Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (oficiálny text distribútora)

hous.enka

Come and dream with me. Už knížkou jsem byla před čtyřmi lety nadšená a film moje pocity jen umocnil. Skvělá pocta G. Méliesovi s (ok, prvoplánově) úchvatnou atmosférou meziválečného pařížského nádraží. Příběh Huga hraje na city (ať už čtenáře nebo diváka), ale jakmile se na plátně objeví Měsíc s raketou v pravém oku, dochází mi slova. Podle mého názoru povedená pocta firmařině. ()

Krissty

Od Huga jsem očekávala opravdu hodně.. Dostala jsem však mnohonásobně víc, než bych si vůbec dovolila doufat! Po celou dobu jsem nemohla být v klidu a (chvílemi i s otevřenou pusou) jsem sledovala, co úžasného dokázal Martin Scorsese vytvořit! Tohle je mistrovské dílo, jeden z nejlepších a nejprofesionálnějších filmů, co jsem v životě viděla. A jeho poselství je nádherné, úplně z něj čiší ta nekonečná láska k filmu! A myslím, že si budu muset stáhnout Le Voyage dans la lune, protože to byla tak neskutečně nádherná filmová vložka.. Kam se hrabou dnešní hity, Cesta na Měsíc - to je umění! Jsem prostě úplně nadšená, ať už jde o herecké výkony, hudbu, režii, kameru, střih.. Tohle byla prostě nádhera! ()

fannah

Dobrý rodinný film, ale kazí to modré oči hlavního představitele, chatrný prázdný scénář, a v neposlední řadě Scorseseho režie-nerežie. Protivný, mnoha filmy a tématy už dávno vyždímaný Sacha Baron Cohen, tomu také nepřidá... ()

market.

Upřímně film mě zklamal. Jsem asi první kdo to sem píše, ale čekala jsem něco víc. Myslela jsem, že to bude více záhadné a že to bude o "něčem". Pár věcí mě nadchlo a pár zklamalo. Také nechápu jak to mohlo získat 5 oscarů. Je možné, že jsem film dostatečně nepochopila, a proto se k němu určitě vrátím a zkouknu ho znova. Ale prozatím za u mě poloviční zklamání hodnotím 3*. ()

Krt.Ek

Na první dobrou: podmanivá mélièsovská hagiografie (byl to Méliès, kdo dle Scorseseho (a zřejmě ne dle jen něho) založil tradici narativního filmu). Mýlil by se však ten, kdo by na Hugo (2011) pohlížel pouze jako na zfilmovanou filmově-historickou esej - k didaktickým účelům by postačoval žánr dokumentu, žánr rodinného filmu otevírá další perspektivy: Scorsesův Hugo (2011) se pod ním stává zároveň rehabilitací i oslavou nespoutané fantazie, dvouhodinovou evokací stavu permanentního okouzlení, a to okouzlením vyprávěním příběhů, okouzlení (nekončícím) dětstvím, okouzlením vůně dobrodružství, okouzlením kouzly a magií, okouzlením velkými vynálezy 19. věku a všelijakými mechanickými udělátky (chci toho robota!). __ Ponaučení: nejkrásnější smysl života, který si můžete udělit, spočívá v opravování rozbitých věci. 85 % ()

RasputincZ

Když jsem se poprvé dočetl, že se můj oblíbený režisér, žijící klasik Martin Scorsese, autor snímků jako Mafiáni, Taxikář nebo Casino zapletl s animovaným filmem v 3D pro celou rodinu, chtělo se mi zvracet. I námět zněl dost obyčejně, ale výsledek předčil veškerá očekávání! Scorsese vzdá holt jednomu z nejgeniálnějších a nejzásadnějších filmařů počátků kinematografie a zárověn příběh poddá s takovým citem, že to zabaví i mladší diváky a troufám si tvrdit, že možná i poučí. Režisér rozkresluje mikrosvět točící se nádraží uprostřed kouzelné Paříže z počátku 20. století s pestrou nabídkou zábavných, dojemných i mírně záporných postav, které mají co říct a do příběhu patří. Bohužel jsem film viděl v 2D a reakce na 3D jsou více než pozitivní, takže po Avatarovi, Transformers 3 se nejspíš jedná o třetí 3D film, který se vyplatí vidět. Hugo je skvělý film pro celou rodinu, který za "obyčejnou" maskou skrývá neskutečně kouzelný, dojemný příběh, který by měl každý fanoušek filmů zažít. Nehledě na skvělé herce (Ben Kingsley, Chloe Moretz nebo Christopher Lee). ()

MartinezZ

Nějak si nejsem jistý, jestli měl být film dětským dobrodružným příběhem nebo pokusem o zdokumentování vzniku filmu. U výsledku jsem se ale poměrně nudil v očekávání, že se NĚCO začne dít. Sice to hezky vypadalo, řemeslo bylo odvedeno na výbornou, ale plno nápadů vyšlo naprosto naprázdno. Nedokážu si představit, že by se na to nějaké děcko dokázalo v kuse koukat. Dvě hodiny jsou příliš na to, co se ve filmu dohromady nestane. Taková Scorseseho 3D poklona filmu. Ta ale časem upadne v zapomnění. ()

Greg

“We could get into trouble. - That's how you know it's an adventure.“ Neuvěřitelně krásný filmový zážitek. Stejně asi jako k hodně ostatním divákům, i ke mně se dostala až kouzelná doba zrodu prvních filmů, kdy byl film pro diváky opravdovým uměním. Kdy byl film pro diváky opravdovým zážitkem. A režisér Scorsese dokázal toto kouzlo zachytit a popsat ho i ve svém nejnovějším snímku. Výborný scénář, skvěle napsané postavy, nádherné kulisy a scenérie, skoro až pohádková hudba a hlavně výborně zvolené obsazení. To jsou základní klady filmu. A jaké jsou jeho zápory? S čistým svědomím můžu napsat, že žádné. Nebo teda aspoň žádné zásadní, které by pokazily celkový dojem z filmu. Ale zpět k výbornému obsazení. Skvělá dětská dvojice, ale trochu víc se mi líbila Chloë (ten její výraz, když se těšila na dobrodružství, ten byl výborný). A z dospělých pak určitě stojí za zmínku důstojný Ben Kingsley, skvělý Jude Law (na to, jak málo měl ve filmu prostoru) a dokonce ani Sacha Baron Cohen mi tady vůbec nevadil. Hodně těžko se mi tomto filmu hledají nějaké chyby, pokud to vůbec jde. Podle mě ani ne. Skvělých 5*. ()

frashmaker

Od Scorseseho bych čekal trochu větší pecku než takovýhle ušmudlaný film. Tin Tin to teda vyhrál na celý čáře v souboji velerežisérů, zkoušejících plavat ve vlnách animací... Docela jsem byl navnazen vysokým hodnocením, ale popravdě i ty tři hvězdičky jsou trošku moc.. Škoda. ()

SaNcHeZ_cz

Hugo Cabret je sirotek, žijící na pařížském nádraží. Jediné jeho pojítko s tragicky zesnulým otcem je robot, který skrývá daleko větší tajemství, než si Hugo dokáže představit. Martin Scorsese skládá neskutečně stylovou poctu začátkům kinematografie ve francii, která nabízí hned několik důvodů, proč se vžít do role dítěte, které poznává něco neskutečného. Pozitivní nálada a smysl pro detail jsou samozřejmě přítomny, stejně jako Ben Kingsley coby největší filmař začátků kinematografie. Ačkoliv s odstupem je to spíše za 4, dítě ve mně nedovolí jinak než za 5. ()

Paxxx.cz

Pěkný dobrodružný film určený nejen pro dětské publikum. Příběh byl pěkně podaný byť možná trochu zbytečně zdlouhavý. Před shlédnutím určitě doporučuji mrknout na Cestu na měsíc (1902) ať jste trochu v obraze... 7/10. ()

Tayen

Pokud se někdo těší na pohádkové dobrodružství pro děti, bude zklamán. Hugo a jeho velký objev je úplně jiným filmem, než si dává myslet trailer. Je to film, který si užijí fajnšmekři kinematografie a labužníci 3D, protože to je ve filmu využito rozumně a cíleně a okamžitě vás vtáhne do děje, jak to dokázal jen Avatar. Nic na vás nelítá, nic vás neleká. Naopak si můžete vychutnat nádheru a barvitost francouzského nádraží 30. let se všemi jeho hodinami, postavičkami a krámky. Všichni představitelé hrají výborně, a jako vždy nejvýraznější a nejvděčnější je postava nádražního komisaře v podání Sacha Barona Cohena. Velkým mínusem filmu je ovšem jeho přílišná rozvleklost v první polovině. V té jen vidíte, jak Hugo utíká po nádraží před komisařem a jeho velkým psem, krade součástky a jídlo, spravuje hodiny a seznamuje se se schovankou zahořklého prodavače mechanických hraček, ze kterého se vyklube průkopník kinematografie, který byl zapomenut a sám na všechno raději zapomněl. První polovinu filmu si vlastně myslíte, že jde jen o opravu jednoho malého robota. Robot je ale opraven a ještě značná část stopáže zbývá. A od tohoto okamžiku příběh nabere na obrátkách a vy se dojatí vracíte na samé začátky, kdy vznikal film, a kdy byla na prvním místě fantazie a filmová kouzla se dělala ručně. Nebýt mé lásky k filmu, dala bych o hvězdičku méně. Není to film dějový, ale emoční. ()

CBD

Scorseseho poděkování Bratrům Lumièrům za jejich magický vynález, který nám už sto sedmnáct let umožňuje zhmotňovat sny. A pocta filmařům, kteří tento objev učinili. ()

Lamiczka

O Hugovi jsem říkala, že to bude nádherný film, už když jsem poprvé viděla ukázku v kině. A opravdu, chytl mě a nepustil dřív, než se závěrečnými titulky. Myslím, že všechny ty nominace na Oskara jsou zrovna v tomhle případě na svém místě. ()

Praxis

Hugo je spíše než pohádkou pro děti obrovskou oslavou filmu. Přináší nám neuvěřitelnou jízdu plnou dobrodružství o vzniku kinematografie. Oba malí hrdinové jsou velice talentovaní a kromě komicky trapné figurky Sachy Barona Cohena, jsou všechny postavy výtečně napsané a všechny mají v tomto parádním příběhu svoje místo. Kamera, hudba, to všechno má Scorsese zmáknuté na jedničku. 85% ()

Lukrecie

"Představoval jsem si, že celý svět je jeden velký stroj. Stroje nikdy nemají žádné součástky navíc. Mají vždycky přesně to, co potřebují k chodu. Tak jsem si představoval, že kdyby svět byl jeden velký stroj, nemohl bych být součástkou navíc. Musel bych tady být z nějakého důvodu. A proto jsi tady taky z nějakého důvodu." ()

ArsenalEagle

Jen mi malinko přijde škoda závěru, myslím že se z toho dalo vyždímat ještě o maličko více :) Ale výborný film, výborné obsazení (Sasha Baron Cohen a Chloe Moretz) ()

Karlas

Tajuplné příběhy o touze dětí objevovat a přijímat báječná vyprávění z říše Leonarda da Vinci nebo Julese Verna, jsou stvořeny k pozvednutí mysli dnešní epicky prázdné mládeže. Svět knih, kinematografie a dávných vyprávění jsou studnicí poznání, což je odkazem tohoto mysteriózního filmu. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)