Pán Nikto

• Česko Pan Nikdo (viac)

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami. (oficiálny text distribútora)

Itar

Kdyby člověk znal všechny alternativy svého života... měl by v tom bordel. A to já beru. Neskutečně propletené, komplexní a dynamické.. a přitom v jádru jednoduché, povrchní a místy až banální. Popsat film snad pořádně ani nejde, to se prostě musí vidět, už jenom kvůli neskutečnému záplavu drobných nápadů, hrátkám s kamerou, hudbě, hercům... a kvůli tomu krásnému objasnění (které přichází poměrně brzy) za doprovodu Choir of All Saints. ()

Prochy38

Whaw. To by asi bylo jediné vhodné jednoslovné hodnocení tohoto filmu. Přiznám se, že jsem to na 100% nepochopil, i když závěrečné vysvětlení obeznámilo skoro všechno. Hodně mě zaujala technická stránka filmu a vůbec způsob, jakým je celý příběh vyprávěn. Dost dechberoucí, a i když se to u mnohých minulo účinkem,na mě to teda působilo. J. Leto byl výborný, i když více práce měl jeho mladší kolega. Rád se koukám na D. Kruger, která tu taky tak moc nebyla. Celkově mám smíšené pocity. Hodnocení proto takové oboustranné. Upřímně už se na to znovu nepodívám. Ale spokojený, že jsem to konečně viděl, rozhodně jsem. Obrovské plus filmu přinesla hudba! ()

Andree8

Prvních 135 minut jsem nechápal která bije, o to víc jsem čekal na závěrečné rozzuzlení. No a pak mi nezbylo, než nevěřícně zakroutit hlavou, dát replay a koukat znovu. A hle - z chaoticky vyhlížejícího filmu, který mě stejně jako u prvního shlédnutí nutil díky perfektní práci kamery a střihu hltat každou vteřinu, se vyklubal ohromný počin režiséra Dormaela. Nehledě na skvělou hudbu a výkony herců v čele s dokonalým výkonem Jareda Leta se mi tento film do hlavy zapsal nesmazatelným písmem a jen málo filmů mu v mých očích dokáže konkurovat, v oblasti sci-fi/fantasy to nedokáže žádný. Bravo a klobouk dolů! ()

Xavi6

Jsem rád, že se produkce a režie neujmul nikdo z USA, protože jinak by z toho byl jeden velký guláš. On je to v podstatě sám o sobě, ale takhle je alespoň dostatečně snesitelný. Pan Nikdo je velice záhadný film, kde se řeší život v podstatě jen jeho ve třech různých formách (s třemi jinými ženami). Někdy jsem se ve filmu ztrácel, ale myslím, že kdybych se na to podíval vícekrát, udělal bych si dostatečný obrázek na 5 hvězd, ale takhle to je za velice dobrých 4. ()

Drirr

To by byl tak dokonalý film, kdyby nebyl tak strašlivě natahovaný. Jako by Dormael v půlce natáčení zjistil, že je ten scénář delší než čekal, ale že se to nějak zvládne, protože je to přece to...to umění že jo... Ale i tak 85 procent prostě, je to silný a chytrý a vůbec... ()

Piškotka

Skvělé, skvělé, skvělé. Časové smyčky, vzájemná provázanost, roztrojení Nema, pelmel barev, kontrastů a nebetyčná fantazie. Oboustranná láska zde paradoxně přináší největší oběti - náhlé odloučení, domněnky a snad i zoufalství. Jednostranná láska je jasná od prvopočátku a je "volbou" všech dotčených. Nemo je vždy něčím zvláštní, tvůrčí, přesto v tvůrčím vakuu. V ději místy podoba s Amélií. Neuvěřitelný Jared Leto, nádherná jemná tvář a velké oči - velký potenciál pro takové role. ()

.baris.

Na začátku jsem si říkala, co z tohohle může vylézt.. Abych poté další dvě hodiny seděla s otevřenou pusou a nebyla schopna pochopit, jak je možné, že někdo takhle přesně dokáže vyjádřit to, nad čím já sama celý svůj život přemýšlím a co formulovat nedokážu..A nakonec mě nechá bez odpovědi, s tím, že si to prostě musím prožít - což je úplně nejlepší konec :).. ()

Honzeek95

Obrovský filmový zážitek. Komplexní film o životě plný nejrůznějších kamerových triků, které mě naprosto ohromily. Originální úvaha o životě a světě kolem nás, která nemá obdoby. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Jeden z príkladov, keď forma víťazi nad obsahom. Pozerá sa na to veľmi dobre, je to divácky veľmi atraktívne, ale na konci si divák povie, že o čom to vlastne bolo, čo tým chcel autor povedať. Tvorcovia sa rozhodli použiť snáď všetky atraktívne prvky, čo existujú a popri tom povykrádali viaceré filmy. Bolo tam niečo ako cestovanie v čase (za účelom napraviť niečo čo sa pokašlalo), motýli efekt (Osudový dotyk (2004)), rozvetvenie príbehu do viacerých paralelných (Srdcová sedma (1998)), sen vs. realita (Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004)). No a tých múdrostí, čo tu zaznelo o teórii chaosu, časopriestore (film sa tvári tak strašne inteligentne, vedecky, až to vyvoláva úsmev). Soundtrack je veľmi ľúbivý, príjemne sa počúva, len je strašne otrepaný, bez štipky originality - ide o mix populárnych piesní, ktoré už zazneli 100-krát niekde inde. Herecky je to fajn, ako Jared Leto, tak i Diane Kruger, ale asi najviac sa mi páčil mladý Nemo (mne neznámy Toby Regbo). ()

Ricky_CZ

Film, o kterém se moc nemluví, ale naprosto vám vyrazí dech. A věřím, že se o něm mluvit bude...A hodně :) Geniálně napsaný scénář, úžasné obsazení skvěle hrajících herců, vyváženost efektních, dojemných a doplňkových scén,... Prostě nevím, co vyčíst...Zasáhlo mě to a asi už nepustí... Jsem nadšený... ()

Tomin88

Film, který by chtěl být originálnější než ve skuteěnosti je. Ve výsledku jen slušně natočený velký nic a vítězství formy nad obsahem. ()

TheKiw

Plytké stejně jako závěrečné vysvětlení/zauzlení. Pěkné a kouzelné a roztomilé a jakž takž i filozofující, ale vlastně v žádném směru úžasné nebo alespoň nějak výrazné. ()

amokey

Hodně zajímavé a i když jsem se chvilkama docela ztrácela, tak konec mě prostě dostal. Bylo to takové milé, takové zvláštní...prostě a jednoduše takové pěkné sci-fi, s nespočtem dějových linií a Jaredem v hlavní roli, kterého jsem si oblíbila už v útlém dětství v "Tak tohle je můj život". ps: soundtrack je úžasný, skvěle podtrhuje atmosféru filmu ()

Mikeel

(Mr.Nobody, neuvěřitelně neuvěřitelný film, plný neuvěřitolností. A když už čekáte něco normálního, tak Vás to neuvěřitelně překvapí něčím zcela neuvěřitelným až nakonec zjistíte, že jste sami neuvěřitelní a vlastně jste sami sebe neuvěřitelně obelhávali, když jste si říkali, že existujete!) Zvláštní, jiné. Jsem z toho rozpačitý. Nevím moc, co bych k tomu napsal. Zanechalo to ve mě stopu, ze začátku vůbec ničemu nerozumíte. Vlastně ničemu nerozumíte po celý film. Nechápete totiž ani konec. Těžko říct, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Dokonce ani nevím, jestli to vůbec dopadlo. Po tomto filmu i váhám, jestli vůbec Vím, či Nevím. A i váhám, jestli jsem tento film vůbec viděl. Upřímně, nechtěl bych psát na tento film recenzi. Pokud tento film existuje a pokud existuji já, abych potom mohl recenzi napsat. Možná, že tu právě ani nepíšu komentář k tomuto filmu. Možná, že jsem Nikdo! ()

Phorbo

Příběh o strachu z vody, o neskutečnosti a skutečnosti času, o rovnosti energie ve vesmíru a všem, co si normální mozek dokáže představit ale nedokáže normálně pochopit. Tedy krome Stephena Hawkinga a Nera Nobodyho. Neskutečný příběh o vzpomínkách 117ti letého pana Nobodyho a jeho paralelních životech, které prožil. Který je ale ten pravý si musíme vybrat sami. Rozhodně to ale není jednoduchá volba. Jared Leto v hlavní roli je brilantní. Jeho nepřítomný vykulený pohled mi říká, že je to právě jedině on kdo Nobodyho mohl ztvárnit tak jako on. A už nikdo (nobody?) nebude jako on. VELKÉ plus dávám za mezipauzy s výukovým podtextem o proudu času, teorii strun či rovnováze explicity vesmíru... 9,5 ne-li 10/10 ()

Marys

Butterfly Effect a The Time Traveler's Wife skombinované do jednej premyslenej, neblockbusterovskej skladačky s napätím, zamýšľaním sa a čakaním, čo ešte tento film ponúkne. Zhruba takto si predstavujem, že by mohli vyzerať filmy budúcnosti. Určite to nie je vec pre jednoduchého diváka, no tí náročnejší si v nej prídu na svoje. ()

LBsmoke

..a k tomu všemu..................................................................................................................................................................................... +výborný casting herců..+dědula se uměl dobře smát i po zpátku +zněla tam moje oblíbená písnička.. ()