Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Infurius

Bez Ironmana by som ani nemal dôvod ísť do kina. Ako vždy Robert Downey tam bol naj. a vačšina pozornosti išla naňho. Neviem načo tam bol trapný maličký "tvrdas" Jeremy Renner. Black Widow trapas č. 1, Captain America tiež... Inak efektovo úplne dokonalé, všetko tak presvedčivo natočené a moc premakaná grafika.... ()

Ragnar

"Když jsem byl naposled v Německu, taky se tu jeden povyšoval nad ostatní. A nedopadlo to s ním dobře." Avengers jsou skvělým koktejlem tvrďáckých hlodů nabušených drsňáků, über akčních mlátiček a překrásných efektů. Myslím ale, že bez R. Downeyho jakožto Tonyho Starka by celý film velmi klesnul. Je to asi můj nejoblíbenější hrdina hlavně pro to, že to není žádný svatoušek, ale trpí stejnými neduhy, jako každý druhý z nás. Je sobecký, arogantní, sebestředný... ale když na to přijde tak neřeční ale jde a obětuje se. Nejlepší Marvellovský hrdina, tenhle Ironman. Nicméně ani Stark, ani dechberoucí triky, ani S. Johansson které ty uplé bojové kombinézy velmi velmi sluší, dokonce ani perfektní charismatický záporák Tom Hiddleston coby Loki nemohou, a očividně se ani příliš nesnaží, maskovat to, že se jedná o pouhopouhou mlátičku bez nějakého výraznějšího příběhu. Má to rozhodně náboj a stoprocentně je to zajímavé a svým způsobem vzrušující... ale člověk se musí smířit s tím, že ho nic nepřekvapí a že od začátku ví, jak bude film probíhat i jak skončí a jediným překvapením tedy může být, v jaké formě budou tyhle předvídatelné kroky podány. Pobavily mne obě "p.s." scény a docela se i těším na dvojku, kde, jak se zdá, se představí těžká váha na poli superpadouchů - sám Thanos. ()

eoj

Akce, hlášky, odkazy a pomrkávání na diváky na každém rohu (nejsem zrovna skalní fanoušek žánru - třeba Legolase a tu pogumovanou rybku jsem si nezařadil, ale i tak jsem jich zachytil dost). Mix který zafungoval dle očekávání a k mé plné spokojenosti. ()

K8MK

Jsem z tohoto filmu trochu zklamán, půlka filmu je taková divná , že jsem to moc nepochopil , unavovaly mě tam ty hádky superhrdinů , scénář mohl být lepší . Kdyby to nevzniklo ve spolupráci se studïem Marvel , tak by to mělo lepší hodnocení.Akční scény a závěrečná bitva , je vynikající , což je také důvod , proč jsem dal tomuto filmu 4 hvězdičky. ()

silencewater

I pres fakt, ze film je cirocira Americina v ramci zanru je to klasa. Naprosto dokonale namichany koktejl, znacici zaruceny uspech...Diky panu Downeymu nechyby humor, bystry a ostry jak britva. Charaktery jednotlivich postav jsou dotazene a dobre zahrane. Akce diky dnesnim technologii je nad miru povedena a neurazi ani pri sledovani na obicejne televizi..takhle se dela mega hit. ()

Yaan2

°°Super hrdinové z filmů – Iron Man, Hulk a Captain America jsou super a v jednom vilmu je to superfilm, který je vtipný, zábavný, napínavý a plný efektů. ()

Lockeroom

Vysoké hodnocení moc nechápu. Má to spád, švih, dobré herecké výkony, ani minutu nudy......ale je to absolutně prázdné a o ničem ....... a hlavní záporák za moc nestojí ()

Sekyn

Upřímně jsem vůbec nečekal, že se tento film takto vyvede. Vzpomínám, jak jsem byl v roce 2012 v kině mile překvapen a dokonce odcházel hodně nadšený. Dnes jsem se podíval znovu. Je to zkrátka super. Nedokázal jsem si tehdy představit, jak spojit všechny postavy do jednoho filmu, aniž by to nebyla naprostá slátanina. Ale propojení bylo nakonec fascinující a fakt se celý ten projekt Avengers povedl. Vše vypadalo tak přirozeně, všechny postavy byly zachovány a nic nebylo uměle překrucováno tak, aby se to nakonec hodilo do nějakého patvaru. Nedokážu si však představit pokračování, kde by se mohla objevit nějaká originalita, film, který by nečerpal z této původní slávy. Ale kdo ví, třeba budu ohromen znovu :-) hmm, to by bylo super ;-) Ale všichni víme, jak do dnes chodí... ()

jenson10

Na mňa pôsobia Avengers až moc prehnane.Dáme dokopy pár superhrdinov kt.sa snažia zachrániť svet.Nič nové.Dá sa ale vymyslieť niečo iné?Pri tomto druhu filmu asi ťažko.Stan Lee opäť skvelý výkon ako v každom filme od Marvelu.Myslím si ,že film najviac boduje u detí a teenagerov. ()

Terax

Přiznám že příjemné překvapení, říkal jsem si jak provázat to vše úžasné co bylo během posledních let Marvel vytvořil a ono to šlo. Ne příliš poutavý, či zdrcující děj, ale skvělý scénář, hromada akce a zároveň i humoru. Každá postava hrála za sebe a zároveň pro tým. A samozřejmě Scarlett Johansson, kvůli které dávam patou hvězdu. ()

Henriette odpad!

Jedině se ptám, proč? Proč se, u všech hromů, Thor a jeho bratr Loki z jejich původního obstojného filmu, nechali naverbovat do tak šílené a nevkusné záležitosti. Jejich příběh byl hloupě pošlapán; ostatní Avangery neřeším. Každý okamžik působí bolest, protože je trapný, a to po Bantmanovské trilogii Nolana, který nasadil příliš vysokou laťku pro filmy sci-fi a action. Došlo k nesmyslnému překročení reality a pravděpodobnosti, Avengers jsou počinem pod úrovní i ve svém žánru, úrovně devadesátých s tak mnoha předsudky, které naší době už nepřísluší. Takové pojetí tohoto žánru už je prostě passé. (Viz comment od uživatele k i n g i k, se kterým na malé výjimky souhlasí i mé vidění této věci.) ()

dennymarky

Támhle v hodnoceních čtu, že jistý uživatel ohodnotil tento film 2* !!! Nechápu, jak může někdo takto uboze ohodnotit tak výborně zpracovaný film propletený množstvím zápletek a s tak výborným hereckým obsazením, takže i výkonem. Hanba by mě fackovala kdybych měl dát jenom ubohé 2*! The Avangers se stal jedním z mích nejoblíbenějších filmů a nehorázně se těším na 2. díl a na všechny další filmy natočené podle Marvelových komiksů. Nejvíce se mi stejně líbil Tony Stark alias Iron Man. :D ()

Dan147258369

Zfilmované komiksy od Marvelu mě vždycky uchvacovaly. Tento, který spojuje všechny hrdiny dohromady, mě opravdu bavil. Každý z hrdinů naplnil film tím svým - humorem, akčností a trochou mýtičnosti. Zajímavé jsou scény, kdy si hrdinové úplně nerozumí a rozhodnou se si to mezi sebou rozdat. Nakonec se ale spojí a zničí nepřítele. Film je skvělý po grafické i herecké straně. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)