Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Honzimir67

11/10 - Geniální seriál, nikdy jsem neviděl lepší. Děj mě nikdy nenudil, pokaždé se měnilo téma epizod ale přesto se vše motalo kolem stejného problému. Příběh sice velice absurdní, ale reálný, a to je na tom to nejlepší. Perfektní nápad a ještě lepší zpracování, které bylo více než jen profesionální. A o tom nejlepším konci ani nemluvím. Soundtrack boží. Postav bylo strašně moc, ale naprosto každou jsem během sledování poznal líp jak syvýho vlastního bratra (možná protože žádného nemám). Herci byli sakra skvělí, do teď nepobírám, jak mohlo takové mistrovské dílo vzniknout. Vince Gilligan je génius. (Jsem jediný, koho by zajímalo, co by se stalo, kdyby se Hankovi nechtělo na velkou?) ()

DrSixhead

Takhle se mají točit seriály! Výborná dramaturgie, OSKAROVÉ herecké výkony, a i jediný seriál, který se každou sérií zlepšoval. Stojí opravdu za vyzkoušení. 9,5/10 ()

Cermicek

Absolutní génium!! Skoro nikdy se mi nestalo, že bych byl smutnej, že série končí. Tohle byla absolutní jízda a diváckej orgasmus. Jsem zvědavej, stli tohle někdy někdo překoná!! ()

Scanerior

Když jsem zhlédl první řadu tohoto opěvovaného seriálu, trochu jsem si říkal, proč to tolik lidí bere jako excelentní seriál a děj první sezóny mě nedokázal přesvědčit, abych si hned pustil pokračování. Avšak seriál zůstal na mém watchlistu a já se k němu přibližně po roce vrátil, abych začal chápat nadšení všech pro toto dílo. Z poněkud nenápadného seriálu se totiž postupně stává gigant, který vytrvale servíruje větší a větší dávku drama a překvapení. Seriál si prostě jede své a místy se stává příliš klidným až nudnějším, avšak právě v těchto chvílích seriál absolutně obrátí a hodí vám takovou "bombu do ksichtu", že si z toho ještě pár dalších epizod nesednete. Jako každý jiný seriál i tento stojí kromě výborné režie a scénáře na postavách. Musím říci, že postavy tu fungují skvěle (nicméně jsem se do nich nedokázal nikdy nějak moc vcítit a kromě Hanka jsem tam vlastně nikomu nefandil), ačkoliv už jsem měl občas dost Walterových výmluv nebo ne/přátelství Waltera a Jessieho na život a na smrt. Příběh je neskutečně propracovaný i důmyslný a i když bych si představoval raději jiné zakončení seriálu, tak vzhledem k tomu, jak byly karty rozdány seriál předvedl brilantní závěr. V Česku bych chtěl ještě speciálně pochválit dabing, který hlavním postavám neuvěřitelně sedí. ()

Recenzon

Opravdu učebnicový příklad seriálu. BRAVŮRNÍ! ! Herecký výkony bez jediné chyby a dokonalost prostě. Hlavní postava Walter White nešel obsadit nikým lepším než Bryanem Cranstonem a Jesse to samé. Jeden z nejlepších začátků seriálu, co jsem kdy viděl a konec je na tom ještě lépe. Snad každá smrt nějaké postavy byla bravůrní a skvěle napsaná. ()

MatakCZ

Na první pohled se sice může zdát, že se jedná pouze o seriál, zaměřený na vaření a distribuci drog, ovšem nelze se mýlit více. Také je dost těžké o seriálu mluvit bez spoilerů, takže se pokusím mluvit hodně obecně, protože věřte mi, zrovna tenhle seriál nechcete mít vyspoilovaný. Na seriálu nelze najít skoro jediný slabší aspekt a exceluje v každém odvětví kinematografických kvalit. Od samotného příběhu, castingu, hereckých výkonů, přes práci s barvami a samozřejmě detaily a foreshadowingem. Jediná menší negativa tak mohou být jen pomalejší rozjezd v první sérii a jeden specifický díl ve třetí sérii (pokud jste fandové tak moc dobře víte o kterém mluvím), každopádně to jsou opravdu jen velmi malé vady na kráse na celkovém mistrovském díle. Pane Gilligane, na tenhle seriál jen tak nezapomeneme. ()

Blazkowicz

Jo dobrý seriál. Dost dobrý, ale nechápu to přemrštěné hodnocení. Jakože žádný skvost to není. Hodnocení bude poplatné své době. V té době asi zjevení, dneska si z toho na prdel nesednu. Ne že by byly lepší seriály, ale prostě to ničím moc nevynikne. 4* ()

Insomniac

Sem - tam hluché miesta, ale je ich fakt málo. No a niekedy by som fakt vyvraždil asi všetky ženské (obe:), čo tam hrajú... Ale to je asi tak všetko a zábava je to fakt skvelá. 90% Zatiaľ hodnotím po dvoch sériách, pretože som sa k tomu po dlhom plánovaní dostal až toť nedávno. Ale ak to bude gradovať, bezpochyby pôjdem na 5*****. ()

reypal

Hodně nekorektní, smutný, absurdní, zvláštní, s černočerným humorem podaný příběh učitele chemie na cestě zločinu, lemované rozpuštěnými mrtvolami a uncemi toho nejkvalitnějšího fetu, jaký se dá uvařit v karavanu s prostřílenými dveřmi..není to 100%, ale po delší době konečně čistý produkt . ()

Luckyboy

Filmařský skvost. Některé záběry a scény jsou dokonalé. A proč? Protože režisér nemusí vážit každou sekundu, protože tohle není film. A je to jedině dobře. Proměna hlavního hrdiny z umírajícího zoufalého muže, který chce jen zaopatřit rodinu, v bad ass zločince nemá chybu. Závěrečná série v podobě katarze a rozpadu skoro všeho, kvůli čemu s tím Walt vůbec začal, včetně konečného přiznání si, že to dělal hlavně pro sebe, neměla chybu. Aneb dávejte si bedlivý pozor na svého středoškolského učitele chemie. ()

NoRell

Jako většina lidí tady, i já si dala Breaking Bad maratón a teď si připadám jako strašně nudná puťka lpící na pravidlech. Hey yo, potřebuju ňáký osvícení;) ()

G.o.g.o

Neskutočne napínavý a prepracovaný seriál aký som už veeeeelmi dlho nevidel. Prekvapilo ma že jeho kvalita neklesá zo série na sériu, naopak stúpa! jednoznačne 5* BIATCH ! ()

spoock

Nejlepší seriál všech dob, který nemá obdoby. Dechberoucí drama od první epizody až do finále. Tenhle seriál by měl stát na piedestalu a inspirovat další generace. ()

Vica

Vynikajúci seriál u ktorého mám nutkanie upodozrievať tvorcov, že čerpali zo skutočných udalostí. Milujem precíznu prácu scenáristov, keď udalosti do seba zapadajú a postavy nie sú zaškatulkovatelné, nie su vyslovene negatívne ani pozitívne, dodáva im to na ľudskosti a úplne som uverila každej odohranej sekunde. Vyzdvihnuť v prvej sérii musím Arona ako Jessiho a neskor sa dočkáte úžasneho Gusa, keď raz budem dealovať vo velkom, on bude mojím vzorom :) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis