Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

megajalec

Avengeri všetci pokope dávajú sami osebe veľké očakávania. Zamrzel priemerný scenár a príbeh, ktorý vyšumí veľmi rýchlo. Upodozrievam tvorcov, že oň išlo až v druhom rade. Sem-tam padne dobrá hláška a hlavne čo najefektnejšia akcia (to sa pri Avengeroch tak nejak aj očakáva automaticky). Veď sú tam všetci superhrdinovia, to sa nejako urobí. A mimochodom, celý film si pre seba kradne Iron man. Na rozhraní medzi tromi a štyrmi u mňa. ()

Kanee

Válka, která spojí všechny superhrdiny. Neskutečný začátek a zážitek v jednom. Začátek spojení a názvu Avengers. Nu, vydávají se na dlouhou etapu, která je zavede na mnohokterá místa, uvidí všelijaké jevy, zažijí mnoho dobrodružství, výher i proher. Skvělý to začátek. Rozpočet: 220 milionů $, Výdělek: 1 518 815 515 $. ()

Dukekuky

První Avengers je film, který bezpochyby změnil herní pole žánru superhrdinských filmů. Tato epická a nadnesená kolaborace hrdinů od Marvelu přináší dosud nevídanou akci, emocionální hloubku a vizuální zázraky. Je to snímek, který uspokojí nejen fanoušky komiksů, ale i náhodné diváky, kteří hledají vzrušení a dobrodružství. Scénář, který vytvořil Joss Whedon, je bravurně napsaný a nabízí poutavou a komplexní příběhovou linii. Když se tito ikonickí superhrdinové spojí, aby se postavili proti hrozbě, která ohrožuje celou Zemi, dostáváme se na vzrušující jízdu plnou napětí, humoru a emocí. Dialogy jsou vtipné, chytré a věrně odrážejí charaktery postav. Avengers přinášejí jedinečnou týmovou dynamiku, která je hlavním tahákem tohoto filmu. Každá postava přináší na plátno svůj vlastní osobitý styl a schopnosti, ale zároveň se dokážou vzájemně doplňovat a spolupracovat. Vidět, jak se tyto ikony spojují a překonávají vnitřní konflikty, je naprosto ohromující. Jejich dynamika je plná vtipů, rivalit a hlubokých emocionálních okamžiků, což diváky stále více zapojuje do příběhu. Vizuální efekty jsou v Prvním Avengers jednoduše ohromující. Bitvy jsou grandiózní a plné akce, ať už se odehrávají na ulicích New Yorku nebo ve vesmírných prostorech. Výprava a kamerové záběry jsou velkolepé, a to vytváří nezapomenutelné vizuální zážitky. Herecké výkony jsou přesvědčivé a charismatické. Robert Downey Jr. exceluje v roli Iron Mana, který přináší nejen skvělý humor, ale i hloubku a vývoj postavy. Chris Evans jako Captain America a Chris Hemsworth jako Thor představují silné a odhodlané hrdiny s vlastními osobními příběhy. Mark Ruffalo v roli Hulka přináší vtip a zranitelnost do své postavy, zatímco Scarlett Johansson jako Black Widow ukazuje svou sílu a schopnost přizpůsobit se různým situacím. První Avengers je filmem, který oslavuje sílu týmové práce, hrdinství a naděje. Je to zábavná, akční a dojemná jízda, která dokazuje, že superhrdinské filmy mohou být i hlubší a smysluplnější. I přes své epické měřítko se dokáže dotknout srdcí diváků a přinést nezapomenutelné zážitky na plátno. Celkově vzato, První Avengers je jedním z nejdůležitějších a nejzábavnějších superhrdinských filmů vůbec. Jeho výjimečná týmová dynamika, poutavý scénář, vizuální efekty a skvělé herecké výkony ho řadí mezi nejlepší filmy v tomto žánru. Je to film, který si zaslouží být sledován znovu a znovu, a který zanechá nezmazatelnou stopu v srdcích diváků. 8/10 ()

Scenixia

Čekala jsem podobnou ptákovinu jako Spiderman, nebo Transformers ... Ale k mému překvapení mě film zaujal, bavil a v hodně scénách i pobavil :). Humor, napětí, dotažené akce. Bravůrně zvládnuté efekty a triky. Herecky hezky zvládnuté, zvláště pak u Roberta Downeyho. Jediné, co bych Avengers vytkla, byly některé scény, které byly ... ehm .. no AŽ MOC přitažené za vlasy. Ale přeci jenom jde o film se super hrdiny - tak to k tomuto žánru zkrátka neodmyslitelně patří :) Stejně jako elasťáky a pláštěnka k Supermanovi. ()

seefoo

Marvel comics...klasika, super humor, všechny charaktery dohromady pro mne byly nepředstavitelné, ale nakonec se zadařilo. Na všechny hrdiny a ostatní výraznější osoby vyvážené záběry. Nemám slov. Jsem nadšen americkou "dokonalostí" smím-li to tak nazvat. ()

grisos

Viděno v původním znění a ve 2D. Absolutní bomba. Tento tým testosteroňáků a jedné hbité lasičky hláškuje, pere se, zboří půlku Manhatanu. Paradoxně nejvíce mě překvapil (příjemně) Hulk (samostatné filmy považuji za ztrátu času); Mark Ruffalo je mnohem přesvědčivější v této postavě než předchozí představitelé; hlavně když se lehce pošťuchuje s Thorem. Film parádně ubíhá a ani mi nepřipadlo, že má stopáž přes 2 hodiny. Právě u komiksových adaptací se mě velmi líbí sebeironie a nadhled a vtip. Líbíl se vám Thor nebo Captain America, tak se vám Avengers budou jistě zamlouvat také. ()

(CZ)Prince

Akční, svižné, vtipné. Spoiler: musel jsem se smát s celým zbytkem kina, když Loki zařval "Enough!" a povyšoval se nad Avengery a uprostřed jeho věty s ním začal Hulk třískat o zem... ***** ()

jirkahorn

V první řadě bych tomu tilmu vytknul vcelku holý příběh ............................................ :-) Ale no tááák, vždyť na takovouhle vizuální orgii nemůže člověk jít s vidinou silného příběhu o boji Severu proti Jihu! Proč 5 hvězd? Pravděpodobně s tím má něco do činění moje aktuální nadšení po shlédnutí na velikém kino plátně s úžasným ozvučením a moje objektivita se ztrácí do černé díry zajisté i díky mé zálibě v komiksových filmech. Nebudu lhát, že jsem si to do kina šel prostě užít a vychutnat. Líbí se mi přímočarost (ano, je pravda, že se příliš nezabývali "minulostí" hrdinů, ale proč taky? Proč opakovat to, co už tu jednou nebo dvakrát - např. Ironman - bylo? Jaký myslící tvor by si šel vychutnat snímek, který navazuje a spojuje několik dalších filmů, aniž by si předtím neméně s nadšením prohlédl předchozí filmy?). Režie má celou stopáž plně v rukou a to mj. i díky scénáři. Film, který je předurčen k akční podívané nemůže být bez tzv. "hluchých míst", nicméně tady se tvůrcům podařilo z hluchých míst naprosto bez vyjímky vykličkovat nezaměnitelnými hláškami a humorem s jednoznačným tahem na bránu. Co mě ovšem fascinovalo ještě víc, tak byly nepochybně velmi decentní a místné vtípky v sdrci samotných bitev. Věřím, že není spoil, když napíšu jako jeden příklad za všechny scénu s Hulkem a Thorem s nádhernou škodolibostí :-) Film jako celek drží perfektně pohromadě a ze všech předchozích různorodých filmů si bere přesně to, kvuli čemu si je lidé v předešlých letech tak zamilovali (někteří více, někteří méně) a především je to film s drivem a schopností diváka vtáhnout do děje. O skvělém hereckém obsazení ani nemluvě. Po letech mě také velice překvapila hudba Alana Silvestriho, je vidět, že v tom člověkovi to přecejenom ještě je. Co dodat? Není co dodat, to se musí vidět ;-)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Upraveno - No, tak s několika-měsíčním odstupem kupodivu po přečtení mého komentáře nemám, co bych měnil. Hodnocení stále nechávám na plném počtu bodů (a vzhledem k tomu, že se jedná o 3. nejvýdělečnější film na světě, tak je jasné, že nejsem sám) a i po několika dalších projekcích je film stále naprosto úžasná a vtipná podívaná. Kéž by dvojka mohla být stejně skvělá, ale obávám se, že tenhle film prostě nasadil laťku příliš vysoko a to pro pokračování nikdy není dobře... () (menej) (viac)

Templář

Nevím, jak u jiných filmových fanoušků, ale u mě obecně panuje přímá úměra - čím víc se na film těším, tím více bývám výsledkem zklamán. Avengers jsou po velmi dlouhé době film, který tuto úměru NAŠTĚSTÍ vyvrací, a já byl filmem nadšen! Jsem fandou jak komiksů, tak jejich filmových adaptací. A Avengers film má vše, co má mít. Sarkasticky hláškujícího Iron Mana, supersprávňáckého Captaina Americu, neovladatelně nasraného Hulka, namachrovaného Thora, tvrdohlavého Furyho, podlého záporáka (Lokiho), stejně jako spoustu vtipu, sebeironie, hlášek, akce, dostatečně hrozivých nepřátel... Co chtít od komiksové adaptace víc? Snad jen o malinko kratší stopáž a aby Fury (pozor spoiler) nepodřídil svou logiku nutnosti filmové akce a nepřevezl dobrovolně hlavního záporáka na svou supertajnou létající základnu, aby tak mohlo dojít k její téměř dokonané destrukci. :-) Ale jinak opravdu není co vytknout. Prakticky celý film jsem nedokázal oči odtrhnout od plátna a nadšeně jsem hltal každý záběr. :-) Ovšem před návštěvou kina doporučuji alespoň letmé seznámení s Marvelovským univerzem. Bez něj si film tak nevychutnáte a u některých postav (Black Widow, Hawkey...) asi budete trochu tápat a přemýšlet, kdo že to vlastně na plátně je. :-) Každopádně film jsem si královsky užil, dávám 98% a všem alespoň trochu fandům doporučuji návštěvu kina! --- Pro uživatele "kingik": Je mi 35 a mé IQ se pohybuje, dle rozdílnosti testů, mezi 124 a 128 body. Přesto jsem si film "užil ve správném poměru". ;-) ()

PrezidentRickS.

Líp tato velkolepá show dopadnout nemohla. Opravdu tomuto filmu nic nechybělo. Snímek je natočen tak, že se předpokládá vidění hulka, iron mana, kapitána a thora. Doporučuji vám shlédnout aspoň ty tři poslední, abyste věděli o co go. Hulk tak duležitý není ( u toho vám stačí vědet že se mění v zelenou obludu ). Joss Whedon dokazal sjednotit tolik hlavních hrdinů a dát každému dostatek prostoru, který je ve 142 minutovým filmu pro 7 hlavních rolí velmi vzácný. Tento film srší akčností, napětím a vtipnými hláškami předevšim od RDJ. Závěrem chci říct že je tento film jeden z nejlepších snímků marvelu .. ()

Hellhajzl

Velice povedený kousek. Těšil jsem se na tento film už od dob, kdy jsem uviděl trailer a musím říct, že splnil mé očekávání. Dovoluji si říct, že Avengers je nejpovedenější film o komiksových hrdinech. Skvělé hlášky Tonyho Starka, samozřejmě Hulkův boj s Lokim na konci :D a celkově prostě senzační podívaná. ()

escaf

Hneď na začiatku podotknem že som si to pozrel v 3D kine, čo určite ovplivnilo moje hodnotenie. V podstate je to celé o ničom, žiadne posolstvo ani ponaučenie. Podstatné však je že som sa nenáramne bavil. Avangers je podľa mňa najvtipnejším kúskom od Marvelu. Najviac bavil šialený Hulk a arogantný Ironman a jeden frk sa ušiel aj Thorovy. Na Scarlet sa pozerá dobre, ale ako Black Widow je nanič. Hawkeye mi tam prišiel tiež zbytočný, dúfam že v pokračovaní už veľa priestoru nedostane a nahradí ho nejaký zaujímavejší ,,nadčlovek,,. Nepresvedčivé sú taktiež dramatickejšie časti príbehu, ktoré sú na míle vzdialené od tých zábavných. Akčé scény vyzerajú dobre,a aj čo sa týka 3D to bolo na slušnej úrovni. Minimálne tri najlepšie scény mi budú vyvolávať úsmev na tvári ešte dlhšiu dobu. ()

Zirael

Tenhle typ filmů nemám moc ráda... většinou u nich usnu, ale tohle byla výborná svižná comicsovka a ty dvě hodiny v kině mi utekly jako voda. Dobré byly dialogy, skvělá akce plus pár vtípků. Každá postava měla tak akorát prostoru. Trochu mi do toho superhrdinského koktejlu neseděli Hawkeye a Black widow... oproti těm nabušeným zeleným monstrům, ironmanům, moralizujícím kapitánům ect. vypadali jak úplní chcípáci. Nadšená jsem byla z Toma Hiddlestona, od Thora se z něj stal pořádně charismatický záporňák a strašně mě ve filmu bavil. Ještě se mi nikdy nestalo, že by se v kině tleskalo (no možná chodím na špatné filmy), ale tohle se Whedonovi fakt povedlo. ()

JP84

Bravo! Tak takhle jsem si nějak představoval, že má vypadat marvelovka. Dosud jsem z nich byl docela zklamaný. Spíš než nějaký boj o záchranu světa nebo naléhavý boj dobra se zlem mi připomínaly komorní záležitosti, kde se řešily spíše osobní rozepře nebo stíny minulosti. A bylo přitom jedno, z jaké produkce nebo studia pocházely. Proto jsem rád, že konečně někdo dokázal plně využít potenciál komiksového světa. A to od člověka, od kterého jsem to vůbec nečekal. Když byl Whedon dosazen na post režiséra, myslel jsem, že je film zabitý. Tím, jak mi časem dokázal naprosto znechutit můj kdysi nejoblíbenější seriál Buffy, nebo účastí na ubohém americkém Kanclu, ve mně nevzbuzoval vůbec žádné nadšení. Jenže opak je pravdou! Safra, kde se v takovém chlápkovi, který se dosud orientoval na malé produkce, vzalo natočit jeden z nejakčnějších a nejepičtějších filmů posledních let? Doufám, že tohle probudí lidi z ostatních studií a dají svým marvelovkám také nějaký epičtější vzhled (ale ne moc, aby to nedopadlo jako ten Bayův hnůj). A teď k samotnému filmu. Předně musím říct, že jsem v životě nečetl jediný komiks od Marvelu. Ani s filmy to nebylo tak žhavé, z 5 filmů, které Avengers dělaly epilogy, jsem viděl jen oba Ironmany. Proto jsem se docela bál, že se v ději příliš nevyznám. Scénář je naštěstí psán pro většinového diváka, tajže jsou podobné obavy zbytečné. Vůbec, scénář je tady jednou z nejsilnějších částí. Je to hlavně vidět v akčních scénách, kdy každý dostane svoji vlastní roli. Jak útok na létající pevnost tak finále připomínají úžasně, a účelně, poskládanou skládačku. Ze superhrdinů je rozhodné nejvýraznější Stark, který si občas film ukradl sám pro sebe. Naopak nesdílím nadšení okolo Hulka, který sbírá body za některé povedené scény(ta s Lokim je nezapomenutelná), ale jako samostatnou postavu si ho představit nedokážu. Avengers byl po dlouhé době hollywoodský velkofilm, který mě dokázal pořádně pobavit, podobné pocity jsem v kině zažíval naposledy u Pána prstenů. Viděno ve 2D s dabingem. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)