Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Prochy38

Ono už obsazení dost hodně láká. Jména jako Madsen, Kingsley, Molina, Whitaker, M. Williams i N. Henstridge zaručují celkem kvalitní podívanou... No, taky nejsem nijak daleko od pravdy. Na to, že jde o rok 1995, kdy efekty ještě nejsou na takové úrovni, na jaké jsme zvyklí dnes, jde o celkem kvalitní podívanou. Zajímavý příběh. Možná to mohlo být méně krvavé a víc tlačené na komediální stránku. Každopádně jsem byl spokojený a určitě ne zklamaný.... ()

Kadas97

Mutant je film, ktorý predstavil najsexi mimozemšťana. Kingsley, Madsen a Henstridge podali plnohodnotné herecké výkony s tým, že Natasha ich všetkých prekonala. Zmutovaná verzia hlavnej postavy stála tiež za to a vidno, že sa na jej tvorbe podpísal tvorca Votrelca H.R.Giger. Mutant je nadpriemerný sci-fi horor a teším sa na jeho dalšie pokračovania. Celkové hodnotenie je 8 z 10. ()

lykan9

Dokonalá béčkovina, která má všechno, co má mít. Má dokonce i něco navíc a tím je snad ta nejkrásnější monstrum, které se kdy v hororu objevilo. Natasha Henstridge je nádherná a s velkou pravděpodobností, bych se určitě stal její objetí. Dokonalost tohoto hororu však netkví jen v samotném mutantovi, ale v postupném podávání napětí, jednoduchosti vyprávění a výborným hvězdným obsazením. Mutant je tak skvělý, že je člověk v závěru až zaskočen, jak je možné, že závěrečný souboj vypadá speciálními efekty tak lacině. Když si však člověk uvědomí, že se jedná o laciný horor, tak musí uznat, že se vlastně jedná o dokonalost. ()

mis-ko

Rozmlsaný Gigerovou úchylnou fúziou ľudských tiel a nepozemských "materiálov" som čakal ďalšiu jeho exhibíciu nechutností. Dočkal som sa, ale nestačilo mi to. Filmu nemožno uprieť ani temnú atmosféru, napriek tomu som zostal sklamaný. Postavy príliš ploché, nedávali priestor pre divákove sympatie a svojím okamžitým pochopením problematiky zničili aj možné náznaky tajomna a očakávania. Slabý priemer. ()

Shit

Neni to úplně špatný, ale něco tomu chybí. Neni to drama ani thriller ani sci-fi ani akční, prostě je to takovej divnej mišmaš s mimozemskou tématikou, možná se z toho mohl udělat slušnej horor, ale na to asi tvůrci nepomysleli a uděali z toho takovou divnou slátaninu. Další věc co mě moc nepotěšila je výkon Michaela Madsena, ten je tady naprosto nulovej, dyt jako lovec lidi nikoho poradne nesejme a ma tam jen par drsnejch keců a to je trošku málo, totéž se týko Bena Kingsley až na ty drsný kecy, ten tam je úplně na hovno. Jediný co je na tomhle filmu perfektní je Natasha Henstridge, ale jejím hereckým uměním to nebude. A i přesto, že to dost kritizuju, tak ty 3* tomu dám, protože pár světlých míst to má(konec to rozhodně neni) a hlavně to má Natashu. ()

• H. R. Giger se přímo nepodílel na stavbě těla Sil. Pro nemoc své matky neopustil Švýcarsko, ale své kresby odfaxoval do studia. (Terva)
  • Zhruba v čase 40:05 je možné zahlédnout v prosklených dveřích odraz člena štábu a mikrofonu. Podobná chyba s mikrofonem se objeví i v čase 54:15 – v levém horním rohu. (masekjc)