Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Listeroman

Po mých předchozích zkušenostech s filmy od Marvela jsem od Avengers příliš nečekal šel jsem do toho s tím že si to užiju a nebudu nad tím nějak přemýšlet. Film mě ale velice příjemně překvapil a těším se na druhý díl (pokud vznikne), akční dramatická řežba s trochou ironie stačí na dobrý film o bandě 'nesmrtelnejch nadlidí' :). ()

ScarPoul

Celý rok som čakal na toto zoskupenie. Každý jeden film ma neuveriteľným spôsobom pripravoval na niečo veľkolepé a keď som si dnes sadol v kine a zabudol som na celý svet vonku, veľkoleposť sa dostavila. Joss Whedon nesklamal. Mám ho veľmi rád za jeho Firefly a Serenity a keď som sa dopočul že dostane na starosť najlepší komiksový tým sveta, tak som bol šťastný. Vedel som totiž čo ma čaká. Výborne dramaticky zvládnuté dielo s veľmi krásnym humorom, prvotriednou akciou a neuveriteľným finále. Herecké výkony každého jedného zúčastneného - už len vďaka tomu, že sme ich poznali s predchádzajúcich filmov dostali väčší priestor ukázať nám čo v nich je. A to čo som ako divák dostal bolo neuveriteľné. Prvá polovica filmu je skôr charakterovou jazdou. Postavy sa oťukávajú. Hláškujú a popritom nad nimi visí hrozba mimozemského útoku. Druhá polovica, je potom akčnou jazdou. Každý jeden aspekt obidvoch jázd bol výborný. Či už sa jednalo o štek Stana Leeho, o Hulka, ktorý si ukrojil hádam najviac s celej skupiny a metal a rozbíjal veci ako sa mu to v jeho samostatných filmoch nikdy nepodarilo. Black Widow dokázala, spolu s Hawkeyeom že sa ako normálny ľudia pri superhrdinoch nestratia. Ďalej nesmiem opomenúť výborného Jacksona ako Nicka Furyho a hlavného zloducha Lokiho v podaní Hiddlestona. Konečne mali superhrdinovia skvelého protivníka. Jeden z najlepších komiskových filmov od Marvelu aké boli zatiaľ natočené. Po čase sa aj tak jedná o najlepší zárez do série Avengers. ()

Iggy

Neříkám, že jsou filmy a komiksy o superhrdinech mým šálkem kávy, ale úplně uzavřený vůči nim nejsem. Ale tohle bylo utrpení, dávat to v televizi, tak jsem to po půl hodině vypnul. Absolutně mi tu chyběl nějaký zvrat, moment, kdy se ukáže, že něco není jak si divák celou dobu myslí. (Třeba kdyby se ten chlapík s lukem spravil jen tak napůl nebo herečka Robin z How I Met Your Mother byla záporňák nebo tak něco). Ale tohle? Třetina filmu je shánění týmu na boj proti Lokimu, pak drobné souboje a poslední třetina je velkolepá bitka v ulicích NY. A to je tak asi všechno. Absolutně zbytečné použití 3D, absolutně zbytečný film, nevtipný, nenapínavý, nijaký, nuda. ()

Pepy

Je skvělé vidět všechny Marvel hrdiny pohromadě. Vše se nám krásně vešlo do jednoho dalšího epického filmu. Ano pravda, co se týče zničených budov a věcí, jsem si chvíli připadal jak ve filmu Transformers, ovšem bez toho by to bylo nejspíš o ničem. Spousta sympatických tváří a jejich superschopnosti, dělali z filmu něco víc a to se mi na tom líbilo! ()

Mike.Myers

Tento film mně naprosto dostal. Hulk, Iron Man, Thor, Hawkeye a Black Widow.Naprosto úžasný film by si zasloužil 100%, ALE.... To ale tu být musí, jelikož mi v tom filmu něco chybělo, takový ten nádech. / Malej SPOILER : Když probíhala bitva, a Whedon neveděl, jak by kdo něco ničil a zároveň nechtěl upřesdnostňovat 1 hrdinu před druhým, tak tam prostě hodil Hulka a řekl : Dělej si co chceš, ve filmu to bude vypadat skvěle s čímž měl pravdu, ale na 2 sléhdnutí film trošku ztrácí kouzlo.85% ()

Lacike

Viacmenej rovnako zabavne ako ostatne Marvelovky. Takze ani tentoraz autori nedokazali prekrocit tien urcitej univerzalnej formy filmu pre celu rodinu, vdaka comu ziadna Marvelovka divaka nikdy poriadne nestrhne. Je to prijemna zabava, ale vyznamnym milnikom zanru sa ziadny film z tejto serie nestane. Niezeby to bolo prekvapive, ale asi som predsa len cakal, ze ked sa v jednom filme stretnu hrdinovia z predoslych komiksov, tak to dostane vyssie grady. Chyba nejaka poriadna osudova zapletka. Lenze prekvapivo po vsetkych tych jednotlivych originoch, tentoraz znova sledujeme dalsi origin. A to vznik samotneho timu. Takze film posobi ako pilot nejakeho serialu a snad sa uz v dalsej casti rozbehne aj nejaky putavy pribeh na ktory tentoraz neostal cas po vsetkych tych otukavaniach a popichovaniach jednotlivych postav. Asponze film konecne posobi prvykrat velkolepo. Ostatne Marvelovky posobili vzdy dost chudobne. Prekvapila ma kvalita akcnych scen, ktore napriek mnoho digitalnym trikom maju vo velkej miere zaklad v starej dobre kaskaderskej robote. A ako bonus su nadherne prehladne. Mna najviac bavila scena prepadu stanice S.H.I.E.L.D.u, ktora obsahovala aj temnejsiu atmosferu a mal som konecne pocit, ze ide o viac ako neustale vtipky. Whedon si neprekvapivo neodpustil aj smrt jednej z dolezitych postav. Jednym z hlavnych zaporov je pre mna vyber zaporaka. Uz v Thorovi ma absolutne nebavil a aj ked tentoraz neposobi tak otravne a ma dokonca aj jednu supervtipnu scenu, tak som jeho vyberom nebol nadseny. Celkovo mam z filmu hutny pocit. Ani na chvilu som sa nenudil, ale fakt stedru stopaz je dost citit a na konci som nemal chut si hned film pustit znova. 7/10. Edit. Tak som si ten film pustil znova a bavil ma ovela viac a preto zvysujem hodnotenie na 8/10. ()

Caszidy

Avengers určitě nejsou perfektní film, avšak v rámci žánru se tomuto statutu více než blíží. A to hlavně díky tomu, že Joss Whedon dokázal najít dokonalou rovnováhu a poměr mezi akcí, patosem, nadsázkou a již dopředu jasně skvělým castingem. Všechno navíc podtrhuje jedna důležitá věc. Tou "věcí" je Hulk! Jistě, nejzářivější hvězdou ze stáje Marvelu je v současnosti i přes úspěchy sólovek Kapitána Ameriky a Thora stále Iron Man, ale právě konečně to správné a po dvou nemastných, neslaných sólových filmech o Hulkovi, přesně padnoucí ztvárnění novodobé variace na Jekylla a Hydea dodává Avengers tu opravdovou přidanou hodnotu. Zvláště kvalitu poslední čtvrtiny filmu Hulk velmi výrazně zvedá. Kapitán Amerika nezklamal, ale narozdíl od svého sólového snímku zde působí nejvíce seriózně ze všech hrdinů, což mu přeci jen trochu ubírá na atraktivitě. Nicméně jeho špičkování s Iron Manem stojí za to. Thor se mi zdál nejvíce upozaděný, ale holt ne všichni mohli dostat stejný prostor. Volba Lokiho, jako hlavního padoucha se mi pak jevila jako velice dobrý krok. Toma Hiddlestona by měla čekat zářná budoucnost. Naopak Jeremy Renner v roli Hawkeye mi přišel, jako by si na celých 142 minut snímku vystačil s jedním výrazem ve tváři. Black Widow pak byla jak nebezpečná, tak nebezpečně krásná a Nick Fury správně otcovský. Cobie Smulders se u mně ze škatulky HIMYM nevymanila. Vyzdvihnout musím i hudbu Alana Silvestriho. Nechybí samozřejmě ani klasické "marvelovské" propriety, jako cameo Stana Lee, či potitulková sekvence naznačující sequel a jeho hlavního padoucha(tentokrát ji však už autoři nezařadili na úplný konec titulků, ale pouze za závěr jejich animované části - zřejmě aby se "reklama" na další projekt dostala k širšímu publiku). Za sebe musím říct, že Avengers obstáli v těžké zkoušce, totiž, že splnili mé očekávání. Uvidíme, jestli se pochlapí DC Comics, jelikož jejich vlajku drží osaměle pouze nolanův Batman, kterému se snaží krýt záda neprávem zavrhovanýGreen Lantern. Nový Superman se teprve chystá a o Wonder Woman, Flashovi, nebo Martian Manhunterovi(i když toho se po všech těch kasovních průšvizích s "marťanskou" tématikou asi v dohledné době nemáme vůbec šanci dočkat) ani vidu, ani slechu. ()

maseer2

začátek byl ve velkém stylu, potom to bylo nějakou dobu trochu ospalejší, ale pak už jsem jen slintal blahem, což prostě ve finále nekompromisně přebíjí všechno.. v podstatě to hlavní, co bych vytknul, je, že mi tam víceméně chybělo navození atmosféry bezvýchodnosti a "pořádnýho průseru" - Avengeři se totiž pořád tak nějak tváří, že to mají všechno na háku, a to i ve chvílích, kdy má jít jakože do tuhého.. celé to, řekl bych, souvisí s absencí pořádného záporáka - Loki je sice slizoun, ale není to vyloženě taková ta "správná" záporácká svině, ze které jde strach a přejete jí pomalou a bolestivou smrt.. ale dosť bolo rýpání - chemie mezi hrdiny funguje dokonale, akce je bombastická, nespočet vtipných vložek skvěle baví a Hulk se konečně představuje v tom světle, v jakém ho chceme vidět (na rozdíl od svých dvou filmů, ve kterých je vlastně celou dobu jen štvancem na útěku).. objektivně by to skrz moje výtky na tu pětku asi být nemělo, ale já jsem se prostě neskutečně bavil a skoro si nedokážu představit, že by to šlo natočit líp.. v každém případě mi nezbývá než smeknout sombrero za kačku před Whedonem, protože to, jak se tento seriálový režisér dokázal popasovat s tímhle velkolepým komiksovým blockbusterem, ve kterém musel na jednu palubu namačkat všechny ty silné, osobité a svérázné charaktery, chtělo opravdu koule.. takže jen tak dál, Marveláci ! u mě prostě čistokrevná radost z filmového zážitku a slabších 5 hvězdiček :) P.S.: doufám, že se časem podaří podobný kousek i DC Comicsu - Superman a Batman v jednom filmu, o tom jsme přece jako malí všichni snili :)) ()

Tommassi3

"Nejedná rozumně, ale je to Asgarďan a také můj bratr." - "Za dva dny zabil osmdesát lidí !!" - "Je adoptovaný !!" ;) Pro fanoušky komiksových spektáklů naprostá povinnost.. Pro mě dokonalý zážitek, akcí a svěžím vtipem nabušená jízda a rozhodně nejlepší film velmi silného roku 2012..!! Je až s podivem s jakou lehkostí a genialitou se Jossi Whedonovi, jako symbolicky jednomu z největších fanoušků žánru, podařilo snímek napěchovat dokonale údernými i nesmírně inteligentními a vtipnými popkulturními hláškami, které odkazují na vše, co je filmovým, seriálovým i komiksovým fanouškům svaté, aniž by, byť jen náznakem, sklouzl k trapnosti či samoúčelnosti, aniž by tím jakkoliv utrpěla samotná akce !! Stylem replik i komediálního timingu opravdu velmi připomíná Simpsonovi v době své největší slávy !! Nemám slov.. Tomu říkám režijní áčkový debut jako kráva !! Tři roky jsem se na tenhle blockbuster těšil, obával se zklamání, ale výsledek Whedonova snažení předčil všechna očekávání.. Ano, je to místy velmi infantilní a velká porce akčních scén se věnuje hlavně vzájemnému špičkování jednotlivých superhrdinů, ostatně stejně jako Batman ( někde ) začíná, i Avengers tu berte jako takové zábavné novorozeně..;) Na všechny nedostatky kašlu, Silvestriho soundtrack zní božsky, triková stránka snímku nemá chybičku, zkrátka já jsem si Avengers báječně užil a podruhé ve svém životě při závěrečných titulcích spolu s celým kinosálem od srdce uznale a spokojeně tleskal.. ( Poprvé po premiérové kinoprojekci právě již zmiňovaných Simpsonových ve filmu !! ) [ Dabing 8/10 ] Při srovnání s Kick-Ass se sofistikovaný český dabing Avengers z rukou LS Productions jeví jako práce naprostého génia !! Ostatně, zkuste si představit, jaký byste měli zážitek z filmu, kdybyste museli poslouchat jména jako Železný muž, čili Železňák, či Černá vdova !! Režii a dialogy má na svědomí Ladislav K.J. Novák, jemuž bych chtěl poděkovat !! ()

Gwaihir

Chce-li se člověk dobře pobavit, pak je banda hláškujících superhrdinů zcela jistě tou správnou voblou, jež babízí přesně to, co se od snímku tohoto ražení očekává, přičemž těží z alespoň částečné divákovy znalosti poměrů, což ve své podstatě umožňuje vynechat dlouhé okolky a veškerý potenciál tak soustředit na velké množství opravdu vynikající akce okořeněné přiměřeným množstvím trefné nadsázky. 85% ()

PROROK14

Prvá polovica viac nuda ako niečo záživné. Potom začala akcia ala munície milión - nič ale jeden šíp - smer zem. Za to, že som sa dva krát dobre zasmial dám aj tretiu hviezdu. ()

Borrtex

Pokud máte rádi komiksové postavy, a máte rádi scifi, tak se pro vás stane tento film naprostou fantazií. A pokud náhodou příliš na scifi nejste, vůbec to nevadí, protože po zhlédnutí tohoto filmu rozhodně změníte názor!! První polovina filmu se soustředí především na děj, autoři filmu se snaží divákovi vysvětlit, jaká je situace, a její případně řešení. Poté, co zjistíme, jaký je úkol a cíl pro tuto nepočetnou skupinku superhrdinů ze všech známých komiksů, film se soustředí jen na to, aby diváka zaujal, a bavil po celou dobu. Naprostá slátanina scifi nářezu. Tito superhrdinové se snaží ochránit svět před vetřelci z jiné galaxie, a tento jednoduchý děj doprovází celá škála efektů, akcí a všeho, co si jen dokáže divák představit. Díky rozsáhlému počtu a známosti všech postav (i herců) ve filmu jsem nenašel ani jedinou částíčku, kdy bych jen na nudu pomyslel. Nemám co vytknout- 85% ()

bouncer

Dobrá, zase jeden nepěkně nadhodnocený "trhák". Whedon je seriálová ikona, která mě minula a zde je jen jménem na plakátu a v titulkách. Jeho rukopis nula nula nic. Naopak producenti se vyřádili, protože tenhle film je ve všem větší, lepší, úžasnější. Více hrdinů = více zábavy? Ne, akorát větší nepřehlednost a žádný prostor pro vývoj postav. Více akčních scén = větší nářez? No možná více tržeb, ale pro mě zívačka... už se domlátili, ať můžu jít spát? Neznám všechny komiksy ani všechny komiksové filmy, takže začátek byl pro mě trochu zmatený a rozpačitý. Všechno se řeší strašně rychle, aby se deset filmů vešlo do 140 minut (představte si všechny Star Treky ve dvou hodinách), a hlavní zápletka je hozená na stůl během jednoho rozhovoru. Občas někdo vypustí rádobyvtipnou hlášku, ale jinak se to jen řeže hlava nehlava a logické přešlapy se hromadí. Thor mě sral už ve svém filmu a tady je to podobné... Iron Mana jsem moc nemusel, ale tady patří k tomu lepšímu. Potěšil výkon Marka Ruffala coby Hulka, ač měl tristně málo prostoru. A co tam sakra dělali Renner a Johansson... cool tvářičky, aby přitáhli pár úchyláků? ()

BoPo

Nevidel som Thora. Captain America bola nehorázna blbosť. Z Iron Mana som nikdy nemal mokré slipky. Ale musím uznať, že tento mix hrdinov dopadol dobre. A to predovšetkým vďaka dvom postavám, ktoré si každú scénu kradli pre seba. Loki a Hulk sú hlavné ťaháky tejto tímovky. Len dať vyššie hodnotenie než 3*? Asi bude porucha na mojom prijímači, lebo viac hviezd fakt dať nedokážem. Možno keby som mal slabosť pre Scarlett, možno keby Robin Scherbatsky nepôsobila tak parodicky v pozícii vojandy, možno keby mi stačili len trikové zábery, možno keby... ()

st.ranger odpad!

Vlastně mě ani nepřekvapuje, že jsem u téhle slátaniny málem usnul a občas se i přistihl při nevěřícném pokrucování hlavy, jak je možné takto tragickou komedii natočit. Stopáž je značně přehnaná a celý film by se v klidu vešel do 90ti minut. Mnoho stupidních dialogů beze smyslu, s naprostou vážností podaná poselství a natolik sterilní humor, že jsem se sám sebe ptal, zda jsem vůbec měl zkoušet zkřivit na obličeji úsměv, přestože mimiku nejvíce zasáhlo pozvednuté obočí. Úvod dokonce nasvědčoval tomu, že koukám na další výbušnou Bayovinu, což potvrzovala závěrečná invaze plná pyrotechniky, létajících aut a řvoucího davu civilistů. Bylo vidět, u jakého umělce byla nalezena inspirace. Největším překvapením je ale neucelenost děje a značná stupidita. Průběh děje se odehrává v pouhých třech lokacích (země, základna, město) přičemž zrovna celé dění na základně S.H.I.E.L.D. by mohlo nejvíce ubrat na stopáži. V téhle fázi filmu jsem už dokonce ztratil přehled, o co vlastně jde. Následný přechod do naivního seskupení a ucelení týmu už jen vrcholí k šablonovité a tupé akci, která má k udržení pozornosti hodně daleko. Z postav není nikdo nijak výrazný či zajímavý, všichni dostávají dostatečný a vyrovnaný prostor, proto nechápu, jak může Hulk zde být najednou zajímavější než jeho samostatné dva filmy. Akorát Downey jako Stark neustále drmolí neskutečné nesmysly, které asi mají být vtipné, avšak na mě spíše působily trapně, podobně jako dialogy Sama Rockwella v Iron Man 2. Pokud hlupák nemá co říct, měl by mlčet a přesně toto přísloví provází celý scénář. Je až s podivem, že si někdo dovolí napsat natolik prázdnou a infantilní podívanou, která má navíc úspěch obrovských rozměrů, ohlas uspokojení a uznání ze všech světových stran. Nehledám ve filmech logiku záměrně, to bych si nic z moderní americké a značně dekadentní produkce nevychutnal, ale pokud mě přímo do očí bije hloupost a ubohost scénáře, nemohu jinak hodnotit. Ještě zmíním, že jednotlivé filmy před Avengers mě nijak neoslovily a zde bylo namícháno to nejhorší z nich. Ale jak je vidět na hodnocení a tržbách, přesně tohle je divácky ta nejúspěšnější látka. Na závěr bych rád poznamenal, že filmu jsem se dlouho bránil, tématika i žánr mi je naprostou neznámou, ale byl jsem převálcován kritikou a zkusil z utrpení udělat potěšení a zábavu. Toto byl snad poslední nejhloupější film, který jsem měl tu čest vidět, ale bohužel tuším, že dané řemeslo bude nadále produkovat takto nekvalitní a přeceňované absurdity. ()

adamo_znk

V rámci žánru povedená záležitost. Stark hláškuje, Ruffalo je výbornej, Thor neni zas tak trapnej a závěrečná akce je bomba. Respekt režisérovi, že to dokázal ukočírovat, a že všechny postavy dostaly stejně prostoru. V dvojce očekávám víc propracovanýho záporáka (Loki nebyl špatnej, ale nebyl to klasickej supervillian). ()

Hismael

Skvěle pospojované příběhy superhrdinů, kde by se určitě neztratil ani Spiderman. Spousta vtipu, napětí, akce. No prostě pro fanoušky komixu něco, co rozhodně nesmí propásnout. Jen bych navrhoval podívat se na původní filmy hlavních postav, hlavně na Thora odkud vzešla záporná postava. ()

Johny_fork

Zcela podle očekávání se jedná o slušnou porci zábavy, která je nabitá akcí a nablýskanými efekty a divák není ochuzen ani o Downeyho hlášky. Přesto se jedná o takový ten zastaralý klasický typ superhrdinského filmu, takže nečekejte žádný myšlenkový přesah, na pobavení ovšem více než dobré. ()

Terva

ČERNÁ VDOVA je boží. CITÁT - Haló? Právě mě vyslýchají, jsem v polovině. Dávaj mi docela dobrý informace. Musíte votravovat!!!???......... HULK - CITÁT - Globálním katastrofám se snažím vyhýbat???......... KAPITÁN AMERIKA - CITÁT - Mě už nemůže nic překvapit????......... IRON MAN - CITÁT - Jaký je to pocit, být génius????.......... JESTŘÁB - CITÁT - Ukázal mi jen nový cíl???........... Hlášky, hlášky a zase hlášky, spousta materiálu pro citace. Ale každá z těch postav má svůj život a své slabiny. Toho se dá využít i zneužít. Asi nejvíc keců má, stále arogantně vystupující, Iron man. Například jeho první setkání z Kapitánem Amerikou je jedna velká hláška za druhou. CITÁT - ..když jsi tam děla ten rampouch???.......... THOR - CITÁT - Země je pod moji ochranou????......... A další souboj Iron mana. Tentokráte z Thorem. To je prostě nádhera. Škoda jen, že se odehrává ve tmě. Za bílého dne to mohlo být ještě zajímavější. FURRY - CITÁT - Proč mám pocit, že vězněný Loki je jediný, který chce na téhle lodi být????.......... A opět Iron man. CITÁT - Vzájemné zničení vždy vše sklidní???......... Všechny jakoby "osobní" souboje se odehrávají v příšeří. Film se ve své podstatě rozjede až ve druhé polovině. Teprve až mají co pomstít, stává se z nich tým. DIALOG - POZOR MOŽNÝ SPOILER - THOR - Mám z Lokim nevyřízený spor. JESTŘÁB - To já taky. KAPITÁN AMERIKA - Loki soustředí jejich útok na nás. HULK - "Přijede" a povídá - No, vypadá to tu dost hrozně. ČERNÁ VDOVA - Vy jste byl horší. KAPITÁN AMERIKA - Starku? Hulk je tady. IRON MAN - Tak ať se připraví. Vedu vám zábavu. "Přiletí nepřátelské kosmické lodě" - ČERNÁ VDOVA - Mě to jako zábava nepřipadá. -KONEC SPOILERU.............. Vlastně tu každý zastane své místo. Kapitán Amerika rozkazuje, Černá vdova poslouchá, Lego Las, pardon, Jestřáb střílí, Thor chrání planetu, Stark si hraje a Hulk - CITÁT - Ty nič!!!........... Ale s trochou nadsázky bych klidně mohl napsat, že to je Iron Man 3. Star tu má nejvíc akce, keců a reakce. Je tu prostě na vrcholu potravinového řetězce. Je to úžasný, akcí nabušený příběh. Takhle má vypadat filmová zábava. Já jsem nadmíru spokojen. Mimozemšťani, komiks, hlášky, trocha krve, hezké ženy, už tu chybělo jen cestování časem. Ikdyž i to tu v lehké míře vlastně je. Jednoznačně dávám za pět a kdyby to šlo dám i za víc. Doufám, že bude pokračování. Jo a abych to neprodlužoval. Ihned jsem si film pustil znovu a tak tady je pár dalších postřehů : ZAJÍMAVOSTI - Lokiho myšlenka o zemské svobodě a okovech je zajímavá a mrazivá........... Když na scénu přilétá Iron Man zazní skupina AC/DC a Iron Man na adresu Kapitána Ameriky povídá o Lokim - CITÁT - Co se vám nelíbí? Že se ten KISSák tak snadno vzdal!!??......... Osobně pak v civilních věcech chodí Iron Man v tričku skupiny BLACK SABBATH "T-Shirt Tee New". Hlídač, u kterého jsem nezjistil jméno, měl také dobrou hlášku na úkor Hulka. DIALOG - HLÍDAČ - Jsi emzák? HULK - Co? HLÍDAČ - Jsi momizemšťan? HULK - Ne. HLÍDAČ - Tak to by jsi se měl léčit. HULK - Hmmm.............. Naprosto přesný a povedený proslov má Iron Man. CITÁT - Avengers. Tak si říkáme. Jsme jako že tým. Trvá nám to trochu déle, než zaberem, ale....počítej: Thor, Super voják, Legenda, která je dost živá, Párek létajících zabijáků, Muž, který dokáže vzteky zezelenat........a ty, Drsňák, jsi je všechny dokázal nasrat........... DIALOG - ČERNÁ VDOVA - To je jako tenkrát v Budapešti. JESTŘÁB - Tak to si to pamatuju trochu jinak.......... A já osobně se ptám dovíme se někdy, co se tenkrát vlastně stalo v Maďarsku? Naprosto úžasná scéna je Hulk vs. Kapitán Amerika (nebudu prozrazovat) nebo konflikt Loki vs. Hulk, to je prostě záchvat smíchu. CITÁT - Slabej Bůh..........Hrozba nebo naděje? Kdo si co zahrál: IRON MAN - (Tony Stark) - Robert Downey Jr. KAPITÁN AMERIKA - (Steve Rogers) - Chris Evans. HULK - (Bruce Banner) - Mark Ruffalo. THOR - Chris Nemsworth. ČERNÁ VDOVA - (Nataša Romanoff) - Scarlett Johansson. LOKI - Tom Hidoleston. FURI - Samuel L. Jackson. Ve filmu mimo jiné zazní "Shoot to Thrill" od AC/DC. A jak to tak u těchto příběhů je - počkejte až do konce závěrečných titulků, je tam dovětek. () (menej) (viac)

jh666

Dvě základní fakta filmu: Tony Stark/RDJ hláškuje jako o život a Hulk je konečně takový jak má být (jak v hulkovské tak i v bannerovské podobě). Přidejte další 3 superhrdiny a 1 nejvíc sexy hrdinku, co znám, a máte sen komiksového fanouška, Nejvtipnější na filmu je fakt, že nebýt emzáků, tihle hrdinové (těžkej egoista v brnění, velký zelený monstrum, bůh, chlápek, kterej před max rokem bojoval ve WWII, nepřekonatelná vražedkyně a lučuštník, kterýho půl filmu ovládá záporák) a o zábavu je postaráno. Ještě že se je Fury snaží krotit. Jinak záporák, který se jako jediný z MCU vyrovná Ledgerovu Jokerovi a digizální orgie v deolici New Yorku. Nelze jinak než 5*. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)