Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

AdamesWWE

[7/10] Joss Whedon dostal za úlohu splniť nesplniteľné - spojiť superhrdinov do jedného filmu. 140 minútový komiksový snímok od Marvel štúdia ma síce od začiatku príliš nezaujal a musím povedať, že za prvých 90 minút by som dal iba 3 hviezdy, pretože som sa tu miestami dosť nudil a niektoré scény ma nebavili, ale je tu v rámci dejovej línie aspon ukazovanie vzťahu medzi hlavnými postavami, čo je plus a ešte za záverečný akčný epos takmer v štýle Transformers dám aj tú štvrtú hviezdu. Aj preto, že toto sa len tak často nevidí, spojenie superhrdinov v jednom filme a režisér ktorý doteraz točil len DVD filmy a seriály sa tu ukázal vo skvelej forme, rôzne špičkové triky, výbuchy, sfi-ci scény, plus má aj miestami vyskytujúci sa humor. Záver je fakt vynikajúci, je tu aj perfektná hudba a sledovať to v HD kvalite je zážitok. Výrazne to dopomoho u mňa k vyššiemu hodnoteniu. Avangers síce nezostanú z môjho pohľadu špička žánru, aj napriek tomu ako je tento film ospevovaný a koľko zarobil, je to lepší komiksový tímový snímok, ktorý je príjemným oddychom. ()

Michalechal

Spousta hrdinů a spousta akce :-) Nebylo to tak unylé jako Liga výjimečných, bylo to opravdu akční a zároveň vtipné. Ovšem mě to nejvíce postavilo na nohy při útoku nepřátelské armády z vesmíru! Od té chvíle jsem už měl konečně husinu :-) ()

Kamiiik

V první půlce filmu jsem si říkala, že není možný, že se to opravdu někomu líbí. Druhá půlka ale byla perfektní, jediné štěstí, že jsem viděla první půlku a až za pár dní druhou, tak se mi oddělila ta první a byl z toho parádní film. Bohužel, půlka ale není dost... Nejvíc mě dostal okouzlující Mark Ruffalo a jeho Hulk ()

Guzmicz

Musím se přiznat, že jsem od filmu neměl žádná velká očekávání. Avšak Joss Whedon si se vším poradil skvěle. Nejen vizuální efekty, které ve mě vyvolávali pocit blaženosti, ale také humor, jež nenechal moji bránici v klidu. Trochu jsem měl strach z obsazením doktora Bannera Markem Ruffalem. Jenže mé obavy byly zbytečné. Zatím nejlépe zahraný Banner ze všech. Vyvážení příběhových linií mezi všemi hlavními postavami bylo parádní. Teď už je jen hlavní, aby Joss Whedon nezpychl a udržel si takovou úroveň. ()

Scevola

Superhrdinovia sa spoja aby odvratili celosvetovu katastrofu, invaziu mimozemstanov - hrozne klise. Tak neuveritelne lacny dej, recyklovane dialogy ze az hroza. Bol som ozaj rad ze som to prezil v zdravy :) 4/10 ()

Paity

Naprostá slátanina všeho komiksového co na americkém kontinentu vzniklo. Nebýt Robert Downeyho Jr., tak bych dal ještě o hvězdu méně. ()

bloodline

Monštruózna marvelovská koláž s obligátnym intergalaktickým audiovizuálom ako na Otčenáši Amen, ozbíjala vlastné charaktery a z ich samostatných totemov vystrúhala solídny best ofkový track list, ktorý utešene plynie ako premena vody na víno v Káne Galilejskej. Síce výsledný produkt sám o sebe nóvum do sveta nezvestuje a dejovo zasiahne populačnú kolónku percentuálneho priemeru výkonu mozgu anglo-amerického konzumenta, drží si vlastnú líniu nadsádzky, zábavy a žánrového klistíru, čím, pre tentokrát, vyliala do môjho bruška misku s kladnou odozvou. ()

papushka

Velkolepá blockbusterová rodinná podívaná, prostě trhák! Za 220 mega! Místy se ten film až moc snaží a je to až blboučký, ale jinak se na to hezky kouká a neurazí to. Začátek je krapet utahaný, jakmile se však Avengers spojí, dost slušně se to rozjede. Ať ale všichni ti mega-cool-hot superheroes hláškovali sebevíc, neustále mě rozptyloval Thorův dokonalý intergalaktický účes... Původně jsem chtěla dát 3,5 hvězdičky, po potitulkové scéně je to jasných 3,7. ()

Stružák

Místy je ve filmu tý akce na můj vkus až moc, ale jinak se teda jedná o náramnou podívanou. Trošku jsem se zpočátku obával stopáže, ale 140 minut uteklo jak voda. A takovej Iron Man je tady snad lepší a zábavnější než ve všech jeho samostatnejch filmech dohromady. ()

SpaceOdyseus

Skvele zvadnuta tymovka, kde ma kazdy superhrdina (nebo i jen hrdina) sve misto, ktera je zabavna od zacatku do konce, ma super zaporaka a kde je skvela akce. ()

Miller

Má to hodně chyb, je to béčko, je to hodně o efektech, má to většinou trapné vtipy, ale stejně to má své kouzlo, je to místy napínavé, výkony jakž takž ujdou a prostředek byl vlastně na čtyři hvězdy, jenže první třetina byla hodně nudná, tak na dvě hvězdy, poslední na tři, aritmetickým průměrem mi vyšly tři hvězdy + to, že jsem se nenudil tak dávám 65% ()

Pat.Ko

Po dnešných večerných sklamaniach ako REC a výkon našich slovenských futbalistov; nič iné mi náladu nemohlo zlepšiť než táto vymakaná parádička. Poznámka: Do obľúbených som to dal ako sériu všetkých Marvel filmov ()

seth82

Povedal by som, že Whedon vytvoril takpovediac prototyp letného blockbusteru, ktorý fanúšikom komiksov od Marvelu určite vyhovuje (recenziu mám v profile, videl som to v 3D v originálnom znení). Iba dúfam, že v prípade úspechov v Box Office dostane Whedon viac priestoru a hádam aj na novú sériu Firefly... ()

Marius_ss

Práve som sa vrátil z kina, takže Pomstiteľov môžem zhodnotiť ešte zahorúca. Ak od filmu očakávate iba akciu a zábavu, tak ju dostanete, to bez debaty. Audio-vizuálne efekty na jednotku a ešte k tomu v kine. Bomba ! No emočne to so mnou nijako nepohlo. Bavil som sa a to bolo všetko. No taký bol účel, a keďže účel bol splnený...**** ako vyšité. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)