Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

janatara

Avengers jsou infantilní, ale stejně tak i velkolepí, efektní a dokonale promyšlení. Ohromně jsem se bavila. Hlášky Iron Mana jsou super. Je to to nejlepší, co jsem v poslední době viděla. ()

Kriklan49

Jedním slovem: Slátanina! Film v podstatě bez zápletky, bez děje, ve kterém není nouze jen o jediné a to jsou trapné a vyčpelé vtipy. Celou dobu jsem čekal, kdy mě přesvědčí, že to není taková kravina a nuda, jak se mi zdá, ale ten moment nepřišel. Nakonec ale přišla velkolepá závěrečná bitka (jako v přiblblém Bčku), klaďasové vyhráli (jako v přiblblém Bčku) a mohl jsem jít domů s příjemným pocitem, že to znovu vidět nemusím. P.S.: Ještě ke všemu jsem tehdy do kina vzal slečnu a díky téhle podívané se od té doby musím stydět vždy, když s ní mluvím. ()

RKBoy

Najlepší komixový film roku , najlepší komixový film aký som videl a určite aj najlepší film roku.Pohltili kiná ako emzáci ich New York.Ani nenachádzam slová ako vyjadriť svoje pocity.Film má výhodu hlavne v tom ,že všetky postavy nám boli predstavené v predchádzajúcich častiach poporade.Teda žiadne zdržovanie so spoznávaním postáv a ich charakteru nás tu nezdržuje a ide sa rovno na vec.Najväčší strach som mal ,že postavy nebudú mať dostatok priestoru pretože ich je tam dosť , ale našťastie to Joss Whedon zvládol a zvládol to bravúrne.Každá postava má dostatok priestoru na to aby si ju diváci a fanúšikovia daného superhrdinu užili.Tiež chémia medzi nimi funguje skvelo , cez vtípky až po hádky a dávanie si životných múdrostí.Downey nesklamal ani teraz a zas to bol on kto hláškoval ako o život ale Cap. , Thor , Benner (aj Hulkove vtipné scény stoja za to) mu dokonale nahrávali.Nick Fury konečne dostáva dostatok priestoru , takisto aj Hawkey ktorý ma moc pred filmom nezaujal ale teraz patrí na listinu mojich naj. superhrdinov.Akcie je dosť , vážne dosť , na začiatku , v strede a hlavne konci... o tom ,že jej nebude núdza sa vedelo už pred premiérou , troška som mal obavy že jej bude až príliš ale nestalo sa.Kto čaká ,že celý team uvidí pohromade už v prvých minútach , bude sklamaný pretože to scenáristi zobrali pekne po poriadku a objavujú sa postupne.V 30-40 minúte ich už máme pokope ale dochádza k nezhodám atd. Nič nejde lahko ako v seriály alebo komixe ale pekne postupne s "menšími" problémami až kým sa naozaj začnú nazývať teamom Avengers.Viac už k tomu asi nepoviem len ,že to musíte vidieť! TOTO je povinnosť pre každého fanúšika komixov.Jednoznačných 5* , bez najmenšieho zaváhania. Tržby - $1,511,757,910 ()

KaKKashi

každopádně nejlepší film s Ironmanem, Thorem, nebo Hulkem:-D teď shlédnu Hulka s E.Nortonem, tak jsem zvědavej. Konec dohnal vše, co mě do té doby vadilo:-) ()

Desmi

U tohoto filmu lze hodnotit pouze efekty, které byly skutečně výborné, ale bylo jich tolik, že jsem se filmem vyloženě "pronudil" až do konce. Nebýt Iron Manova hlášek, tak tou nudou zřejmě umřu. ()

Bellgirl

Hned několik komiksových postaviček pospolu v jednom filmu, rozhodně výborný marketingový tah, ale na druhou stranu to není jen několik splácaných postav do jednoho, ale plnohodnotná podívaná s pár dobrými vtipnými hláškami. Film rozhodně staví na dobré akční podívané, než na hereckých výkonech, ale neměli bychom je opomínat, jelikož se za tím skrývá těžká dřina, přece jenom být krásná superhrdinka s těsným úborem a ještě k tomu pár zbraní a parta někdy až sebestředných superhrdinů se nedá jen tak lehce zvládnout. Sečteno podtrženo - 75%. ()

Pandos

Více zde http://hodnocenifilmu.blogspot.cz/2013/02/the-avengers.html Skvělá Marvelovská superhrdinská týmovka plná akce, vtipu a napětí. Jakmile se v první polovině filmu Avengers poznali, pouráželi, „povyprovokovávali“ a stmelili tak to po invazi Lokiho armády byla parádní akční podívaná. Každá postava věděla co má dělat. Scarlett Johnsson (Black Widow) zajišťovala pánům, že je na co se dívat, Chris Hemsworth (Thor) tohle zajišťoval dámám. Robert Downey Jr. (Iron-Man) a Mark Ruffalo (Hulk) se starali o dávku vtipu a Chris Evans (Captain America) hrál roli správňáka. Samuel L. Jackson je všechny usměrňoval, jen ten Jeremy Renner (Hawk-Eye) se mi zdál že tam je jen do počtu. Jednoznačně tam ale chyběla ta část která výjd jen v prodloužené verzi na Blu-Ray o tom jak se Bruce Banner naučil ovládat. Zhlédnuto s českým dabingem. Hodnocení 95%. ()

MAXIKILLER

Fanoušci komiksových hrdinů budou spokojeni. A ostatní ? Samozřejmě taky! Nejde o to, jakému filmovému žánru dáváte přednost, tohle se prostě musí líbit každému. Je to ryzí Blockbuster se vším, co k tomu patří. Vtip, akce, efekty, a skvělí herci. Marvel může být na svůj "Shake" opravdu hrdý. Už teď začínám zelenat jako Hulk, když pomyslím, jak dlouho budu muset čekat na pokračování. ()

Braga

Mohlo to dopadnout úplně všelijak, ale Whedon a spol. tuhle obří maškarádu ustáli se vztyčenou hlavou (a penízky se jim za to jen sypou, dvojka je tu nejdéle do tří let). AVENGERS jako celek nejsou plnokrevní, ultimátní a už vůbec ne geniální (byť některé scény a momenty jsou neodolatelné, hlavně ty humorné). Nicméně zábava je to výborná a velice sebeuvědomělá - skoro pokaždé, když film začne působit příliš vážně a pateticky, přijde vzápětí nějaký úžasný podvratný vtípek, který to skvěle odlehčí a vrátí zpět do té správné roviny nezávadného oddechového letního popcornu. Ve druhé třetině se o mě už trochu začínala pokoušet nuda vinou asi půlhodinového řetězce průměrných dialogů, který je ale naštěstí v poslední chvíli utnut druhou největší akční scénou filmu. Půlhodinové finále ve městě je bezpochyby vrcholem a parádní velkolepou podívanou, přesto mám pořád trošku dojem, že celé to mohlo být ještě epičtější a bombastičtější (osobně bych dal ještě více prostoru Iron Manovi a především Hulkovi). Tudíž i přes drobné chyby u mě rozhodně panuje značná spokojenost. ()

Mery235

..skvely akcny film... u mna dlho ocakavany.. a dojmy po zhliadnuti filmu?? ... aaaaaaa =) ...nieco uzasneho.. zo zaciatku sa mi to nepozdavalo, prilis dlhe uvadzanie do akcneho deja, no potom to vybuchlo.. bavila som sa na skvelych hlaskach typu: "Jo, chyt se, Legolasi." ...herci uzasni, tak isto ako aj zaver.. niet co dodat... oh, a... Iron Man rocks... =) ()

luke86

Blockbuster, ale...."hlavně pozor na civilisty!" Myslím, co je moc to je moc, v první dvoustovce nemá co dělat. (dvě hvězdy za Iron mana a Thora, kteří táhnou celý film) ()

krt7236826

najsilnejšia scéna filmu ... ked sa rozzúrená zelená beštia hulk usmeje :) pretože mu legendárny kapitán amerika prikázal ničiť :D hodne som sa bavil ()

david666

Každý z Avengers má svou historii a hlavně díky tomu má film přidanou hodnotu. Navíc se povedlo vybrat skvělé a sympatické herce. Závěrečný masakr v ulicích města si zaslouží absolutorium. ()

kreion

Narozdiel od Avatara sa na toto dalo pozerať, za čo zrejme film vďačí celkovej dynamike, hláškujúcemu Robertovi Downey Jr., symaptickému obsadeniu a skvelému digitálu. 1 hviezdička navyše za Legolasa. 5/5 ()

imaginer21

Jestli jsem dal "konkurenčnímu" povstávajícímu Temnému rytíři 90 procent, tady musím ubrat. Komsikárna jak vyšitá, to bez debat, ale pro vážnost chybí větší emoční invaze, pro zábavu víc trefeného humoru. Takhle je to "jen" nadmíru efektní a slušně obsazená podívaná, u níž si nemůžu vnutit hlubší než mdlou vzpomínku. Rozhodně ale chápu nadšení všech, které maximálně uspokojila ta léta slibovaná týmovka do té doby jen sólových hráčů svých vlastních blockbusterů. 65 procent. ()

Zaara

Dostatok zábavy a akčnosti v tomto filme je neuveriteľný. V jednej chvíli tŕpnete, čo bude nasledovať a vzápätí ste sa nevedeli dosmiať. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)