Kuriér Frank Martin (Jason Statham) tentoraz musí splniť úlohu, v ktorej neurčuje pravidlá, ale musí bojovať s časom a doručiť nezvyčajne krehký tovar – Valentinu (Natalya Rudakova), dcéru ukrajinského vládneho úradníka Leonida Vasilieva (Jeroen Krabbé), riaditeľa Enviromental Protection Agency pre Ukrajinu. Na ceste z Marseilles k Čiernemu moru im poskytne ochrannú ruku francúzsky inšpektor Tarconi (François Berléand) a pomáha im pri rýchlych únikoch pred ľuďmi vyslanými otcom Valentiny. Valentina situáciu Frankovi neuľahčuje, odmieta s ním spolupracovať a keď sa na scéne objaví najväčší Frankov problém – únosca Johnson (Robert Knepper), Valentína podľahne Stockholmskému syndrómu a začne k svojmu únoscovi pociťovať hlbokú náklonnosť. Dokáže Frank zvíťaziť nad neúprosným časom, zákerným Johnsonom, splniť svoju úlohu a zachrániť svet pred katastrofou? (TV JOJ)

TSZ

Po vskutku tragické dvojce jsem byl poměrně příjemně překvapen tímhle třetím dílem. Samozřejmě že "přitaženost za uši" je zde maximální, děj zcela nelogický a s vyjímkou hlavního zlouna Roberta Kneppera (aka T-Bag z Prison Breaku) tu ani nikdo nebyl příliš herecky výrazný, ale jednohubka je to dobrá a ničím neurazí. Když už nic tak můžete alespoň zpětně docenit, jak výborný film byl Kurýr 1. ()

LakiyL

Filmy Transporter netreba brať vážne,tretie pokračovanie nie je výnimkou. Veľa nezmyselných vecí, ale ak si chcete odpočinúť a na chvíľu "vypnúť" , Transporter 3 je na to ako stvorený. ()

BaronX

Frank Miller je po určité odmlce zpět ... a je zase pořádně nasranej. Po slabší dvojce, je trojka opět našláplá skvělýma honičkama a pořádnýma nakládačkama. Stathamovi tenhle styl filmu sedí stejně jako kvádro bez kterého neudělá ani ránu. Skvěle mu sekunduje Robert Knepper z Prison Breaku, který je konečně tím slizkým záporákem, kterého je potřeba eliminovat. Bitka v garáži u německýho kámoše byla ... SKVOSTNÁ. A scéna kdy dostává auto z přehrady ... no tak na to jsem čuměl s otevřenou pusou :-)))) Tohle prostě žeru! ()

prochy10

na mě to působilo celkem solidně, je to takový typický akční film, u kterého se nemusí tolik přemýšlet, a děj poměrně odsejpá...je to takový odpočinkový, ale je fakt, že některý scény byly celkem přehnané, viz. ty Frankovi nesmrtlené chvaty se všemi kusy oblečení, které měl poruce nebo když na kole honil auto, ale na druhou stranu tam bylo i pár dobrých akcí, jako honička v autech a jízda po dvou kolech, takže celkově to vidím tak na 3*** ()

john.h

Ta zrzka byla spolu se svým hereckým výkonem opravdu celkem tragická, ale na konci filmu už jsem si na ní celkem zvyknul a její přítomnost ve filmu mi narozdíl od některých dalších komentujících přestala vadit. Jinak po zkouknutí Kurýra 3 pár momentů v hlavě dlouhodobě utkne, především scéna pod vodou, scéna s jízdou na kole v tovární hale a parádní bitka zakončená knockoutováním megaobrovskýho hromotluka. Za všechny povedené scény, Stathama, Kneppera a celkově dobrej oddych dávám tři hvězdičky, které si Kurýr 3 určitě zaslouží. ()

doGof...

Statham není špatný herec, je obsazován do rolí (až na Schwerter des Königs - Dungeon Siege) které přesně sedí k jeho povaze a hernímu pojetí, nicméně celkové zpracování filmových výtvorů v nichž se jako hlavní osoba ocitá, nedpadají příliš slavně. Statham je Brit jak poleno a měl by se držet hlavně britské produkce. Za posledních pět let můžu jmenovat pouze Bank job a Crank, které byly dotaženy s nějakou důstojností dokonce. Teď zde máme Kurýra volumin 3. Je to pojaté zcela jinak než předchozí dva díly o proti kterým je trojka vzata více vážněji a temněji. Humoru se nám dostává rovněž, dobrá hudba, tak kde je chyba? Až na pár bizardních situací které jsou u car stuff zcela běžné ;) šlape všchno vcelku dobře do doby vzplanutí citů. Od té chvíle se vytrácí jakákoliv vážnost, tajemnost a důstojnost jenž byla do tohoto momentu budována. Z limitovaného okolí 20 metrů se dalo vytěžit daleko více. Otázkou je, jestli by se na světlo nedostalo více absurdních scén než jich bylo natočeno. Natalya Rudakova - první film a doufám, že poslední. Věřme, že Trasporter je již uzavřená trilogie Am I in heaven? [4/10] ()

MooNster

Scéna, ve které se auto potápí a Jason Statham vypustí vzduch z kol do pytle a přiváže ho k autu, a jeho mercedes se náhle začné vynořovat, díky vzduchu v pytli, mluví za vše. ()

MRPitivier

Po shlédnutí trilogie Kurýr jsem měl po každém díle vždy stejný pocit! Co to k sakru je?! A ani trojka nezklamala, opakoval bych se, tak bohatě vystačí, PROSÍM Vás už ne! Marný pokus pokračovat dál, raději ne! Prostě už žádné pokračování! Čekal bych od kurýra trochu víc, prostě nápad, myšlenku, využít tak bohatý motiv, bohužel! Možná někdy příště! ()

SKreyn

Tešil som sa na toto pokračovanie dlhý čas, český dabing opäť nesklamal. Bohužiaľ každým pokračovaním to ide dolu vodou. Jednotka bola jednoducho skvelá, aj keď to nebolo dokonalé, v dvojke mi to pokazili sci-fi "kúsky" ale aj tak to bolo pozerateľné a táto tretia časť to je zase o hviezdičku menej. Nestačil som sa diviť tým sci-fi kúskom, čo tam J.Statham predvádzal. Film mal dobré tempo, ktorý bol ešte okorenený, tak ako to je už pravidlom, peknou ženou. Nebyť tých nereálnych situácií, tak to mohlo byť pokračovanie porovnateľné s jednotkou. Išiel na dvoch kolesách medzi kamiónmi - mohol ich jednoducho obísť tak ako tie predchádzajúce autá alebo ako ten mercedes, audinu vytiahol z dna rieky pomocou dvoch vakov, ktoré naplnil vzduchom z pneumatík, mal nepriestreľné auto - ak by ho naozaj mal, tak by vážilo niekoľko ton, nemalo by také zrýchlenie ako klasické sériové auto a už vôbec by ho len tak nevytiahol z dna rieky, nie ešte tak ako to spravil vo filme a tiež by len tak nevykopol sklo na aute a potom ho dokonca naštartoval a išiel naháňať vlak, na ktorý skočil z mosta a potom ešte raz vbehol autom do vlaku... bolo tam toho viac, ale toto asi stačí na info. Je to riadna komédia ale je mi z toho viac do plaču ako do smiechu. Fakt to domrvili. Bojím sa toho, že ak bude štvrté pokračovanie, čo tam zase vymyslia. ()

[Scorpion]

Podľa mňa hlavné lákadlo tohto filmu, akčné scény, vôbec nezabodovali. Boli chaotické, neprehľadné a kvôli tomu som pri nich zaspával. Jasná ukážka toho, že sa rýchly strih nie vždy oplatí. ()

wOOzIe

tři a to dost přidávám... akce jo dost jí bylo a nebyla špatná, jenže snaha o rychlejší střihy uděllaly z akčních scén jinak povedených jen chaotickou nesmyslnou frašku... Statham je super, ale jeho partačka hrozná... Co se týče hllavního záporáka kneppera tak, tradičně výborně zahrál.... Celý film je samá komercie a sem tam je to opravdu až moc přehnané a to nemluvím prakticky o celém absolutně nelogickém scenáři.... ()

hero_bk

Po úžasným Zastav a nepřežiješ jsem očekával něco na ten způsob, tzn. sebeparodický akčňák natočený s opravdovou nadsázkou. O to vyšší bylo zklamání: Děj pátý přes devátý, scénář na úrovni špatnýho dílu Kobry 11, Statham na úrovni "Supersimíra". Hlavní herečka je naprosto nesympatická a romantická kudrlinka je podána naprosto nepovedeně a nudně. Celkově všechny scény prakticky nudí, kromě akčních - a ty budí záchvaty smíchu. Neříkám, že film nemá i silnější momenty - jako scéna, kde Jason honí ujíždějící auto na kole - ale jinak je to jedno velké porušování fyzikálních, technických i logických zákonů. Scéna, kde Statham utopí auto, a pak je vyloví, na vzduchu z pneumatik, by se dala s klidným svědomím označit jako nejdementnější scéna v historii akčního filmu. ()

Zeldur

O něco slabší než předchozí dva díly. Místy poutavé, ale z větší části spíše šeď a nuda. Nejlepší hláška: Ty jseš ten chytrej? Ne, já jsem ten velkej. ()

Snathoras

Série Kurýrů sice nepatří k těm nejlepším, ale když člověk chce vypnout mozek a podívat se na film, kde je hlavní hrdina super ultimátní borec co dokáže vše, tak jsou tyto filmy ideální. Ale ty rozhovory občas byly fakt totální hovna no xD a hlavní hrdinku mohli vybrat mnohem hezčí...tu mě zklamali :-/ xD ()

Spectateur

Po poměrně dobrých a svým způsobem vtipných předchozích dílech nadchází toto. Chudák Jason si tentokrát veze na předním sedadle hrozně ošklivou děvu. Komu ta se může líbit, to by mě moc zajímalo. Achjo, ta žena je to jediné (!) co si po filmu vybavím. ()

hamir0

Kromě šišlajícího inspektora už tu nezbyla ani kapka toho francouzského šarmu, který mě v jedničce tak bavil. Místo sympatické dámy v nesnázích tu máme tentokrát otravnou čůzu, která si už po pěti minutách vyloženě říkala o delší procházku, a vydrželo jí to až do konce filmu. Ani jindy skvělý Knepper tady nedostal dost prostoru na to, aby mohl rozehrát svůj talent na záporáky. Tvůrci už se zkrátka nesnažili nic vymyslet, ani zaujmout, protože věděli, že to celé navzdory naházeným klackům pod nohy v podobě příšerně zběsilého střihu zase zachrání Jason Statham. A zachránil. ()

Bube1

První díl měl něco do sebe. Nebyla to bůhví jaká filmařina, ale dobře obsazený Statham to v pohodě utáhl na těch místních 70%. Dvojka a trojka už jen recyklují a těží z úspěchu jedničky. Statham určitě nezklamal ani tady, ale už je to opravdu moc nenápadité. Navíc klasický Megatonův rychlostřih film dost potápí... Ostatně jako všechny jeho filmy. No ale pořád se to shlédnout dá, takže ty 2 hvězdy dám. ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)