Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Bezva, miluju tajemství, hned mi ho řekni........... Film má nádherné nostalgické prostředí z absencí křiklavých barev lehce laděný do hněda. Úvodní průlet kamery skrze nástupiště je určitě povedená podívaná. Ale...... Je to celé naivně dětské a až příliš z toho sálá triková digitální animace. Některé scény jsou přehnané. Například létající papíry a kresby v bytě. Scéna z vlakem na slepé koleji je jen pro 3D efekt a ano jako počest starým filmům, ale to nestačí. Vypadá to, jako by v tomto filmovém stroji chybělo nějaké to kolečko a nefunguje to tak, jak by mělo. Chtěl jsem upozornit na chybu ve filmu okolo 83 minuty. Klíč v kolejišti je v jedné scéně zabořen do kamenné výstuže kolejí, ale při krátkém střihu je položen na pražci. Jenže, když si člověk uvědomí v jaké dimenzi se scéna odehrává, nemusí to zrovna být "chyba ve filmu". Záleží prostě na úhlu pohledu. A víte, co mě na tom filmu nejvíce zklamalo ? Je strašně předvídatelný, což je možná velké škoda. A nebo je to možný záměr od tvůrců. Hugo by mohl v jisté části fungovat spíš jako dokument o staré filmové tvorbě. Asi už jsem na to starej a neocením tyhle dětské příběhy. Producentem byl i Johnny Depp, který si ve filmu zahrál. A to doslova, protože byl jedním z muzikantů v nádražní kapele. CITÁT - Šťastné konce existují jenom ve filmech........ ()

moviesfan

Hugo je vizuálně dokonalý. Prostředí, kulisy, Paříž, to vše mi připadalo nádherné. Film jsem viděl ve 3D, které rozhodně doporučuji hlavně z důvodu, že mi přišlo jednoznačně nejlepší, které jsem viděl. Moc jich sice nebylo, ale koukat na 3D, které je velmi výborně využito a nešetří efekty, je dle mého pádný důvod, proč zvolit tento formát před klasickým. Zde u mě panuje nadšení. Spokojenost už mírně poklesla u příběhu. Ten sice měl emoce, ale mě příliš nezasáhly. Butterfieldovi jsem je nevěřil a přišlo mi, že přehrává. Jen můj pocit. O příběhu jsem měl asi trochu jiná očekávání, jelikož jsem nebyl příliš spokojen. Nejvíce chválím Kingsleyho a pobavil mě i Cohen. Po vizuální stránce i s 3D je to za mě jednoznačně 100%, příběhově za 70%. ()

Chermy

Ještě nikdy jsem se necítil v kině tak strašně uvězněný! Tohle není rodinný film! Děti by dvě hodiny strávené s Hugem považovaly za trest. Není to ani dobrodružný film! Protože o dobrodružství se tu stále jen mluví. Ten film je tak strašně prázdný! Kamera je nádherná a 3D ždímá do posledního puntíku, ale to je vše. Jediná škatulka, která sedí je drama. Ubulenější drama aby člověk pohledal, přestože paradoxně film nevzbudí žádné emoce! Proč? Protože je strašně zahleděný do sebe. Není určený pro běžného diváka! Je to film o filmařích pro filmaře. Každý z branže bude asi se slzami v oku jásat, kolik odkazů do svého životopisu Scorsese nastrkal. Možná bych to také ocenil, kdyby zápletka nebyla postavená na mlčení! Jak já nesnáším tenhle filmový prostředek! Jeden mlčí, druhý mlčí, všichni brečí! Dvě hodiny!!!! Abychom se krkolomně mohli dostat ke šťastnému konci, kdy si konečně všechno všichni řeknou! A pak je tu naprosto nesnesitelný Cohen(proč proboha Scorsese dopustil existenci tak nesympatické a přehrávající postavy!).... vše je jen kulisou pro jediné sdělení: Já Martin Scorsese miluju film, pojďte se se mnou podívat jak se dělají sny...třeba jeden o tom, že se ve Francii mluví anglicky. Jednu hvězdu ubírám za rozčarování, protože trailery lžou! Tenhle film je dokument o Martinově dětství, nic víc! ()

JohnCZ

"Pocta filmařině" čítával jsem v komentářích a to mě společně se slušným hodnocením a zajímavým hereckým obsazením velmi lákalo. Martin Scorsese, Howard Shore - jména, od kterých jsem čekal hodně. A zklamán rozhodně nejsem, ba naopak. Hugo je především poctivá, trochu dobrodružná, pohádka. Vytříbený vizuál mě nijak zvlášť nepřekvapil, ten jsem od filmu čekal, spíše jsem nadšený z výborných hereckých výkonů, zvláště pak Asa Butterfield působil jako dítko z jiného světa (a díky tomu jsem doposud žil v domnění, že je Hugo fantasy). A i přestože film vypadá, že je pro děti, opak je pravdou. Pochybuji, že by si tenhle film děcka užili a pochopili tak, jak si ho může užít člověk, který už nějaký ten film viděl. Protože ano, je to především pocta filmařině. ()

corpsy

Možno sa to na prvý pohľad zdá, ale nieje to snímok pre deti. Dokonca by som osobne na plagáty filmu napísal DEŤOM VSTUP ZAKÁZANÝ. Je to kúsok pre filmových fandov a fajnšmekrov. Ale zdĺhavý. Paradoxne veľmi tomu nepomáha ani špičková vizuálna stránka s vynikajúcim ( a na rozdiel od 90 % ostatnej produkcie pozorovateľným ) 3D lookom, dynamickým hereckým obsadením ( mladučká Chloe Moretz ma začína utvrdzovať v tom, že sa o niekoľko rokov stane nielen jednou z najkrajších, ale aj najlepších herečiek Hollywoodu ) ani Scorseseho réžia. Naozaj paradoxné. Ale ja ako totálny ´´žráč´´ nemých filmov mu ale ďakujem, že som mohol vidieť na plátne aspoň úryvky zo zopár originálnych´´starých nemých trhákov´´, a to v 3D. ()

villon17

Jak něco takovýho může dostat 5 Oscarů?!? Příběh naprosto o ničem, v první hodině se stane rádoby záhada, kterou druhou hodinu řeší a přijdou na to, že to vlastě žádná záhada nebyla. Hlavní hrdina mi vadil, zvlášť těma svejma nechutně pronikavejma očima. Chtěla jsem dát 3*, ale po tom včerejšim zklamání na Oscarech ještě o jednu snižuju. Takovej Harry by si to zasloužil víc. ()

Marek1991

Tento film má jednu veľkú prednosť a tou je vizuálna stránka. Je mimoriadne pekná, pripomenula mi film Montevideo, bog te video a aj Harryho Pottera. Mesto vyzerá ako z rokov pred prvou svetovou vojnou a tak som bol prekvapený tvrdením o aký čas sa jedná. Veľmi ma potešili role pre Bena Kingsleyho, Sachu Baron Cohena a Emily Mortimer, ich výzor bol skutočne uveriteľný a mal som pri nich pocit, že som sa vrátil o veľa rokov dozadu. Avšak spracovanie malo moderné, prešpikované do detailov. Avšak prichádza na rad dej, je mi osobne jedno, akú knihu sfilmovali, ak nebola dobrá, film z toho ťažko niečo vyčaruje. Mali si dať záležať a toto je jedna veľká nuda, kde sa dve hodiny takmer nič nedeje a stavia to len na svojej pochybnej mysterióznosti pre škôlkarov. Prekvapilo ma, že nejde o nič z cestovaním v čase alebo niečo okolo toho a išlo len o poctu inak veľmi dobrému režisérovi Georgesovi Mélièsovi, čo je záslužné, ale keďže to bolo všetko, moje uznanie to nezískalo. Úprimne vám poviem, že Scorseseho filmy mi pripadajú zamotané a s prekvapujúco nudnými vyvrcholeniami, či vyvrcholeniami ktoré idú pomimo mňa. Tento film mal podľa mňa veľký potenciál a namiesto toho sa z neho stal otravne tajnostkársky rodinný film s jednoduchým šťastným koncom. Tento film sa podľa mňa celú dobu tváril, že je niečo viac, než skutočne bol, takže sa naňho veľmi netešte, aby ste neboli sklamaní, tak ako som bol ja napríklad pri filme Mafiáni. Scorsese má podľa mňa dar robiť z komára somára a film skôr nabral komerčného rázu, keďže v krátkom čase narýchlo sfilmovali úspešnú knihu a potom to zapĺňalo kiná, ale treba uznať šikovnosť. Film bol mimoriadne precenený podľa mňa, lebo okrem zvuku, vizuálu a pohľadu na pár hercov, ich scenár nebol dobrý, to je len nafúknutá bublina, ktorá mnohých ohúrila. ()

Ajinka126

Skvost, lahůtka, pohádka a další superlativy se sem hodí. Tenhle film bych přirovnala k "obžerství". Ochutnáte, dojíte, chvíli se cítíte báječně, a potom chcete znovu a znovu a myslíte jen na ten krásný pocit, který jste po skončení měli. Takhle se cítím druhý den po shlédnutí Huga. Myslím na tu krásnou výpravu, scény, rozhovory a báječné mladé herce, kteří se zapsali do mého pomyslného notýsku oblíbenců. Chci ještě, ještě.. ()

liquido26

Moderní pohádka z krásné Paříže 20. let. To se Scorsesemu rozhodně povedlo. Bylo období, kdy jsem hodně koukal na snímky z počátku 20. století, obzvláště na Meliese, takže film, který se zabývá jeho postavou a filmy mě příjemně překvapil a nadchnul. Navíc to celé mělo prostě krásnou kouzelnou atmosféru. ()

sidzej

Nádherný film. Pocta filmovému remeslu so všetkým, čo k tomu patrí. Úžasná výprava, réžia, kamera, atmosféra, strih, hudba, obsadenie. Oscarové nominácie plne zaslúžené a dúfam, že podobne emotívnych a technicky brilantných filmov bude pribúdať. Čím väčší filmový fanúšik a nadšenec z vás je, tým viac vás pohladí po srdci. Nemám žiadne výhrady. P.S: po dlhej dobe výborne spracované 3D ()

PauloZ

Hugo je další Scorseseho klenot, působící neskutečně příjemně, což je dáno citlivým, uvědomělým, lehce záhadným, dospělým a velice precizním přístupem. Osobně jsem čekal krapet něco jiného, větší pohádku, více fantasy i více mysteriózna, takže mi trochu trvalo, než jsem najel na Hugovi koleje. Ovšem až pochopíte přístup k filmu, že se nejedná o čistou fantasy pohádku a i v tomto dětském dobrodružství si Scorsese drží svůj vysoký standard a dává filmu velký význam a důležitost, tak už se povezete na vlně úžasných záběrů, pěkném ději a za doprovodu velmi dobrých herců až do konce. Jak tu píše už x lidí, tak Hugo je i jakýmsi odkazem na počátky filmu podám dětskou formou, která je kouzelná. Dětské herecké duo Chloe Grace (Hitgirl) Moretz a Asa Butterfield je skvělé a děti tu hrají opravdu děti a nevystupují nepříjemně přechytračelým a dospěláckým projevem, jako tomu je u mnoha fantasy pohádek. Dávám 4*, protože mi chvilku trvalo než jsem se na Huga naladil a dále proto, že nastolené mysteri s robotem se vyvíjelo méně záhadně a napínavě, než mohlo být a taky mi tam chyběl nějaký radikálnější zvrat, na který jsem u Scorseseho filmů zvyklý. ()

F.man

Lahůdka filmového fanouška, věnováná ostatním filmovým fanouškům. Takový krásně zabalený dárek do několika krabiček, z nichž každá z nich je sama o sobě překrásná. A že těch vrstev tady je - vizuál, prostředí, příběh, historický základ, herecké výkony... No kam se vlastně podívat dříve? Happy ends only found in the movies ()

Kryton

Technicky dobře natočené (Scorsese nezklame) to ano. Jen mě však film nechal chladným. Meliése si cením a film tak i vyznívá. Jen má kolem až moc zbytečných postav, které filmu nepomáhají. Cohen je tu nesnesitelný, děti fádní a jedině už hodně starý Lee mě dokázal udržet. Ben Kingsley ovšem zahrál výborně. - Pokud to získá Oskary, pak hlavně ty technické - kamera a zvuk je nádhera. ()

ledzepfan

Chápu nutkání tvůrců složit poklonu magii G.Meliése a přiblížit dnešnímu divákovi jeho význam. Chápu taky, že tuto poctu chtěli divákovi předvést za pomoci kouzel a krás dnešních technologií. Nechápu ale, že tak zkušený řemeslník jako Scorsese naprosto neodhadnul míru a namísto snové atmosféry a úsměvné pohádkovosti vše sklouzlo do přeslazeného, sladkobolného a sentimentálního kýče plného prvoplánového a nevkusného 3D.. Původní myšlenka-vytvořit poctu skrze magii dnešních filmařů-se tak vlastně zvrhla v pravý opak a stala se jakýmsi důkazem, že tam, kde to kdysi bylo hravé, vtipné, vkusné a novátorské, je to dnes křečovité, přepálené, falešné..nevkusné. Kdysi jsem viděl "Cestu na Měsíc" a byl jsem unešen, nadšen a pamatovat si to budu snad na vždy..Včera jsem viděl"Huga" a bylo mi nevolno, byl jsem otráven a za týden si na to nevzpomenu... Meliés vyhrál nad Scorsesem minimálně 10:0 a to jsem ani nemusel brát v úvahu rok vzniku měsíčního tripu.............Pozitiva jsou=1.(překvapivě) B.Cohen, který byl kupodivu chvilkama vtipný a ani jednou nevytahnul ptáka(ani verbálně). 2.Snaha vnést do povědomí dněšních žroutů filmů jméno G.Meliése. 3. Hezký vizuál-ale pouze ve svých nejstřízlivějších momentech!!(pravda-nebylo jich mnoho). ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)