V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Zevon

Díky za připomínku té krásné doby, kterou jsem sice naplno nezažil, ostatně jak žádný tady v komunistickém ráji,že.. ale ráj nebyl ani jinde, jen ty pokusy o něj tam byly. Tady jsme zase měli díky našim osvoboditelům více sebevědomě drzé příslušníky SNB, s oporou poloviny národa - jejich donašečů a utíračů jejich propocených prdelí. Pro mne stejné kouzlo doby roku 68-70 spočívalo v poslechu rádia Luxemburg na středních vlnách, vydatně rušeného naprosto stejnými, jen jinými argumenty vybavenými vymazanci. Film je svou bezkonfliktností mírně přislazen, ale působí přirozeně pozitivně díky své ideové podmanivosti a hlavně naprosto luxusními hudebními vychytávkami, které jsou současné duchaprosté "dus dus" generaci nesrozumitelné. Před pěti lety bych dal tři hvězdy, ale fakt je toho slušného k dívání čím dále méně, téměř vůbec nic, jen samý univerzální šit o zradě, pomstě, pořád a pořád dokola. ()

BDMarty007

Taková milá lehká komedie, při které se člověk vysloveně nesměje, ale většinou to ani není trapné. Občas se to přiblíží k hranicím mého vkusu, ale snad nikdy to nespadne na špatnou stranu. Panoptikum svérázných obyvatel a DJs z pirátské lodi pobaví. Bohužel v tom ale není ani žádný větší příběh, ani žádné hlubší rozehrání postav, žádné poselství. To je možná škoda, je to velmi zajímavé téma, u nás málo známé. Není to tak dávno, co nezávislá rádia musela obtížně bojovat se státem garantovanými monopoly. Hudba je samozřejmě vynikající a je bezesporu nejsilnější složkou filmu. Nakonec tedy hlavně za tu hudbu, celkovou lehkou náladu a pár vtipných momentů dávám slabší 4*. ()

Lorge

Roku 1997 natočil James "Avatar" Cameron film Titanic. Film o jedné lodi a jedné katastrofě. O dvanáct let později natočil Richard Curtis svůj druhý film (první byla skvělá komedie Love Actually) taktéž skvělý The Boat that rocked. Film o jedné lodi a jedné katastrofě. Tou katastrofou ale nyní nebyla díra v lodi a spousty mrtvých, ale snaha britské vlády bránit lidem v poslechu jejich oblíbené hudby. Proti tomu se postavilo spousta DJ´s a vznikly tzv. pirátské rádia. Tento film vypráví nikoliv o jednom určitém rádiu, ale o tehdejší době. A vypráví to na čistou pětku :-D ()

Werde

Piráti se pohupovali mezi třemi a čtyřmi hvězdami...ale jelikož sem býval rocker tělem i duší a tudíž hudba hrála pro moje uši, přikláním se ke čtyřem hvězdám. ()

markotter

Hodně povedená tragickohumorná exkurze do historie rokenrolu v netradičním kabátě. Všichni byli v pohodě, řešili sex, drogy, alkohol, případně hledání ztracených rodičů. Vše proložené pohodovou muzikou ze 60. let. Herci byli ve svých rolích pohodářů nebo případně loserů taky velmi přesvědčiví. ()

Joski

Neuveriteľné, že tak dobrá hudba bola nekompromisne zakazovaná a musela byť pirátsky vysielaná na vode? Angličania boli neskutočný puritáni! Nehovoriac o totalitnom režime u nás:-( 80% ()

čmeld

Nádhera film, inspirovaný skutečností. Dal bych tomu možná i FIVE, nebýt toho Hero finishe při potápění lodi, kdy až na jednoho byli ostatní v pohodě (člověk má najednou pocit, že takhle můžou reagovat jen postavy ve filmu). Myslím, že tady hlavně chtělo ukázat, že jsme zkrátka jenom lidi- často na to člověk ve filmu narazí, tak je škoda že vyvrcholení filmu nebylo podle toho.. ()

HonzaMag

Parta nadšenců pro něž je hudba jediným smyslem života v souboji "na život a na smrt" se zkostnatělou britskou zpátečnickou byrokracií, jejíž praktiky těm dříve narozeným, něco silně připomenou. Snímek má místy kolísavou úroveň, ale už jen pro tu atmosféru musím dát za 5! Povinnost pro všechny, kterým hudba jen trochu něco říká. Aspoň na jeden den bych si to s Carlem rád vyměnil :-) ()

Withree

Na příběh se zde ani moc nehraje, tady je důležitá atmosféra let, kdy se v rádiích nesměl pouštět rocke'n'roll, a kdy vody moří brázdily titulní piráti na vlnách (a nejen oni). Skvělá hudba, velice dobré postavy a poněkud katastrofický konec tomu dodalo ještě větší říz. Nicméně je nutné připomenout, že pro režiséra Curtise zůstanou modlou spíše klasické, anglické romantické komedie. ()

ER

Vytříbená záležitost,kde se plejáda kvalitních herců dokázala podřídit vyznění celkové atmosféry filmu, který je o revoltě 60.let spjatou s pop&rock hudbou a vysíláním pirátských rádií.Osud jednoho z nich pak sledujeme v pečlivě sestřižených sekvencích komediálně dramatického charakteru, dávající velmi zdařilý obraz o této době. Vše vypipláno řadou detailů jako jméno poradce ministra kultury p.Hayzlíka,čudlíky studiových přístrojů,přenosky gramofonů nebo spoustou vinylových desek s nádhernými obaly, pro které je schopen člověk i zemřít. To je prostě rock&roll. ()

Petulka88

Piráti na vlnách se dají charakterizovat jedním slovem: pohoda. Opravdu, jde o naprosto pohodový film plný super písníček, ulítlého humoru a skvělých hereckých výkonů (sympaťák Philip Seymour Hoffman, charismatický Bill Nighy a další). Prostě, parádní jízda na pohodových vlnách. ()

Anschutz

Já nevím - mě to prostě nebavilo...ani mi to nepřišlo ftipný, takže nemůžu jinak...a to je Love Actually jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Tady se prostě asi moc chtělo, až to tak úplně nevyšlo...nebo jsem divná já... ()

PedroPo

Jako bývalý rádiák nemohu jinak, než jít do plných. Šedesátky znám teda jen z poslechu (desek i pamětníků), ale tohle bylo vtipné, živé a muzika jedna lahoda. Prostě kluci si během natáčení zablbli a nechali pár holek, aby jim dělaly společnost. ()

Psycho.R

Curtisovi fandím za to, že dokáže do jednoho filmu nacpat postavy, u kterých má každá silný charakter, takže vám nesejde z mysli, kdo je kdo a nestávají se tak jen plochými výplněmi pro one man show. A jako fanda rock´n´rollu nemůžu jinak než 4* ()

ShossGrey

Milujem tú živelnosť 60. rokov, ten závan rebélie, vzburu mladých, ten entuziazmus, ktorým oplývali, keď si na zaprášených gramofónoch mohli púšťať svoje obľúbené platne, milujem ROCK 'N' ROLL!! Tento film je prešpikovaný toľkými skvelými songami, že keby sa tých 130 minút na plátne nič nedialo a banda týpkov by len zbesilo pobehovala po palube hore-dolu a len tak pohadzovala rukami a do toho by hral len tento skvelý rockový podmaz, stále by som mu vylepila plných 5*. Avšak toto ma aj skvelý príbeh a kvantum výborných postavičiek, každý s iným charakterom avšak spoločnou láskou k hudbe a snahou priniesť trochu tej živočíšnosti do pochmúrnej Británie. Nečakajte hĺbavé úvahy, čakali by ste zbytočne. Toto je o zapálenosti a nadšení pre správnu vec i za cenu, že to, čo robíte je ilegálne. Toto je o láske a oddanosti k rock 'n' rollu. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)