Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

MATADOR

Na Drive by se nemělo zapomenout, teda nezapomene se na něj! Cit? Jednoduchost? Síla? Uvěřitelnost? To všechno je součástí Drive. Film, o kterém divák nemá ani ponětí, pustí jej a nevěří vlastním očím a uším! Úvodní scéna je NÁDHERA a ozvučení mi nyní jede takřka bez přestání ... a Carey Mulligan? Stačilo by jí pět minut a získá si mě! Nevěřím tomu, co jsem viděl, zároveň mě mrzí zbytečná akční brutalita a marnost některých scén, které tu být určitě nemusely! ()

Desperado

Moc fajn filmík, v ktorom nezáleží až tak na tom, čo sa tam deje, ale akým spôsobom sa to vyrozpráva. V prvom rade utkvie jedinečný kontrast vizuálu s hudobným pozadím (nádherná elektronická miestami až kláštorná Martinezova kompozícia a slušivý podmaz a trefný pesničkový výber vo feelingu 80ies), kde sa snovosť strieda s nesamoúčelnou brutalitou podčiarkujúci otrepanú formulku, že život je rovnako krutý ako nádherný a každé rozhodnutie má svoje (aj najfatálnejšie) následky. Postavy a ich kasting výborný. Viac než pri všetkej snahe trochu ňoumovitého hlavného hrdinu v podaní Goslinga ma zaujali vedľajšie postavy. Mulligan je už od pohľadu krehká žienka, vyvolávajúca permanentne ochraniteľské pudy, Cranstonovmu manažérovi veríte jeho čestnosť a neľahký údel už len z pohľadu do jeho tváre, Perlmanovi jeho primitívne buranstvo lokálneho šéfa miestnych goríl, a Brooks? Zabudnite na jeho tajtrlícke komediálne figúrky, jeho Bernie predstavuje démonickú kombináciu elegancie a rozvahy De Nira a zároveň sadistickej a odhodlanej brutality Pesciho, a je proste týpek, z ktorého očí a gestikulácie vyžaruje varovanie, že s týmto chlapíkom sa neradno dostať do krížiku. Refnova réžia je skutočne hypnoticky pomalá, a s uvedeným hudobným motívom a kamerovými hrátkami na detaily postáv zo všetkých uhlov z filmu robia úplne niečo iné, než by si človek predstavoval po letmom prezretí obsahu deja. ()

Helo

Někdo to srovnává s předchozím Refnovo Valhalla Rising a nedivím se. Málomluvný hlavní hrdina, dlouhé záběry k zamyšlení, surovost a temná atmosféra. To vše jsou společné znaky těchto filmů. Zde je však ještě navíc mnohem výraznější příběh a pár "wtf" momentů, čímž si film vysloužil plné hodnocení. ()

m@rz

Hudba výborná. Pak ale spousta hluchých záběrů, čekání a i trochu nudy. Je to realistický Kurýr říznutý Valhalla Rising. Vlastně - když se na tím tak zamyslím, tak to s Vahlallou má společného docela dost - spousta hluchých míst a pauz. Ale jako celek to nějak funguje a dává to smysl. (edit: Až opožděně jsem zjistil, že tento film má na svědomí stejný režisér jako Valhallu). ()

Ice.dog

Od filmu jsem čekal trošku něco jiného prvních 15 minut. Po 15ti minutách si mě Refn svým pojetím získal a překonal moje očekávání. Dialogů pomálu, ale ta atmosféra...?!! Atmosféra co se vám hned zažere pod kůži a máte chuť vyrazit na noční projížďku městem, pustit si do rádia nějaký pecky a bezstarostně se projíždět. Kameře a hudbě, co doprovází filmem nemám co vytknout, prostě paráda. Výkon Ryana Goslinga je naprosto fenomenální, tato role z něj udělala takřka "Krále Mimů". Pro mě zdřejmě nejlepší film, co jsem měl možnost tento rok shlédnout - 85%! ()

runner85

Drive ukazuje presne ako by mal film o rýchlych autách vyzerať. Kde autá sú len vlastne doplnok a dôležitý je dej okolo "mafiánov" ()

kajas

Asi jsem čekala ještě větší bombu a některé násilné scény mě svou autentičností doslova šokovaly, i přesto hodnotím "Drive" velice pozitivně. Gosling si pro sebe krade každičkou scénu a sledovat jeho nehybný obličej byl prostě zážitek. Velice zvláštní film s dokonale trefeným soundtrackem a překrásným závěrem. ()

JohnMiller

Nemôžem si pomôcť. Na prvý pohľad sa tento film tvári, a na mňa pôsobí, ako bežný "normálny". Avšak on nie je ! Či už začínam vidieť veci tam kde nie sú alebo ich tam jednoducho chcem vidieť je tiež možné avšak pocit tajomného snenia a atmosféry akoby vystrihnutej z Davida Lyncha som po celí čas nedokázal striasť z mysle Je to úplne jednoduchý gangsterský príbeh ktorý sa motá okolo ukradnutých peňazí, autových naháňačiek a mafiánov avšak je to nakrútené s takou krehkosťou a precíznosťou že mi to ani nejde dokopy. ()

AffectedFace

Tolik emocí, tolik úžasné atmosféry... Hlavně závěrečná scéna vám řekne "Tak tady máš toho pravého hrdinu" úžasná záležitost.... Ryan Gosling mi dokázal, že ví co dělá. ()

Blackhand47

Máme tu film o řidiči. Dělá kaskadéra, vozí lupiče a ke všemu má ještě profesionálně závodit. Dobře. Zabouchne se do sousedky, pomůže jejímu chlapovi a nakonec se to posere. Ok. Ale proč je to celé taková nuda? Gosling jako herec je fajn, ale tady je na mě možná až extrémně tichý a celková zápletka působí i přes relativně normální délku filmu strašně utahaně. Cranston, Isaac i Mulligan byli fajn, Pearlman se mi zase zdál strašně nevyužitý. Pokud to mám srovnávat s jinými filmy ve stejném žánru, tak je Baby Driver rozhodně o třídu výše. 65% ()

mae-geri

Zajímavý film... Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na dlouhé záběry, velké pauzy v dialozích, ale celkově to stálo za to. Velký podíl na tom měla hudba - skvěle film doplňovala, vytvářela atmosféru. Takže nebudu ani první ani poslední, kdo napíše, že chce soundtrack. ASAP :-) ()

TominoLa

Konečně výjimka co se naprosto odlišuje od většiny filmů. Trailer si mou přízeň nezískal a tak se mi brzy vytratil z hlavy a v kině jsem nevěděl co mám očekávat. Už po pár minutách jsem byl v sedačče jak přibitej a hltal každou scénu a nabitej soundtrack. Ryan Gosling roste každým filmem a už teď ho značím za herce roku 2011. K tomu jako bonus krásnou Carey Mulligan a je z toho jeden z největších zážitků. Viděno po druhé a hodnocení jde nahoru. 10/10 ()

K.B.L.

Po shlédnutí filmu mě jako první napadlo, že byl divný. Ale ne ve špatném slova smyslu. Přišel mi prázdný, neúplný. Zároveň ale tajemný, silný a jiný. A samozřejmě hudba také udělala své. Neodcházela jsem domů zcela oslněna filmovým zážitkem, ale zklamána také ne. ()

Eldrick

RYCHLE A ZBĚSILE skřížený s Lynchovou odvrácenou stranou Hollywoodu v MULHOLAND DRIVE. Dokonce i hudba je variací na Lynchova dvorního skladatele, Angela Badalamentiho. Ryan Gosling vystřihnul po ALL GOOD THINGS dalšího divnýho patrona, kterýmu trvá říct jedno slovo jako psovi sraní a pan rejža mu v tom nepomáhá, naopak každou hluchou scénu ještě krutě přetahuje, až je to místama nesnesitelný. Jak kdyby se mezi sebou bavili dva mentálové. Režisérská exhibice citující a inspirující se všude možně (např. BULLIT, Walter Hill, Michael Mann, David Lynch, The Day of the Locust (1975), To Live and Die in L.A. (1985)) na jedné straně a vykastrovaně prostořeký, až iritující scénář na opačné straně. Přes všechny negace to má ale ve výsledku koule a hlavně kouzlo, jež nutí se k filmu vracet. Jen nevim, jestli kvůli hudbě, nebo narcistní režii. Asi oboje. ()

Foma

Zajímavý hlavně porušováním stereotypů a psychologickým nastavením hrdinů, kterým nejde o peníze, nejde jim o sex, v určitých směrech jsou v podstatě morálně vyjímeční, to všechno přispívá k přitažlivosti a originalitě filmu, kterej je docela radost sledovat. Snad jen násilí je trochu zbytečně explicitní, asi jako vyvážení k zvnitřněnej, až meditativní povaze postav, ale přesto ho shledávám přehnaný. Ovšem schopnost obětování se hlavního hrdiny je skoro až na filosoficko-etický pojednání. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky