tam malinko pokulhává. Jinak ale nemám co vytknout, je vidět, že v Pixaru si dávají na svých filmech opravdu záležet a nenechají kvalitu klesnout. A proto UP!, ostatně jako každý film od tohoto studia, v sobě má milý humor a laskavost. Víc takových a na světě bude líp. ()

R1CH1E

Animovaný film nejen pro děti s konečně nějakou duchaplnější zápletkou, která bohužel nebyla dotažena do úplného konce, jinak by to bylo jasných 5 hvězd. První polovina filmu byla úžasně provedená, zatímco v druhé už se film ubíral tím klasickým směrem většiny animáků, totiž akcí akcí akcí, kterou onen skvělý příběh hodně utrpěl. Neříkám, že jsem se nebavil, ale z toho skvělého příběhu se dalo vytřískat MNOHEM víc. P.S. Musím připomenout velice kvalitní! český dabing, který mne příjemně překvapil, hlavně pak Pes Pavla Lišky je opravdu pastva pro uši! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky