Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

zekon

Opět předvádečka úžasné počítačové animace bez jakékoli originality a zábavného děje. Každou druhou scénu jsem si říkal: kde jsem to už sakra viděl.... Kdo neuvidí, nemusí litovat. ()

glsak

Obtloustlý skautík a děda nad hrobem letí spolu se svým domem neseným nafouknutými balónky kamsi k vodopádům do Jižní Ameriky, aby učinili za dost přání nebožce babičce. Cestu jim zkříží velký pták, mluvící psi a starý zloduch ve vzducholodi. Zápletka, honička, běhačka, hepyend. Ptáte se, jak z tohoto na první pohled blbostí zavánějícího příběhu udělali Pixaři napínavou a zábavnou srandu, u které se válíte smíchy? Hned vám odpovím. Oni to z toho prostě NEUDĚLALI. A logicky nám tedy zůstává jen ten blbostí zavánějící příběh, u kterého mi cukalo v koutku prvních pár minut a pak se rozprostřelo až do konce hrobové ticho smíchané s nudou. Tohle bych nepustil ani svýmu psovi. ()

zurivymlok

Milý příběh, který sice neodsýpá jako např. Příšerky s.r.o. nebo Úžasňákovi, ale určitě pobaví a občas i dojme. Na celém příběhu je nejlepší začátek, který má v sobě mnoho emocí a týká se životů mnoha z nás. Kolik lidí celý život odkládá své sny na dobu kdy na ně bude čas, peníze, vhodná doba atd.? Po první emocionálně silné čtvrthodince je naopak o to více cítit nedostatek emocí (s vyjímkou prohlížení alba). Humoru toto dílo také moc nemá (i když "Veverka!" mě fakt odrovnala) a tak se člověk musí smířit s postupně sestupnou tendencí filmu, kdy s postupující stopáží je každá minuta delší a delší. Přesto si myslím, že to za podívání stojí. 75 % ()

Kubaz

Vše co Pixar natočí je prostě radost sledovat. I když je hlavní nápad maximálně ujetý, tak způsob zpracování a vynikající scénář všechno dokonale zamaskují. Královská zábava pro všechny generace. ()

jonny.net

Nádhera. Opravdu povedený snímek vyšel opět z dílny Pixaru, nicméně nutno podotknout že tento je opravdu docenitelný jen pro dospělého diváka (úžasná životní retrospektiva na začátku) a možná právě proto se mi taky líbil víc než blbnutí v Madagaskaru... a Pavel Liška ala pes "DUG" famózní, vždycky když promluví trhám se smíchy :) za mě zaručeně nejlepší Animák roku 2009 (a ano i přes to, že Avatar je taky skoro animák :D) ()

andre

Silně mě hlodá tam vzadu v hlavě, že dávám jen tři hvězdičky. Z tohoto důvodu si snad klidné spaní vykoupím komentářem. UP se opravdu drží svého názvu a za pomocí balónků vylétne hodně nahoru (úžasný začátek!). Možná pak kvůli tomu není, kam výš už stoupat, a proto se dostaví pozvolné klesání a opětovné stoupání. Nevím. Co však vím, že balónky utíkají a to je pro film škoda. Po měkkém přistání můžu říci, že to bylo místy velké a veselé dobrodružství se psy, kteří mi totálně nesedli (ani Dug-pořád jsem si říkal, aby mu už konečně strhli ten obojek). ()

Tomulka

Na animáky se dívám většinou proto, že mám rád pohádky a poslední animované filmy jsou velmi vtipné a jsou pro celou rodinu. ,,UP" mi až tak vtipné nepřišlo ba naopak mě velmi překvapilo vážné téma filmu. Ve filmu jsem až tak neviděl zábavnou stránku jako spíše poukázání na vážná témata dnešní společnosti (které zde určitě nemá smysl jmenovat,každý si je ve filmu najde sám). Po tomto zjištění jsem si říkal, že by tvůrci udělaly mnohem lépe kdyby film zaškatulkovaly jako, že je pouze pro dospělé a nesnažili se do filmu dát také prvky pro děti (dosti filmu uškodila snaha tvůrců udělat film i pro dospělé i pro děti). Není to sice animák co se k němu budu vracet, ale všem doporučuje jej shlédnout. ()

sospik

Dobrý dědula si plní svůj sen a odlétá z centra NY v domu zavěšeném na miliardě krásně vybarvených balónků. Bere si sebou chtě nechtě malého tlustého pionýra. Odlétají do pralesa, kde potkávají hustého mluvícího psa a přerostlého páva. Děda a pes májí fakt haluzní hlášky :) ()

croftak

Pro mě nuda. Z toho šlo vytřískat víc,ale poměrně originální. Rozpačité pocity z toho mám. Nominace na oskara moc nechápu. ()

FunTomCZ

Laťku nasazenou úvodním "highlights" ze života už zbytek filmu nepřekonal. Bohužel. Jinak hezký, dokonale vizuálně zpracovaný animovaný film pro dospělé. ()

Zette10

Sentiment, romantika, vtip. Vzhůru do oblak si podle mého názoru zaslouží čtyři hvězdičky, jenže já nemůžu než dát pět za strhující animace, jimiž se Pixar opět vytáhl. ()

S3dlak

Krásne, príjemné a nemenej zábavné. Animácia skvelá, scenár fajn, Giacchino sa zasa činil. A inak prvých desať minút, a prebenutie Carlovým životom sú jedným z najkrajších filmových momentov vôbec (a úžasne zrežírovaných! Pán Pete Docter by si zaslúžil viacej pozornosti) ()

qwazaokki

Nikdy bych neřekl, že mne může animovaný film tak dojmout. Citlivější povahy by si měly připravit kapesník. Ale zárověň je to i velmi vtipné a najde se tu i nějaké to životní moudro. Už jen ten dobrodruh, který téměř celý život stráví honěním se za nějakým monstrem jen proto, aby druhým něco dokázal, je aspoň podle mne k smíchu a politování zároveň. A vlastně se z něj stane pořádný hajzl, který je schopný čehokoliv. A to jen kvůli své ješitnosti. Viděl jsem to sice jen v češtině, ale dovolím si tvrdit, že se dabing moc povedl. ()

ChaRisSse

Film přímo nabitý emocemi!! Nečekala jsem že cca po 15 minutách animovaného filmu už budu mít slzy v očích a zároveň během 10 vteřin do toho vyprsknu smíchy... A takhle to pokračuje celý film...:-) Obravdu zábavné a zároveň velice dojemné.... Mě se to moc líbilo!! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky