Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (oficiálny text distribútora)

Mikah

Hugo a jeho velký objev je takový malý klenot, který se netají tím, že si s ním tvůrci dali spoustu práce tak, aby dosáhli dokonalosti a příběh, jenž se krásný sám o sobě, obohatili o vynikající zpracování. Nechala jsem svou duši hýčkat se jeho milým půvabem, laskavým humorem a nesčetnými dechberoucími scénami, a upřímně si to užívala. Taktéž se mi líbilo, že film nebyl vyhnán do zbytečné dobrodružnosti, ale udržel si své příjemné poklidné tempo. Navíc většině z nás svou láskou ke kinematografii pomůže nalézt kouzlo starých filmů, což nás může inspirovat k prohledání zaprášených truhel plných nevšedních filmových zážitků. Jen jediná věc mě trošku zamrzela, a to při odhalení tajemství, neboť jak známo, vyzrazené tajemství ztrácí na přitažlivosti a zrovna tomuto filmu to fascinující tajemno velmi slušelo, ovšem své kvality si udržel. ()

Chickenka

Pro mě zatím nejlepší film ve 3D! Martin Scorsese nejen že splnil má veliká očekávání, on je dokonce mnohonásobně předčil! Film mě vtáhnul do děje hned na začátku, a po celou dobu jsem si ho užívala. Scorsese umí, to mu nemůže nikdo vytýkat, navodit perfektní atmosféru, vše doladil barvami, kosttýmy a pěknou hudbou. Obdiv i zatím neokoukanému Asovi Butterfieldovi a jeho známější "kolegyni" Chloe Moretz. Nejvíc mě překvpila kombinace 3D-původního znění-českých titulek, ale vše spolu dohromady skvěle fungovalo. Zkrátka nemám nic, co bych mohla vytknout. ()

Sawy

Nejkrásnější hold,jaký mohl Martin Scorsese milovaným pohyblivým obrázkům složit.Už dlouho jsem si sledování filmu takhle neužíval.Á propos,nejlepší 3D od Avatara a Howard Shore je poslední dobou v neskutečné formě,nemyslíte? 90 % ()

Sprite

Martin Scorseseho mám rád a na Huga jsem se dost těšil, ale zklamal mě. Film jsem moc nepochopil i když mi nepřišel nijak náročný a bylo to celkem nudné. Spielbergův Tintin byl mnohem lepší. ()

MonaSax

Jsem z toho očarovaná nebo spíše rozčarovaná, krásná a fascinující podívaná, ale ten příběh docela i nuda, rozhodně tam něco pokulhává. Pocta filmu a celkově vyseknutá poklona s tím souhlasím, to teda. Nejúžasnější bez pochyby - Ben Kingsley. Ještě něco chci napsat, ale nějak nemám slov, koukala jsem na to před spaním a když to furt nekončilo, tak už jsem toho měla dost. ()

ScarPoul

Veľká pocta veľkému tvorcovi. Po všetkých stránkach je film veľmi príjemný a hravý a keď si to tak vezmeme aj celkom netradičný pre Scorseseho tvorbu. Film, hlavne v druhej polovici je neuveriteľne čarovný. Každá jedna scéna, každý jeden príbeh, ktorý sa dostáva k svojmu koncu, celé posolstvo filmu a celé to bádanie po pravom zmysle všetkých čudesných vecí, ktoré sa odohrávajú na vlakovej stanici sa tu komponuje v neuveriteľnom kaleidoskope osudov, farieb, úsmevov a sĺz. Prvá časť má ale veľmi pomalý rozbeh a aj keď kamera, herci a prostredie pôsobí naozaj čarovne - akosi som tam nedokázal nájsť ten zlomový moment. Ten pre mňa nastal vlastne až vtedy keď srdcový kľúčik zapadol na svoje miesto. Dovtedy to bola predstavovačka, nielen hlavných ale aj vedľajších postáv( ktoré aj napriek jednoduchosti bočných dejových línií si možno zaslúžili väčšiu príležitosť vyniknúť) ktorá bola trošičku dlhšia a nedokázala ma naplno pripraviť na to čo sa stane ani ma poriadne vtiahnuť do deja. Ale to je zase len môj čisto osobný názor. Filmu neuberám jeho kvality a už vôbec nie jeho hodnotu. Minimálne za Kingsleyho a Moretzovú, ktorý robia príbeh viacej čarovným. Len si osobne nemyslím, že aj keď má film dostatok nominácií, že si tie hlavné aj odnesie. ()

d.beseda

Souhlasím s tvrzením, že je zde konečně film kde má technologie 3D smysl. Technicky nejdokonalejší film ve 3D technologii jaký jsem v kině zatím viděl. / Opravdu nádherný film (vizuálně i obsahově). Mé hodnocení: 100%. ()

Luboshmir

Moje chyba, že jsem nešel na 3D, ta první půlhodinka byla očividně dělána jen pro to. Jinak film je s francouzským nádechem, což já nemusím :-) Celkový dojem 6,5/10 ()

Lacike

Trochu mi to pripominalo Tarantinov Death Proof tym, ze aj tento film je preplneny k prasknutiu odkazmi na vselijake filmy, ale na poriadnu zapletku Scorsese zabudol rovnako ako Tarantino. Technicka stranka je fenomenalna. TO bez debaty. Tolko dlhych kamerovych najazdov som nevidel v ziadnom inom filme. Az sa mi z nich po chvily zacala tocit hlava. A to som film videl len v TV. Dalsim vyraznym aspektom filmu je prekrasna hudba. Herci su dobre typovo vybraní, ale prazdny scenar im neumozni predviest nic viac ako jednoducho nacrtnute figurky, takze si ziadna z nich moje srdce neziskala. A ani ziadny humor, ktory by to mohol zachranit, vo filme nie je, takze vysledok je pre mna sterilna nuda v dokonalom technickom prevedeni. 4/10. Ale studenti filmovych skol alebo milovnici starych filmov (fakt velmi starych) si z vysledku urcite ucvrnknu do gati. Ja medzi nich nepatrim a tentokrat ma to ani nemrzi. ()

Genero odpad!

Jak my kinofilové říkáme: Wow! Na databázi je zase víc rudých hvězdiček než na Brežněvově pyžamu! Když Márty zavelí k nástupu na plac, nezbývá než pokorně přišít uši, řádně si namazat hlavu vazelínou a Legendě detailně prozkoumat rektální hlubiny. To pak i takový známý rebel jako Šáša Kohen neváhá hákovat dlouho do noci a pitvořit se přesčas. Až potud to chápu a análním lezcům se nedivím. Jenže Hugův velký oběv byl hnědý, mazlavý a produkoval zvláštní odér a já se musel v tom obludném exkrementu dvě hodiny hrabat, abych konečně našel kýženou poklonu magickým počátkům kinematografie. Marně. Ještě že mi psací robot zavčasu na čelo vyobrazil překrásný kosočtverec s čárkou uprostřed. Stejně ho lituju, musel tam jen tak tupě zírat a nemohl vzít nohy na ramena a z té kolotočářské nudy uprchnout – neměl totiž ty nohy, chudinka. K vlastnímu úžasu musím poprvé a doufám, že i naposledy souhlasit s postřehem Radka99: ty synkretenismy i ostatní kretenismy zíraly zpoza šraněk, pražců, semaforu i z uhláku a valily se na mě jak z proraženého hovnocucu. ()

Gwaihir

Jaký to snílkovský snímek zrozený z lásky k filmu. Jaký to posmutnělý příběh zabalený do kouzelného hávu. Vynikající propojení klasické kinematografie a moderní techlologie, které dokonale oživuje jak tajemná zákoutí pařížského nádraží tak i dětskou touhu po dobrodružství číhajícím na každém rohu. Velice příjemný a zajímavý odkaz s úžasně magickou atmosférou, přirozeně působícími herci a nádhernou hudbou. 95% ()

rawen

Jako zapřísáhlý 3D panic jsem dlouho čekal na 3D film, který by nebyl jen okázalou efektní podívanou (prostě který by nebyl sračka) a to, že je 3D, by mělo nějaký ospravedlnitelný smysl. Když jsem četl o Hugovi, poznal jsem, že teď je ta nejlepší chvíle do toho 3D praštit (Scorsese přece jen bývá zárukou kvality) a tak jsem do toho v jednom brněnské multikině šel. Bohužel nemůžu potlačit své zklamání, 3D bylo fajn, herecké výkony byly výborné, atmosféra skvělá - vadil mi ale prostinký účelový příběh a také to, že velké množství záběrů bylo zcela úmyslně přizpůsobeno tak, aby se z nich dal vykouzlit skvělý 3D efekt - což je jen přizpůsobování obsahu formě a toho jsem se bál u 3D technologie nejvíc. Ještě k příběhu, pamatujete si na animovaný francouzský seriál Byl jednou jeden vynálezce? Rozjedeme prostinký příběh a naroubujeme jej na vyprávění o někom významném - Hugo a jeho velký objev mi prostě a jednoduše přijde jako "Byl jednou jeden vynálezce - George Méliés - 3D extended rich version DC". Škoda, jinak příjemný téměř nekonfliktní film pro milovníky filmu a filmové historie. 7/10 ()

maseer2

z příběhu o jednom opuštěném chlapci s nadáním na opravování všemožných strojů a strojků se vyklubala moc upřímná pocta počátkům světové kinematografie.. ihned si jdu pustit Cestu na Měsíc :) ()

PROROK14

Od tých jedenástich nominácií som si teda sľuboval viac. Ono v podstate to bolo pekné, ale nie výnimočné. Nebyť tých nominácií a Scorseseho réžie, tak neviem či by som o to zakopol. 70% ()

Tommassi3

"Jestli tě zajímalo, kde se rodí sny, tak se rozhlédni.. To tady vznikají !!" Martin Scorsese podle mého názoru netočí špatné filmy, a ačkoliv nám už naservíroval bezesporu kvalitnější kousky, přeci jen jsme si za ta dlouhá léta zvykli především na jejich pověstnou syrovost a údernost, Huga a jeho velký objev mám opravdu nejraději !! Na první pohled dětinsky hravé dobrodružství plné tajemství a až poetické pohádkovosti, které v potemnělém kinosálu vytváří fantastické audiovizuální orgie, ostatně se jmény veteránů kameramana Roberta Richardsona a fenomenálního skladatele Howarda Shorea Scorsese sází na jistotu, není ničím jiným než dokonalou poctou průkopníkům světové kinematografie a vánočním dárkem pro milovníky filmu, pro nás všechny !! Scorsese je mistr v pravém smyslu slova a já se rád stanu znovu dítětem a nechám se vtáhnout do světa fantazie, fantazie, jež nezná hranic, filmové opravdovosti, jejíž hranice posouvají právě tak velcí lidé jako Martin Scorsese nebo George Meliés.. Děkuji, pane Scorsese, právě takové filmy patří k těm, které člověk musí vidět, aby pak mohl v klidu umřít !! ()

st.ranger

Hugo a jeho velká nuda. Je až s podivem, jak se může ve filmu něco odehrát a přesto je emocionální dojem na bodu mrazu. Není to rodinný film, což se od pohledu zdá, není to ani film zaměřený na mladší publikum a těžko říct, zda je to pro dospělé publikum. Nutno přiznat, že má film skvělou kameru, ale to je jistě díky použití zbytečného 3D, které bohužel snímku nepřinese lepší tržby, stejně jako zával nominací na Oscara. ()

bouncer

Ten film je svým způsobem krásný a precizně udělaný. Ovšem k dokonalosti má daleko. Téma kolem George Mélièse je perfektní a je z ná cítit láska k filmu a k režírování, Scorseseho vyznání... Ovšem "dobrodružná" linie kolem Huga je až obyčejně dětská. Nedokázala dostatečně zaujmout a vzbudit žádané emoce. Je to možná i tím, jak mě hlavní hrdina iritival a vše bylo podle šablony. Velká škoda, protože tohle mohlo být geniální, kdyby se z toho ve výsledku neudělal rodinný film s pro tento žánr očekávatelným přístupem k humoru a nároky na diváka. Přeji tomu filmu úspěch, stejně jako martinovi... ale za mě jen 70 %. ()

Johny_fork

Před zhlédnutím jsem o Hugovi věděl pouze to, že dostal 4 oskary a tím byl zařazen do "povinné četby". Netušil jsem, že se příběh bude točit okolo mýtu průkopníka filmových triků Mélièse, na kterého jsem kdysi narazil a byl jsem ohromen tím, jakým způsobem dokázal předvádět své fantazie na plátno na přelomu minulého století! Obrázek rakety zapíchnuté do měsíce z filmu Cesta na Měsíc mi tehdy utkvěl v paměti a když se objevil v Hugovi, začal jsem spoilerovat na celý obývák, jak se děj bude dále vyvíjet.. užil jsem si to o mnoho víc a byl jsem potěšen tím, jak Martin Scorsese dokázal skloubit fantazii o malém hodináři s Mélièsovými reáliemi. Je to hezký milý film v krásném hávu, jediné, co bych vytkl je jeho pomalý rozjezd a ještě pomalejší závěr, který až nudí. Při trošku odvážnějším prostříhání to mohlo být absolutní hodnocení, ale i tak jsem strávil s Hugem hezký večer a o to zřejmě režisérovi šlo. ()

Dale

Veľkolepé vizuálne dobrodružstvo, ktoré musí uchvátiť každého milovníka filmu. Nedokážem si predstaviť, akej lepšej pocty sa mohlo priekopníkovi kinematografie monsieurovi Meliesovi dostať. AWESOME, FANTASTIC, MAGICAL... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)