Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá... (oficiálny text distribútora)

fandimir

Rozhodně jeden z nejlepší psychologicko-mysteriózních thrillerů které jsem kdy viděl. Od pomalého a nevinného začátku (teda samozřejmě kromě úvodní scény), až po finálové drama a rozuzlení, co je vlastně Esther ve skutečnosti zač je to opravdu dokonalé a bez chyby, opravdu nemám co bych tomu vytknul. /100%/ ()

Dvojirakri

Téměř po deseti letech jsem shlédl tenhle biják a, nevím v jakým jsem ho sledoval tehdy stavu, ale dnes se mnou pěkně zacloumal! Vynikající psychologie hlavní postavy - tohle co praktikovala ona funguje na každý malý kolektiv který chcete rozložit, samozřejmě Esther k tomu používala extrémní metody, ale princip je stejný. Nejsem zrovna fanda thrillerů, a třeba díky tomu nadhodnocuju, ale vůbec mi to nevadí, tohle se musí líbit každému kdo chce prožít sobotní pozdní večer u nervydrásajícího filmu. ()

swenyx

Ani ne tak horor jako spíše thriller, ale panečku tady si s tím fakt někdo vyhrál. Sirotek Ester není tak milá a hodná jak na první pohled vypadala a to jak jsme se postupně s hlavními postavami dozvídali co je vlastně zač a že se vydává za někoho úplně jiného bylo super, napětí se dalo krájet a bylo vidět jak si Ester zabíjení vyloženě užívala. Jasně nedá se popřít to že manžel Kate byl úplně tupej že se takhle nechal zmanipulovat a že tomu věřil, ale to k tomu patří. Pomalejší tempo mega vítám a záverečný fight to skvěle ukončil. ()

VaSa

Hlavním problémem tohoto filmu je pro mě to, že se označuje za horor. Jediný náznak hororu jsem našel pouze v tuctových lekacích scénách, které když si to tak přeberu, ani moc lekací nebyly. Kdyby ten film od začátku sebe propagoval jako thriller o divné holčičce, asi by mě tolik nezklamal. Zápletka mi přišla originálnější než u podobných filmů, samotné scény pak jako bych je všechny už někde někdy viděl. Ovšem co mě zde překvapilo, byla představitelka Esther. Bez problémů a s uvěřitelností střídala roztomilost s pohledem zabijáka. Na lepší hodnocení filmu je to ale bohužel málo. ()

Lukas0801

Napínavé, děsivé, až možná příliš skutečně vyhlížející. Tento film strčí hravě režisérův Dům voskových figurín do kapsy. Horory tohoto tipu mám nejradši už jenom proto, že nesází ani tak na mnohdy laciné lekačky, ale celkovou ponurou atmosféru. Paráda, pro mě zatím nejlepší horor letošního roku! P.S. "I know, they fuck" mě skutečně dostalo :) ()

epsyn5

Především je nutné říct, že se rozhodně nejedná o horor a nemá s ním prakticky nic společného.. Dobrý thriller, to už je jiná. Celkově kvalitně zpracované, uvěřítelné.. co jsem čekal, to se naplnilo... Jinak spíš variace na žánrově podobného s Dobrého synka.. ()

R4ZoR

Kate a John Colemanovi si po strate nenarodeného dieťaťa pri potrate chcú adoptovať dieťa. Stane sa ním na prvý pohlad šíkovná, milá Esther ktorá sa však behom pol hodiny zmení na manipulátorskú a vraždiacu beštiu. Budete ju chcieť zabiť, bude vám po chrbte behať mráz. Orphan. 95% ()

wrzec

Opravdu povedený horor, který svou atmosférou a zpracováním hrubě převyšuje všechny slashárny z posledních let. Jednoznačně nejlepší kousek v daném žánru. Vera Farmiga je fantastická a skvěle vystřihla postavu matky. Z mladé slečny Isabelle Fuhrman jde skoro po celou dobu husí kůže a dovoluji si tvrdit, že je to talent jako hrom a Karel Roden mi svou telefonnistickou etudou udělal radost stejně jako celý film. Smekám před španělským režisérem, který mě po svých dvou předchozích a ne moc povedených filmech velice příjemně překvapil. ()

Flarnytryl

Čekal jsem víc. Atmosféra mě nijak nepohltila a tak jsem jen lehce znuděně sledoval, jak se přede mnou odvíjí z větší části snadno odhadnutelný děj. Až zhruba v poslední půl hodině přišlo malé zlepšení a tak mohu dát slabé ***. --- spoiler --- Jediné, co mě překvapilo, bylo rozuzlení původu adoptivní dcery. Dospělá žena se vzhledem holčičky je poměrně neotřelý nápad, jenom nechápu, proč se Esther pokoušela získat muže tak komplikovaným způsobem. Stačilo, aby si podala inzerát s tím, že je dospělá ženská s tělem malé holky a hned by se vynořily zástupy nápadníků (neříkám, že bych byl mezi nimi) a ona by si mohla jako královna vybrat dle libosti. --- konec spoileru --- ()

Norzog

Velmi slušný horor/drama s velkolepými hereckými výkony. Co mně však zarazilo bylo černobílá polarazice Otec-Matka, kterou vydíme snad v každém druhém snímku. Předvídatelnost taky nebyla ku prospěchu, ikdyž je jasné, že na příběhu tolik film nestál, jako na psychologii. 70% ()

deja.vu

..uz uz ked som sa to chystal vypnut (niekde pri konci 2/3) kvoli prilisnej umelosti a hrani sa na "nieco" to dostalo konecne pribehovu pointu, zrazu ako keby som zacal pozerat uplne iny film,keby sa bol film uberal v tychto konturach uz od zaciatku tak je to silne nadpriemerne "retro" ako s pred 20 rokov, kedy mal horor aj svoju realnu pointu a hlavne vizual... ..zvukove lakacky su zial stale tie iste ako 12 hororov pred tymto, a snaha nachytat divaka na bliziacu sa hudbou a vizualom podporujucu lakacku, ktora sa vsak nestane uz nie "in" ..co vsak tento film ma su skvele herecke vykony vsetkych protagonistov aj ked Peter Sarsgaard mi miestami siel na nervy s tou prilisnou snahou vyvolat u divaka ten "spravny" dojem "blbca",..a pre mna najlepsia herecka v tomto pripade vo vedlajsej role a zaroven najmladsia bola mala Max fakt neskutocna a tak krasne a mile dieta som uz davno nevidel..takeho "orphana" by som si nevahal adoptovat :) ()

Trescha

Konečně zase vydařené thrillerové dílko..Nevadí ani stopáž(mě nenudila ani minuta), ani sem tam předvídatelné scény,ona je to totiž spíš taková zlověstná předtucha než znuděné:"Tohle jsem přesně čekal!" Herecké výkony vskutku skvostné,to co předvádí dvanáctka Isabelle-Ester je neskutečné.Až pochybuju o tom že to hrála,spíš arogantnímu spratkovi co se nedá vystát přišili roli na tělo-no kdo ví...V tomhle filmu sedí prostě uplně všechno.Jednu hvězdu ovšem uberu za závěr...Takovémuto klenotu by sedělo něco trošku šmakovnějšího,tohle je moc obehrané...No a samozřejmě palec nahoru pro Rodena,který nám vysvětlí"co se to vlastně kurva do prdele děje?!";-) ()

pavont

Filmy o detskych vrahoch sa pomerne casto opakuju, ale az snad na Dobreho synka s malymi Culkinom a Elijahom Woodom nie je velmi o co stat. Orphan ma vsak dostal. Najma hercami a atmosferou, ktoru som od Serru teda necakal.Napatie je pomaly stupnovane, ale v uvode snad az velmi pomaly. Mozno by nezaskodilo par minut (10) z uvodu vystrihnut ale inac klobuk dole. Roden tam skoro nehra. ()

marek.kral

Výborný thriller s jedinečnou atmosféru v němž bych vyzdvihl zejména herecké výkony dětských herců, neustálé napětí vedocí k překvapivému rozuzlení je perfektně odvedená práce. Film který stojí za shlédnutí ()

Narghille

Tento film, mě velice překvapil. Trochu jsem očekával něco jako "Sirotčinec". Popravdě jsem od "USA hororu" neočekával nic. Nicméně tento film mě překvapil atmosférou, kterou vytvořil a i konečným (logickým) vysvětlením. Český Kája Roden si zde taky střihne pár minut slávy. Jestli máte rádi spíše psýška a podivně nevinně vypadající děti, tak se vám film bude líbit. ()

Africanus1

Film mrazivej jako zima, ve které se celý děj odehrává, a jako dokonalá Isabelle Fuhrman coby "malá" Ester. Ta je nejprve milá, sladká a inteligentní, ale stejně, cosi je na ní zarážejícího - až nedětská vyzrálost. Zakrátko se ovšem v tomhle vzorném dítku začnou projevovat jiné vlohy než je hra na piano. Že by tu scházelo napětí se říct skutečně nedá, nenápadný, ale o to drásavější psychický teror v podání Ester střídají drsné scény, kdy tahle zrůdička likviduje ty, co se jí znelíbí. Psycho jak z partesu. Škoda jen toho přepísknutýho závěru, který se od hlavní tónu vyprávění dost odbočil a můj zážitek z filmu trochu zkazil. Jinak ale skvělé! ()

Rozmarýna

Velmi dobrý thriller. Celou dobu jsem čekala, že z toho vyvrbí film o Satanovi a byla jsem mile překvapena, že ne. Fakt jsem čekala, že pod tou páskou na krku má tři šestky. ()

Horácius

Výborné. Deníček malého psychopata a psycho jak vyšité. V rámci filmů s vyšinutým jedincem v rodině asi to nejlepší. Čekal jsem decentní věc, ale to byl omyl. Na škodu to však není. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (viac)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (viac)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (viac)