Energická, arogantná, cynická, egoistická a autoritatívna knižná redaktorka Margaret Tateová (Sandra Bullocková) sa od svojich šéfov nečakane dozvie, že čelí deportácií do rodnej Kanady. Margaret nemá žiadnych príbuzných, na city je alergická a nič ako práca a starostlivosť o vlastné telo ju nezaujíma. Zareaguje však bleskovo a oznámi, že je zasnúbená so svojím asistentom Andrewom Paxtonom (Ryan Reynolds), ktorého roky terorizuje a ponižuje. Milý a citlivý mladík, ktorý sa chce v New Yorku presadiť ako spisovateľ, pravdaže, o tom vôbec netuší. Andrew napokon súhlasí s účasťou na kamufláži, ale má niekoľko podmienok. Nesúrodý pár zamieri na Aljašku navštíviť jeho svojráznu rodinu (Mary Steenburgenová). Zvyčajne sebavedomá a duchaprítomná Margaret sa náhle ocitá v jednej nemožnej situácii za druhou. S improvizovanou svadbou na krku a imigračnými úradníkmi v pätách sa Margaret a Andrew rozhodnú držať sa plánu aj napriek možným nechceným následkom... (TV JOJ)

hrumsrt

Nenáročná romantická komedie ve stylu Zelené karty.. Výhodou je, že ústřední dvojici tvoří otravná ale sexy Sandra Bullock a rozjíždějící se Ryan Reynolds v typické póze užvaněného vtipného floutka, která mu nakonec definuje velkou část jeho budoucí kariéry.. Téma předstírané lásky, která nakonec procitne v opravdovou, je už těžké klišé, které je divákovi jasné již od začátku. Jenže to je tak nějak všechno.. Každý člen rodinky, která dělá našemu páru křoví je tak stereotypní až hanba. Kromě nahodilých situačních vtipů, vyjma linky s vtěrným imigračním úředníkem, to prakticky nemá žádný příběh. A nebýt roztěkaného hláškujícího Reynoldse by to bylo takřka nesnesitelné.. Ovšem i přesto, že víte, kam celý příběh přes všechnu tu vatu směřuje, tak když už se dorazí do cíle, ten snímek mě má přesně tam, kde mám být a jen se hloupě usmívám, jak jsem jim to přes všechnu tu nevoli sežral. Neoriginální, vtíravé ale žánrově naprosto vyhovující.. 55% ()

Ewík

Pohodové pokoukáníčko, když se člověk chce na chvíli odreagovat od rozkoukaných filmů jako Caligula a Ladri di biciclette. Ryan Reynolds je vždy moje krevní skupina, takže to byla sázka na jistotu. A i když jsem jim ten konec tak moc nevěřila, celý film byl velmi povedený (včetně živelné babičky). ()

papadoce

Veľmi sympatická, typická hollywoodska komédia s dobrým obsadením. Sandra tu hraje chladnú a vypočítavú metresu, zatiaľ čo Ryan hraje mladého sympatického ambiciózneho asistenta s nábehom na editora. Film je plný milých situácií (Franky goes to Hollywood a tancujúci Ramon boli perfekt) a Sandre s Ryanom to v rolách sekne. Obaja sú uveriteľní a na diváka pôsobia presne tak ako to chce scenár. A psík bol strašne zlatý. Všetky scény s huňáčom boli milé a vtipné. Od orla až po sušič 😁. Takmer nahá Sandra bola napriek plastom na tvári veľmi sexi a Reynolds pre mňa ako pre chlapa tiež. Samozrejme v rámci všetkej počestnosti. Film bol veľmi milý a romantický. Aj život vie byť taký, stačí chcieť. Štyri. Inak v závere mi Sandra niekoho silne pripomína, to ako sa správa, to čo povie, až neuveriteľná podoba, pozri si to. Ľúbim ťa navždy. ()

Salavard

well, seeing it quite drunk in cinema in the UK, missing the beginning and still having fun, it´s not so bad at the end. Frankly, I enjoyed it and maybe even more what came after that, but that´s not the point....:D ()

JajinkaBec

Podle mě jedna z nejlepších romantických komedií vůbec. Zatímco u většiny filmů tohoto typu jsem skoro pokaždé schopná říct, co přijde, tenhle kousek mě pokaždé něčím překvapil. Tempo Návrhu neopadá ani na chvilku a člověk se skvěle baví celých 108 minut. I když si na začátku říkáte, že takový normální chlap, jako je Andrew, zdravě toužící po úspěchu a po práci, která ho baví, a taková čarodějnice (i když mě to tak hrozné nepřišlo), jako je Margaret, se nikdy nemůžou dát dohromady, nakonec nestačíte zírat, co se za víkend (!) všechno stihne stát... V Andrewově na jednu stranu praštěné, na jednu stranu "normální" rodince můžete docela normálně najít tu svoji, lehce "střihnutá" babča a všudepřítomný striptér Ramón tomu dávají onu pomyslnou korunu. Sandra by se neztratila v Hříšném tanci a scéna se psem a orlem člověka taky zaboří do křesla. No a Ryan... na toho je prostě radost pohledět :-) ()

adri_anna

Film při kterém celé kino chytalo záchvaty smíchu - pokud má někdo špatnou náladu doporučuju:) Sandra zde vypadala neuvěřitelně dobře (zvláště potom co jsem se podívala na rok narození) a celá její postava v tomhle filmu je k sežrání.. jedna z nejlepších romantických komedií za poslední 3 - 4 roky! ()

mikhail

Začiatok sľubný, stred slabší priemer a záver hotová katastrofa. Scenár nestál naozaj za veľa. Sandra by si nabudúce mala poriadne rozmyslieť, akému filmu zverí svoje meno. ()

alpeew

Veskrze pohodová záležitost. Podobnost s různými jinými filmečky (Ďábel nocí Pradu, Zelené karta, Prime) mne nejen neznechutila, ale příjemně naladila. A Sandra Bullock, ve svých 42 letech, vypadá nádherně, na roli se skvěle hodila (a není v těchto rolích nijak okoukaná). ()

vieriX

Vtipné,svěží neuvěřitelně sympatické.Prostě parádní oddechovka se skvělou Sandrou Bullock a neméně skvělým Ryanem Reynoldsem.Zaslouží si to 4 hvězdičky naprosto s přehledem ()

DoubleJo

Po dlhsom case som ti pozrel romanticku komediu a zostal som hotovy. Ono ma to naozaj strasne bavilo, zasmial som sa a ani chvilu nenudil. A Sandra je fakt riadne charizmaticka baba. Urcite sa oplati pozriet, jeden z tych lepsich filmov vo svojom zanri. ()

RobbieM@N

Hodně očekáváná a svým způsobem děsivá guilty pleasure. Pro obyčejného diváka znamená Proposal pouhou vyplněnou šablonu, nedostane nic nového, avšak Sandra Bullock je tady skvěle vystilizovaná a vypadá ve svých čtyřiceti ne-úplně k vyhození do hereckého koše, mezi ní a Ryanem to skvěle funguje a film tak táhnou sami. ()

honeybunn2

Funny,milé, chutné, sladké :) Sandra už troška obstarožnejšia, ale o to vtipnejšia a sympatickejšia a stále vyzerá vynikajúco. Ryan, krásavec, ktorý každému ženskému oku ulahodí, dotatočne "boy next door", ale aj milý, mužný a celkom slušný herec... týto dvaja niesli bremeno celého filmu a musím povedať, veľmi statočne... o čomkoľvek by ten film bol, určite by nebol zlý. Pri kombinácii, týchto dvoch hercov sa musela pekná romantická komédia podariť. 3 hviezdy ()

pekas

Ohrané schema, ovšem s dobrými momenty a výborně fungující ústřední dvojicí. Kdo máte chuť se i zasmát a užít trochu té romantiky, tohle je dobrá volba. ()

Cortesz

Dlouho jsem váhál nad tím, jak ohodnotit tento snímek. Jde o další tuctovou romantickou komedii, která má sice vydařenou zápletku, ale není to nic, z čeho bych byl nějak unešený. Ale i tak jde o kvalitně odvedenou práci, jak po stránce komediální, tak i romantické. Z komediálního hlediska jde o civilní humor s pár vtipnými situacemi a nevyskytuje se zde žádná trapná a ani úchylná, což musím ocenit. Z romantického pohledu nic nového, hlavním je, že mezi Bullock a Reynolds to jiskří, a i tu počáteční nesnášenlivost jsem jim uvěřil. Dávám 4*, ikdyž je to možná mnoho, ale na průměrné tři je to zase málo. Takže takových 3,5* by bylo optimálních. ()

curfew77

Klady? 1. Nesporný komický talent Sandry Bullock. 2. Několik opravdu vtipných dialogů (rozhodně vede první pohovor s imigračním úředníkem). 3. Velkoryse nasnímané krásy aljašské přírody. 4. I přes totální předvídatelnost docela dojemný závěr. 5. Na Sandře chvílemi vůbec nejde vidět, že jde bezpochyby o její poslední roli před přestupem do kategorie, pro kterou Stifler a režiséři pornofilmů používají skvostnou zkratku MILF. Zápory? 1. Nesporný komický (potažmo romantický a vůbec herecký) netalent toporně svalnatého Ryana Reynoldse. 2. Scéna s tancem u ohně, která je několik metrů stranou od už tak proklatě tenké linie mezi VTIPností a TRAPností. 3. Úporně se o vtipnost snažící, leč velmi nevtipné závěrečné titulky. 4. Na Sandře už je bohužel chvílemi dobře vidět, že jde bezpochyby o její poslední roli před přestupem do kategorie, pro kterou Stifler a režiséři pornofilmů používají skvostnou zkratku MILF (je mi to líto, holka :). Suma sumárum lepší tři hvězdy a 60 %. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (viac)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (viac)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci

09.06.2010

Jejich loňská spolupráce Návrh vydělala při 40-milionovém rozpočtu jen v kinech krásných 317 milionů. Člověk logicky čeká dvojku, ale namísto toho dostaneme nový příběh a nové postavy. To, co se… (viac)