Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá... (oficiálny text distribútora)

JustMeeKatie

Pár filmů s narušenými dětmi jsem už viděla a vždycky si říkám, co bych na místě těch nešťastných rodičů dělala já. Já bych asi udělala všechno možné proto, abych ochránila svoje děti - jako to dělala Vera Farmiga v tomto filmu. Ten psychický nátlak na ni, jako matku, která jediná vidí, co se ve skutečnosti děje, ale nikdo jí nevěří, byl obrovský. A úplně si dokážu představit, jaký musela svádět boj. Podobných filmů jako je Orphan je tady víc a tak bylo hlavně důležité se něčím odlišit. Překvapilo mě, jak Esther do svých intrik zapojila i oba sourozence a v podstatě je šikanovala. Konec byl teda ale šokující. Ani ve snu by mě nenapadlo, že (SPOILER) se z malé 9-leté holčičky nakonec vyklube 33-letá ženská. To byl naprosto skvělý zvrat! Samotný finální souboj pak byl napínavý a já jsem Kate moc držela palce, aby už konečně udělala to, co muselo být uděláno! Když jsem si pak četla zajímavosti k filmu, byla jsem hodně ráda, že nakonec nezvolili alternativní konec, ve kterém to Esther celé přežije. To bych pak už asi nerozdýchala já. ()

Jaro.Krafcik

Jeden dobrý horor, určite patrí k tým lepším. Nápad originálny. Takýchto filmov veľa nieje, vždy si to rád pozriem. Ale od záveru som čakal trochu viac. 4* ()

Pecival

Obstojně napínavý film, který ke konci pěkně graduje. Na druhou stranu jediná věc co byla děsivá byla natvrdlost toho chlapa - faktem ovšem je, že bych Isabelle Fuhrman jako svou ratolest asi nechtěl :) Na Veru Farmigu se mi moc hezky kouká, ale to je takovej bonus navíc. ()

Josefin

Opravdu výborné, skvělá Esther /Isabelle Fuhrman/ herecky dokonalé. Napínavá atmosféra, i když pro mě spíš psychologický thiller s hororovými prvky. Ale celkově pro mě určitě překvapení, hlavně jak se děj rozvíjel. Nadnesené a zárověn přirozené propracování tomu dodává ten správný náboj! Jaume Collet - Serra tentokrát odvedl kvalitní práci. Nechybí postava, které nikdo nevěří, což vždy zvyšuje dramatičnost. Mimo jiné si také pohráli se závěrečnými titulky, ty se nesmírně povedly. ()

HomeAlone

Velmi slusny film , ktory bol viac triler ako horor . Malo to slusnu atmasferu , ktora fungovala aj bez nejakych velkych lakaciek . Cele sa mi to pacilo , no strasne ma hneva na tychto filmoch , aky su hlavny hrdinovia uplne mimo . Hned ako zistili ze problemy su len okolo tej siroty , uz sa jej davno mali vzdat . Co sa tyka Isabelle Fuhrman , ktora vyzera v skutocnosti ako sikovne mile dievcatko a vo filme dokonale stvarnila maximalne nesimpaticke dieta , ktoremu som od prvej minuty prial aby skoncila aspon tak ako skoncila . To bola proste nadhera . PS : Neviem si pomoct ale P.Sarsgaard v kazdom jeho filme a tento nieje vynimkou vyzera stale unavene , ako ba sa stale prebral - jednoducho ma na tvari stale ten isty vyraz spiaceho muza a nevykuzli nic ine ()

jenik71

Myslel jsem si, že to bude něco podobného jako film Mikey. Také dítě s tváří andílka, ale skutečnost je poněkud jiná. Orphan je o dost lepší a to po všech stránkách. Ze začátku to sice vypadá všelijak, ale jak se děj posouvá dál a dál, narůstá i kvalita a houstne rodinné soužití. Výborně zahraný thriller u kterého jsem předpovídal dva různé konce. Jeden z nich to nakonec byl, ale rozhodně jsem nebyl zklamaný. ()

zolo23

Jeden z najlepších a najprekvapujúcejších thrillerov roka! Konečne záver taký ako som ho nečakal, čo sa stáva málokedy. Isabelle Fuhrman bola famózna a do kapsy strčila všetkých dospelákov! Paráda - viac takýchto filmov. ()

ImNotThere

Za poslední dobu nejlepší thriller, který jsem viděla. Dvě hodiny nepřetržitého napětí, nervů a navrch geniální konec. Já chci nášup!!! ()

manonfire

Peter Sarsgaard mě dokáže vytáčet aniž by se snažil. Tady je jeho role navíc trpce obětovaná stokrát prověřenému modelu....nevěřící Tomáš. Ani v dalších hercích nebyl problém. Ten byl naopak v neztravitelné pointě a neoriginalitě tématu "Holčička s copánky, které by ale nejraději omotala kolem krků všech okolo." Ikdyž Isabelle Fuhrman byla dobrou volbou a člověk jen čekal, kdy začně otáčet hlavou popírajíce vlastnosti páteřní obratlů....tak úmysl scénáristy byl prostě nereálný...alespoń za předpokladu, že se u hororu nechcete místy usmívat. 40% ()

TroiMae

Film mě bavil... a ve srovnání se |Sirotčincem| uspokojil víc... ale jinak zrovna fenomenální filmová událost to není. Jen by mě zajímal crossover |Sirotek| vs |Otčím| :) ()

Almásy

LOL. tak toto bol fakt film kde som si asi pri kazdej druhej scene hovoril ,,what the fuck??" skvely napad posunut popularny trend s ,,nebezpečnými deťmi" do nového, psychopatickejšieho levelu než je len tanec pri studni a podobné. kladne hodnotím aj velmi dobry scenár a postavy, ktoré sú tentokrát skutočne premyslené a prepracované- čo sa v amerických hororch, hlavne tým dnešným, tak často nevidí. veľmi som sa pri filme bavil, i keď ku koncu sa to strhne do toho nutného mainstreamového klišé, nezabudlo sa aj na populárnu hororovú catchphrase ,,I´m not your fucking mother!" taký fajnový popkornový, nič viac, nič menej. ale aj to treba robiť kvalitne a Orphan jednoznačne kvalita je. DODATOK: keby nechali pôvodny koniec tak tu máme najlepší horor desaťročia. ()

jefff

Arciparchant Esther je fakt mrcha na entou. Hodně napínavé a drsné, po celou dobu jsem nemohl ani dýchat. Jen začátek byl trochu moc vlažný. Ale stejně byl nejlepší Roden :-) ()

navorski

Poměrně obyčejný příběh s překvapivým, a naštěstí nepředvídatelným rozuzlením. Podle mě je to zbytečně dlouhé. Už zhruba po půlhodině jsem jen čekal na jádro pudla, a vlastně mě ani nezajímalo nic jiného. Takže pro mě docela nuda, kterou ani ta pointa nikam výš neposunula. I když byla překvapivá. Možná kdyby celý příběh začínal někde v půlce a rozuzlení se stalo jen zápletkou k něčemu drsnějšímu... ()

pfa

Tady jsem si zase po čase spravil chuť... Měli jsme v průběhu připraveno několik "dobrých" konců, jejichž excelentní vypilování tak krásně gradovalo a korespondovalo s výbornou atmosférou filmu, no bohužel to v reálu malinko spadlo do klasických klišé, ale tady jsem si zase po čase spravil chuť... Výborný příběh, atmosféra, napětí i napínání, zase trochu jiná, ne nová, ale neomšelá pointa. A ještě tady nemohu opomenout zvládnutý dabing (tedy budete-li mít štěští na dobré studio), což doceníme později. Takže mohu jen doporučit. Dobré dílo... [9/1O] (Orphan, USA/Kanada, thriller) ()

Jello Biafra

Mrazivý a značne znepokojivý thriller o sirote, ktorá pripraví svojej novej rodine pekne horúce chvíle. Film sa mi svojou silnou atmosférou dokonalo vryl pod kožu a v závere sa napätie dá krájať. Z hercov excelujú skvelá Vera Farmiga a mladá talentovaná Isabelle Fuhrman v úlohe dotyčnej "Siroty". Skutočne vydarený thriller. ()

Soweek

Klasické thrillerové béčko doprovází atmosféra plná napětí a očekávání a bezpečně vás udrží po celou dobu u obrazovek. Závěrečné rozuzlení je v udržitelné míře realističnosti, škoda jen že poslední minuty jsou jak vystřižené z nízkorozpočtových hororo-thrillerů, kterými je hollywoodský trh přímo přesycen. Závěrem trošku horší čtyři hvězdy. ()

DeLaMorte

Tak to byl zase po delší době kvalitní thriller!Manželský pár si adoptuje krásnou milou holčičku ze sirotčince a tím celý thriller začíná!Výborné nápínavé scénky i přes to,že jsem si myslel ,že už se nedokážu lekat tak jsem se spíš tak příjemně bál což jsem dlouho nezažil!Skvělá Isabelle Fuhrman hraje tak děsivě,že takovéhle děvčáko označím nejstrašidelnější po panence Chucky!Krásně dramatický konec s celkem šokující pointou!Řadím za jednou z nej horor/thriller poslední doby/za atmosféru-originalitu/ ()

Danoboss

Nemôžeme mať vlastné dieťa, pretože to bude ako Rosemary má deťátko, nemôžeme deti adoptovať, pretože to bude niečo ako Sirota, ak ešte zoberieme do úvahy možnosť, že nám v pôrodnici dieťa vymenia – OMEN, tak som si istý, že dieťa je prežitok, bez ktorého sa obídeme. Dokonalý filmový zážitok, ktorý mi kazila jediná vec - neuveriteľná podobnosť Very Farmigy s Sarah Chalke alias Eliot Reid v Scrubs. To ale nemôžem dávať za vinu tvorcom tohto skvelého hororu. ()

bloodvomit

Ester je opravdu krapet zvláštní ;-) Dobře natočený, čistý, zajímavý a až na trošku přehnanej konec super thriller s příchutí hororu (ale fakt jenom slabounkou) ;-) ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (viac)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (viac)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (viac)