Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

MickeyStuma

Clint Eastwood zplodil snímek, který svým mistrovstvími vyráží dech na celé čáře. Sociální téma zabývající se poflakováním, rasizmem a komunitami je zpracováno takovou formou, že se jeden podivuje nad tím, že nedostal ani nominaci na Oskara. Nerudný dědek pošramocený válkou v Korei dává silně najevo svoji nelibost ke všemu, co se týká násilí a nepravostí, komunitám, dokonce i ke své rodině. Má ale i jistou duši a soudnost, takže se dokáže postavit ke všemu čelem, co je potřeba nějak umravnit a zcivilizovat. Ale když je realita silnější než on, nastává problém. Neskutečně silnému příběhu dává dlouhá stopáž se pořádně rozvinout a upozornit na všechny aspekty s něho plynoucí. Styl vyprávění asi neosloví každého, ale rozhodně není na škodu se na tento Eastwoodův počin podívat. ()

Katcat

K tomu vlastně ani není co dodat. Maximálně to, že kdo to neviděl, neví, o co přichází. Pro mě je Clint Eastwood prostě úplnej bůh, je jedno, na jakej jeho film koukáte. Brečím, i když si na ten film vzpomenu... Bambusáci jedni :) ()

Person

Walt Kowalski je zahořklý a často nepřátelský. Díky neprůbojnému asijskému sousedu Thaovi ale znovu pociťuje srdce a rozpomíná se na to, že život není jen špatný. Pro Thaa se nakonec tak trochu stává tátou a počáteční předsudky i oprávněná zlost se mění v přátelství dvou dobrých chlapů. Film je natočen s úžasnou lehkostí. I ta nejobyčejnější scéna je tu podána tak nějak neobyčejně. Výstupem z příběhu je pro mě pocit, že i v nejhorších chvílích není všechno špatně a s přátelstvím jde lidský život lépe. ()

fablefavorit

Co se stane, když se stará škola střetne s tou novou? Dle mého názoru to nejlepší drama od dob The Green Mile, které dokáže pobavit tak snadno, jak silně dokáže dojmout. ()

Wallis3

To si to takhle dědula nerozumí s vlastní rodinou, ale pro etnickou menšinu žlutých napochoduje před gangstery se sebeobětováním. Hrdina! A taková pitchovinka, co je hoooodně přeceňovaná! A hláška "DĚDO, CO BUDEŠ DĚLAT S TÍM ŽIHADLEM AŽ UMŘEŠ?" byl asi bonus od vnučky, co se na pohřeb babči oblíkla, jakoby šla na pornokásting. ()

burton

Tohle můžeš natočit jen když jsi starej, máš rakovinu, zemřela ti žena, tvoje děti nic nechápou a za sousedy máš ťongy, kteří tak zcela ťongy nejsou. Respekt, veliký respekt a pokora! ()

baiskon108

Nesmyslně vychvalovaný a doslova v každé scéně předvídatelný, tím pádem nezajímavý pohled na nevrlého rasistického chlápka, který se nečekaně spřátelí se svým asijským sousedem a odkáže mu auto. Tento vrstevnatý a jedinečný příběh snad ani nestál za vidění. ()

korok

Naprosto brilantní záležitost. Mistrovský výkon Clinta Eastwooda, který svou roli zapšklého a drsného dědy - válečného veterána zvládl dokonale. ()

Jajar

Trefná, vyspělá, chytrá, přitom naprosto přímočará úvaha nad problémy života v ghettu, chování dnešní mládeže, či xenofobních předsudků a otázkami sebeobětování, pokory, života i smrti. Clint Eastwood musel ujít hodně dlouhou cestu, aby natočil svůj opus magnum, ale podařilo se. 10/10 ()

FFs

Zcela jednoznačně dávám plných 5* Snímek se rozvíjí pozvolna, ale rohodně nenudí - bravurní ztvárnění starého zapšklého člověka, jemuž život tak nějak protekl mezi prsty a který již od života téměř nic nečeká ... až po postupný zvrat a snahu odčinit většinu toho, co se mu nepovedlo. Film postupně graduje až se dostává k naprosto bezchybným závěrečným scénám, které jsou zcela mimořádným filmovým skvostem. ()

bif

Jak tohle nazvat jinak než strhující? Těžko, tenhle film vystihuje tolik důležitých věcí v životě, že se zapíše do paměti na hodně dlouho. Jestli je tohle Clintův poslední hraný film, tak odešel jako obrovský hrdina filmové kinematografie. Tenhle film je tak silný, že se díky němu stal Clint nesmrtelným, i když si odmyslíte ty skvělé westerny co natočil. Jako režisér zde také neudělal žádnou chybu, tenhle film je sakra sakra zážitek. ()

guri

Aj stary, umrmlany a vecne zamraceny chlap moze mat srdce. To sa vsak otvara pocas zblizenia sa so susednou rodinou, s ktorou si rozumie lepsie ako so svojou vlastnou. Ma sice pomalsi rozbeh, no nakoniec nam Clint Eastwood predostiera velmi zaujimavy pribeh. Avsak jeho predosly film (Vymena) bol predsa len o tu jednu hviezdicku lepsi. ()

Shona

Clinte, Clinte, jen toč dál takové snímky jako Gran Torino, nebo Milion Dollar Baby a já budu pořád říkat, jaký si machr na dramata. Jo a klidně hraj dál, protože takovými rolemi co jsou ti šité na tělo těžko něco nepokazíš, ba naopak :) ()

Mashak

Tohle nejde popsat slovy a proto je to film! Je to jako když máte ucpaný nos a najednou se to uvolní a Vy se nadechnete! Tak na mě působí Gran Torino v souvislosti na ostatní filmy posledních několika let! Skvost! ()

Narayan

Tak po tomhle filmu už musim Clinta definitivně zařadit nejen mezi svoje nej herce, ale i režiséry. Vlastně co kecám, měl tam bejt už dávno. Tímto se mu omlouvám a zároveň doufám, že bude ještě dlouho pokračovat jak v režírování, tak v hraní, s kterým už chtěl údajně seknout. To by byla zatraceně velká chyba, ještě větší, než nasrat Walta Kowalskiho :)... ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011