Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

lavahorsecz

Skvělá zábava. Iron Man, Thor, Hulk.... Captain america dostal konečně kostým, kde nevypadá jak "hlupáček". Snímek plný akce a užásných efektů ve full HD na 5.1 surround je to opravdu zážitek. Před shlédnutím, ale důrazně doporučuji podívat se na Iron Man, Hulk, Thor a Captain America abyste byli zasvěceni do děje. Bavil jsem se a proto dávám 4* ()

triperka

100%. na tohle jsem magor a protože vím, že si to stejně neobhájím, tak jen říkám super. tenhle film udělali přesně pro mě, abych ho mohla sledovat znovu a znovu a znovu a pokaždé řvát s rukama nad hlavou, když se objeví můj oblíbený hlavní hrdina. prostě 100%. ()

JARDAHONDA

Avengers - neboli Expendables komiksových hrdinů nemá opravdu chybu. Jak prostý nápad a jakou parádu to udělalo. Dvě a půl hodiny svižné zábavy, kde se dynamické tempo drží po celou dobu, které se střídá s vtipnými dialogy a přitom snímek nemá žádný zpád dolů. Navíc je okořeněn hereckými esy. Třešinkou na dortu už je jen audiovizuální zážitek, který jsem si nadstandartně užil.. ****** ()

QuietRioT

Žiadna sláva. Bez myšlienky, len plytko zahrabnúť prakticky do ničoho, hlavne veľa bum-bac, super Legolas, sexy zadok v koži a zelený ozembuch. Čo čakať od komixu. Aspoň Downey zo zeleným Markom Ruffalom boli vtipný. ()

bertrand

Whedon odvedl kvalitní popík, přesně na jaký byl najatý. Ale protože jsme ony božské Avengers neviděli v kině, ale na malé obrazovce, tak veškerý ten sterilní kalkul, kterému se zde podřizuje úplně všechno vyplul nechtěně na povrch. Nejlepší scénou zůstává týmová hádka všech uštěkaných superhrdinů o to, kdo je větší a horší pašák - tímhle směrem by druhý díl mohl vyplout. Co udělali z Hulka to snad ani nestojí za komentář, hanba. A kdy už se konečně začne řešit skrytá nálož v podobě nevybouřených panických hormonů Kapitána A.? Ten chlap je chodící bomba naplněná spermatem, scénáristi všech zemí, vzchopte se! ()

Alpha69

Mám ráda, když se filmy podle komiksů povedou. A tenhle mě doopravdy bavil. A ještě když k tomu dělal soundtrack někdo jako je Alan Silvestri, nemůžu si snad na nic stěžovat. ()

BigJohn02

Akce! Film, ve kterém se pořád něco děje - přímočará efektní iluze, opravdu spojení toho nejlepšího z každé postavy. Tady opravu platí, že výsledek je součtem toho nej. Všechny "individuální" filmy se mi líbily, ale tenhle ještě víc. Ostrý kontrast s filosofickými Watchmeny, kteří byli ovšem také báječní. ()

JUK_JANA

Po loňském Thorovi další komixová adaptace, na kterou jsem si zašla víckrát do kina. Nutný rozjezd pro seznámení se skupinkou hlavních hrdinů a po vyjasnění kompetencí už nic nebrání akci. Superhrdinové mají schopnosti větší než ega. A občas taky naopak ;-) ()

cUtOR

Perfektné spracovanie comicsovej "marvelovky" s výborným hereckým obsadením a úchvatnými akčnými scénami. Trošku ma sklamalo, že rolu Hulka nestvárnil Edward Norton, ale ako som neskôr zistil Mark Ruffalo sa chopil tejto role veľmi dobre. Ak aj pokračovanie Avengers 2 bude tak dobrá ako táto prvá časť (mohli by tam pridať ešte Fantastic 4 a iných hrdinov), tak sa ozaj máme na čo tešiť. ()

ciapok

84% ??????????????? ak je to percento nudy, tak to sedí. ste sa zbláznili všetci ? Keby tam bol aspoň Batman (možno že aj bol,ale po druhom výskyte Scarlett sa vypínalo, tak neviem ............ bola trochu nahá ???? ak áno, prihadzujem na 98% ()

matador88

Dokonale sklamanie. Komixove filmy, aj tie slabsie hodnotene, alebo slabsie prevedene, mam rad. Pacili sa mi aj avengers solovky. Takze spolu to malo byt perfektne. Navyse moderne a vysoko hodnotene. Bohuzial. Dej, zvraty a logika (ano, aj rozpravka, fantasy, scifi ma nejak fungovat) je na smiech, postavy vytrhnute zo svojho solo sveta sa zrazu spravaju uplne inak, ako sme zvyknuti (hlupucko), cele to nema ziadnu iskru. Efekty na mna posobia umelo a nasilne. Sem tam je napinavejsi moment, ale vacsinu casu je to vcelku nuda. Zufalo premarnena sanca na skvely film. ()

jarod13

Pomalu se nedá co dodat, film měl úžasné efekty a děj hodný komicsového žánru, prostě skvělý kousek a teprve Hulk, konečně Hulk jak má být...... ()

Noxius

Dlouho jsem čekal na nějakej film, kterej by mě táhnul do kina. A když přišel film Avengers věděl jsem že na něj musim jí. A ne jednou šel jsem na něj rovnou dvakrát a líbilo se mi to pokaždý stejně. Herci to všichni zahráli skvěle, a myslím že udržet takovou bandu dá docela práce, efekty byly skvělý, hudba taky, zasmál jsem se tak, že jsem ani nečekal že budu a když film končil doufal jsem, že ještě není konec. Těším se už teď na další díl a i když si počkám určitě to bdue stát za to. 100% ()

crazyM

Tak při tomhle filmu roztálo i mé kritické srdce.( Já prostě miluju Roberta Downeyho jr. v roi Tonyho Starka.) Opravdu jeden z povedených filmů, kterých poslední dobou moc neni. ()

losmachos

Hulk a Ironman celý film neutáhnou. Efekty a jejich vtípky bylo ve filmu jediné dobré. Jinak se jedná o patetickou oslavu Ameriky neboli vlasteneckých keců je zde až k zblití. Ve srovnání s Watchmeny by mohli Avengers maximálně tak olizovat podpadky... ()

Kaspja

Filmy o superhrdinech mě prostě baví a při "mixu" do jednoho filmu jsem očekával "peklo" a to opravdu přišlo. Začátek byl vlažnější, ale opravdu jen začátek. Iron man (Robert Downey Jr.) to opět zahrál skvěle a musím říct že byl z celého týmu nejlepší, ale hned v závěsu byl Hulk. Prostě skvělý film!! ()

DonTettino

Ako veľký fanúšik Marvelu som samozrejme myšlienke tohoto filmu dosť naklonený a rovnako veľmi spokojný s celkovým výsledkom. Najprv som bol skeptický, lebo som si myslel, že spojenie viacerych superhrdinov, ktorí sú aj sami dosť silní, bude typickým Americkým znásilnením diváka a snahou ohúriť samoúčelnými digitálnymi efektami, ale na moje prekvapenie opak bol pravdou. S tým ako dali dokopy rôznych superhrdinov a pritom každý z nich pôsobyl dojmom, že je tam naozaj dôležitý, som veľmi spokojný. Samozrejme nechýbalo pár vtipných hlášok i keď v tomto smere jasne dominoval Tony Stark. Aj keď by som možno našiel pár scén, ktoré sa mi až tak nepáčili, stále dávam 5*. ()

Milsa

Film pôsobí zaujímavo už od začiatku, ale v skutočnosti je tam do polovice filmu kopec rečí a žiadna akcia. Potom sa konečne niečo začne diať, ale nemá to poriadne ani hlavu ani pätu. Ale nakoniec všetko skončí tak ako treba. Našťastie som bol pred pozretím filmu varovaný, že za veľa nestojí, takže som od neho ani veľa nečakal. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)