Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Petriver

Očekávání splněna. Osobně ho řadím těsně před svůj nejoblíbenější počin Marvelu Ironman 1. Pátá hvězdička je za Hulka a právě za Ironmana. Trochu lituji, že jsem shlédl v 3D a nikoli v původním znění. Osobně si začínám myslet, že s výjimkou Avataru pro mne 3D má spíš rušivý něž přínosný efekt. Jedinou naprosto osobní výtku mám k postavě Black Widow. S jejími lidskými schopnostmi a zranitelností mě se dvěma glocky nepřesvědčila o platnosti v tomto hvězdném týmu. ()

Matrix007

Dáme čtverec, ptže tenhle film si ho zaslouží. Pracovaný děj s trošičku utahaným začátkem, ale také se člověk opravdu příjemně bavil několika humornými scénkami s Hulkem. Je těžké tento film zařadit do žánru. Při shlédnutí zjistíte, že to je sci-fi, komedie, fantasy, dobrodružný, akčňák a všecko dohromady..... Nejdříve ale však doporučuji se podívat na filmy, kde jsou "představitelé" Avengers samostatně. Pak budete nadšeni a děj pochopíte......... ()

Digmen

AVENGERS 3D jsou brutálně ohlušující megajízda, která nemá obdoby ! Všem, kteří to s komiksovými hrdiny myslí vážně, doporučuju tento snímek. Lepší vážně nenajdete. Začínat verdiktem je sice nezvyklé, jenže film, u kterého se bavíte 130 minut, si o to bezvýhradně říká. Film je plný nadupané akce těch nejlepších superhrdinů ze stáje Marvelu, perfektní výprava společně s muzikou výborně podtrhují zážitek ze snímku. Postavy hláškují tak, jak je známe z komiksů a člověk se náramně baví. Příběh se točí okolo Teselaktu, tajemné krychle, která je zdrojem obrovské síly a energie a dokáže otevřít bránu do jiných světů. Tu se snaží získat jistý Loki, který byl svržen z trůnu svým bratrem Thorem, a plánuje si podrobit zemi silou. Svět tudíž potřebuje hrdiny a kdo jiný, než Nick Fury - ředitel nejtajnější organizace světa S.H.I.E.L.D. - musí složit tým na jeho záchranu. Přizve tedy odborníky na slovo vzaté a my se stáváme svědky zrodu jedné z nejlepší skupin hrdinů světa. Mezi ně patří v prvé řadě Steve Rogers (Captain America), doktor Bruce Banner (Hulk), Nataša Romanovová (Černá vdova), Tony Stark (Iron Man), Thor a agent Clint Barton (Hawkeye). Tato zprvu nesourodá skupina se musí spojit a zastavit tak hrozbu, které lidstvo čelí. Za zmínku stojí, že každá z postav má ve filmu svoji roli a dostává přesně tolik prostoru, kolik si zaslouží. Režiséru Jossi Whedonovi se podařilo špičkově propojit všechny příběhy, které si postavy prožily v samostatných filmech a to je i jedinou výtkou, kterou bych k filmu měl. člověk, který neviděl jednotlivé filmy, které Avengers předcházely, bude v ději trochu ztracený. Ovšem i tak se budete skvěle bavit. Jestliže tedy chcete vidět nejlepší týmovou komiksovku všech dob, běžtě právě na Avengers. Hodnocení : 95% ()

Xaeroo

Vydařená komiksovka, Joss Whedon dal divákovi přesně to co chce, akce, napětí i pár klidových a vtipných pasáží, které mi opravdu přišly vhod :) jen mi tam schází nějakej zvrat nebo uzel, kterej by byl třeba rozuzlit:) ptz takhle je to dost předvídatelné ale jinak skvělěj film - čekal jsem to horší. (2D, dabing) ()

Jack_F.

Super. Už se těším na dvojku. Příště více akce a méně dvoření :D PS: Viděno v 3D - ale obešlo by se to bez toho(i když Imax a běžné 3D je asi rozdíl). Tak nějak asi větší zážitek budete mít doma ve 2D, v blu-ray na své nadupané nejvíc HD televizi. Vtipné, akční...dobrý. ()

Jamall

Úvod mě nudil, ale závěr to plně vynahradil. Nejepičtější finále, které jsem kdy viděl (myšleno z akčního hlediska). Hrdinská sestava vyvážená, každý má svůj prostor, správně říznuté vtipem. Hulk Marka Ruffala by si zasloužil vlastní film. ()

RomaS

Avangers jsou jako pořádný nešizený americký hambáč. Velice chutný a výživný. Navíc má několik vrstev a všechny jsou tak mňam, že nevíte, která chutná víc. Později zjistíte, že jsou vlastně tak dobré, protože jsou spolu. Samostatně by nemohly dosáhnout dokonalosti celku. K masitému celku ale dostanete zdarma vtipný salát, který neskutečně pobaví vaše chuťové pohárky a zjistíte, že jste u tohoto odpočinkového jídla strávili přes dvě hodiny, které utekly jako exnuté pivo v horku. Poté odcházíte s dobrým pocitem syti domů. Velice dobře jsem si pochutnal. Někdy se musím stavit zase. ()

marrrrian

Po jednotlivých filmoch boli Avengers predurčení k úspechu. Každá postava dostala dosť filmového času a akcia sa neustále stupňovala. Malo to vtip a štýl. Marvel využil potenciál značky a prvú fázu filmového univerza uzatvoril nad očakávania. Pokračovať s budúcimi tímovkami v nastolenom trende bude ale ťažké. ()

HennessyVSOP

Na rovinu říkám, že z tohohle filmu jsem měl dost velký strach a původně jsem na něj jít nechtěl. Ono totiž pokud si vezmu jednotlivé filmy o hrdinech z Avengers, tak se mi líbil jedině Iron Man. Hodnocení filmu zde mě přesvědčilo, že do kina si zajít mám, a film mě překvapil ještě více, než jsem si troufal očekávat. Předně ten, kdo vymýšlel, jak dát hrdiny dohromady, odvedl perfektní práci. Konečně film, kde není "představíme hrdiny, pak se setkají a na výslednou závěrečnou bitvu nám zbývá 15 minut". Hrdinové k sobě na první pohled jaksi nesedí, ale režie a scénáristi se vytáhli a ve filmu se zdá, že k sobě přesně pasuje naprosto všechno. V akci jeden druhého doplňuje, v dialozích to samé a to nejlepší na konec, humor je nenucený a bezelstně vtipný. Kvalitou humoru se to vyrovná nejlepším komediím. Abych ale nemluvil jen v superlativech, tak ve filmu jsou i chyby, například hodně pozvolný rozjezd (který je ale v poměru k celkové stopáži ok) a hlavně divácky trapná scéna uprostřed filmu, kdy jsou Avengers po smrti jedné z postav v krizi. Jinak se ale jedná o nejlepší marvelovský film, top 3 komiksák (konkuruje to Batmanovi a Sin City, přičemž ale Avengers jsou mnohem zábavnější a lehčí) a vzhledem k žánru si to zaslouží 100%. Teď bude jen rozhodovat to, kdo má a nemá rád tento žánr. ()

HaBe

Na akční filmy moc nejsem, ale tohle byla bomba. Strhlo mě to a ještě dobu po konci filmu jsem nadšená. Můžu doporučit všem! ()

Pjotrik

Čerstvé dojmy z kina musím přeměnit v hodnocení:) Já jako ne moc důvěřivý člověk koukám na hodnocení a říkám si "hergot víc než týden po premiéře se nám ty procenta pořád drží sakramentsky nahoře, ohlasy pěkné a píšou je lidé co umí poskládat několik vět za sebou tak, aby dávaly smysl...tož to bude stát za to". Takže v kině jsem měl očekávání velice sympatického rázu. Na začátek mě potěšila nádherná Scarlett Johansson, kterak hledala zeleného vědce Hulka opět ztvárněného někým jiným. Mark Ruffalo ale celkem pěkně vykreslil kontrast mezi nevinným a nezištným vědcem a "tou naštvanou zelenou věcí". Chris Evans se oproti samostanému filmu Captain America buď herecky zlepšil nebo měl lépe napsanou roli, protože jsem mu toho amerického rozkazujícícho kapitána věřil...u když občas někde zdlouhavě visel, padal či dostával na frak. Pak už se dostal na scénu Robert Downey Junior a přestal jsem řešit cokoliv dalšího, protože tenhle člověk má neskutečné charisma a chrlí jednu vtipnou sarkastickou hlášku za druhou. Ono to vypadá, že hraje spíš sebe než Tonyho Starka:)) Chris Helmsworth není kdovíjaký herec, ale možná je to dobře, protože postavy se tak nějak rozumně vyvažují a každý vyniká v něčem (ale Ironman je stejně válcuje:))). Tom Hiddleston alias Loki mi velice často svými grimasami připomínal Michaela Fassbendera a to bylo jen dobře, protože tenhle vypočítavý, záludný, a mocichtivý bůh budil opravdu dojem úctyhodného "badass" protivníka. Nu a bojovalo se...bojovalo se hodně a bez rozdílů stran, což prostě každý fanoušek komikshrdinů chce vidět úplně nejvííííc!!:) Čekání na nástup Hulka se nádherně vyplatilo, protože odstartoval neskutečnou brutalitu. Příběh a scénář byl dostatečně kvalitní na to, abych se mohl zaměřit na pořádnou superhrdninskou mačo nakládačku. Přeměřování pindíků všech hrdinů i nehrdinů se konalo nesutále a o tom superhrdinské komiksy jsou....prostě bájo:)). Minimum "WTF momenntů" za což jsem neskonale vděčný (1. letadlová loď , která se vznesla pomocí čtyř ventilátorů, 2. krapet mi přišlo podivné, že Hulk chtěl zabít i Scarlett, která ho nijak neohrožovala, 3.Dimenzionální brána do světa shitborů či jak se jmenovali fungovala oboustraně, takže tam tu atomovku mohli prdnout ihned, 4. Samuel L. Jackson kterak zastavuje stíhačku s jadernou hlavicí svým panzerfaustem:)). Když pominu film Watchmen jsou Avengers tím nejlepším komiksovým počinem, který jsem zatím viděl. 95% ()

Rieux

Ked Stan Lee napisal prvy pribeh o Avengers - ak sa dobre pamatam bol to rok 1963 - urcite ani nahodou netusil, ze o niekolko desatroci vznikne film, na ktory sa budu hrnut zastupy nielen fanusikov, ale aj obycajnych ludi, ktori nikdy nepoculi o Thorovi, ci Hawkeyeovi a ze budu v extaze sledovat kazdu sekundu akoby islo o zivot. Dozit sa niecoho takeho musi byt pre Stana za tie roky vymyslania a obetovania sa "detskym obrazkom s bublinami" naozaj dostatocnou satisfakciou. Malokedy sa vsak komercny uspech stretne s ozaj dobrym filmom, ktory ma co povedat aj o polstorocia a tak sa naskyta otazka: Je to naozaj taky megabombasticky film, ze si zasluhuje titul najlepsi komiksovy film vsetkych cias? Moja odpoved je polovicata. Ano aj nie. Film je dobry, vela akcie, usmevneho humoru, kazda postava ma dostatok casu na to aby ste pochopili jej pohnutky, bitky su natocene s prehladom, patos je namieste, atd. Avsak napriek tomu, ze som velky fanusik vsetkeho co ma znacku Marvel, objektivne musim povedat, ze je film celkom lahko predvidatelny. Prva polovica - zoznamovacka - trva na moj vkus trocha dlho, cast na Helicarier je prilis roztahana. Lokiho zamer je jasny, ale su jasne vsetky tie peripetie navokol. Preco isiel do Stutgartu? Co tym ziskal? Preco sa nechal uvaznit? To su otazky, ktore pri zaplave akcie rychlo vymiznu, no ich nevypovedanost nad vami stale visi aj ked opustite kino. Samozrejme dalo by sa pokracovat, ale zbytocne. Avengers splnili ocakavania skoro na sto percent. Ide o film, pri ktorom maximalne vypnete, zrelaxujete a este niekolko dni si budete pripominat co sa v nom vsetko udialo. Z logickeho hladiska vsak ma muchy, kvoli ktorym je pre mna na prvom mieste v ramci komiksovych filmov stale Dark knight. Na koniec by som dodal len tolko, ze dufam ze sa moje nadeje naplnia a do dalsich filmov zmenia vyzor kapitanovho kostymu. Cloveka co vyzera ako z lacneho serialu na Supermaxe skratka nemozno brat vazne. ()

new4nomaly

Asi jsem zrovna neměl dobrou náladu, nebo jsem byl prostě unavený, ale tenhle film mi nepřišel, že by mu ostatní Márvelovky nesahaly ani po kotníky. Hudba byla vážně dobrá, ta ve mně zůstávala asi nejdéle z celého filmu. Příběh, nic převratného a ta konečná řeč mi přišla malinko trapňoučka. Viděl jsem to ve 2D v originálním znění a malinko mě mrzí, že jsem nešel na dabing. Kdo není zdatný angličtinář a musí číst, a není zdatný čtenář. Hodně dobrých hlášek mu z filmu unikne. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)